Dwa gole Rahoui w rezerwach Lechii

3 marca 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Polonia Gdańsk czeka na Argentyńczyka
Rahoui w rezerwach Lechii do siatki trafił dwukrotnie, ale najlepszą strzelecką formą w sparingach III-ligowców popisał się Janusz Surdykowski, który na zdobycie czterech bramek dla Arki II potrzebował zaledwie 25 minut. Rahoui w rezerwach Lechii do siatki trafił dwukrotnie, ale najlepszą strzelecką formą w sparingach III-ligowców popisał się Janusz Surdykowski, który na zdobycie czterech bramek dla Arki II potrzebował zaledwie 25 minut.

Dwa trafienia zaliczył dla rezerw Lechii Rahoui w wygranym 2:1 (0:0) sparingu z Gryfem Wejherowo, w którym druga drużyna zagrała wsparta zawodnikami pierwszego składu. Jak w drugim zespole zaprezentują się zawodnicy z szerokiej kadry pierwszej drużyny, sprawdzała także Arka Gdynia. Efekt był dość okazały, bo podopieczni Grzegorza Witta pokonali Wietcisę Skarszewy 7:0 (5:0), a cztery bramki w ciągu zaledwie 25 minut gry zdobył Janusz Surdykowski. Towarzyskie spotkania rozegrali także pozostali trójmiejscy III-ligowcy. Bałtyk Gdynia ostatecznie zdecydował się zakontraktować egipskiego bramkarza Osamę Yehia. Piłkarza tej samej narodowości, tyle że skrzydłowego, testować miała Polonia Gdańsk, ale ten mimo ustaleń... nie stawił się na meczu.

Rahoui podobnie jak pozostali piłkarze pierwszej drużyny Lechii, gdyż grali mało w ekstraklasie lub nie zagrali w ogóle, musiał zagrać w sparingu rezerw. Rahoui podobnie jak pozostali piłkarze pierwszej drużyny Lechii, gdyż grali mało w ekstraklasie lub nie zagrali w ogóle, musiał zagrać w sparingu rezerw.
Drugi zespół biało-zielonych na mecz z Gryfem pojechał do Władysławowa. W autokarze oprócz zawodników na stale przypisanych do rezerw znaleźli się także gracze, którzy nie zagrali lub zagrali krócej z Pogonią Szczecin (przeczytaj relację).

- Udało nam się wygrać, choć trzeba przyznać, że Gryf prezentował się bardzo dobrze, o ile nie lepiej od nas. Rywale byli bardziej dynamiczni, ale są na innym etapie przygotowań, gdyż dla nich był to ostatni sparing przed wiosną - mówi kierownik gdańskiego zespołu Robert Rybakowski.

Do przerwy bramki nie padły, a po nieco ponad kwadransie drugiej połowy prowadzenie objął Gryf. Chwilę później wyrównał Rahoui, który popisał się indywidualną akcją mającą początek niemal na połowie boiska. Algierczyk, który w piątek zagrał 10 minut przeciwko Pogonii, wpadł w "szesnastkę" rywali i strzałem w długi róg pokonał bramkarza.

Drugiego gola zdobył tuż przed końcem gry. Po rzucie rożnym najpierw uderzał Adam Duda, który trafił w poprzeczkę. Dobitka autorstwa Rahoui zakończyła się jednak umieszczeniem piłki w siatce.

Gryf Wejherowo - Lechia II Gdańsk 1:2 (0:0)
Bramki dla Lechii: Rahoui 69, 88

LECHIA: Małkowski - Oualembo, Kostrzewa, Garbacik, Przybylski (46 Iwanowski) - Gołuński (46 Czerwiński), Zyska, Żmijewski (46 Dawidowicz), Rahoui - Ripoli (55 Brzeski), Rasiak (46 Duda).

Zimowe sparingi Lechii II Gdańsk:
bilans: 7 zwycięstw, 1 remis, 1 porażka, bramki: 25:11
2 luty Olimpia 2004 Elbląg (III liga) 0:1 (0:0)
27 luty Cartusia (III liga) 3:2 (1:0) - przeczytaj relację
3 marca Gryf Wejherowo (II liga) 2:1 (0:0)

W Bałtyku Gdynia Osama Yehia szybko wygrał rywalizację z testowanym we wcześniejszym spotkaniu z Olimpią 2004 Elbląg Adamem Bebłowskim i to właśnie Egipcjanin wiosną będzie zmiennikiem Dariusza Grubby w bramce "Kadłubów". Yehia i Grubba w przedostatnim sparingu zagrali po 45 minut i solidarnie wpuścili po golu.

Właśnie dwie stracone bramki sprawiły, że mimo wysokiego zwycięstwa po meczu z Orlętami trener Szymon Hartman był daleki od zachwytów. Trudno przeoczyć jednak dyspozycję strzelecką Michała Danilczyka, który dwukrotnie trafiając do siatki rywali skompletował już pięć trafień w dwóch kolejnych meczach (ustrzelił hat-tricka w sparingu z Olimpią 2004).

W środę Bałtyk miał zagrać w Grudziądzu ze Startem Warlubie. To spotkanie nie dojdzie jednak do skutku i ostatnim sprawdzianem przed ligą będzie dla biało-niebieskich mecz z Gedanią Gdańsk zaplanowany na sobotę.

Bałtyk Gdynia - Orlęta Reda 6:2 (1:1)
Bramki dla Bałtyku: Drzymała dwie, Danilczyk dwie, Kiełdanowicz dwie
BAŁTYK: Yehia (46 Grubba) - Pionk, Kokosiński, Wasielewski, Byczkowski (46 Adamus) - Drzymała (60 Piekarski), Prusaczyk (46 Bodzak), Preizner (46 Klawikowski), Bułka (60 Kiełdanowicz) - Kudyba (46 Wojciechowski), Szostek (46 Danilczyk)

Zimowe sparingi Bałtyku Gdynia:
bilans: 6 zwycięstw, 2 remisy, 0 porażek, bramki: 28:9
26 stycznia Pomorze Potęgowo (IV liga) 1:1 (0:1)
30 stycznia Polonia Warszawa (ME) 2:1 (1:0)
2 luty Amator Kiełpino (V liga) 6:0 (1:0)
9 luty Gryf Wejherowo (II liga) 3:2 (1:1) - przeczytaj relację
16 luty Lechia II Gdańsk 2:2 (1:2) - przeczytaj relację
23 luty Olimpia Elbląg (II liga) 2:1 (1:0) - przeczytaj relację
27 luty Olimpia 2004 Elbląg (III liga) 6:0 (1:0) - przeczytaj relację
2 marca Orlęta Reda (IV liga) 6:2 (1:1)

Jeszcze wyższą wygraną również przedostatni zimowy testmecz zakończyły rezerwy Arki, do których na spotkanie z Wietcisą Skarszewy dołączyli gracze, którzy nie wystąpili w sparingu pierwszej drużyny z Kaszubią Kościerzyna (przeczytaj relację). Obecność Wallace'a, Krzysztofa Sobieraja, Marcina Dettlaffa, nowopozyskanego Piotra Pietkiewicza i przede wszystkim Janusza Surdykowskiego mocno podniosła jakość gry podopiecznych Grzegorza Witta.

Już po 25 minutach żółto-niebiescy prowadzili 5:0, a cztery trafienia zaliczyć zdążył Surdykowski, który właśnie skuteczną grą w rezerwach wywalczył sobie pod koniec jesieni powrót do treningów z pierwszą drużyną.

W wiosennych rozgrywkach III ligi, w których Arce II pozostała walka o utrzymanie, każdorazowy "desant" graczy z liczącej 24 nazwiska I-ligowej kadry trenera Pawła Sikory powinien być bardzo pomocny. Za dobry prognostyk trener Witt, który zimą przejął zespół po Robercie Wilczyńskim może uznać także wyniki sparingów. Gdyby nie poprzednia porażka z Pomorzem Potęgowo, bilans prezentuje się optymistycznie. Gdyńskie rezerwy czeka jeszcze jeden sprawdzian. W sobotę na Narodowym Stadionie Rugby zagrają z... Startem Warlubie.

Arka II Gdynia - Wietcisa Skarszewy 7:0 (5:0)
Bramki: Surdykowski cztery 8, 13 karny, 19, 25, K.Patelczyk 16, D.Patelczyk 60, Róg 80.

ARKA II: Szromnik - Sulewski (46 Haberka), Wallace (46 P.Robakowski), Sobieraj (46 R. Robakowski), Dettlaff (46 Strzelecki) - Pietkiewicz (46 Stolc) - K.Patelczyk (46 Kwaśnik), Słowiński (60 F.Patok), Bartlewski (46 Bębenek), Jankowski (46 Róg) - Surdykowski (46 D. Patelczyk)

Zimowe sparingi Arki II Gdynia:
bilans: 5 zwycięstw, 1 remis, 1 porażka, bramki: 19:6
19 stycznia Gryf Wejherowo (II liga) 2:1 (1:1)
3 luty Concordia Elbląg (II liga) 4:1 (2:0)
9 luty KS Chwaszczyno (IV liga) 1:1 (0:0) - przeczytaj relację
13 luty Kaszubia Kościerzyna (IV liga) 2:0 (1:0) - przeczytaj relację
16 luty Gryf 2009 Tczew 3:1 (1:1) - przeczytaj relację
23 luty Pomorze Potęgowo (IV liga) 0:2 (0:1) - przeczytaj relację
3 marca Wietcisa Skarszewy (IV liga) 7:0 (5:0)

Nie ma szczęścia do zagranicznych graczy gdańska Polonia, która najpierw "odpaliła" testowanego Nigeryjczyka, a teraz wzorem Bałtyku sprawdzać miała Egipcjanina, tyle że nie bramkarza, a skrzydłowego. Występujący ostatnio w II-ligowej Jarocie Jarocin 26-letni Mohamed Mahran miał stawić się ze swoim menedżerem podczas sparingu z Wierzycą Pelplin, ale nie informując klubu, zmienił plany i po prostu... nie przyjechał. Gdańszczanie poradzili sobie i bez niego pokonując IV-ligową Wierzycę Pelplin.

Polonia Gdańsk - Wierzyca Pelplin 2:1 (0:0)
Bramki dla Polonii: Rink, K.Borkowski

POLONIA:
I połowa: Wojtowicz - Zgliński, Skowroński, Neubauer, Stanisławski - Ł.Borkowski, Kozłowski, Mikołajczak, K.Borkowski - Rychłowski, Piątkowski
II połowa: Cimanowski - Rink, Gornowicz, Skowroński, Wiącek - Malinowski, Szuba, Osłowski, Bernatowicz - Jaśniewski, Anusik

Zimowe sparingi Polonii Gdańsk:
bilans: 6 zwycięstw, 0 remisów, 5 porażek, bramki: 33:17
19 stycznia Concordia II Elbląg 2:0 (0:0)
26 stycznia Elana Toruń (II liga) 2:0 (2:0)
31 stycznia KS Chwaszczyno (IV liga) 2:3 (0:1)
2 luty Kaszubia Kościerzyna (IV liga) 2:3 (1:1)
6 luty Cartusia (III liga) 0:1 (0:0)
9 luty Lechia II Gdańsk 1:2 (0:2) - przeczytaj relację
13 luty Pogoń Prabuty (V liga) 11:0 (2:0) - przeczytaj relację
16 luty Olimpia 2004 Elbląg (III liga) 2:4 (1:2) - przeczytaj relację
20 luty GTS Kolbudy (IV liga) 4:0 (0:0) - przeczytaj relację
27 luty Start Warlubie (IV liga) 5:3 (0:1) - przeczytaj relację
2 marca Wierzyca Pelplin (IV liga) 2:1 (0:0)

ZIMOWE ZMIANY KADROWE W TRÓJMIEJSKICH DRUŻYNACH III LIGI
ARKA II GDYNIA
PRZYBYLI: Michał Jankowski (Jeziorak Iława), Piotr Robakowski (z pierwszej drużyny), Jakub Olszowiec, Michał Sztandar, Maciej Dampc, Paweł Kowalczyk, Bartosz Maślak, Michał Nalepa, Michał Fierka (wszyscy z zespołów juniorskich)
UBYLI: Michał Gałecki, Paweł Wojowski, Janusz Surdykowski (pierwszy zespół), Robert Ziętarski (wypożyczenie do Warty Poznań do 30.06)

BAŁTYK GDYNIA:
PRZYBYLI: Osama Mohamed Yehia (Egipt, Orlicz Suchedniów), Mikołaj Kowalski (Osiczanka), Tomasz Preizner (Lechia Gdańsk), Kamil Wojciechowski (Cartusia), Bartosz Byliński (Wigry Suwałki), Daniel Kokosiński (Znicz Pruszków), Karol Szostek (Pomezania Malbork)
UBYLI: Wojciech Musuła (rozwiązany kontrakt za porozumieniem stron), Kamil Biecke (kontuzja), Mateusz Frankowski (GKS Przodkowo)

LECHIA II GDAŃSK
PRZYBYLI: Vytautas Andruskievicius, Paweł Dawidowicz (z pierwszej drużyny), Maciej Kostrzewa (po kontuzji)
UBYLI: Łukasz Wiśniewski (Gryf Wejherowo), Przemysław Czerwiński (do pierwszego zespołu), Patryk Tuszyński (Sandecja Nowy Sącz)

POLONIA GDAŃSK
PRZYBYLI: Paweł Malinowski (Rega Trzebiatów)
Mogą przybyć: Michał Woźniak (Gwardia Koszalin)
UBYLI: Daniel Drożdżak, Patryk Pikulski (kontuzje), Łukasz Skarżyński (przerwał treningi))

ZOBACZ TABELĘ GRUPY BAŁTYCKIEJ III LIGI PO RUNDZIE JESIENNEJ

TERMINY SPARINGÓW TRÓJMIEJSKICH III-LIGOWCÓW:
6 marca 18.00 POLONIA GDAŃSK - Barkas Tolkmicko (IV liga) AOS PG, Gdańsk
6 marca 13.00 LECHIA II GDAŃSK - reprezentacja Polski U19 Władysławowo

9 marca 15.00 ARKA II GDYNIA - Start Warlubie (IV liga) Nar. St. Rugby, Gdynia
9 marca BAŁTYK GDYNIA - Gedania Gdańsk (IV liga) Nar. St. Rugby, Gdynia
9 marca 14.00 Potok Pszczółki - POLONIA GDAŃSK Pruszcz Gd.