Szczypiornistki Łączpolu wciąż na topie

16 listopada 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
aktualizacja: godz. 20:31 (16 listopada 2014)
Wiktor Kawka (z piłką) rzucił 10 bramek, a łącznie szczypiorniści SMS i Piotrkowianina zdobyli ich aż 70. Kibice w hali przy ul. Kołobrzeskiej oglądali średnio celny rzut co 51 sekund. Wiktor Kawka (z piłką) rzucił 10 bramek, a łącznie szczypiorniści SMS i Piotrkowianina zdobyli ich aż 70. Kibice w hali przy ul. Kołobrzeskiej oglądali średnio celny rzut co 51 sekund.

Ósme zwycięstwo w I lidze odniosły szczypiornistki AZS Łączpolu AWFiS Gdańsk, które pokonały u siebie MKS AZS UMCS Lublin 32:26 (18:11). Podopieczne Jerzego Cieplińskiego w tym sezonie nie zaznały jeszcze goryczy porażki. Po raz kolejny musieli przełknąć ją za to gracze SMS Gdańsk. Licealiści po bardzo ofensywnym meczu przegrali z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 30:40 (16:21). Na wyjeździe w Olsztynie zwyciężyli gracze Kar-Do Spójni Gdynia. Wygrana 31:27 (13:15) nad Warmią Traveland Olsztyn była dla nich trzecią z rzędu.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - MKS AZS UMCS Lublin 32:26 (18:11)
AZS ŁĄCZPOL AWFiS: Skonieczna, Obrębalska - Siódmiak 8, Orzłowska 5, Neitsch 5, Pesel 4, Maszota 3, Karwecka 3, Ciura 2, Gelińska 1, Klonowska 1, Sujka, Konefał.

MKS AZS UMCS: Nóżka, Gruszecka - Charzyńska 9, Markowicz 4, Juć 4, Szyszkowska 4, Wawrzonek 3, Pękalska 1, Lasek 1, Wojdyło, Blaszka.

Szczypiornistki Łączpolu, które w tym sezonie nie straciły jeszcze punktów, dały zespołowi z Lublina około kwadrans nadziei na pozytywny wynik. Przyjezdne prowadziły 6:4 po niespełna 10 minutach gry.

Jeszcze przed przerwą podopieczne Jerzego Cieplińskiego wrzuciły jednak wyższy bieg i notując serię 9:1 odskoczyły rywalkom.

Lublinianki stratę 7 bramek do Łączpolu zdołały zredukować o trzy trafienia po zmianie stron. Na więcej gdańszczanki im nie pozwoliły, przez pozostałą część meczu utrzymując bezpieczne prowadzenie minimum różnicą 4 bramek.

Pozostałe wyniki 8. kolejki I ligi kobiet:
Słupia Słupsk - AZS AWF Warszawa 30:24 (12:14)
Jutrzenka Płock - Sparta Oborniki 25:18 (12:7)
Dwójka Profil Nowy Sącz - UKS PCM Kościerzyna 22:24 (16:12)
Polonia Kępno - Korona Handball Kielce 25:21 (13:10)
KPR Kobierzyce - SMS Płock 27:27 (16:13)

12. Korona Handball Kielce 8 1 0 7 192:212 2

Warmia Traveland Olsztyn - Kar-Do Spójnia Gdynia 27:31 (15:13)
WARMIA TRAVELAND: Zakreta, Gawryś - Drożdzik 7, Sikorski 5, Królik 4, Hegier 2, Kopyciński 2, Deptuła 2, Koledziński 2, Kempiński 1, Jankowski 1, Krawczyk 1

KAR-DO SPÓJNIA: Zimakowski, Skowron - Kowalski 2, Chyła, Naus 1, Nazimek, Stelmasik 2, Staniszewski 1, Nowaliński, Wróbel 7, Szlinger 3, Rychlewski 10, Derdzikowski 5

Trzecie zwycięstwo z rzędu zanotowali gracze Kar-Do Spójnie Gdynia. Zespół Marcina Markuszewskiego na wyjeździe stoczył wyrównany pojedynek z sąsiadem z tabeli, Warmią Traveland Olsztyn. W pierwszej połowie gdynianie prowadzili 7:4 po trafieniu Mateusza Wróbla, ale roztrwonili tę przewagę przed przerwą.

Spójni w pierwszej części spotkania mocno dał się we znaki doświadczony obrotowy Dominik Droździk, który zdobył 5 bramek, z czego 3 z rzutów karnych. Po zmianie stron gdynianom zajęło ponad kwadrans, by doprowadzić do wyrównania. Na 22:22 trafił najskuteczniejszy w zespole Rafał Rychlewski.

Prowadzenie goście odzyskali jednak dopiero na 7 minut przed końcem spotkania, gdy celny rzut oddał Piotr Stelmasik. Zapoczątkował on serię trzech kolejnych trafień Spójni (29:26). Okres gry od 53 minuty do końca meczu gdynianie wygrali 7:2. Zapewnili sobie tym samym W sumie gracze trenera Markuszewskiego ostatnie 7 minut awans w tabeli o jedną pozycję.

SMS Gdańsk - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 30:40 (16:21)
SMS: Skrzyniarz, Szot, Ram - Kawka 10, Kowalczyk 9, Orzechowski 2, Szała 2, Mrozowicz 2, Moryto 1, Bekisz 1, Brukwicki 1, Skwierawski 1, Pietruszko 1, Pawłowski, Salacz, P.Gasin.

PIOTRKOWIANIN: Pietruszka, Banisz, Procho - Pacześny 13, Swat 11, Iskra 5, Szczukocki 3, Woynowski 3, Chełmiński 2, Kozłowski 1, Różański, Hejniak, Jankowski.

Tydzień temu po pierwszy ligowy triumf sięgnęli szczypiorniści SMS Gdańsk, którzy komplet punktów zapewnili sobie w Poznaniu. Niestety, we własnej hali nie byli w stanie powtórzyć tego rezultatu z wyżej notowanym przeciwnikiem z Piotrkowa Trybunalskiego.

Licealiści trenowani przez Marcina Pilcha szybko oddali inicjatywę bardziej doświadczonym graczom Piotrkowianina, którzy szybko wypracowali 5 bramek przewagi. Później przez cały mecz spokojnie kontrolowali jego przebieg.

W całym spotkaniu padło aż 70 bramek. Festiwal strzelecki urządzili sobie Adam PacześnyPiotr Swat, którzy łącznie trafiali 24 razy. Niewiele ustępował im gdański duet Bartosz Kowalczyk - Wiktor Kawka (19 bramek).

W sumie po raz drugi w sezonie, zespół Piotrkowianina zdołał osiągnąć pułap 40 bramek. Co ciekawe, takim wyczynem oprócz Piotrkowianina w obecnym sezonie I ligi pochwalić się może tylko Vetrex Sokół Kościerzyna i grająca w grupie B Gwardia Opole.

Wyniki 9 kolejki

• SMS GDAŃSK - MKS Piotrkowianin Piotrków Tryb. 30:40 (16:21)
  • Warmia Traveland Olsztyn - KAR-DO SPÓJNIA GDYNIA 27:31 (15:13)
  • Wolsztyniak Wolsztyn - KS Meble Wójcik Elbląg 23:26 (7:13)
  • AZS AWF Biała Podlaska - MKS Poznań 23:24 (10:11)
  • Real-Astromal Leszno - Polski Cukier Pomezania Malbork 25:33 (14:18)
  • Warszawianka Warszawa - Henri Lloyd Brodnica 35:28 (16:12)
  • Vetrex Sokół Kościerzyna - KPR Borodino Legionowo 25:30 (18:12)

Opinie (3)

• Sport niszowy !

• 2 7

• Brawo.

Gratulacje dla KarDo Spójni i AZS. Czekam na kolejne wygrane. No i te chłopaków z SMS...