Kapitalny finisz

13 stycznia 2008 (artykuł sprzed 16 lat)
Hokeiści Energi Stoczniowiec za trzecim podejściem wygrali pierwszy mecz w grupie walczącej o miejsca 1-6 PLH. Gdańszczanie na własnym lodzie ograli Wojasa Podhale Nowy Targ 5:3 (1:2, 0:0, 4:1). Jeszcze w 48. minucie nic nie wskazywało na sukces miejscowych, gdyż to wciąż aktualni mistrzowie Polski prowadzili 3:1!

1:0 Urbanowicz 1:04
1:1 Różański - Zapała 5:54
1:2 Różański - Zapała - Sroka 12:53
1:3 Zapała - Sroka - Kacirz 47:31
2:3 Furo - Urbanowicz - Strużyk 48:08
3:3 Strużyk - Urbanowicz 50:20
4:3 Rzeszutko - Smeja - Urbanowicz 52:48 (w osłabieniu)
5:3 Urbanowicz 56:36

STOCZNIOWIEC: Odrobny - Rompkowski, Młynarczyk; Skutchan, Jurasek, Vitek - Bigos, Skrzypkowski; Furo, Urbanowicz, Strużyk - Smeja, Leśniak; Sowiński, Rzeszutko, Jankowski oraz Poziomkowski.

PODHALE: Rajski - Sroka, Wilczek; Kacirz, Zapała, Różański - Łabuz, Galant; Łyszczarczyk, Sulka, Batkiewicz - Pospiszil, Priechodsky; Baranyk, Voznik, Podlipni oraz Dutka, B. Piotrowski.

To nie są dobre dni dla "Olivii". Najpierw hala została zamknięta, bo odkształcał się jeden z dźwigarów podtrzymujących dach, a teraz były kłopoty z transformatorem. Awarię prądu, która nastąpiła wczoraj wieczorem, udało się usunąć dopiero dziś około południa.

Hokeiści rozpoczęli z takim impetem jakby liczy się, że lada chwila coś, ktoś (?) przeszkodzi ich rywalizacji. "Stocznia" objęła prowadzenie już 64. sekundzie. Gola zapisano Maciejowi Urbanowiczowi tylko dlatego, że w tej dyscyplinie nie ma bramek samobójczych. Krążek ewidentnie do siatki wepchnął obrońca Podhala.

Przyjezdni w ogóle nie przejęli się tak niefortunnym początkiem. Niesamowicie grał ich pierwszy atak. W 13. minucie Jarosław Różański i Krzysztof Zapała doprowadzili do prowadzenia 2:1, a na dwanaście minut przed końcem ten ostatni podwyższył na 3:1. Rezultat mógł być niższy, gdyby w 10. minucie Wojciech Jankowski wykorzystał rzut karny.

Trudno było liczyć na happy end skoro walczący ambitnie o jak najkorzystniejszy wynik gdańszczanie raz po raz trafiali na ławkę kar, a rywale nie otrzymali żadnego wykluczenia! Arbitrzy na celownik wzięli sobie zwłaszcza Urbanowicza. Środkowy drugiego ataku odsiedział aż 10 minut z 16 całego zespołu. Raz otrzymał nawet 2+2. Nie przeszkodziło mu to jednak zdobywać najważniejsze bramki.

Najpierw jednak było przywracanie nadziei, w której znów duży udział miał Mateusz Strużyk. Junior szybko nauczył nas jak pisać jego nazwisko, gdyż nawet w oficjalnych materiałach klubowych było podawane przez "ó". Najpierw rozpoczął akcję, po której Milan Furo strzelił zdobył drugiego gola, a na 3:3 strzelił sam!

W końcówce osłabienia, które wydawałby się, że mogą pogrążyc gospodarzy, dały im... wygraną. W 52. minucie sędziowie nałożyli karę na Przemysława Odrobnego. Bramkarza na ławce wyręczył obrońca Maciej Młynarczyk. Grając czterech przeciwko pięciu gospodarze odzyskali prowadzenie! Szybka kontrę golem sfinalizował Jarosław Rzeszutko. Potem karę otrzymał Urbanowicz, ale wychodząc na lód uczynił to tak doskonale, że od razu pomknął na bramkę rywali i ustalił końcowy rezultat!

Teraz będzie kilka dni na złapanie odpoczynku, wyleczenie urazów. Następny mecz w piątek w Krakowie.

Pozostałe wyniki o miejsca 1-6: Zagłębie Pol-Aqua Sosnowiec - Cracovia ComArch Kraków 2:1 (0:0, 2:0, 0:1), GKS Tychy - Naprzód Janów 4:1 (2:0, 2:1, 0:0). o miejsca 7-10: KH Sanok - Polonia Bytom 5:2 (4:0, 1:2, 0:0), TKH ThyssenKrupp Toruń - Unia Oświęcim 4:3 (2:2, 1:0, 1:1).

[tabela]

Opinie (30)

• BRAWO!!!!!

Nic ujac nic dadac.Po prostu super Stoczniowiec!Gratulacje.Aby tak dalej....

• 0 0

• zajebicho!!! Stocznia!!!!!!!

mecz full wypas!!! Urban po prostu byl boski!! A brama na 5-3 po prostu wooooow!!! Brawo Stocznia!!!
    tylko sedzia smierdzial na kilometr...

• 0 0

• Qba

Kąpałem się w domu czego chcesz?

• 0 0

• Urbanowicz!!!

Normalnie Urban - show :) Ale gdzie był nasz pierwszy atak dzisiaj?

• 0 0

• Urbanowicz Man of the Match na spółkę z Odrobnym

do tego jak zwykle bardzo dobrze Milan
    trzy gwiazdy Urbanowicz, Odrobny, Różański

• 0 0

• sedzia to chyba na innym meczu byl....Milan Urban super,,,a Odrobny - brak slow,,trzecia tercja zarabista :)

• 0 0

• Fotorelacja ze spotkania

Zapraszam na

Zdjecia z dzisiejszego spotkania

• 0 0

• stocznia

STOCZNIA GOLA ;) PIEKNA 3 T. URBAN OBY TAK DALEJ NO I NASZ JUNIOR STRUZYK PIEKNIE POPROSTU WIDAC ZE TEMU CHLOPAKOWI CHCE SIE GRAC I WIE JAK TO ROBIC