Karne rozstrzygnęły finał Pucharu Polski!

Marta
30 grudnia 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

Strzał z karnego Bartłomieja Wróbla, który obronił Arkadiusz Sobecki, rozstrzygnął finał Pucharu Polski w Gdańsku. Tę próbę Energa Stoczniowiec przegrała z GKS Tychy 1:3. Wcześniej rozstrzygnięcia nie przyniosły trzy tercje i dogrywka. Było 0:0. Mimo to nikt z około czterotysięcznej widowni nie żałował wizywy w "Olivii".

Karne: 0:1 Bacul, 1:1 Hurtaj, 1:2 Proszkiewicz, 1:2 B.Wróbel, 1:3 Sarnik.

ENERGA STOCZNIOWIEC:Odrobny; B.Wróbel - Benasiewicz, Smeja - Kostecki, Rompkowski - Leśniak, Bigos, Urbanowicz - Zachariasz - Furo, Jankowski - Rzeszutko - Łopuski, Skrzypkowski - Hurtaj - Strużyk.

GKS: Sobecki; Gonera - Gwiżdż , Mejka - Majkowski, Kotlorz - Śmiełowski; Bacul - Jakubik - Paciga, Proszkiewicz - Garbocz - Sarnik, Wołkowicz - Bagiński - Woźnica, Maćkowiak - Krzak - Banachewicz.

Rozpoczęło się ostro, gdyż od 25-minutowej kary dla Sebastiana Gonery, którzy rzucił o bandę Mateusza Strużyka. W 5. minucie gdańszczanie strzelili gola, ale sędziowie po analizie wideo bramki nie uznali. Dopatrzono się, że krążek do siatki nie został skierowany kijem, ale łyżwą, a to niedozwolone.

W drugiej tercji tyszanie objęli przewagę oddali ponad dwa razy więcej strzałów (15:7) w bramce gdańskiej był jednak Przemysław Odrobny, który ratował swój zespół broniąc niejednokrotnie w niesamiwitych sytuacjach.

Z drugiej strony szkoda, że żadna z kontr gdańskich nie zakończyła się golem, jak chociażby ta, po której Arkadiusz Sobecki przepuścił krążek, który przetoczył się obok słupka.

W trzeciej tercji przewaga GKS-u nie malała jednak wciąż cudów w bramce "Stoczni" dokonywał Odrobny. W ostatnich kilku minutach meczu to gdańszczanie złapali drugi oddech i kilka razy zagotowało sie pod bramka tyską. Niestety żadnemu z gdańszczan nie udało się zapalić czerwonego światła nad bramką Sobeckego a szczęścia próbował m.in. Jarosław Rzeszutko

Bez bramek było też w Olivii po 65 minutach gry. W dogrywce obydwa zespoły raczej uważały na to by nie popełnić głupiego błędu. W końcówce znów gdańszczanie przeprowadzili kilka ataków, po których kilkutysięczna rzesza fanów juz prawie widziała krążek w bramce GKS.

Sędzia zarządził rzuty karne. Udanie rozpoczeli je tyszanie za sprawą Robina Bacula, za moment wyrównał Peter Hurtaj niestety wiecej bramek gdańszczanie nie zdobyli a Odrobnego pokonali Tomasz Proszkiewicz i Piotr Sarnik.

- Gratuluję rywalom, przegraliśmy po karnych, które jak zawsze są loterią, dziś nie padły w meczu bramki ale myślę, że mecz mógł się podobać, było dużo strać, spięć, dużo sytuacji bramkowych. Bramkarze bronili dziś wspaniale, w karnych niestety nam nie poszło, jedno pudło i przegraliśmy - powiedział po meczu trener Energi Stoczniowca Henryk Zabrocki.
Marta

Opinie (113) 7 zablokowanych

• stocznia po PUCHAR JAZDAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!! (1)

• 0 0

• i zaczyna się ... będzie jak zwykle dno ...

medalu i tak nie będzie

• 0 0

• (2)

Skandal żeby regionalna TV nawet tego nie transmitowała.
    Ktoś się orientuje gdzie można jaką relację live zobaczyć???

• zarzad buraki (12)

Szkoda im kilkadziesiat zetow zeby otworzyc jedna kase na kilka godzin przed meczem! Bylem pod hala o 14 i co chwile ktos podchodzil do kas zamknietych na 4 spusty. Z meczu zrezygnowalem bo nie mialem ochoty przed samym spotkaniem stac w kilometrowej kolejce po bilet. Do tego te korki w zapyzialym Gdansku. Brac przyklad z gdynskich klubow patalachy!

• 0 0

• (2)

w takim razie jedź na korty przy Ejsmonda

• 0 0

• (1)

nie badz taki do przodu bo Ci tylow zabraknie i tez bedziesz stac kilkadziesiat m i sie wk... bo co chwila ktos do przodu podchodzi i daje kase zeby szybciej ktos mu bilet kupil
        swoja droga takie madrosci piszesz a dlaczego na meczu nie jestes? czyzbys odwiedzal korty ?;]
        uprzedzajac podobne pyt w moja strone to nie ma mnie na meczu bo zamiast pisac glupoty jak Ty to pracuje i dopiero co wrocilem

• 0 0

• bylem na meczu

laczylem sie z netem przez komorke, pozdrawiam kibicow Magdy Grzybowskiej

• 0 0

• ;/// (2)

zacznijmy może od tego, że chyba nigdy na meczu nie byłeś bo byłem na wielu a koejki jeszcze nie widziałem. A na kazdy przychodze o innej porze.

• 0 0

• (1)

faktycznie nie bylem, bo skoro na lige chodzi po 2 tys kibicow to na meczu o taka stawke hala powinna byc pelna. a jak wczesniej wspominalem w kolejce nie mialem zamiaru marznac i sie wku... wystarczylo otworzyc kasy wczesniej tak jak to jest np. na zuzlu. No ale z tego co slyszalem kibice zawiedli i w komplecie sie nie stawili na finale. A tak na marginesie na lige chodze reguralnie mimo ze za Gdanskiem nie przepadam.

• 0 0

• PP to niedzielny kibicuje nie jest wielka stawka, owszem moze wieksza niz zwykly mecz

w seoznie reg. ale na pewno mniejsza niz jakikolwiek mecz w PO

• 0 0

• burak to jesteś ty

byłem na 30 min przed meczem i stałem 2-3 min po bilet a kas było czynnych z 4-5

• 0 0

• przykład? z jakich gdyńskich klubów? (3)

czy masz na myśli skompromitowany i skorumpowany polsmród czy jakos tam? Kupię, sprzedam 42 meczyki, panie sędzio kiedy ten karny? Przykład?

• 0 0

• podobno debili nie sieją , więc kto cie spłosdził głąbie

• 0 0

• SAM JESTEŚ BURAK

Trzeba było przyjść przed meczem (jak ja) i spokojnie kupić bilet. Byłem o 17.10 i sam przed czterema kasami. Palant jesteś i tyle. A jak się nie podoba to kup bilet na allegro z dostawą do domu.