Karne rozstrzygnęły mecz na szczycie

Marta
23 listopada 2008 (artykuł sprzed 15 lat)
To był mecz walki, kiedy trzeba było to nawet w parterze. To był mecz walki, kiedy trzeba było to nawet w parterze.

Na 76 sekund przed końcem regulaminowego czasu mecz na szczycie PLH w "Olivii" został przerwany! Uszkodzeniu uległ jeden z reflektorów nad bramką Stoczniowca. Na lód sypało się szkło. Dla wyrównania tafli musiała wyjechać rolba. Gdańszczanie zremisowali z Wojasem Podhalem Nowy Targ 4:4 (0:2, 3:0, 1:2). Dogrywka również nie przyniosła rozstrzygnięcia. W karnych triumfowali goście 3:1.

0:1 Zapała - Różański - Kacir 10:43
0:2 Voznik - Baranyk 13:59
1:2 Leśniak - Vitek 23:44 (przewaga)
2:2 Urbanowicz 32:49 (przewaga)
3:2 Kostecki - Smeja - Zachariasz 36:34 (przewaga)
3:3 Voznik - Kubenko 40:33 (przewaga)
4:3 Jankowski - Łopuski 47:50
4:4 Kubenko - Voznik - Baranyk 49:00

Karne:
0:1 Baranyk, 1:1 Hurtaj, 1:2 Voznik, 1:2 Łopuski, 1:3 Zapała.

STOCZNIOWIEC: Odrobny, Bigos - Leśniak, Smeja (4) - Kostecki, Rompkowski (2) - Skrzypkowski, Benasiewicz - B.Wróbel; Skutchan - Hurtaj - Vitek (6), Furo - Zachariasz - Urbanowicz, Jankowski - Rzeszutko - Łopuski (2), Ziółkowski - M.Wróbel - Strużyk.

PODHALE: Zborowski (2), Sroka - Sulka, Prechodski - Dutka, Petrina - Łabuz, Galant - Gaj; Różański - Zapała (6) - Kacir, Baranyk (2) - Voznik - Kubenko, Gruszka - Dziubiński (2) - Malasiński, Iskrzycki (2) - Ziętara - Batkiewicz.

Zaczęło się źle, po 14 minutach gry było już 0:2. W drugiej odsłonie karta się jednak odwróciła, a z pomocą przyszli rywale, którzy zaczęli grać faul. "Stoczniowcy" z każdą akcją nabierali rozpędu a ich ataki zaczęły być coraz bardziej uporządkowane. W 24. minucie Bartosz Leśniak zmniejszył różnicę bramkową dzielącą obie ekipy. W 32 minucie Maciej Urbanowicz strzelił tak, że golkiper gości nie utrzymał krążka między parkanami, wreszcie w 37 minucie Artur Kostecki doprowadził do stanu 3:2 dla Energi Stoczniowca. Wszystkie te bramki zdobyte zostały, gdy gracze z Gdańska mieli liczebną przewagę!

Niestety, kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu gry w ostatniej odsłonie Przemysław Odrobny był bez szans przy dobitce Martina Voznika, chwilę wcześniej gdański bramkarz odbił strzał Wiktora Kubenki.

Gdańszczanie jeszcze raz wyszli na prowadzenie, które zapewnił im Wojciech Jankowski, jednak znów rywale z południa Polski wyrównali. Taki stan utrzymał się do dogrywki. Jeszcze w regulaminowym czasie gry hokeiści musieli udać się na przymusową przerwę. Jedna z lamp pękła i szkło posypało się na taflę. Obaj trenerzy zgodnie przyznali, że ten incydent nie miał żadnego wpływu na to co się działo później.

Dogrywka rozstrzygnięcia nie przyniosła, w karnych zaś lepsi byli goście. Rzadko się zdarza, aby wykorzystano wszystkie karne, a ta sztuka udała się właśnie Podhalu.

-Szkoda straconych punktów. Rozstrzygnęły dziś karne a to też jeden z elementów hokeja, dziś lepsi w nich byli gracze Podhala. W pierwszych 10 minutach meczu nie graliśmy źle, później niestety drużyna przestała jeździć i rywale strzelili nam dwie bramki. Na drugą tercję wyszła zupełnie inna drużyna. Wykorzystaliśmy nasze przewagi liczebne, strzeliliśmy trzy bramki i wyszliśmy na prowadzenie. Rywale wyrównali bardzo szybko w trzeciej tercji, jednak my po ładnej akcji Łopuskiego znów wyszliśmy na prowadzenie. Niestety moment nieuwagi naszej młodej piątki zaważył na tym, ze Podhale wyrównało na 4:4 - powiedział po meczu trener Energi Stoczniowca Henryk Zabrocki.

Tabela wprowadzona: 2008-11-23
Pozostałe wyniki ekstraklasy hokeistów: Ciarko KH Sanok - Bisset Polonia Bytom 2:3 (1:1, 0:1, 1:1), Comarch Cracovia Kraków - TKH Nesta Toruń 5:1 (3:0, 1:0, 1:1), Akuna Naprzód Janów - GKS Tychy 2:4 (0:2, 1:0, 1:2), Pol-Aqua Zagłębie Sosnowiec - JKH GKS Jastrzębie 0:1 (0:0, 0:1, 0:0).
Marta

Opinie (31) 1 zablokowana

• 36.34 gol !!!!

3-2 dla Stoczni !!!

• 0 0

• (2)

zobaczycie w play-offach... jakie baty będą , jak zwykle południe rozda medale między sobą !!!!

Jedna poprawka .
    Wyrównanie dla Podhala 15 sek po bramce Janka . ;)

Mecz bardzo dobry , na wysokim poziomie .
    Jedno pytanie mam tylko :
    Mecz lidera z v-ce liderem tabeli , 2500 ludzi na trybunach , 8 bramek , karne , i BÓJKA , a gdzie TVP sport ? ;/

STOCZNIA PODHALE ZAGRAMY RAZEM W FINALE !!