Karne rozstrzygnęły szczyt

14 września 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

Hokeiści Stoczniowca zostali pokonali po raz pierwszy w tym sezonie. Gdańszczanie na własnym lodzie prowadzili w meczu na szczycie piątej kolejki PLH od jedenastej sekundy (1), a potem mieli nawet dwie bramkami przewagi. Niestety, Cracovia Comarch wyrównała w ostatnie tercji, a następnie była lepsza w rzutach karnych. Nie najlepsze nastroje pognębiły pogłoski, że wkrótce hala "Olivia" może zostać zamknięta, gdyż znów pojawiły się zastrzeżenia do stanu technicznego jej dachu.

Energa Stoczniowiec Gdańsk - ComArch Cracovia Kraków 4:4 (1:1, 3:1, 0:2) karne 1:2

Karne:
0:0 Mihalik, 1:0 Vitek, 1:1 Słaboń, 1:1 Skutchan, 1:2 L. Laszkiewicz, 1:2 Urbanowicz.

STOCZNIOWIEC: Odrobny - Rompkowski, Bigos; Skutchan, Hurtaj, Vitek - B. Wróbel, Skrzypkowski; Urbanowicz, Zachariasz, Furo - Smeja, Kostecki; Poziomkowski, M.Wróbel, Jankowski - Ziółkowski, Łopuski, Stróżyk.

CRACOVIA: Radziszewski - Csorich, Wajda; L. Laszkiewicz, Słaboń, D. Laszkiewicz - Kłys, Noworyta; Mihalik, Badżo, Piotrowski - Dulęba, Landowski; Rutkowski, Kowalówka, Skinnari - Dudasz.

Gdańszczan pogrążył przede wszystkim Leszek Laszkiewicz. Najlepszy napastnik Cracovii strzelił dwa gole, przy trzecim asystował oraz wykorzystał decydującego o przydziale drugiego punktu karnego. Drugi kolejny mecz w "Olivii" obserwował Peter Ekroth, nowy selekcjoner reprezentacji Polski. Szwed patrzył na starcie swoich poprzedników w kadrze, którzy tym razem stanęli naprzeciw siebie Rudolfa Rohacka i Henryka Zabrockiego.

- Sukces był blisko. Pogrążyły nas indywidualne błędy. Za dużo było kar. Zapomnieliśmy, że grając w osłabieniu trzeba przede wszystkim zapobiec utracie bramki, a nie myśleć o strzeleniu gola. Zamiast wystrzelić krążek, chcieliśmy go rozegrać, co skończyło się stratą gola - analizował na gorąco po meczu gdański szkoleniowiec.

Josef Vitek dał prowadzenie miejscowym już w 11 sekundzie. Po drugiej tercji "Stocznia" cieszyła się z rezultatu 4:2, bo Rafała Radziszewskiego kolejno pokonali Mateusz Rompkowski, Maciej Urbanowicz i Roman Skutchan. Czeski napastnik sam wymierzył sprawiedliwość z karnego, bo chwilę wcześniej to on był faulowany. Szkoda, że powtórzyć celnego strzału nie udało mu się, gdy doszło do karnych.

Tabela wprowadzona: 2008-09-14
Biało-niebiescy już raz wygrali tę próbę w Toruniu. Wówczas triumfowali 1:0 po golu Vitka. Josef nie zawiódł i tym razem, ale w jego ślady nie poszedł żaden z kolegów. - Mimo wszystko zespół zasłużył na pochwały za wolę walki i wielką ambicję, którą włozył w dzisiejszy mecz - dodał trener Zabrocki.

O ile możliwości hokejowe gdańszczan w najbliższych dniach poddane zostaną kolejnym weryfikacjom w spotkaniach z innymi drużynami czołówki PLH, to znów czarne chmury zbierają się na "Olivią". Obiekt był już zamknięty na przełomie 2007/08, a teraz ponownie zastrzeżenia ma budzić stan techniczny jego dachu. Nieoficjalnie mówi się, że władze miasta na podstawie ekspertyz fachowców mogą znów zakazać organizacji imprez w hali i nakazać kapitalny remont zadaszenia, które ma być obecnie zbyt mocno obciążone przez sprzęt nagłaśniający i oświetleniowy oraz częste łatanie go papą i smołą.

Pozostałe wyniki 5. kolejki: Wojas Podhale Nowy Targ - JKH GKS Jastrzębie 6:3 (0:0, 3:1, 3:2); TKH Nesta Toruń - KH Sanok 2:2 (0:0, 1:0, 1:2; 0:0) karne 2:1; Akuna Naprzód Janów - Polonia Bytom 4:1 (2:0, 2:1, 0:0); Pol-Aqua Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy 3:2 (1:1, 1:0, 1:1).

Opinie (31) 1 zablokowana

• i żeby nie było (2)

craxa wcale nie jest lepszą drużyną, to są aktorzy upadków i fauli, za to skuteczniejsi w przewagach w krytycznym dla nas momencie trzeciej tercji i tyle. Gdy była gwizdana kara dla naszych zjeżdżający "faulowany" zawodnik craxy z uśmiechem na ryju puszczał oko do kumpli albo w innym prZypadku kumple faulowanego klepali go za dobrą ścieme a ten z uśmiechem na ryju zbierał gratulacje itp. Co do trzeciej bramki, to nie wiem ale ja widziałem Vitka snajpera, a to że się krążek otarł o cokolwiek Rąpkowskiego nie powinno mu się przypisywać strzału i gola, Chłopak może i ambitny, ale babole takie robił, że aż nie przystoi reprezentantowi Polski. Poza tym, odkąd Zabrocki namieszał w składach w trzeciej tercji gdy prowadziliśmy jeszcze 4-2 naszym nagle przestało farcić Dopiero przy stanie 4-4 wrócił do poprzednich ustawień z I i II tercji. Ten mecz mogliśmy wygrać, szkoda, bo później będzie tylko ciężej.

• 0 0

• bedzie nowy trener

Moze na trenera Stoczni albo reprezentacji, bo Twoje ambicje w przeciwienstwie do innych sa duze.

• 0 0

• hmm

nie wiem gdzie widziales roszady w piątkach? Raz lub dwa razy wszedl Miki za Urbana do 2 ataku gdyz ten drugi mial problem z kolanem.

• 0 0

• (1)

trzecia bramka Przemka O. :(

• 0 0

• trzecia bramka Jankowskiego

bo zamiast wyjść z krążkiem to go zgubił, przemek też miał swój udział ale gdyby...