Łączpol pokonał Olimpię po nerwówce

9 stycznia 2016 (artykuł sprzed 8 lat)
Monika Stachowska wykazała się zimną krwią oddając celny rzut karny na wagę zwycięstwa w ostatnich sekundach meczu. Monika Stachowska wykazała się zimną krwią oddając celny rzut karny na wagę zwycięstwa w ostatnich sekundach meczu.

Piłkarki ręczne AZS Łączpolu AWFiS Gdańsk pokonały we własnej hali Olimpię-Beskid Nowy Sącz 31:30 (17:11). Akademiczki dobrze radziły sobie w pierwszej połowie, ale po przerwie roztrwoniły prowadzenie i zwycięstwo zapewniły sobie dopiero w ostatniej akcji meczu. Bramkę na wagę wygranej zdobyła z rzutu karnego najskuteczniejsza wśród gospodyń Monika Stachowska.

AZS ŁĄCZPOL AWFIS: Obrębalska, Dobrowolska - Pasternak 2, Kwiatkowska, Mazurek 4, Stachowska 9, Siódmiak 7, Neitsch, Lipska 2, Ciura 1, Klonowska, Karwecka, Fesdorf, Skonieczna 5, Tomczyk 1

OLIMPIA-BESKID: Szczurek, Sach - Płachta, Leśniak 10, Figiel 2, Stokłosa, Lesik 3, Olejarczyk, Bartkowska, Smbatian 7, Nocuń 5, Golec 3

PRZEDSTAWICIELKA PIŁKI RĘCZNEJ DO TYTUŁU LIGOWCA ROKU 2015 W TRÓJMIEŚCIE

Gdańskie szczypiornistki rok rozpoczęły od derbowej porażki z Vistalem Gdynia. We własnej hali chciały jednak przywitać go zwycięstwem nad sąsiadem w tabeli. Początek sobotniego pojedynku był bardzo wyrównany. Gospodynie prowadziły 3:1 po dwóch trafieniach Moniki Stachowskiej i jednym Karoliny Siódmiak, ale przyjezdne doprowadziły do remisu.

Przez kolejne minuty żaden z zespołów nie odskoczył rywalkom na więcej niż jedno trafienie. W 22. minucie gdańszczanki złapały jednak wiatr w żagle. Po serii sześciu trafień z rzędu w ciągu 5 minut prowadziły 14:8, a na przerwę zeszły przy stanie 17:11.

W drugiej połowie przyjezdne pozbierały się po silnych ciosach akademiczek. W niespełna kwadrans doprowadziły do remisu, w dużej mierze za sprawą świetnej dyspozycji Dagmary Nocuń. Pomiędzy 42. a 44. minutą Olimpia-Beskid zaliczyła cztery trafienia z rzędu, czego trzy właśnie autorstwa 20-letniej lewoskrzydłowej.

GDYŃSKIE SZCZYPIORNISTKI LEPSZE OD GDAŃSKICH

Gdańszczanki odzyskały prowadzenie i to dwubramkowe, ale nie obroniły się przed nerwową końcówką spotkania. Olimpia znów doprowadziła do remisu, a na parkiecie w ostatnich minutach rozgorzała prawdziwa batalia.

W 59. minucie czerwoną kartką ukarana została Tamara Smbatian, a żółtą trener przyjezdnych Lucyna Zygmunt, która zadrwiła z decyzji sędziów posyłając w ich stronę ironiczne oklaski.

Minutę później zespół z Nowego Sącza ponownie doprowadził do remisu i o wszystkim miała zadecydować ostatnia akcja. Gospodynie wywalczyły rzut karny, a rzucając z 7 metra zimną krwią wykazała się Monika Stachowska, która zapewniła akademiczkom wygraną.

Wyniki 13 kolejki

• AZS ŁĄCZPOL AWFIS GDAŃSK - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 31:30 (17:11)
  • Selgros Lublin - VISTAL GDYNIA 26:22 (10:12)
  • Piotrcovia - Ruch Chorzów 32:22 (17:14)
  • Energa AZS Koszalin - KPR Jelenia Góra 33:23 (14:16)
  • Start Elbląg - UKS PCM Kościerzyna 32:21 (14:12)
  • Metraco Zagłębie Lubin - Pogoń Baltica Szczecin (przełożony na 26.01)
  • Awansem z 14. kolejki
  • Energa AZS – Pogoń Baltica Szczecin 28:28 (18:15)
  • Awansem z 16. kolejki
  • Metraco Zagłębie Lubin - Piotrcovia 24:20 (10:13)

Opinie (20)

• ciezki mecz dla AZS

Zdecydowanie lepiej wygladala gra w ataku, niz w obronie. Karolina Siodmiak -tak jak Monika Kobylinska w Vistalu w ostatnim meczu w Gdyni- przesadzila o 2 punktach dla gdanszczanek. Duzo sie dzialo, warto bylo przyjechac. Powodzenia w nastepnych meczach!

• 13 1

• 17:11 do przerwy (3)

A wynik na styku. Babska piłka ręczna jest dziwna. Ciężko to oglądać.

• 6 6

• Polska Szwecja 20:9 zakońcvzony 30:30 (2)

Jest to wynik meczu męskiej piłki ręcznej na MŚ !!! Męska piłka ręczna jest dopiero "D Z I W N A " .

• 4 4

• Męska jest przynajmniej dynamiczna i efektowna

a szarpanie się dużych kobiet - niekoniecznie.

• 3 12

• Precyzyjniej rzecz ujmując, to było na ME sprzed 4 lat, a nie MŚ.

• 1 0

• (4)

ta nasza stacha niedość że ładna dziewczyna to jeszcze najlepsza na boisku.

• 6 7

• Chyba brakuje Ci miłości...

• 4 2

• Odstaw alkohol i przejrzyj na oczy (2)

• 3 4

• (1)

Monika i Karolina potrzebują wsparcia,do dzieła włodarze Gdańska,trzeba wyłożyć trochę kasy,przynajmniej tyle ile wykłada Gdynia.Bez wzmocnień zapomnijmy o medalu.Trzon drużyny już jest,potrzeba także kibiców,KK

• 4 1

• no wlasnie

Wzmocnień i pełnych trybun Azs_owi i Vistalu należy zyczyc. Na razie brakuje trochę jednego i drugiego...

• 6 1

• Ale dlaczego?.. (1)

..To zdjęcie jest z gdyni,no dlaczego? Takiej sytuacji nie było dzisiaj!