Wiadomości

stat

Kasprzak mistrzem świata juniorów!

Polska nie oddała najwyższego stopnia podium w indywidualnych mistrzostwach świata juniorów na żużlu. Po Robercie Miśkowiaku koronę przejął Krzysztof Kasprzak. Zawodnik Unii Leszno triumfował w austriackim Wiener Neustadt w dramatycznych okolicznościach. Turniej został przerwany po trzech seriach startów, a o pierwszym i drugim miejscu rozstrzygnęło... losowanie.

- Tego sędziego powinni zawiesić. To jakaś parodia. Jeszcze nigdy się z czymś takim nie spotkałem. Przecież już od rana było wiadomo, że nie da się tutaj jeździć, prędzej można pływać kajakiem. Na niedzielę natomiast zapowiadano przejaśnienia i można było spokojnie przełożyć ten finał. Tymczasem o tytule mistrza świata zadecydował rzut monetą, Suchanek wybrał orła, a szczęśliwie dla Krzyśka wypadła reszka - relacjonował dla PAP, Adrian Miedziński, który w Wiener Neustadt zdobył tylko dwa punkty, ale nie miał okazji startować z najlepszego, wewnętrznego toru.

Kasprzak i Tomas Suchanek w momencie przerwania zawodów mieli po osiem punktów. W bezpośrednim wyścigu nie mieli okazji się zmierzyć.
Kasprzak odniósł w Wiener Neustadt dwa zwycięstwa, a w swoim trzecim starcie przegrał tylko z Pawłem Hlibem. Suchanek jedyny punkt stracił, przyjeżdżając za Marcinem Rempałą.

Angielski sędzia Anthony Steel zadecydował, że o kolejności na podium rozstrzygną dodatkowe biegi. Jednak ostatecznie odbyła się tylko gonitwa o brąz. Fredrik Lindgren i Hlib zgromadzili bowiem po siedem punktów. W dogrywce lepszy okazał się Szwed.

O losach złota przesądził rzut monetą, gdyż Czech nie przystał na rozegranie dodatkowego wyścigu.

Końcowe wyniki mistrzostw świata juniorów

1. Krzysztof Kasprzak (Polska) 8
2. Tomas Suchanek (Czechy) 8
3. Fredrik Lindgren (Szwecja) 7+3
4. Paweł Hlib (Polska) 7+2
5. Marcin Rempała (Polska) 6
Antonio Lindbaeck (Szwecja) 6
7. James Wright (W.Brytania) 5
8. Edward Kennet (W.Brytania) 4
9. Krystian Klecha (Polska) 3
Joonas Davidsson (Szwecja) 3
Daniel King (W.Brytania) 3
Tomas Stange (Niemcy) 3
Christian Hefenbrock (Niemcy) 3
14. Adrian Miedziński (Polska) 2
Martin Smolinski (Polska) 2
Morten Risager (Dania) 2
17. Fritz Wallner (Austria) 0
Mathias Schultz (Niemcy) 0

Opinie (4)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Plebiscyt na Ligowca Roku 2018

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane