Bałtyk ponownie liderem III ligi

30 października 2014 (artykuł sprzed 9 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł na ten temat Małe derby Gdyni: Arka II - Bałtyk 1:2
Jedynego gola w meczu zdobył w drugiej połowie spotkania Marcin Dettlaff. Jedynego gola w meczu zdobył w drugiej połowie spotkania Marcin Dettlaff.

Bałtyk Gdynia pokonał na własnym boisku Kaszubię Kościerzyna 1:0 (0:0) po bramce Marcina Dettlaffa. Drużyna przyjezdnych złożona w dużej mierze z byłych graczy, a także ekstrenera biało-niebieskich, wspierana na Narodowym Stadionie Rugby przez kilkudziesięciu kibiców, nie zdołała sięgnąć choćby po remis. Podopieczni Marcina Martyniuka zostali nowymi liderami III ligi.

Dettlaff 49

BAŁTYK: Klebba - Wypij, Proena, Steinborn - Krzemiński (61 Milczarek), Bujnowski, Dettlaff, Ziemak (67 Skierkowski), Węgliński - Krysiński (89 Kazubowski), Rusinek

KASZUBIA: Krawcewicz - Drzymała, Klawikowski, Pilch - Weber, Styś (65 Sosnowski), Przybyszewski, Wysiecki, Wesołowski (54 Otto), Rasmus (82 Bistroń) - Łuczak

Z Kaszubią na mecz do Gdyni przyjechało sporo zawodników, którzy zaliczyli mniej lub bardziej udane epizody w Bałtyku. W kadrze zespołu z Kościerzyny znaleźli się m.in. Michał Drzymała, Mateusz Pilch, Paweł Rasmus, Janusz Weber, Kewin Wesołowski, Dawid Klawikowski czy aktualny lider klasyfikacji strzelców Grupy Bałtyckiej Mateusz Łuczak. Co więcej, Kaszubię prowadzi Paweł Budziwojski, który jeszcze w poprzednim sezonie pracował z biało-niebieskimi.

Gdynianie do meczu przystąpili osłabieni brakiem Tomasza PiekarskiegoMacieja Szlagi, których zmogła choroba. Wymusiło to roszady. Na skrzydło z ataku wrócił Mariusz Węgliński, a między słupkami zadebiutował od pierwszej minuty Daniel Klebba. Co najciekawsze, trener Marcin Martyniuk zdecydował się na grę zaledwie trzema obrońcami.

WĘGLIŃSKI: CZUŁEM, ŻE PRZYDAM SIĘ BAŁTYKOWI

Bałtyk rozpoczął mecz od zdecydowanych ataków. Już w 8. minucie meczu bramkarz gości musiał zbijać piłkę na poprzeczkę po uderzeniu Rafała Bujnowskiego. Kaszubia odpowiadała niecelnymi strzałami, również z dystansu.

Przed przerwą wynik spotkania mógł uderzeniem głową otworzyć Arkadiusz Proena, a następnie po indywidualnej akcji Łukasz Krzemiński. W obu przypadkach na posterunku był jednak bramkarz gości Dawid Krawcewicz. Tuż przed końcem pierwszej połowy znakomitą okazję wypracowaną przez Marcina Dettlaffa pogrzebał Radosław Krysiński, który zamiast uderzać, zbyt lekko podał do Węglińskiego.

Zaraz po zmianie stron sprawy w swoje ręce wziął sam Dettlaff, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym i huknął pod poprzeczkę z kilki metrów. Przyjezdni przez długi czas reklamowali faul na jednym z obrońców, który został kopnięty w głowę, ale arbiter uznał gola dla gospodarzy.

To rozdrażniło gości, którzy zaczęli grać zdecydowanie ostrzej. Mieli zresztą za sobą kilkudziesięciu kibiców, którzy dopingowali ich zza płotu stadionu przy Olimpijskiej. Fani z Kościerzyny odpalili nawet pojedynczą racę, przy okazji wdając się także w wymianę "uprzejmości" z kibicami gospodarzy.

Nadzieje kościerzynian próbował w 79. minucie rozwiać ostateczni Krysiński, ale z pojedynku jeden na jednego zwycięsko wyszedł Krawcewicz. Nieskutecznie strzelali jeszcze Rafał Bujnowski i Węgliński, a sędzia do regulaminowego czasu gry doliczył aż 5 minut. Za próbę wymuszenia rzutu karnego oraz dyskusje z arbitrem, drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Klawikowski i Kaszubia, która kończyła spotkanie w osłabieniu, nie zdołała doprowadzić do wyrównania.

- To było dobre spotkanie pod każdym aspektem. Spotkały się dwie drużyny z aspiracjami i stworzyły fajne widowisko. Mieliśmy kilka dogodnych sytuacji, aby podwyższyć wynik, ale musimy się zadowolić niższym zwycięstwem. Myślę, że zasłużyliśmy na wygraną, choć chciałbym podkreślić, że Kaszubia zagrała bardzo dobre spotkanie - podsumował trener Martyniuk.

Bałtyk zakończył bez porażki 12 z rzędu mecz na Narodowym Stadionie Rugby i dzięki temu, przynajmniej do niedzieli zajmował będzie pozycję lidera Grupy Bałtyckiej III ligi. Tego dnia obecny wicelider Gwardia Koszalin o godzinie 13 będzie gościć rezerwy Arki Gdynia. W niedzielę zagra także drugi zespół Lechii Gdańsk, który o godz. 11 podejmie przy Traugutta KS Chwaszczyno.

Wyniki 13 kolejki

• BAŁTYK GDYNIA - Kaszubia Kościerzyna 1:0 (0:0)
  • LECHIA II GDAŃSK - KS Chwaszczyno 3:1 (3:0)
  • Gwardia Koszalin - ARKA II GDYNIA 1:3 (1:0)
  • Chemik Police - Leśnik Manowo 3:1
  • Bałtyk Koszalin - Rasel Dygowo 0:1
  • Cartusia - Astra Ustronie Morskie 2:0 (1:0)
  • Gryf Wejherowo - Pogoń II Szczecin 5:2 (3:0)
  • Drawa Drawsko Pomorskie - GKS Przodkowo (przełożony na 11.11)

Opinie (67) ponad 20 zablokowanych

• UK

Bravo Baltyk ! Dziekujemy !

• 62 12

• Naprzod gdynski Baltyku marsz 1 liga czeka nas (1)

• 56 17

• Baltyk pogonic sledzi ze swojego stadionu

• 33 9

• Dobry mecz

W słabszym składzie. Jeszcze raz brawo za zwycięstwo! Oby tak dalej a awans będzie nasz!

• 45 7

• Kolejny krok do awansu

Brawo Bałtyk - super mecz. Za tydzień powtórka w Koszalinie. Patologia zza płotu tam gdzie ich miejsce - za płotem.

• 50 13

• Bałtyk Gdynia amen

• 32 9

• Brawo Bałtyk

eksperymentalne ustawienie, dobry mecz. Sukces tj. Awans jest nam bardzo potrzebny ! Słyszałem jak strzelały pęcherze pławne ! DZIĘKUJEMY