stat
Impreza już się odbyła

Kaszubskie Morze - każdy (ob)jechać może (1 opinia)

lut 14

niedziela, godz. 9:00

bilety 80 zł
ulgowy 30 - 50 zł
przedsprzedaż 20 - 60 zł
W sobotę 20 lipca Grupa Rowerowa 3miasto zaprasza na wycieczkę rowerową, którą rozpocznie wyjątkowo w Kościerzynie. W planie mamy objechać "krzyż" Jezior Wdzydzkich i skorzystać z atrakcji przewidzianych podczas Jarmarku Wdzydzkiego we Wdzydzach Kiszewskich.

Trasa:

Ze względu na nasze prywatne plany spotkamy się z uczestnikami już w Kościerzynie, przy przystanku głównym PKS (centrum miasta). Z Kościerzyny ruszymy na trasę objeżdżając Kaszubskie Morze, zatrzymamy się na pewno na dłużej we Wdzydzach Kiszewskich korzystając z uroków jakie będzie rozpościerał przed nami Jarmark Wdzydzki. Niebieskim szlakiem wrócimy do Kościerzyny.

Opis trasy:

Krzyż Jezior Wdzydzkich jest wyjątkowo urzekającym zakątkiem Kaszub i reklamować go nie trzeba. Będziemy w zdecydowanej większości wybierać ścieżki leśne, drogi pożarowe a nawet fragmentarycznie szlaki piesze, postaramy się dotrzeć tam, gdzie bobry żerują. Planowana marszruta jest miejscami piaszczysta, ale za to piękna i urokliwa, potrafi wynagrodzić trudy podjazdów rodem z pustyni Gobi :) Kilometrów mamy niewiele a dzień cały długi, ponadto zapach placków ziemniaczanych z Jarmarku Wdzydzkiego będzie motywował do pedałowania i nawet nie zauważymy drobnych niedogodności. W większości trasa jest bardzo przyjemna, z dala od szumu cywilizacji i w samym sercu zielonych Kaszub.

Dystans: +/- 60 km
(zdecydowana większość dróg gruntowych i leśnych)

Dojazd / Zbiórka / Powrót:

Spotykamy się w Kościerzynie na przystanku PKS w sobotę 20 lipca o godz. 9:30. Do Kościerzyny można dojechać pociągiem, odjazd Gdynia Główna 7:38, Gdańsk Osowa 7:58, autobusem PKS (kierowca zabiera do 2 rowerów) lub własnym środkiem transportu - na kołach dwóch lub czterech.
Powrót do Kościerzyny przewidujemy przed godziną 17:00, żeby zdążyć na ostatni pociąg do Gdyni. Chyba, że wola wycieczkowiczów będzie inna, wtedy plany będziemy dostosowywać do naszych pragnień i oczekiwań.

Co zabrać ?

-Przede wszystkim dobry humor i pozytywne nastawienie,
-Koleżankę, kolegę z wojska, siostrę, brata bądź szwagra... lub tez nastawienie na poznanie kogoś nowego.
-Coś na ząb i coś do picia. Po drodze będziemy mijać sklepy gdzie można uzupełnić zapasy, ale za dużo ich nie będzie. Jest dość ciepło i należy uzupełniać płyny i elektrolity ;)
-Obowiązkowo talary - Jarmark Wdzydzki będzie kusił domowymi potrawami i wszelkim innym dobrem, ciężko się oprzeć pokusie a dutki będą niezbędne
-Odpowiedni ekwipunek i odzież gwarantującą właściwy komfort; adekwatną do aury i możliwych różnic temperatur - wieczory bywają chłodne.
-Zapasową dętkę i pompkę oraz indywidualny zestaw narzędzi umożliwiających przeprowadzenie szybkiej naprawy. Kask nie jest obowiązkowy, gdyż i tak każdy jedzie na własną odpowiedzialność.
Uwagi porządkowe:
-Liczymy na pozytywne nastawienie uczestników oraz aktywną współpracę, zwłaszcza podczas wspólnego przejazdu przez drogi publiczne, wzajemną uwagę i dbanie o zasady bezpieczeństwa.

Wycieczkę prowadzi:

Iza Walczak [GR3miasto]
Mail: gr3miasto@gmail.com

Informacja o biletach

Regulamin uczestnictwa:

-Uczestnictwo w wycieczce oczywiście BEZPŁATNE,
-Wycieczki przeznaczone są tylko dla osób pełnoletnich
-Każdy z uczestników wybiera się z nami na własną odpowiedzialność
-Każdy z uczestników wycieczki rowerowej powinien zabrać ze sobą SPRAWNY ROWER
na wypadek awarii narzędzia, jak również przynajmniej 1 zapasową dętkę!

Opinie (1)

  • Na którą planujecie dotrzeć do Wdzydz Kiszewskich?

    Czy będziecie jechać przez Przytarnię i Rów może?

    • 2 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

28.01 g.17.30
MKS Dąbrowa Górnicza
typuj! bez publiczności
29.01 g.18.00
typuj! bez publiczności
CTL Zagłębie Sosnowiec
29.01 g.18.30
typuj! bez publiczności
Comarch Cracovia
30.01 g.17.30
typuj! bez publiczności
Jagiellonia Białystok
30.01 g.17.30
Indykpol AZS Olsztyn
typuj! bez publiczności
25.01 g.17.30
Zastal Enea BC Zielona Góra
101:82 bez publiczności
24.01 g.18.00
Tauron Podhale Nowy Targ
6:1 bez publiczności
24.01 g.16.00
76:86 bez publiczności
Basket 25 Bydgoszcz
24.01 g.16.00
Ślęza Wrocław
67:68 bez publiczności
23.01 g.20.00
83:92 bez publiczności
Legia Warszawa