stat
Impreza już się odbyła

Kaszubskie Uroczyska - wycieczka rowerowa na zakończenie lata

Czwartkowa, wieczorna wędrówka po pracy

sty 24

czwartek, godz. 18:00 - 21:00

Sopot Świemirowo, ul. Mikołaja Reja, altanka...
Wstęp wolny
bilety 449-549 zł
Tym razem zabierzemy Was na zakończenie lata do "Serca Kaszub"... bo tak potocznie nazywany jest ten region województwa pomorskiego. To kraina o niepowtarzalnym, różnorodnym krajobrazie pełnym lasów, jezior, rzek i malowniczych wzgórz morenowych. Ta wycieczka rowerowa pozwoli zbliżyć się do tego co najpiękniejsze, najbardziej urokliwe i tajemnicze o tej porze roku. W czasie tego rajdu poznacie Kaszuby u schyłku lata i na przedprożu jesieni...    

Termin: 14.09.2018 - 16.09.2018
Poziom trudności: Rekreacyjny - Średni

Program imprezy


Dzień 1, piątek 14 września 2018 r.
Dystans około 60 - 70 km

Wycieczka rowerowa rozpoczyna się w piątkowy poranek o godz. 9:00 na placu pomiędzy KFC i  dworcem PKP Gdańsk Główny.
Gdańskimi DDR-kami opuścimy teren zabudowany od południowej strony Gdańska. Dalej przez lasy otomińskie i Nadleśnictwo Kolbudy przeskoczymy przez rejon Przywidza nie na darmo nazywany Bieszczadami Północy. Kto nie wierzy, ten zobaczy... Po drodze poza wspaniałymi morenowymi krajobrazami napotkamy z pewnością niejedną przyrodniczą lub kulturową ciekawostkę. Jedno co jest pewne... na nudę nie będzie można się skarżyć!
Do Bazy Rajdu zawitamy w godzinach późno popołudniowych. 
Po dojechaniu do celu dnia czeka nas jeszcze biesiadka przy grillu lub ognisku.

Dzień 2, sobota 15 września 2018 r.
Dystans około 60 - 70 km

Kolejny dzień rowerowej przygody to kolejne rowerowe wyzwanie. Tym razem wyruszymy na spotkanie okolicom Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Wyruszymy tamtejszymi duktami w  kierunku Jezior Wdzydzkich i zabawimy w tym rejonie cały dzień. Główne atrakcje tego dnia to podróż pośród kaszubskiej przyrody. Na naszej trasie będziemy poszukiwać naturalnych uroczysk i pierwotnych form przyrodniczych oraz rezerwatów. Jeżeli czas, chęci i siły nam pozwolą to zawitamy jeszcze w pobliskiej Kościerzynie na małym zwiedzaniu miasta lub działających tam obiektów muzealnych.
Do Bazy Rajdu dojedziemy jak w dniu poprzednim przed wieczorem. Na miejscu zorganizujemy biesiadę przy grillu lub ognisku.

Dzień 3, niedziela 16 września 2018 r.
Dystans około 60 - 70 km

W planie ostatniego dnia rowerowej wycieczki jest droga powrotna do Gdańska i zakończenie wycieczki. Trasa powrotna będzie nas wiodła również pośród okolicznych jezior, oczek wodnych i naturalnych torfowisk kaszubskich. Na jej przebiegu napotkamy wiele atrakcyjnych form przyrodniczych, panoram ze wzgórz morenowych oraz kaszubskich krajobrazów. Całość trasy będzie wiodła raczej z dala od natężonego ruchu samochodowego i całego z nim związanego gwaru. 
Rowerową przygodę na Kaszubach zakończymy w godzinach późno popołudniowych w  okolicach południowych dzielnic Gdańska. 

Zasady obowiązujące podczas rajdu
Grupę prowadzi jeden lub dwóch  przewodników w zależności od liczebności grupy i warunków terenowych. Jest to osoba z dużym doświadczeniem rowerowym i turystycznym. Ze względów bezpieczeństwa nie należy wyprzedzać przewodnika ponieważ tylko on zna trasę rajdu. Do Przewodnika należy decyzja, kiedy i gdzie są organizowane postoje (kwestie do uzgodnienia z grupą Uczestników). Każdy Uczestnik jest zobowiązany do przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Prędkość jazdy należy dostosować do swoich możliwości kondycyjnych i umiejętności jazdy. Przewodnik prowadzi grupę z w miarę stałą prędkością umożliwiającą komfortową i atrakcyjną jazdę całej grupie. Podczas jazdy rowerem zabronione jest spożywanie alkoholu i każdy Uczestnik jest zobowiązany do zachowania należytego bezpieczeństwa podczas jazdy. Na podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli podjazd jest długi, trudny i ktoś zostaje w tyle, pozostali Uczestnicy czekają na ostatniego, aż ten wyjedzie i wspólnie ruszają w dalszą drogę. Na całej długości trasy poruszamy się grupą.

Gdzie śpimy, gdzie i co jemy
Wycieczka jest imprezą budżetową i baza noclegowa to skromnie wyposażona drewniana chatka. Skromnie, ale gustownie i z kaszubskim klimatem. To nowy obiekt wyposażony w łazienki, kuchnię, kominek na chłodne wieczory. W budynku znajduje się jedna przestronna sala, która będzie służyć nam za sypialnię. Chatka zlokalizowana jest na obrzeżach Nowej Karczmy pośród naturalnego otoczenia. W okolicy budynku znajduje się wiata wyposażona w grill oraz miejsce na ognisko. W bezpośrednim sąsiedztwie również urokliwe torfowisko z pomostem i ścieżką dydaktyczną. Miejsce w którym na małym skrawku terenu można znaleźć całą przyrodę Kaszub...

Wyżywienie podczas trwania wycieczki, każdy Uczestnik zapewnia sobie we własnym zakresie.

Ubezpieczenie podczas wyjazdu
Każdy z uczestników ubezpiecza się we własnym zakresie.

Co ze sobą zabrać i jak się spakować
Każdy Uczestnik swój bagaż wiezie osobiście w sakwach lub plecaku. W zależności od potrzeb. Poza standardowym wyposażeniem każdy Uczestnik powinien zabrać ze sobą karimatę lub materac oraz śpiwór. W bazie noclegowej nie ma łóżek. Wskazane jest zabranie ze sobą turystycznych sztućców.
Uczestnik Rajdu zobowiązany jest posiadać sprawny rower oraz w razie awarii zapasową dętkę i podstawowe narzędzia do jego naprawy. Odzież adekwatną do pogody, ewentualnie kurtkę przeciwdeszczową w razie jej kaprysów.
Należy posiadać także dowód osobisty lub inny dokument tożsamości.

Bagaż i transport
Do Bazy Rajdu wszyscy Uczestnicy dojeżdżają we własnym zakresie. Organizator nie zapewnia dojazdu na miejsce startu ani nie zapewnia transportu w drodze powrotnej do domu po zakończeniu imprezy. Organizator nie ponosi odpowiedzialności wobec uczestników za ewentualne zdarzenia powstałe podczas dojazdu do i z miejsca rajdu. 

Zasady obowiązujące podczas rajdu
Warunkiem realizacji rajdu jest zebranie grupy minimum 10 Uczestników.
W przypadku niezebrania wymaganej na 3 dni przed rajdem liczby uczestników wszystkie wpłaty zostaną zwrócone.

Liczba Uczestników ograniczona - maksymalnie 20 osób

Koszt uczestnictwa w rajdzie to: 140 zł - płatne w dniu rozpoczęcia rajdu przed startem.
Cena uwzględnia obsługę grupy uczestników przez doświadczonego przewodnika, który pilotuje całą trasę, w razie awarii służy pomocą techniczną i zapleczem sprzętowym, sprawuje opiekę nad uczestnikami, posiada także apteczkę pierwszej pomocy.

Dodatkowo w opłacie uczestnictwa:
- 2 noclegi
- mapę on-line trasy rajdu (Google Maps)
- znakowanie trasy wycieczki
- każdego dnia przygotowane ognisko lub grill (menu grillowe każdy przygotowuje we własnym zakresie).
- podatek VAT

Podany koszt nie obejmuje:
- wydatków natury osobistej
- wydatków związanych ze zwiedzaniem okolicznych atrakcji (muzea, skanseny, wieże widokowe nie ujętych powyżej)

Rezerwacja oferty
Rezerwacji można dokonać telefonicznie pod numerem: 509 988 052 lub mailowo na adres: lubimyrowery@gmail.com

Regulamin imprezy na stronie www Organizatora.
 
W razie pytań prosimy o kontakt z Organizatorem: 
Piotrek Książek, tel.: +48 509 988 052, mail: lubimyrowery@gmail.com
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij
Plebiscyt na Ligowca Roku 2018
22.01 g.18.30
Unia Oświęcim
25.01 g.18.00
JKH GKS Jastrzębie
26.01 g.17.00
Ślęza Wrocław
26.01 g.17.00
Azoty Puławy
27.01 g.12.40
Spójnia Stargard
20.01 g.19.00
Polski Cukier Toruń
20.01 g.17.00
PGE Orlik Opole
20.01 g.15.00
MKS Wieluń
19.01 g.19.15
Energa Toruń
19.01 g.12.40
Anwil Włocławek