Kazach i piłkarz Legii na testach

22 lutego 2012 (artykuł sprzed 12 lat)

Przenosiny z pokrytej śniegiem sztucznej murawy na trawiaste boiska w Turcji najwyraźniej pozytywnie wpłynęły na strzelecką formę Charlesa Nwaogu. Przenosiny z pokrytej śniegiem sztucznej murawy na trawiaste boiska w Turcji najwyraźniej pozytywnie wpłynęły na strzelecką formę Charlesa Nwaogu.

Od zwycięstwa rozpoczęli sparingowe gry na zgrupowaniu w Turcji piłkarze Arki Gdynia. Podopieczni trenera Petra Nemca pokonali uzbecki FK Bukhoro 5:0 (3:0). Strzelecką niemoc przełamał Charles Nwaogu, który w pierwszej połowie do bramki rywali piłkę posłał dwukrotnie. Z dobrej strony pokazał się testowany napastnik Legii Warszawa Maciej Górski. Natomiast tylko to niepełnej połowy ograniczył się sprawdzian Rafaila Asbuchanowa. Pomocnik z Kazachstanu nie zostanie zawodnikiem żółto-niebieskich.

Bramki: Nwaogu 14, 45, Jarun 19, Górski 63, Brodziński 75

ARKA: Żukowski - Krajanowski (80 Kasperkiewicz), Jarun, Brodziński, Radzewicz - Jędrzejowski (46 Kowalski), Jarzębowski (68 Radosavljevic), Nakano (46 Pruchnik), Tomasik (46 Asbuchanow, 82 Szwoch) - Flis (46 Górski), Nwaogu (46 Ljasjuk)

Gdynianie ostre strzelanie rozpoczęli w 14 minucie środowego spotkania. Po dośrodkowaniu Patryka Jędrzejowskiego swoją pierwszą bramkę dla Arki zdobył Charles Nwaogu. Nigeryjczyk, dla którego był to piąty sparing w barwach gdyńskiego zespołu wykorzystał zamieszanie w polu karnym i silnym uderzeniem pod poprzeczkę pokonał bramkarza rywali. Rezultat na 2:0 podwyższył niespełna 5 minut później Omar Jarun. Urodzony w Kuwejcie obrońca trafił do siatki strzałem głową wykorzystując zagranie ustawionego na lewej pomocy Piotra Tomasika.

Tuż przed przerwą licznik goli podkręcił jeszcze Nwaogu, który po kolejnym dobrym zagraniu od Tomasika i minął obrońcę rywali, a następnie znalazł się sam na sam z bramkarzem dając popis swojej techniki. Charles najpierw minął uzbeckiego golkipera, a następnie "podcinką" posłał piłkę do siatki ustalając wynik pierwszej połowy na 3:0.

Po przerwie trener Nemec dokonał w składzie pięciu zmian. W takim samym zestawieniu wyszła dobrze spisująca się linia obrony, w bramce pozostał również Krzysztof Żukowski. Pole manewru w defensywie ogranicza uraz mięśnia Brazylijczyka Wallace'a, a dla Damiana Krajanowskiego nadal nie ma konkurenta. Dopiero przez ostatnie dziesięć minut z prawej obrony ponownie sprawdzono Serba Milosa Radosavljevica, który jest nominalnym defensywnym pomocnikiem.

Natomiast od razu po przerwie na lewej pomocy Tomasika zmienił Rafail Asbuchanow. Urodzony w 1989 roku w Kazachstanie i posiadający rosyjskie oraz niemieckie obywatelstwo zawodnik jest jednym z dwóch nowych testowanych przez Arkę graczy, którzy dojechali na obóz w Turcji tuż przed meczem. Asbuchanow ostatni występował w II lidze belgijskiej w zespole AS Eupen. Kazach nie dokończył nawet meczu, a po jego zakończeniu został odesłany do domu.

Wyżej oceniono 22-letniego napastnika warszawskiej Legii, Macieja Górskiego, który piłkarską karierę rozpoczynał w Mazowszu Miętne. Kolejnymi przystankami w jego karierze były zespoły Agrykoli Warszawa, KS Piaseczno i Amiki Wronki. W 2008 roku napastnik trafił do Legii, gdzie ogrywał się głównie w Młodej Ekstraklasie. W rundzie jesiennej sezonu 2009/2010 Górski zagrał nieco ponad półgodziny na boiskach ekstraklasy wchodząc z ławki w spotkaniach przeciwko Piastowi Gliwice i GKS Bełchatów.

W sezonie 2010/2011 Górski występował w I-ligowym GKP Gorzów, zdobywając dwie bramki w osiemnastu spotkaniach. Po powrocie do Legii w rundzie jesiennej obecnego sezonu napastnik ten zdołał zagrać łącznie 8 minut w najwyższej klasie rozgrywkowej (w derbach z Polonią i spotkaniu z GKS Bełchatów). Znacznie więcej pograł w Młodej Ekstraklasie, w której imponował skutecznością. W ośmiu meczach Górski zaliczył aż osiem trafień. Ostatnio trenował z ŁKS Łódź. W Arce zostanie co najmniej do soboty.

Oprócz dwójki testowanych zawodników, na boisko w drugiej części środowego spotkania pojawili się także pomocnicy: pozyskany z Floty Świnoujście Radosław PruchnikJakub Kowalski oraz walczący o kontrakt w Arce białoruski napastnik, Andriej Ljasjuk.

Tak odmieniony zespół w drugiej połowie strzelił dwie bramki, ponownie nie tracąc przy tym ani jednej. W 60 minucie spotkania po faulu Jaruna na wychodzącym sam na sam z bramkarzem napastniku uzbeckiego zespołu, sędzia podyktował rzut karny. Krzysztof Żukowski nie miał jednak okazji wykazać się przy obronie strzału, bo ten poleciał ponad poprzeczką strzeżonej przez niego bramki.

O tym, że w futbolu niewykorzystane sytuacje się mszczą, Arka przypomniała Uzbekom trzy minuty później, wyprowadzając szybką kontrę. Z lewej strony zagrywał Tomasz Jarzębowski, a piłkę wymienili między sobą Górski i Ljasjuk. Akcję wykończył ten pierwszy, który strzałem z 14 metrów w długi róg podwyższył wynik spotkania na 4:0.

Ostatniego gola żółto-niebiescy zdobyli po stałym fragmencie gry. Z rzutu rożnego dośrodkował Kowalski, a znajdujący się przy krótkim słupku Bartosz Brodziński wyprzedzając bramkarza umieścił piłkę głową w siatce.

Pięć celnych strzałów najwyraźniej nie zaspokoiło apetytu piłkarzy Arki, którzy stwarzali sobie kolejne okazje na podwyższenie rezultatu. W 85, minucie bliski zdobycia gola był wprowadzony chwilę Mateusz Szwoch, a w 88 minucie silnym uderzeniem z dystansu popisał się Marcin Radzewicz, ale jego strzał przy sporym wysiłku obronił bramkarz Bukhoro.

1.02 (Gdynia) Gryf Wejherowo 3:1 (3:1) przeczytaj relację
Bramki dla Arki: Bartosz Flis 7, Damian Krajanowski 32 (karny), Christian Toko Edimo 34

4.02 (Gdynia) Chojniczanka 3:2 (0:0) przeczytaj relację
Bramki dla Arki: Patryk Jędrzejowski 54, Janusz Surdykowski 74, Piotr Tomasik 77

8.02 (Gdynia) Kaszubia Kościerzyna 2:0 (1:0) przeczytaj relację
Bramki dla Arki: Patryk Jędrzejowski 45, Piotr Tomasik 52

11.02 (Gdynia) Elana Toruń 1:1 (0:1) przeczytaj relację
Bramka dla Arki: Jakub Kowalski 28

17.02 (Gdynia) Orkan Rumia 2:0 (1:0) przeczytaj relację
Bramki: Bartosz Brodziński 21, Piotr Tomasik 90 (karny)

24.02 (Turcja) Shirak FC (Armenia)
27.02 (Turcja) Helios Charków (Ukraina)
4.03 (Gdynia) Bałtyk Gdynia

Opinie (179) ponad 50 zablokowanych

• SKGA

Co wam da ten bojkot to ja wam mówie nic póki szef czyli Krauze chce takie kierownictwo jakie jest to wy możecie tupać nóżkami i klaskać rączkami do zimy 2020 i nic nie osiągniecie uważam że ten bojkot jest nie przemyślany w kontekście co bedzie gdy bojkot się nie uda bo na dłuższą metę tak będzie i co wtedy będziecie bojkotować mecze na następny sezon? a jak by Areczka awansowała to jakie argumenty wtedy bedziecie mieli przeciw zarządowi takie jak teraz że Trytkie nie zakontraktowali śmiechu warte ilu was jest w tym kierownictwie SKGA chodzi mi o liczbe tych władców którzy uważają że Arka to tylko oni i sterują młodymi kibicami że by na mecze nie przychodzili.Zarzucam wam że podzieliliście kibiców od tego haniebnego w formie czytaj wuwuzele meczu z legią i do tej pory nic się w tym temacie nie zmieniło a jest co raz gorzej i ten śmieszny apel do kibiców drużyn przyjezdnych żeby nie przyjeżdżały do nas ale my oczywiście pojedziemy na wyjazdy ale to się okaże w jakiej liczbie jestem ciekaw ilu bojkotowców pojedzie a wiecie co myślę że kluby kibicowskie drużyn przyjezdnych oleją ten śmieszny apel przyjadą do nas i będą rządzić dopingowo na naszym stadionie wyobrażacie sobie śląsk i lechia klną na nasz klub a barany z SKGA i sterowana przez nich grupa małolatów stoją pod bramą przed własnym stadionem !!!

• 0 0

• NAPISZE PRAWDE BO TYLKO TAKA JEST

Smiac mi sie chce.Nie obwinialbym SKGA to c.... sa i nie maja prawa glosu.Kim jest D .Dowartoscowuje sie piszac oswiadczenia.znalazl kolegow u nas na Arce .Teraz sie przydal-do pisania na internecie.

Panie Andrzeju mam nadzieje,ze policja szybko wyjasni kto wyslal to guano.Nawet jak pisza na arkowcy.pl posty o Panu,. Panie Andrzeju to pisza z nickow ktore na codzien nie uzywaja.Czemu

• 2 0

• WSZYSCY NA ŚLĄSK!!!!

ZOBACZYCIE, że przejdziemy malinowych!
    I co wtedy? dalej trybuna ciapkowo focha strzela?

• 6 0

• olllee

My z Traugutta,My gdańszczanki - my Biedronia koleżanki ..
    niczym się nie przejmujemy ,bo niedługo już spadniemy !
    Donald już nam nie pomoże ,bo z Biedroniem pole orze ....
    A tu liga już ruszyła ,a co Lechia już zrobiła ?
    z Cracovią tylko zremisowała ,bo pampersy jeszcze miała .
    Na Trójmiasto.pl się ciągle spinamy ,o Arce nigdy nie zapominamy.
    Bo na ich punkcie wciąż mamy kompleksy - dlatego ciągle jesteśmy ciency .
    Ciency jesteśmy jak maszynki polsilvera - dlatego wybraliśmy Donka na premiera.
    Donek się ,ślini,poci i moczy o nowych sponsorach myśli wciąż w nocy ,
    Lotosowi i PGE obiecał w Gdańsku puchary , a tu spadek nas czeka wspaniały.
    To jest początek naszego końca ,bo z klubu wywalili już trenera Kafara ...
    myśleli że to zwykła fujara,a Kafar w przyszłości im jeszcze pokaże ...
    że się wyleje na nasze gdańskie twarze ....

T

• 2 1

• Dzieciobijcy wciąż skłóceni ze sobą? (3)

Kupcie sobie kwiaty i dajcie po buziaku na zgodę z okazji 8 marca.