Vistal wygrał z outsiderem PGNiG Superligi

10 stycznia 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
W meczu z SPR Olkusz z dobrej strony pokazały się młode gdyńskie skrzydłowe. Katarzyna Janiszewska (na zdjęciu) Magdalena Pawłowska zdobyły 11 bramek. W meczu z SPR Olkusz z dobrej strony pokazały się młode gdyńskie skrzydłowe. Katarzyna Janiszewska (na zdjęciu) Magdalena Pawłowska zdobyły 11 bramek.

Piłkarki ręczne Vistalu nie miały kłopotu z outsiderem PGNiG Superligi tylko przez inauguracyjny kwadrans. Ambitnie walczący SPR Olkusz potrafił zniwelować straty z dziewięciu bramek do zaledwie jednej w 43. minucie. Dopiero okrzyki kibiców: "Dziewczyny, grajcie poważniej" oraz "walczyć" przywołały gospodynie do porządku. Ciężar walki w ofensywie wzięła wówczas na swoje barki Iwona Niedźwiedź, kolejne bramki dorzuciły młode skrzydłowe: Katarzyna JaniszewskaMagdalena Pawłowska, a gdynianki wygrały pewnie 34:25 (18:12).

VISTAL: Gapska, Kowalczyk - Kalska 1, Janiszewska 5, Niedźwiedź 6, Galińska, Białek 2, Kłusewicz, Pawłowska 6, Zych 1, Kozłowska 1, Matyka 5, Balsam 1, Kulwińska 6

SPR: Staś, Hoffman - Tarnowska, Pastwa 3, Sikorska, Przytuła 2, Wicik 5, Marszałek 9, Fierka 3, Rzeszutek, Wcześniak, Basiak 3

Sędziowali: Rajkiewicz, Taczykowski (obaj Szczecin). Widzów: 500

W porównaniu z przegranym meczem z Energą AZS Koszalin Jens Steffensen dokonał kilku zmian. Do wyjściowego ustawienia w defensywie trafiła Agnieszka Białek, a w ofensywie od pierwszych minut zagrały m.in:. rozgrywająca Joanna Kozłowska, lewoskrzydłowa Magdalena Pawłowska. Na środku drugiej linii Loredana Matyka. Do tej pierwszej należała inauguracyjna bramka spotkania.

Przez kwadrans Vistalowi wychodziło niemal wszystko. Mając w bramce solidne wsparcie w bardzo dobrze broniącej Małgorzaty Gapskiej, gdynianki mogły szybko przemieszczać się do ataku. Pole do popisu otrzymały zwłaszcza zawodniczki pierwszej linii.

W 13. minucie gospodynie prowadziły 11:3, a Patrycja Kulwińska miała na koncie 5 trafień. Obrotowa skutecznie kończyła kontry, a i tego dnia piłka docierała do niej na koło w ataku pozycyjnym, co jeszcze w środę zupełnie nie funkcjonowało.

GDYŃSKIE PIŁKARKI RĘCZNEJ NOMINOWANE DO TYTUŁU LIGOWCA ROKU 2013 - ZAGŁOSUJ

Po kwadransie trener Steffensen zaczął dokonywać kolejnych roszad. M.in. Iwona Niedźwiedź i Kulwińska wycofane zostały z gry w ofensywie, a szansę na debiut w PGNiG Superlidze dostała Sonia Kłusewicz.

Vistal dyktował warunki gry jeszcze siłą rozpędu do 17. minuty, kiedy to po akcji Pawłowskiej było 14:5.

Zmiany robił także Zdzisław Wąs, a posunięcia szkoleniowca SPR okazały się niezwykle owocne. W 29. minucie przyjezdne zniwelowały straty do 12:17, a mogły osiągnąć nawet jeszcze lepszy wynik, gdyby nie dwa obronione karne przez Gapską.

Ostatecznie na przerwę Vistal zszedł z 6 bramkami w zapasie, gdyż 18. bramkę, a czwartą swoją tego dnia zdobyła Pawłowska.

Po zmianie stron SPR zagrał z jeszcze większą mobilizacją, a w gdyńskich szeregach mobilizacja uleciała na dobre. Paulina Marszałek powiększyła zdobycze bramkowe do 8, Natalia Wicik znalazła receptę na miejscowe golkiperki przy rzutach karnych, a na prawym skrzydle coraz skuteczniejsza była Monika Pastwa.

Właśnie po trafieniu tej ostatniej, w 43. minucie Vistal prowadził zaledwie 21:20. Trener Stefennsen poprosił o przerwę. Natomiast Klub Kibica skandował na przemian: "Dziewczyny, grajcie poważnie!" oraz Walczyć Vistal!".

Pomogło. Po powrocie do gry, udaną akcją popisała się Katarzyna Janiszewska, a w 45. minucie po dwóch atomowych rzutach z drugiej linii Niedźwiedź gdynianki odskoczyły na 24:20. Końcówka to także popis Iwony, która wszystkie 6 bramek rzuciła po przerwie.

Wyniki 12 kolejki

• VISTAL GDYNIA - SPR Olkusz 34:25 (18:12)
  • Selgros Lublin - KPR Jelenia Góra 30:14 (16:8)
  • KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 27:22 (12:11)
  • Piotrcovia - Ruch Chorzów 29:28 (14:16)
  • Pogoń Handball Szczecin - Start Elbląg 29:29 (15:15)
  • Pauzuje: Energa AZS Koszalin

Opinie (17) 1 zablokowana

• No i pozytywnie :)

• 4 6

• Łatwe zwycięstwo (4)

Ale gra taka sobie, choć może wynik na przełamanie po meczu z Koszalinem. Z przyjemnością oglądało się akcje Loredany i Iwony, a także młodych Pawłowskiej i Janiszewskiej. Plus oczywiście Ryba w bramce. Szkoda, że zupełnie bezbarwna Białek, naprawdę nie robi żadnych postępów w grze. Zych także fatalna, ale pewnie potrzebuje czasu by dojść do siebie.

Aha - i oczywiście mój ulubiony łysy sędzia:)

• 9 4

• (3)

Bezbarwna Białek a jaka ma być ? Ile dostała gry od trenera w tym sezonie. Jeśli trener traktowałby równo kołowe i na wszystkich pozycjach byłaby zdrowa rywalizacja to gra vistalu wyglądałaby dużo dużo lepie. A tak w 45 minucie vistal prowadzi 1 bramką i na koniec wielka radość bo zespół który walczy o złoto zlał drużynę która zajmuje ostatnie miejsce brawo. A Iwona Niedźwiedź to jak do tej pory błyszczy i pięknie opowiada w mediach tylko szkoda że na parkiecie tak blado

• 8 5

• ?!

Agnieszka jest b. miłą i uroczą osobą, ale niestety jest słaba technicznie i ruchowo. Więcej minut na parkiecie tu niewiele pomoże gdy się tych braków nie wyeliminuje.

• 4 5

• ws Niedźwiedź... (1)

...no tak, tylko że jak zrobiło się gorąco (1 bramka przewagi) to właśnie Pani Iwona pociągnęła grę i sama zrobiła większość finalnej przewagi... poza tym bramki Kulwińskiej padły po podaniach od kogo???

• 2 5

• Ja na boisku widziałem też inne zawodniczki bez których pani Iwona "sama" meczu by nie wygrała. Zaczęła rzucać bramki kiedy już przeciwnik był bez sił i czekał na końcowy gwizdek. Jak do tej pory to z silniejszym przeciwnikiem w lidze jak i na mistrzostwach to nic wielkiego poza kreowaniem własnego wizerunku nie pokazuje

• 6 2

• Zychu od kiedy do nas przyszła

nie zrobiła żadnego postępu. Przychodziła jako młoda gwiazda i tak już się czuje imprezując po sopotach zamiast skupić się na grze. Białek? Już dawno pisałem że do wykopania.

Lublin przyjedzie skończy się na wstydliwej porażce.
    Oby brazylijka wróciła na koniec sezonu i tunezyjka.

• 17 0

• mecz

Oj ! Oj ! Ale się nam panie rozstrzelały,aż cztery z sześcioma trafieniami.I bardzo fajnie,choć trochę nas postraszyłyście nierówną grą.Tak się gra w drużynie są słabe i dobre mecze.Kłusewicz częściej będzie wchodzić to się dopasuje do reszty.Jeszcze będziemy z niej zadowoleni.

• 8 3

• Apropo Soni, w końcu była sznasa żeby zagrać - fajnie! Za długo na parkiecie nie była, ale sam styl poruszania się po boisku, motoryka i technika - PODOBA MI SIĘ!

• 8 7

• rodzinny fan klub (3)

fan klub medialny Kłusewiczów zaczął działać, daleka droga jeszcze do gry na poziomie ekstraklasy,ale jak się ma wsparcie rodzinne to łatwiej niż lepsze koleżanki ale bez wsparcia mamy...

• 5 9

• do kibica

Zapomniałeś dodać do fan klubu Kłusewiczów ojczyma trenera, wykładowcy, metodyka, komentatora i wydawcy książek i bóg wie czego jeszcze Nowinskiego

• 5 0

• chyba każda zawodniczka ma wsparcie mamy ?

Fan - klub Soni to też jej koledzy i koleżanki ze szkoły!!! I o to chodzi w sporcie.
      Fajnie jak na boisko wychodzi młoda zawodniczka i w dodatku gdynianka!!!!

• 4 0

• o przepraszam !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! bardzo !

obecny tzw. f. club to nie Kłusewiczowie tylko Nowińscy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A Sonia to młoda ,zdolna zawodniczka i da sobie radę bez wspomagania Nowińskich . I w piłce ręcznej i w życiu. Czego jej życzę! A wszelkie tego rodzaju komentarze pokazują tylko zawiść i brak wiedzy.

• 4 0

• 500 widzów (1)

• 5 1

• 200-300 było

• 4 2

• czarno to widzę

podobno miała być walka o prymat w kraju, obawiam się, że Lubin i Lublin szybko zweryfikują wartość Vistalu. Jedyne światełko w tunelu to powrót Brazylijki i Tunezyjki /przecież Byzdra i Wojtas nie przyjdą/

• 7 1

• Obecny poziom Vistalu mocno odbiega od tego do czego przyzwyczaił nas w ostatnich 5 sezonach. Egoistyczna gra oparta na koncepcji TKJ (teraz k*&^% ja) nie przynosi nic dobrego. Słaby Olkusz odrabia straty i przegrywa jedną bramką! Takie coś nie przystoi walczącym o majstra. Popatrzcie co ze słabymi drużynami robi Monteks, Jelenia Góra płakała wychodząc z szatni. Na koniec słówko ad p. Niedźwiedź. Świetnie potrafi się sprzedać od strony marketingowej, ale już na parkiecie jest gorzej. Gra na bardzo słabym procencie, niewiele ponad 30% do tego za dużo strat. Nie biorę pod uwagi gry pasywnej. Rzuty Iwony poza bramkę i podania w trybuny w takiej ilości to żart. GOSiR zmienił nazwę hali na Gdynia Arena, czyli innymi słowy cyrk. Małpy już są!