Kibice gości poza stadionem

16 maja 2010 (artykuł sprzed 14 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Piłkarze Bałtyku zremisowali z GKS Tychy 1:1 (1:1) w meczu, który zakończył kolejkę oznaczoną numerem trzydziestym w grupie zachodniej II ligi. Poniżej zapis bezpośredniej relacji, którą przeprowadziliśmy z tego spotkania. Poza stadionem, w otoczeniu policji pozostała około 80-osobowa grupa kibiców gości, którzy nie spełnili wymogów, aby oglądać mecz swojej drużyny na wyjeździe. Podobnie rzecz może się mieć w najbliższą środę, gdy o godzinie 18.00 przy ul. Górskiego ma stanąć Zawisza Bydgoszcz, a jej kibice na dziś nie załatwi formalności koniecznych do wejścia na trybuny

.

Bramka:
Nadolny 34 (karny) - Kasprzyk 44

BAŁTYK: Grubba - Siezieniewski, Benkowski, Martyniuk, Król - Drzymała (86 Pietrzyk), Granosik, Trochim, Adamus (46 Byczkowski) - Michałek, Nadolny .

GKS: Suchański - Odrobiński, Kopczyk, Kozłowski (42 Nowak), Mańka - Feruga, Czupryna, Babiarz, Furczyk, Kasprzyk - Bizacki

Sędzia: Frankowski (Toruń). Żółte kartki: Król (Bałtyk), Kasprzyk, Nowak, Feruga (GKS). Widzów: 600.

Bałtyk nie wygrał czwartego pojedynku w tym roku na własnym boisku. Drugi raz gdynianie zremisowali przy ul. Górskiego

90+2 żółta kartka dla Siezieniewskiego. Dośrodkowanie z wolnego GKS wybijają gdyńscy obrońcy i sędzia zakończył mecz

90+1' strzał Siezieniewskiego z 18 metrów nad poprzeczką

90' sędzia doliczył dwie minuty

89' spiker ogłosił, że w wyniku kwesty na rzecz rodziny zmarłego kibica Bałtyku ("Poldiego") udało się zebrać ponad 1800 złotych

86' po dośrodkowaniu z rogu głową strzelał Król, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką

86' zmiana w Bałtyku. Pietrzyk wszedł za Drzymałę

85' strzał z dystansu Trochima. Suchański wybił piłkę na róg

84' słaba gra Bałtyku. Kibice z trybun domagają się zmian i imiennie wywołują do wyjścia Kudybę

82' żółta kartka dla Króla za... krytykę sędziego

76' Grubba pokrzykuje do kolegów "Gramy, gramy", bo tempo akci gospodarzy wyraźnie po przerwie siadło

75' Nieudane dośrodkowanie Króla. Piłka spadła na górną siatkę bramki. Suchański na wszelki wypadek wyskoczył i asekurował lot piłki

74' Martyniuk zablokował składającego się do strzału z siedmiu metrów Bizackiego, bo mogła być bramka dla GKS. Jednak kolejna akcja gości przeprowadzona przez lewe skrzydło musi niepokoić.

72' Bałtyk wyszedł z kontrą trzech na trzech. Michałek zdecydował się na strzał sprzed pola karnego. Piłka poszła nad poprzeczką i Nadolny miał słusznie pretensje, że nie doczekał się na podanie

71' Feruga przed kolejną doskonałą sytuacją na gola. Tym razem kopnął z pięciu metrów nad poprzeczką

70' po dośrodkowaniu z wolnego Furczyka głową strzelał Feruga, ale niecelnie

69' Feruga uciekł Siezieniewskiemu, wpadł w pole karne, ale za daleko wypuścił sobie piłkę i gdy zobaczył, że jej nie dogoni zasymulował faul. Sędzia słusznie pokazał pomocnikowi żółtą kartkę

67' po wrzutce z wolnego Drzymały pewne piąstkowanie Suchańskiego

65' długa akcja GKS. Dwa strzały były blokowane przez obrońców Bałtyku, a piłka wracała do gości. Wreszcie Mańska uderzył nad poprzeczką z około 20 metrów

63' żółta kartka dla Nowaka. Siezieniewski wymaga pomocy masażysty

61' Michał strzał z wolnego ponad 30 metrów do bramki. Suchański pewnie łapie piłkę

59' wielka szansa przed Bałtykiem. Martyniuk powstrzymał atak rywali i zagrał do Trochima. Ten przedłużył piłkę na prawe skrzydło do Michałka i wbiegł w pole karne. Michał dobrał do Wojtka dokładnie, ale strzał Trochima obronił Suchański

58' strzał Michałka głową obok słupka

54' szczęście przy GKS. Byczkowski zagrał piłkę w pole karne gości, odbiła się ona od nogi Mańki i zmierzała do siatki. Suchański, który już leżał na ziemi, zdołał ją jednak odbić nogą

53' na razie obie drużyny stwarzają wrażenie zadowolonych wyniku, poza jednym, niecelnym strzałem z dystansu tyszan, nic ciekawego się nie wydarzyło po zmianie stron

46' drugą połowę rozpoczął GKS. W Bałtyku zaszła jedna zmiana. Byczkowski zastąpił Adamusa

W przerwie również trwa kwesta na trybunach na rzecz zmarłego ostatnio kibica Bałtyku, który był jedynym żywicielem rodziny. Przed grą jego pamięć uczczoną minutą ciszy

W przerwie kibice Bałtyku udają się do kas, aby kupić bilety na mecz z Zawiszą. To będzie spotkanie podwyższonego ryzyka, a zatem przy nabyciu wejściówki należy okazać dowód tożsamości z numerem PESEL

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. BAŁTYK REMISUJE 1:1

45+1' kolejny atak Kasprzyka, ale tym razem jego uderzenie zablokował Siezieniewski

45' sędzia doliczył dwie minuty

44' gorące chwile przed bramką Bałtyku. Najpierw dobrze interweniuje Martyniuk, po chwili piłka wraca w pole bramkowe. Grubba odbija ją z trudem przed siebie, ale pozostawiony bez opieki Kasprzyk strzela na 1:1, gdy bramkarz Bałtyku jeszcze leżał na ziemi

42' szybka zmiana w GKS. Kozłowski, który zagrał ręką na karnego, a i wcześniej miał niepewne interwencje, został zdjęty ze stopera. Teraz na tej pozycji zagra Odrobiński, który mecz zaczął jako prawy defensor

39' Kasprzyk na raty z wolnego. Dośrodkowanie pomocnika przed pole karne wybił Trochim, a zatem tyszanin przymierzył następnie z pierwszej piłki. Wysoko nad bramką poszybowała futbolówka

38' Nadolny strzelił w słupek, piłka wyszła w pole, ale nikogo nie było na dobitkę

37' na trybunach kibice śpiewają "Graj Bałtyku jak za dawnych lat"

35' na pograniczu polu karnego przewrócili się Michałek i Mańka. Sędzia puścił grę, uznając, że faulu na gdynianinie nie było

34' BAŁTYK PROWADZI 1:0! Nadolny pewnie strzelił z jedenastki. Bramkarz rzucił się w prawy róg bramki, a Łukasz posłał piłkę w lewy.

33' ręka w polu karnym Kozłowskiego. Karny dla Bałtyku

33' na razie dobry, żywy mecz w Gdyni z wieloma spięciami podbramkowymi oraz licznymi... faulami

32' szczęście znów przy Bałtyku. Rutynowany Bizacki wrzucił z wolnego piłkę w pole karne, do której doszedł Kopczyk. Stopera GKS nikt nie pilnował z gdynian, ale uderzył on nad poprzeczką

31' nieporozumienie Króla z Adamusem, którzy we własnym polu karnym przeszkadzali sobie i minęli się z piłką, ale rywale nie skorzystali z tego prezentu

30' Teraz gra przeniosła się pod bramkę Bałtyku. Kolejny róg dla gości

29' Grubba z kłopotami na róg wybił piłkę po uderzeniu z ostrego kąta, ale zmierzającym do siatki Ferugi.

28' szybka odpowiedź GKS. Piłkę w pole karne zagrał lewy obrońca Mańska, a Grubba w ostatniej chwili ubiegł Kasprzyka

27' trwa oblężenie bramki GKS. Po kolejnym rogu i dośrodkowaniu Suchański ratował drużynę piąstkowaniem piłki

26' po dośrodkowaniu z rogu Michałka do piłki w polu bramkowym skakał Trochim. Suchański złapał piłkę, a dodatkowo był faulowany przez gdyńskiego pomocnika

25' dośrodkowanie Drzymały. Nadolny był sam przed pustą bramką, ale nie sięgnął piłki głową

24' z wolnego dobrze uderzył Michałek. Bramkarz GKS z najwyższym trudem wybił piłkę na róg

23' żółta kartka dla Kasprzyka po faulu na Drzymale

22' w dobrej sytuacji był Michałek. Niestety, zwlekał ze strzałem, a gdy wreszcie zdecydował się na uderzenie z 16 metrów, gdy osaczyli go już obrońcy, było ono wybitnie nieudane

20' groźna akcja GKS. Martyniuk ratuje drużynę wybiciem na róg

16' z rzutu wolnego z około 25 metrów dobrze uderzał Kasprzyk. Grubba wyciągnął się jak długi i wybił na róg piłkę, która zmierzała prawy dolny róg jego bramki

13' Nadolny pada w polu karnym po ataku Kozłowskiego. Sędzia puszcza grę, uznając, że faulu nie było, mimo protestów Łukasza

11' Nadolny skierował piłkę do siatki GKS. Jednak sędzia gola nie uznał, bo zauważył zagranie ręką gdynianina

6' ostre dośrodkowanie z rzutu rożnego bezpośrednio w kierunku bramki Bałtyku. Grubba z kłopotami piąstkuje piłkę przed siebie

2' na trybunach delegacja Zawiszy Bydgoszcz: prezes Piotr Burlikowski i trener Mariusz Kuras. To kolejny rywal Bałtyku w II lidze, a mecz odbędzie się w najbliższą środę. Jak informuje Bałtyk i kibice tego klubu nie dopełnili formalności związanych z przyjazdem do Gdyni, choć zapowiada się ich na tym spotkaniu nawet 400

1' mecz rozpoczął Bałtyk. Gdynianie walczą o pierwszą wygraną w tym roku u siebie. Przy ul. Górskiego jeszcze nie zainkasowali trzech punktów, a na koncie mają remis i dwie porażki. Aura nie sprzyja grze. Jest bardzo zimno.

Pozostałe wyniki:
Lechia Zielona Góra - Jarota Jarocin 2:1 (0:1), Nielba Wągrowiec - Zawisza Bydgoszcz 2:2 (1:2), Zagłębie Sosnowiec - Elana Toruń 0:2 (0:1), Górnik Polkowice - Polonia Słubice 1:0 (1:0), Olimpia Grudziądz - Raków Częstochowa 1:1 (0:0), Ruch Radzionków - Czarni Żagań 1:0 (0:0), Miedź Legnica - Ślęza Wrocław 0:2 (0:1), Unia Janikowo - Tur Turek 1:1 (0:1).