Kibice zagłosowali nogami

Krzysztof Klinkosz
15 stycznia 2010 (artykuł sprzed 14 lat)

W ciągnących się jak brazylijska telenowela rozgrywkach Grupy B PLH czas na mini-serial z Krynicą. Hokeiści Energi Stoczniowca zagrają z "uzdrowiskową" drużyną dwa dni pod rząd. Przeciętny rywal i przede wszystkim kiepska postawa podopiecznych Andrzeja Słowakiewicza sprawiła, że kibice zagłosowali nogami i w "Olivii" zasiadła zaledwie garstka widzów. Gospodarze w końcu byli skuteczni i wygrali aż 7:1 (2:0, 1:1, 4:0), a hat-tricka ustrzelił Jarosław Rzeszutko.

1:0 Jankowski as. Ziółkowski, B.Wróbel (4.42)
2:0 Ziółkowski as. Jankowski, Smeja (14.02 w przewadze)
2:1 Horny as. Chabior, D.Kruczek (25.31)
3:1 Rzeszutko as. Strużyk (35.20)
4:1 Mat.Rompkowski as. M.Wróbel, Benasiwicz (42.39)
5:1 Rzeszutko as. Skutchan, Steber (45.16 w przewadze)
6:1 B.Wróbel as. Skutchan (47.08)
7:1 Rzeszutko as. Steber, Skutchan (50.25 w przewadze)

ENERGA STOCZNIOWIEC: Odrobny (od 50.54 Witkowski); Mat. Rompkowski - Kostecki, Smeja - B.Wróbel, Skrzypkowski - Maciejewski, Maj - Benasiewicz; Steber - Rzeszutko - Skutchan, Strużyk - Ziółkowski - Jankowski, Mac.Rompkowski - M.Wróbel - Chmielewski oraz Wróblewski, Kantor.

KTH: Kubalski; Kramny - D.Kruczek, Scibran - Pach, Tyczyński - Piksa oraz Dudzik; Horny - Chabior - M.Dubel, Horowski - Błażowski - Rajski, Domek - T. Bulanda - D.Dubel oraz D.Bulanda.

Ostatnie fatalne występy gdańskich hokeistów, dwie przegrane, w kiepskim stylu na własnym lodowisku od razu odbiły się na frekwencji w "Olivii". Początek meczu obserwowało niewiele ponad 200 fanów, co jak na hokej w Gdańsku jest ilością wręcz śladową. Kibice winą za kiepską postawę drużyny obarczają zarząd klubu i szkoleniowca, co obwieścili wywieszając transparent. Pod koniec meczu kibiców było juz nieco więcej a ci, którzy jednak zdecydowali się przyjść, nie pożałowali.

Słaba postawa hokeistów zaowocowała zmianami w składzie. Do bramki powrócił Przemysław Odrobny, a w odwodzie znalazł się Tomasz Witkowski. Do obrony wrócił kapitan gdańszczan Bartłomiej Wróbel, który znalazł się w drugiej parze defensorów wspólnie z Michałem Smeją. W pierwszym ataku zagrał natomiast Jan Steber. Wśród graczy ofensywnych zabrakło kontuzjowanych bądź chorych Josefa Vitka i Milana Furo

Gdańszczanie zaczęli mecz z większym zaangażowaniem, co w 5. minucie przyniosło im bramkę. Gdańscy hokeiści umieścili krążek w siatce rywali po równo 121 min. 32 sek. Od ostatniego trafienia. Wojciech Jankowski wykorzystał fakt, że krążek odbił się od parkanów Adama Kubalskiego i wbił go już z pola bramkowego do siatki.

Gospodarze dalej mieli inicjatywę, jednak mimo kilku szans nie potrafili podwyższyć. Udało im się to dopiero w 15 minucie kiedy Jankowski podał w poprzek lodowiska do Tomasza Ziółkowskiego a ten od razu zdecydował się na strzał, czym zaskoczył Kubalskiego.

Gdańszczanie powinni prowadzić po 20 minutach 4:0, gdyż w końcówce dwie świetne okazje zmarnował Jarosław Rzeszutko. Reprezentacyjny napastnik zrehabilitował się jednak w drugiej odsłonie.

Druga tercja zaczęła niestety przypominać to co działo się w poprzednich spotkaniach. Marazm w defensywie i chaos w ataku spowodował, że do głosu zaczęli dochodzić goście i w 26 minucie doświadczony Karel Horny wykończył celnym strzałem kontrę kryniczan.

To na szczęście podziałało na gospodarzy mobilizująco, gdyż z każdą chwilą podkręcali tempo akcji. W 36 minucie tą rosnącą przewagę Energi Stoczniowca golem skwitował Rzeszutko, któremu nie przeszkadzało nawet, że był przy strzale brutalnie faulowany.

W trzeciej tercji gdańszczanie wreszcie zagrali tak jak oczekiwano tego od nich od dawna. Raz po raz na bramkę KTH ruszały ataki. Już w 43 minucie było 4:1 dla gdańszczan. Mateusz Rompkowski z bliska umieścił krążek w siatce, a wcześniej "gumę" spod linii niebieskiej w okolice pola bramkowego przerzucił Paweł Benasiewicz.

Niecałe trzy minuty później było już 5:1 a bramka była dziełem dobrze współpracującego w piątek pierwszego ataku, mimo,że trójka ta grała ze sobą po raz pierwszy. Rzeszutko posłał krążek praktycznie już do pustej siatki.

Gdańszczanie wyraźnie prowadząc nie odpuszczali rywalom, cały czas atakowali, strzelali na bramkę rywali. W 48 minucie Bartłomiej Wróbel skorzystał z kolejnej niepewnej interwencji bramkarza gości, który zamiast złapać, odbił krążek. Kapitan gdańszczan precyzyjnie przymierzył i podwyższył na 6:1.

Ostatnia bramka meczu była znów autorstwa pierwszego ataku, a przy okazji Rzeszutko przypieczętował hat-tricka.

Tabela wprowadzona: 2010-01-16

Pozostałe wyniki 38 kolejki PLH: Grupa A Akuna Naprzód - Pol-Aqua Zagłębie 4:3 po dogrywce (1:1, 1:2, 1:0, d. 1:0), Comarch Cracovia - Wojas Podhale 5:3 (0:1, 3:1, 2:1), GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie Zdrój 2:6 (0:2, 1:1, 1:3), Grupa B -
TKH Nesta - Ciarko KH Sanok 1:2 po karnych (0:0, 0:0, 1:1, d. 0:0, k. 2-3).

Opinie (116) ponad 20 zablokowanych

• SG to drużyna bez charakteru............... (7)

w tym sezonie nie pójdę już ani razu na mecz

• 17 11

• tymbardziej w taka koste.. na hali jest conajmniej dwa razy zimniej niz na zewnatrz

• 6 4

• jak by tobie nie placili ! to tez bys tak grał!! (4)

• 4 7

• płacą im normalnie (3)

więc nie zmyślaj

• 4 3

• Ale zalegaja z wyplatami i w porownaniu do innych druzyn maja zenujace pensje miesieczne (2)

• 3 4

• Takie mają pensje jakie kontrakty podpisali. Kazał im ktoś ??? (1)

A zaległości jeśli są to minimalne. Niech spytają chłopaków z Nowego Targu, Torunia, Tychów czy Janowa jak tam "terminowo" płacą.

• 1 0

• ehh szkoda gadać o aktualnej Stoczni :-( (8)