Wiadomości

Wybrzeże rozjechane przez Włókniarza

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Artur Mroczka, choć nie wygrał żadnego biegu, ani razu nie był też ostatni. Dzięki temu zdobył 9 punktów i był najlepiej punktującym zawodnikiem gdańszczan.
Artur Mroczka, choć nie wygrał żadnego biegu, ani razu nie był też ostatni. Dzięki temu zdobył 9 punktów i był najlepiej punktującym zawodnikiem gdańszczan. Maciej Czarniak / trojmiasto.pl

Żużlowcy Renault Zdunek Wybrzeża przegrali z Kantor Online Włókniarzem Częstochowa 34:56. Gdańscy kibice dotkliwą porażkę obserwowali przez blisko 2,5 godziny, gdyż awarii uległa maszyna startowa. Tym, którzy nie wyszli ze stadionu przed końcem meczu, podopieczni Stanisława Chomskiego nie zdołali wynagrodzić cierpliwości. Nie było zwycięskiego finiszu jak na inaugurację ekstraligi z Unibaksem Toruń.RENAULT ZDUNEK WYBRZEŻE

9. Artur Mroczka 9+1 (2,1,1,2,2*,1)
10. Marcel Szymko 0 (0,-,-,-)
11. Renat Gafurow 2+2 (d,1*,1*,u,-)
12. Thomas Jonasson 8 (1,2,0,2,3,0)
13. Leon Madsen 8+1 (1*,2,3,0,2)
14. Dominik Kossakowski 2 (1,0,1)
15. Krystian Pieszczek 5 (3,2,d,d,w)
34:56
Miejsce:
Stadion Żużlowy
Sędziowie:
Proszowski (Tarnów)
Widzów:
6500

KANTOR ONLINE WŁÓKNIARZ

1. Grzegorz Walasek 12+2 (3,3,1*,3,2*)
2. Rune Holta 5 (1,0,2,1,1)
3. Peter Kildemand 15 (3,3,3,3,3)
4. Michael J. Jensen 5+2 (2*,1,2*,0,-)
5. Grigorij Łaguta 8+1 (3,2*,3,-)
6. Artur Czaja 11+1 (2,3,2*,1,3)
7. Rafał Malczewski 0 (w,0,0)


kibice oceniają

zobacz wszystkie oceny »Pomeczowy komentarz Stanisława Chomskiego, trenera Renault Zdunek Wybrzeża: Trudno nam wytłumaczyć, skąd taka postawa. Tor przygotowaliśmy tak samo jak na mecz z Unibaksem, ale widocznie warunki pogodowe zrobiły swoje i to goście byli z nim lepiej spasowani. Brakowało trochę słońca i tor się tak nie wiązał.

Szczególnie w pierwszej fazie meczu mieliśmy moment startowym, ale nie było dojazdu w pierwszym łuku. Potem zabrakło jednego i drugiego. Zaczęliśmy szukać rozwiązań i pogubiliśmy się. Madsen i Gafurow mieli silniki po serwisach, a jednak nie zagrały. Na treningach rewelacyjnie jeździli Szymko i Jonasson, a dziś było inaczej.

Kildemand czy Łaguta wygrywali z ogromną przewagą, brakowało nam szybkości. Każdy z naszych zawodników miał problemy z dopasowaniem się do domowego toru. Ja mogę tylko podziękować tym kibicom, którzy na nas nie gwizdali, a dopingowali do samego końca.

Gdańszczanie nie mieli szans w starciach z Peterem Kildemandem. Na filmie wyścig 11, który Duńczyk wygrał z ogromną przewagą.Spotkanie trwało blisko 2,5 godziny na skutek awarii maszyny startowej.Relacja LIVE

[ICO]
Prosto z Włoch na mecz przyjechał Krystian Pieszczek (RENAULT ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk). Wychowanek gdańskiego klubu walczył wczoraj w Terenzano o awans do cyklu indywidualnych mistrzostw świata juniorów. Niestety, przegrał wyścig dodatkowy o ostatnie dwa miejsca premiowane awansem i nie będzie dane mu rywalizować o tytuł najlepszego żużlowca globu do lat 21.
[ICO]
Na próbę toru wyjechali Leon Madsen (RENAULT ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk), Krystian Pieszczek (RENAULT ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk), Rune Holta (Kantor Online Włókniarz Częstochowa) i Michael Jepsen Jensen (Kantor Online Włókniarz Częstochowa).
[ICO]
W sektorze gości ok. 100 kibiców z Częstochowy.
Zawodnicy wyjeżdżają lawetą na prezentację.
Na prezentacji największe owacje otrzymał Pieszczek.
Zawody zostaną rozegrane według pierwszego zestawu pól startowych. Gdańszczanie rozpoczną mecz z zewnętrznych pól.
[ICO]
I
W biegu wystartują:
  Artur Mroczka,
  Rune Holta,
  Marcel Szymko,
  Grzegorz Walasek.
[ICO]
I
[2:4] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Grzegorz Walasek (3 pkt), Artur Mroczka (2 pkt), Rune Holta (1 pkt), Marcel Szymko (0 pkt).

Dobrze wystartował Mroczka, ale przegrał w łuku walkę z Walaskiem. Na pierwszym okrążeniu dzielnie z Holtą walczył Szymko, ale nie zdołał minąć Norwega z polskim paszportem.
[ICO]
II
W biegu wystartują:
  Dominik Kossakowski,
  Rafał Malczewski,
  Krystian Pieszczek,
  Artur Czaja.
[ICO]
II
Wyścig przerwany. Znakomity start Pieszczka, który błyskawicznie "przykleił" się do krawężnika. Kossakowski atakował Czaję, gdy na czwartym miejscu, na drugim łuku przewrócił się Malczewski.
[ICO]
II
Zawodnik gości został wykluczony z powtórki.
[ICO]
II
[6:6] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Krystian Pieszczek (3 pkt), Artur Czaja (2 pkt), Dominik Kossakowski (1 pkt), Rafał Malczewski (w/0 pkt).

Ponownie znakomicie ze startu Pieszczek, który wypchnął Czaję na zewnętrzną część toru i zrobił miejsce Kossakowskiemu. Dominik przeszedł na drugą pozycję, ale Czaja błyskawicznie skontrował przy krawężniku. Pieszczka jednak nie dogonił.
[ICO]
III
W biegu wystartują:
  Renat Gafurow,
  Michael J. Jensen,
  Thomas Jonasson,
  Peter Kildemand.
[ICO]
III
[7:11] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Peter Kildemand (3 pkt), Michael J. Jensen (2 pkt), Thomas Jonasson (1 pkt), Renat Gafurow (0 pkt).

Na starcie zdefektował motocykl Gafurowa. Jonasson przegrał wyjście spod taśmy, ale ostro zaatakował w drugim łuku. Zahaczył o motocykl rywala i omal nie wleciał w bandę. Pewne zwycięstwo gości.
[ICO]
IV
W biegu wystartują:
  Leon Madsen,
  Rafał Malczewski,
  Krystian Pieszczek,
  Grigorij Łaguta.
[ICO]
IV
Taśma startowa poszła nierówno, ze stratą dla Madsena. Sędzia przerwał wyścig dopiero w środku pierwszego okrążenia. Przy zwalnianiu kolizji doznał Łaguta. Wyścig będzie powtórzony w pełnym składzie.
[ICO]
IV
Gdańscy kibice głośno dopingują: "Wybrzeże Gdańsk"
[ICO]
IV
Znów źle zadziałała maszyna startowa. Będzie kolejna powtórka w pełnej obsadzie.
[ICO]
IV
Obsługa techniczna ma problemy z naprawieniem taśmy, która wciąż unosi się nierówno. Jeśli to się nie uda, zawodnicy będą startować na... chorągiewkę.
4'
Wygląda na to, że nareszcie udało się usunąć awarię. Za chwilę trzeci start do wyścigu 4.
[ICO]
IV
Po raz kolejny taśma startowa wystrzeliła w górę nierówno. Kibice skwitowali to głośnymi gwizdami.
4'
Przy naprawie maszyny pomaga nawet Tadeusz Zdunek, tytularny sponsor Wybrzeża.
4'
Zawodnicy ponownie wyjechali do biegu
[ICO]
IV
[10:14] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Grigorij Łaguta (3 pkt), Krystian Pieszczek (2 pkt), Madsen (1 pkt), Rafał Malczewski (0 pkt).

Znakomity start Łaguty, który odskoczył rywalom na pół prostej. Malczewski nie podjął walki z gdańszczanami.
Przerwa na równanie toru. Gdański klub do kosmetyki nawierzchni ma nowy, imponujących rozmiarów ciągnik. Maszyna jest dwukrotnie większa od tej, którą z gdańskiego stadionu znają kibice.
[ICO]
V
W biegu wystartują:
  Renat Gafurow,
  Rune Holta,
  Thomas Jonasson,
  Grzegorz Walasek.
[ICO]
V
Po raz kolejny źle zadziałała maszyna startowa, co wywołało ogromną frustrację na trybunach. Zawody trwają już godzinę, a rozegrano dopiero 4 wyścigi!
5'
Zawodnicy wyjechali do powtórki.
[ICO]
V
[13:17] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Grzegorz Walasek (3 pkt), Thomas Jonasson (2 pkt), Renat Gafurow (1 pkt), Rune Holta (0 pkt).

Znakomity start gości, ale gdańszczanie wspólnie wypchnęli Holtę pod bandę w pierwszym łuku i ten stracił dystans. Niestety, Walasek był kompletnie poza zasięgiem gospodarzy.
[ICO]
VI
W biegu wystartują:
  Leon Madsen,
  Michael J. Jensen,
  Dominik Kossakowski,
  Peter Kildemand.
[ICO]
VI
[15:21] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Peter Kildemand (3 pkt), Leon Madsen (2 pkt), Michael J. Jensen (1 pkt), Dominik Kossakowski (0 pkt).

Pewna wygrana Kildemanda od startu do mety. Kossakowski powalczył w pierwszym łuku z Jensenem, ale szybko stracił pozycję. Liderzy częstochowian nie dają dziś szans gospodarzom.
[ICO]
VII
W biegu wystartują:
  Artur Mroczka,
  Artur Czaja,
  Krystian Pieszczek,
  Grigorij Łaguta.
Pieszczek jako rezerwa taktyczna za Szymko.
[ICO]
VII
[16:26] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Artur Czaja (3 pkt), Grigorij Łaguta (2 pkt), Artur Mroczka (1 pkt), Krystian Pieszczek (d/0 pkt).

Od startu do mety prowadzenie gości. Do mety ścigał ich Mroczka, zaś Pieszczek był daleko z tyłu i zjechał z toru z defektem motocykla.
7'
Przerwa na zroszenie toru
[ICO]
VIII
W biegu wystartują:
  Leon Madsen,
  Rune Holta,
  Krystian Pieszczek,
  Grzegorz Walasek.
[ICO]
VIII
[19:29] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Leon Madsen (3 pkt), Rune Holta (2 pkt), Grzegorz Walasek (1 pkt), Krystian Pieszczek (0 pkt).

Start wygrał Madsen, a przy krawężniku dołączył do niego Pieszczek. Gdańszczanin dzielnie odpierał ataki rywali, ale ostatecznie przy krawężniku wyprzedził go Holta, a następnie Walasek.
[ICO]
IX
W biegu wystartują:
  Artur Mroczka,
  Michael J. Jensen,
  Thomas Jonasson,
  Peter Kildemand.
Jonasson za Szymko jako rezerwa taktyczna
[ICO]
IX
Głośno dopingują gdańscy kibice: "GKS Wybrzeże"
[ICO]
IX
[20:34] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Peter Kildemand (3 pkt), Grigorij Łaguta (2 pkt), Artur Mroczka (1 pkt), Thomas Jonasson (0 pkt).

Fatalny start Jonassona. Z rywalami walczył Mroczka, ale nie zdołał wyprzedzić żadnego z nich.
Wygląda na to, że gdańszczanie o wygranej mogą dziś tylko pomarzyć. Indywidualnie zawodnicy gospodarze wygrali tylko dwa biegi. Nie do "ugryzienia" jest Kildemand.
[ICO]
X
W biegu wystartują:
  Renat Gafurow,
  Rafał Malczewski,
  Thomas Jonasson,
  Grigorij Łaguta.
[ICO]
X
[23:37] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Grigorij Łaguta (3 pkt), Thomas Jonasson (2 pkt), Renat Gafurow (1 pkt), Rafał Malczewski (0 pkt).

Łaguta wystrzelił ze startu jak z procy. Cały wyścig na kole "siedział" mu Jonasson, ale zaciekłe ataki Szweda nie przyniosły skutku. Malczewski nie zagroził Gafurowowi.
10'
Przerwa na równanie toru
[ICO]
XI
W biegu wystartują:
  Leon Madsen,
  Rune Holta,
  Artur Mroczka,
  Peter Kildemand.
Mroczka jako rezerwa taktyczna za Szymko
[ICO]
XI
Gdańscy kibice mimo wyniku, nie ustają z dopingiem
11'
Przerwa na równanie toru
11'
Zawodnicy wyjechali do startu
[ICO]
XI
[25:41] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Peter Kildemand (3 pkt), Artur Mroczka (2 pkt), Rune Holta (1 pkt), Leon Madsen (0 pkt).

Niezły start gdańszczan, ale z łatwością już w pierwszym łuku rozprawił się z nimi Kildemand, który wypracował na mecie przewagę połowy prostej.
[ICO]
XII
W biegu wystartują:
  Renat Gafurow,
  Artur Czaja,
  Dominik Kossakowski,
  Grzegorz Walasek.
[ICO]
XII
[26:46] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Grzegorz Walasek (3 pkt), Artur Czaja (2 pkt), Dominik Kossakowski (1 pkt), Renat Gafurow (0 pkt).

Przegrany start gdańszczan. Na drugim łuku jadący na trzeciej pozycji Gafurow upadł na tor, ale pozbierał się z motocyklem na murawę i nie było potrzeby przerwania wyścigu. Osamotniony Kossakowski nie miał szans z rywalami, którzy właśnie przypieczętowali wygraną w meczu.
13'
Przerwa dla Czaji, który w następnym biegu zastąpi Łagutę.
[ICO]
XIII
Część gdańskich kibiców opuszcza stadion. Inni nadal dopingują.
[ICO]
XIII
W biegu wystartują:
  Artur Mroczka,
  Michael J. Jensen,
  Thomas Jonasson,
  Artur Czaja.
Czaja jako rezerwa zwykła za Łagutę.
[ICO]
XIII
[31:47] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Thomas Jonasson (3 pkt), Artur Mroczka (2 pkt), Artur Czaja (1 pkt), Michael J. Jensen (0 pkt).

Znakomity start i pewne zwycięstwo gdańszczan, którzy zdeklasowali rywali. Szkoda, że tak późno. To drugie zwycięstwo i pierwsze podwójne dla gospodarzy w tym meczu.
14'
Przerwa na równanie toru
[ICO]
XIV
W biegu wystartują:
  Leon Madsen,
  Rune Holta,
  Krystian Pieszczek,
  Artur Czaja.
Czaja za Jensena, Pieszczek za Gafurowa jako rezerwy zwykłe.
[ICO]
XIV
Pieszczek upadł w pierwszym łuku. Wyścig będzie powtórzony w pełnym składzie.
[ICO]
XIV
"Krystian Pieszczek!" - krzyczą gdańscy kibice.
[ICO]
XIV
Arbiter zdecydował się jednak wykluczyć gdańszczanina, który wstał z toru o własnych siłach. Sędzia nie dopatrzył się kontaktu z innym zawodnikiem podczas upadku.
[ICO]
XIV
[33:51] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Artur Czaja (3 pkt), Leon Madsen (2 pkt), Rune Holta (1 pkt), Krystian Pieszczek (0 pkt).

Madsen na wyjściu z pierwszego łuku "nadział" się na tylne koło Holty, ale dwa okrążenia później odzyskał drugą pozycję atakiem przy krawężniku.
[ICO]
XV
W biegu wystartują:
  Artur Mroczka,
  Grzegorz Walasek,
  Thomas Jonasson,
  Peter Kildemand.
[ICO]
XV
[34:56] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Peter Kildemand (3 pkt), Grzegorz Walasek (2 pkt), Artur Mroczka (1 pkt), Thomas Jonasson (0 pkt).

Prowadzenie gości od startu do mety. Kildemand kończy mecz z kompletem punktów.

opinie kibiców w trakcie relacji (1077)Typowanie wyników

mecz ligowy
04.05.2014 godz.19:00
wartość: 3 punkty

Jak typowano

1

82%

409 typowań

x

1%

6 typowań

2

17%

83 typowaniaTabela po 3 kolejkach

Żużel - Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Grupa Azoty Unia Tarnów 3 3 0 0 169:101 6
2 SPAR Falubaz Zielona Góra 3 2 0 1 146:124 4
3 Stal Gorzów Wlkp. 3 2 0 1 138:132 4
4 Fogo Unia Leszno 3 1 1 1 130:140 3
5 Kantor Online Włókniarz Częstochowa 3 1 0 2 134:136 2
6 RENAULT ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 3 1 0 2 107:163 2
7 Betard Sparta Wrocław 3 0 1 2 141:129 1
8 Unibax Toruń 3 1 0 2 115:155 -6

* Unibax Toruń został ukarany na starcie sezonu ośmioma ujemnymi punktami za rezygnację z uczestnictwa w finałowym spotkaniu w sezonie 2013.

Tabela wprowadzona: 2014-05-04

aktualna tabela »

Wyniki 3 kolejki:

 • RENAULT ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK - Kantor Online Włókniarz Częstochowa 34:56
 • Grupa Azoty Unia Tarnów - Stal Gorzów 59:31
 • Betard Sparta Wrocław - Fogo Unia Leszno 45:45
 • SPAR Falubaz Zielona Góra - Unibax Toruń 53:37

Opinie (217) 5 zablokowanych

 • koniec zuzla w Gdansku (1)

  • 74 19

  • Jeżeli zawodnicy dopiero odebrali silniki z serwisu, to sorry! Na to czas był w marcu, a nie w maju, gdy sezon rozpoczął się na dobre! Prezesi nie stanęli na wysokości zadania, po prostu nieudacznicy! I tyle!

   • 23 1

 • Żal

  • 55 2

 • Jak to bylo w zapowiedziach przedsezonowych? celujemy w 5 miejsce? :) (2)

  • 77 1

  • Sezon zakonczyl sie dla Wybrzeza po meczu z Toruniem!

   Panie i panowie, już wielokrotnie zadawalem na tych lamach to pytanie, i zadam raz jeszcze! Co Wybrzeze robi w ekstralidze?!!! Taka druzyna nie powinna w ogole zostać dopuszczona, to raz, tutaj zarząd najsilniejszej ligi swiata dal ciala, a dwa - obecny prezes Wybrzeza nigdy nie powinien zasiadać na tym stanowisku! Trzeba być idioda, aby na sile awansować do wyższej klasy tylko po to, aby być chłopcem do picia i ośmieszać nasze kochane barwy! Wiara, wiarą, ale nie można być naiwnym! Wygraliśmy z Toruniem, bo ten zwyczajnie był słaby! I więcej żadnego meczu już nie wygramy, z hukiem spadniemy. JA SOBIE DAJĘ SPOKÓJ, NA ŻUŻEL TERLECKICH NIE BĘDĘ CHODZIŁ!!!

   • 15 5

  • Są b. blisko celu, na razie jest miejsce szóste.

   • 9 0

 • Czy Lingren za takie postępowanie nie powinien zapłacić kary, za celowe osłabianie zespołu ?! (6)

  A może to zagrywka znana obu stronom celem zaoszczędzenia pieniędzy ?!
  Może czas już skończyć z tymi gierkami i poinformować kibiców w co gracie...

  • 59 13

  • Każdy po cichu liczył na zwycięstwo.

   Zostaliśmy okłamani.
   Wmówiono nam, że tylko na wyjazdach żużlowcy nie będą się starać...

   • 42 2

  • Pinokio ma powiedzieć prawdę? Nie odda stołka, bo to równa się utracie tłustej posadki dla siebie i brata.

   • 26 0

  • Ale na czym polega tu wina Lindgrena? (3)

   Że nie chce jeździć za darmo?

   • 33 3

   • czytaj ze zrozumieniem (1)

    cala wypowiedz
    a nie pojedyncze zdania

    • 0 1

    • Rozumiem doskonale

     Za to ty zapewne wierzysz w te ściemy, że Fredka nie jest wystawiany do składu bo nie chce mu się przyjechać na trening.

     • 0 1

   • Nie jedzie nie zarabia proste.

    • 0 0

 • Kasy nie ma, wyników nie ma

  Proste ? Bardzo proste. A poza tym w tym roku znów spadek, w za rok znów awans.

  • 48 7

 • Chomskiemu podziekujcie za wynik meczu ! (2)

  Tylko On za to odpoeiada !

  • 25 41

  • czy to Chomski siedzi na motocyklu ???

   krawiec tak kraje jak mu materialu staje.

   • 7 3

  • nie on tylko słońce.... espeedway.pl i wszystko w temacie :)

   • 2 0

 • Terlecki bierz brata, rudego i won z Gdańska

  • 72 8

 • MARCEL SZYMKO MISTRZ !!!!!!!!!!!!!!!!!!! (5)

  8 biegów osiem ZER
  średnia biegowa ZERO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Tego w historii ekstraligi jeszcze nie grali

  • 93 12

  • (2)

   dziś dzielnie zastąpił go kryspin gwiazdeczka

   • 20 9

   • (1)

    To cud ze Krystian pojechał w tym meczu.We Włoszech miał niezlego dzwona Roland Benko wjechał mu z całym impetem motocyklem w plecy Krystian dzisiaj jechał ze wstrzasieniem mozgu i cały poobijany tylko podziwiać tego chłopaka ze zdecydował sie pojechać a kibice tylko krytykują iwyzywaja masakra jakas

    • 21 0

    • Jest tylko poobijany, nie ma żadnego wstrząśnienia mózgu.

     • 0 1

  • chrzanek tez potrafil z takim kompletem przyjechac :-)

   • 7 5

  • Terleccy, tego wam nie zapomnimy!

   Wpiepszyliście się na stołki, i zejść nie chcecie! Obiecaliście sponsorów, a oni poszli do Gniezna! Obiecaliście kadrę na godnym poziomie, a ona poszła do Grudziądza i Częstochowy! Wpajacie nam bzdury o mocnym Szymko! Tylko naiwniak uwierzył w to, że Szymko którego nie chciała nawet żadna3-ligowa drużyna, będzie punktował w najwyższej klasie rozgrywkowej! A tych nie brakuje! Pytam kolejny raz, po jaką cholerę był ten awans, gdy nie macie kasy nawet na treningi, bo ostatnio jak Was Grudządz zapraszał do siebie, to go olaliście, bo szkoda Wam było pieniędzy! OŚMIESZACIE NASZE BARWY, KOMPROMITUJECIE ŻUŻEL W GDAŃSKU!!! BYLIŚCIE NIEUDACZNIKA, JESTEŚCIE I BĘDZIECIE NIMI DO KOŃCA ŻYCIA! JUŻ JEDEN KLUB ZRUJNOWALIŚCIE, QUADY W KROKOWEJ TAKŻE WAM NIE WYSZŁY, PODOBNIE JAK BIZNES W WIELKIM KACKU, TERAZ CZAS NA WYBRZEŻE!!!

   • 24 0

 • jak to było ? musimy wygrywać u siebie hahahaha

  • 40 2

 • Lepiej być najgorszym wśród najlepszych niż najlepszym wśród słabych!! (2)

  Jeszcze będzie przepięknie ......

  • 24 39

  • A lekarze co na to ? (1)

   • 15 6

   • Ze jestes blazen !

    Ole !

    • 9 6

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Terminarz

31.07 (sob) godz.16:00 ROW Rybnik typuj ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
14.08 (sob) ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk Unia Tarnów
18.07 (nd) godz.16:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 52:37 Aforti Start Gniezno LIVE!
05.07 (pon) godz.20:15 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 59:31 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
20.06 (nd) godz.14:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 50:40 Cellfast Wilki Krosno LIVE!
14.06 (pon) godz.20:30 Celfast Wilki Krosno 44:46 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
05.06 (sob) godz.18:30 Orzeł Łódź 44:46 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
31.05 (pon) godz.18:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 45:45 Arged Malesa Ostrów LIVE!
24.05 (pon) godz.20:15 Arged Malesa Ostrów 49:41 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
15.05 (sob) godz.18:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 44:45 Orzeł Łódź LIVE!

Aktualna tabela

eWinner 1. Liga Żużlowa
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Arged Malesa Ostrów 12 7 2 3 588:492 20
2 ROW Rybnik 12 7 1 4 540:517 19
3 Cellfast Wilki Krosno 12 8 0 4 558:518 19
4 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 12 7 0 5 580:497 17
5 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 12 6 2 4 544:533 17
6 Orzeł Łódź 12 5 1 6 528:448 13
7 Aforti Start Gniezno 12 5 0 7 497:559 11
8 Unia Tarnów 12 0 0 12 420:657 0

W rundzie zasadniczej wszystkie drużyny zmierzą się między sobą systemem mecz i rewanż. Za wygraną w dwumeczu przyznawany jest punkt bonusowy. Ostatni zespół spada z ligi, cztery pierwsze awansują do play-off, w którym odbędą się półfinałowe dwumecze i dwumecz finałowy. Tylko zwycięzca awansuje do PGE Ekstraligi.

Wyniki 12 kolejki:

 • ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK - Aforti Start Gniezno 52:37 (pierwszy mecz 39:50, bonus dla Wybrzeża)
 • Unia Tarnów - Abramczyk Polonia Bydgoszcz 27:63 (35:54, bonus dla Polonii)
 • Orzeł Łódź - Cellfast Wilki Krosno 51:39 (40:49, bonus dla Orła)
 • Arged Malesa Ostrów - ROW Rybnik 48:42 (51:39, bonus dla Arged Malesy)

Najbliższe spotkanie

początek meczu: 31.07.2021 godz. 16:00 LIVE!

ROW Rybnik
:
ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
mecz ligowy

Jak typują inni

1

80%

133 typowania

x

2%

4 typowania

2

18%

30 typowań

TYPUJ!

Najwyżej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Janusz Ciopcinski 12 21 58.3%
2. Sławek Surkont 12 19 58.3%
3. Marek Lamczyk 12 19 50%
4. Krzysztof Korniaho 12 18 50%
5. Krystian Cyrzon 10 17 60%

Najczęściej czytane