Wiadomości

stat

Kieler Woche na biało-czerwono

W drugim etapie rozgrywanych po raz 109. żeglarskich regat Kieler Woche klasy przygotowawcze i morskie ustąpiły pola olimpijskim specjalnościom. Po pierwszych wyścigach w biało-czerwonych szeregach jest sporo powodów do radości. Klasyfikacjom Mistral i Europa przewodzą Anna Graczyk (SKŻ Hestia Sopot) i Monika Bronicka (AZS UWM Olsztyn). W klasie 49-er na drugiej pozycji plasują się Marcin Czajkowski i Krzysztof Kierkowski (YKP Gdynia).

Sopociance nie udało się wygrać żadnego z trzech pierwszych wyścigów, ale pozycję liderki dała jej równa forma. Żagiel z oznaczony POL 43 osiągał metę dwukrotnie na czwartym i raz na drugim miejscu. Dalsze miejsca w tej specjalności zajmują: 16. Anna Gałecka (SKŻ Hestia), 22. Katarzyna Prygiel (AZS AWFiS Gdańsk), 26. Marta Hlavaty (SKŻ Hestia).

Dobrze wiedzie się także trójmiejskim deskarzom. Przemysław Miarczyński, który przed rokiem wygrał te regaty, po trzech startach jest czwarty, ale ze startą zaledwie dwóch punktów do prowadzacego Nicolasa Hugueta (Francja). Sopocianin plasował się kolejno na: 2, 2 i 4 pozycji. Jego młodszy kolega klubowy, Miłosz Wójcik, jest ósmy, a szesnastą lokatę zajmuje Piotr Myszka (AZS AWFiS).

- Efektywna praca trenera Zbigniewa Czubka z zawodnikami klasy 49-er procentuje stałą progresją wyników. Zawodnicy żeglują w trzech klasach, a nasi należą do najlepszych w swojej, a co za tym idzie zajmują wysokie miejsca w klasyfikacji generalnej - donosi z Kilonii Tomasz Chamera, trener główny PZŻ.

Czajkowski i Kierkowski plasowali się na 2. i 1. miejscu, co daje im pozycję wiceliderów. Paweł Kacprowski (AZS AWFiS) i Pawłem Kuźmicki (SKŻ Hestia) po dwóch drugich pozycjach, w generalce są na 5. miejscu.

- W klasie Europa wprawdzie wiele zawodniczek z czołówki światowej wybrało przygotowania do mistrzostw Europy na dalekiej Majorce, ale sukcesy Polki nad utytułowanymi Niemkami świadczą, że jej forma rośnie - dodaje Chamera. Bronicka, bo o niej mowa, wygrała dwa pierwsze biegi, a w kolejnych zajmowała 4. i 3. miejsce, co w klasyfikacji ogólnej daje jej sporą przewagę nad konkurencją.

W klasie Laser liderem po pierwszym dniu był Maciej Grabowski (SKŻ Hestia), ale 10. pozycja w czwartym biegu zepchnęła byłego mistrza Europy na piąte miejsce w klasyfikacji. Do prowadzącego Michaela Blackburna (Australia) sopocian traci siedem punktów.

W klasie Finn mamy rewanż za mistrzostwa Europy, ale na razie medaliści trzymają się mocno. Dwa pierwsze biegi wygrał mistrz kontynentu, Ben Ainslie, a za jego plecami jest brązowy medalista, Sebastien Godefroid (Belgia). Aktualny wicemistrz, Mateusz Kusznierewicz, plasuje się na siódmej pozycji, a dwa "oczka" wyżej jest Wacław Szukiel (AZS UWM).

- Odczuwam jeszcze napięcie związane z wypowiedzianym niedawno, sakramentalnym "tak" na ślubnym kobiercu - przyznał Kusznierewicz.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij
Plebiscyt na Ligowca Roku 2019

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane