Kiepskie przyjęcie pogrążyło gedanistki

24 października 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Tylko do pierwszej przerwy technicznej inauguracyjnego seta w Pile pachniało niespodzianką. Ostatecznie Gedania Żukowo poddała się tamtejszej drużynie PTPS po 70 minutach gry, przegrywając wyraźnie 0:3 (10:25, 15:25, 17:25). W naszej ekipie najbardziej szwankowało przyjęcie zagrywki.

PTPS: Kasprów zdobyła 7 punktów, Kosmatka 5, Tokarska 10, Wellna-Konieczna 8, Kaczorowska 12, Wojtowicz 7, Maj (libero) oraz Matyjaszek 1, Martałek 2, Paszek, Szczygielska 1.

GEDANIA: Pasznik 1, Sachmacińska 4, Szymańska 11, Lizińczyk 4, Plebanek 1, Łozowska 2, Siwka (libero) oraz Jeromin 3, Łysiak, Kocemba, Kurnikowska 1.

Tylko na początku meczu gedanistki zaskoczyły faworyzowane pilanki. Nasza drużyna zagrała bardzo ambitnie zwłaszcza w obronie. Dzięki temu udało się podbijać ataki rywalek i wyprowadzać kontry. Tym samym zapachniało niespodzianką, gdyż pierwsza przerwa techniczna zastała drużyny przy prowadzeniu Gedanii 8:4.

Niestety, minuta poza parkietem zupełnie rozkleiła przyjezdne. Po powrocie do gry pilanki zdobyły osiem punktów z rzędu, a już do końca oddały tylko dwa oczka! - W przyjęciu zagrywki zdarzyło nam się z 10 błędów. Dziewczyny nie potrafiły sobie poradzić z serwisami Klaudii Kaczorowskiej i Agnieszki Kosmatki. Nic nie pomagały zmiany, choć już w pierwszym secie zagrały wszystkie nasze zawodniczki - relacjonuje Grzegorz Wróbel, szkoleniowiec Gedanii.

Roszad w składzie nie brakowało także w dwóch następnych setach, ale nie przynosiły one obrazu gry. Te partie rozstrzygały się również między pierwszą a drugą przerwą techniczną. W drugiej części gry z 4:8 zrobiło się 7:16, a w trzeciej z 5:8 gedanistki pozwoliły uciec rywalkom na 8:16. Cały czas szwankowało przyjęcie zagrywki. Jak wynika ze statystyk średnio zaledwie co piąty serwis był poprawnie przyjmowany przez naszą drużynę!

- Może to był efekt specyficznej hali w Piły. Na pewno też dobrej taktyki rywalek. Najpierw pilanki zagrywały pod linię końcową, na dziewiąty metr, by potem przejść do skrótów - przyznaje trener Gedanii.

Oby w środę w tym elemencie nastąpiła poprawa. O godzinie 18.00 w Żukowie w pierwszym meczu sezonu stawi się GCB Centrostal Bydgoszcz. Wynik tego pojedynku można już obstawiać w naszym typerze.

Pozostałe wyniki 1. kolejki:
Aluprof Bielsko-Biała - KPSK Stal Mielec 3:0 (25:12, 25:17, 25:20), GCB Centrostal Bydgoszcz - Pronar Zeto Astwa AZS Białystok 3:0 (25:14, 27:25, 25:9), Organika Budowlani Łódź - Bank BPS Muszynianka Fakro 1:3 (28:26, 23:25, 13:25, 12:25), ENION Energia MKS Dąbrowa Górnicza - Impel Gwardia Wrocław 2:3 (25:21, 17:25, 25:15, 22:25, 10:15).

Opinie (9)

• słabiutko (3)

naszym pomimo młodego wieku ewidentnie brakuje świeżości

• 5 1

• (1)

ciekawe 28 letnia Plebanek, Sachmacinska i Siwka i brak przyjecia?!

• 1 0

• :|

kurde obciac zarobki tej Plebanek miala byc liderka, pewnie najweicej aksy zarabia, a juniorki wiecej punktow od niej zrobily! co to ma byc?!

• 2 0

• tede

jakiej świerzości jak one 3 razy w tygodniu trenują!

• 0 1

• OTO LEHIJA WLASNIE.......TYPOWO GDANSKIE WYNIKI I PERSPEKTYWY

• 2 1

• JA BYM POWIEDZIAŁA (1)

że bardziej niż przyjęcie Gedanię pogrąża słaby trener.

• 8 2

• A ja bym powiedzial

Narzekaliście na Milewskiego teraz na Wróbla a powinniśmy wspólnie narzekać na Stankiewicza.
      W tym skladzie dziewczyny w I-ej lidze nie mialyby szans.Dzieci i średniaczki ligi nie wygrają.
      26 punktów dla Pily zdobyly byle Gedaniski.

• 3 1

• do k-a

zgadzam z się z drugim akapitem pilskie gedanistki zdobyly wiecej punktow niz Gedania w dwoch pierwszych setach calym zespolem !!!!!!!!!!!!

• 1 0

• szok

ale zenada, Sachmacinska 11% w ataku, a Plebanek 5 % w ataku 2 zawodniczki, ktore mialy ciaganc gre, a sa takie beznadziejne!! brawo za transfery panie rpezesie!!