King Szczecin zamknął drogę koszykarzom Trefla Sopot do play-off. Inni rywale także nie pomogli

22 kwietnia 2018 (artykuł sprzed 6 lat)

Koszykarze Trefla Sopot zakończyli sezon na 10. miejscu. Koszykarze Trefla Sopot zakończyli sezon na 10. miejscu.

Koszykarze Trefl Sopot nie zagrają w play-off. Rozgrywki zakończyli na 10. miejscu. Podopieczni Marcina Klozińskiego w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego nie pomogli sobie sami, gdyż przegrali w ostatniej kolejce u siebie z Kingiem Szczecin 64:76 (21:16, 12:16, 16:23, 15:21). Nie doczekali się również na korzystne wyniki ze Zgorzelca i Lublina.

TREFL: Trotter 20 (3x3, 5 as.), Love 12 (1x3), Dylewicz 7 (1x3, 6 zb.), Śmigielski 6 (1x3), Zack 2 (11 zb.) oraz Karolak 9 (2x3), Ł.Kolenda 6, Stefański 2, Kulka

KING: Harris 17 (14 zb.), Medlock 13 (2x3, 7 zb.), Jogela 13 (1x3), Paliukenas 11, Diduszko 8 (6 zb.) oraz Kikowski 10 (2x3, 6 zb.), Kowalczyk 2, Majcherek 2, Bartosz

SPRAWDŹ, JAKA KOMBINACJA WYNIKÓW DAWAŁA AWANS TREFLOWI DO PLAY-OFF

1637 kibiców przyszło do Hali 100-lecia, by pomóc koszykarzom Trefa Sopot awansować do play-off. Podopieczni Marcina Klozińskiego w ostatniej kolejce nie musieli oglądać się na wyniki rywali. Wystarczyło im wygrać z Kingiem Szczecin, aby zakwalifikować się do play-off. Niestety, dla żółto-czarnych sezon zakończył się już w niedzielę. Zajęli 10. lokatę i znaleźli się tuż za grupą drużyn, która grać będzie systemem pucharowym o miejsca 1-8.

Co prawda był jeszcze wariant, który dawał Treflowi "8" mimo porażki, ale do tego potrzebne były jeszcze przegrane: Turowa w Zgorzelcu, Startu w Lublinie i Asseco w Radomiu. Jednak tylko w tym ostatnim meczu padł korzystny dla sopocian rezultat.

Dlatego po meczu cieszył się tylko King. Koszykarzem ze Szczecina też balansowali na granicy być albo nie być w play-off. Oni jednak "8" zapewnili sobie sami, zdobywając Halę 100-lecia.

PRZECZYTAJ JAK Z NADZIEJAMI O PLAY-OFF POŻEGNAŁ SIĘ ASSECO. WYSTAW OCENY GDYŃSKIM KOSZYKARZOM

Gospodarze mogą mieć pretensje tylko do siebie. Tego dnia byli na bakier ze skutecznością. Z gry mieli ją na poziomie zaledwie 39 procent. Gdy do tego dodamy, że sromotnie przegrali walkę na tablicach (34:48 w zbiórkach), nie mieli atutów, by niedziela była dla nich radosna.

Mecz po myśli Trefla układał się tylko w inauguracyjnej kwarcie. Grę "trójką" rozpoczął Jermaine Love. Co prawda w 4. minucie goście odskoczyli na 12:6, ale riposta miejscowych była natychmiastowa. Hasło do zmiany rezultatu dał Obie Trotter, trafiając zza łuku, a potem jeszcze raz poprawił tym elementem na 17:13. A że dzielnie sekundował mu Love, w 8. minucie było 21:14 dla Trefla.

Drugą kwartę wolnymi na 23:16 otworzył Łukasz Kolenda. Jednak już w tym fragmencie meczu dały o sobie znać niedostatki natury ofensywnej sopocian. Zdobyli zaledwie 12 punktów. Dlatego prowadzenie wymknęło im się już w 17. minucie. Ale że i szczecinianie przed zejściem na przerwie nie potrafili odnaleźć drogi to kosza, rzutem na taśmę po 20. minutach korzystny wynik mieli żółto-czarni. Po rzucie Piotr Śmigielskieg udali się na odpoczynek przy 33:32.

Po zmianie stron przez blisko 5 minut w Treflu potrafił punktować tylko Trotter. To było za mało. Jak się później okazało 36:32 to był ostatni pozytywny wynik dla miejscowych. Jeszcze w tej kwarcie King odskoczył na 10 punktów (55:45).

Nadzieja na odwrócenie losów meczów zaświtała w 33. minucie, gdy żółto-czarni po akcji Filipa Dylewicza zbliżyli się na 56:58. Niestety, wówczas Carlos Medlock przymierzył dwukrotnie "trójkami", a oprócz niego Łukasz Diduszko, Martynas PaliukenasDarrell Harris przyczynili się do serii, która wywindowała wynik na 72:56 dla Kinga. ten ostatni zaliczył double-double, bo popisał się dwucyfrowym bilansem punktów i zbiórek.

Ostatecznie Treflowi do play-off zabrakło jednego punktu. Natomiast kolejność na miejscach 9-11 ustaliła mała tabela, uwzględniająca bezpośrednie mecze między sopocką drużyną, Startem Lublin a Asseco Gdynia.

17 Czarni Słupsk 32 5 27 1463:1907 24 0.156
Ze względu na różną liczbę meczów rozegranych przez poszczególne drużyny, kolejność w tabeli w trakcie rozgrywek ustalana na podstawie współczynnika zwycięstw do odbytych spotkań.
W rundzie zasadniczej każdy gra z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje osiem najlepszych drużyn. 26 stycznia 2018 roku Czarni Słupsk wycofali się z rozgrywek ze względu na problemy finansowe. Mecze rozegrane przez tę drużynę zostały zaliczone do tabeli, a nieodbyte zweryfikowane jako walkowery i od 19. kolejki dodane do tabeli.
Tabela wprowadzona: 2018-04-23

Wyniki 30 kolejki

• TREFL SOPOT - King Szczecin 64:76 (21:16, 12:16, 16:23, 15:21)
  • Rosa Radom - ASSECO GDYNIA 89:74 (18:12, 19:27, 19:16, 33:19)

• Rozliczenie. (2)

Stefan, Kulka i Śmigło i trener to amatorzy. Dziękuje za uwagę.

• 27 5

• I jeszcze cały ten kwartet zobaczysz w następnym sezonie niestety

• 8 2

• A Prezes nie?

• 3 1

• Dodam ze Tricity staje sie (7)

marginesem kosza w PL. 2 cienkie zespoły i dwie ambicyjki. Nie fajnie.Dzis była masakra.I to Szczecin w PO....Brak slów.

• 20 1

• (6)

Ta sytuacja akurat był oczywista dla każdego prawdziwego kibica koszykówki w Trójmieście od 2009 roku - ale Wierzbickiego to nie powstrzymało. Będzie tylko gorzej.

• 11 3

• A to Wierzbicki wymyślił sobie przenosiny do Gdyni? (5)

To w Sopocie była drużyna, która wtedy nie miałą sobie równych w Polsce i systematycznie coś tam ugrywała na parkietach europejskich. Poszło do Gdyni i tam zostało wszystko roztrwonione. A Trefl Sopot po prostu od amtego czasu nie jest w stanie wrócić do czasow świetności.

• 8 14

• (1)

Jak mi się knajpa Taj Mahal przeniosła z Orłowa do Gdyni Głównej, to ani nie zakładałem własnej hinduskiej restauracji ani nie obrażałem na sąsiednią dzielnicę. Co mi zresztą powiewało, bo nie mieszkam ani tu ani tu. A lokalny Tandoor House jak był biedny tak jest. Więc możesz sobie wmawiać co chcesz, racjonalizować obecną katastrofę i zwalać na kogokolwiek chcesz - dla kibica tego sportu z Pomorza to ciągle katastrofa. Zwłaszcza w kontekście Czarnych i słabej postawy Polpharmy.

• 10 4

• Argumentacja z knajpami mnie rozwaliła, nie ma sensu ciagnąć tej dyskusji.

Dla mnie jest Trefl Sopot i się cieszę (może tylko nie z wyników w ostatnich latach)

• 8 9

• (2)

A Trefl był kiedyś świetny? Ta drużyna o której myślisz to był PROKOM
          I upadek nie był spowodowany przenosinami tylko wycofaniem się prawdziwego SPONSORA - Krauzego

• 7 3

• Prokom Trefl Sopot a nie Prokom Trefl Gdynia (1)

• 5 3

• nie było Prokomu Trefla Gdynia, może Asseco Prokom Sopot?

• 0 0

• Końcówka meczu ...

... tam gdzie zwykle YT/piohost
    PS. i to by było na tyle w tym sezonie =[

• 6 0

• Po co sie przemęczać

jak można teraz za zarobiona niemałą kasę pojechać na wcześniejsze wakacje :-)