Kinnardowi nie zadrżała ręka

Krzysztof Klinkosz
28 listopada 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Lewrance Kinnard - bohater ostatnich sekund. Lewrance Kinnard - bohater ostatnich sekund.

O mały włos koszykarze Trefla sprawiliby prezent akademikom z Koszalina w postaci zwycięstwa. Sopocianie mieli w ostatniej kwarcie już 20 punktów przewagi, ale roztrwonili niemal cały ten dorobek. Żółto-czarni wygrali zaledwie 68:65 (18:13, 21:16, 18:11, 11:25) i to tylko dzięki temu, że Lewrancowi Kinnardowi nie zadrżała ręka przy rzutach wolnych.

TREFL: Kitzinger 18, Kuzminskas 15, Stefański 10, Kinnard 9, Hawkins 5 - Kadziulis 8, Malesa 3.

AZS: Reese 23, Tica 13, Diduszko 4, Kuebler 4, Milicić 2 - Swanson 12, Balcerzak 4, Surmacz 3, Wiśniewski 0.

Napisaliśmy niedawno, że koszykarze Trefla ą mistrzami horrorów, po sobotnim meczu z przeżywającym wyraźny dołek AZS Koszalin możemy śmiało napisać, że "oskarowa forma" beniaminka w ramach tego gatunku trwa nadal, a nawet się pogłębia.

Podopieczni Karlisa Muiznieksa niemal wypuścili pewne zwycięstwo z rąk. Początek spotkania - do mniej więcej 15 minuty - był wyrównany. Obydwie drużyny były nieco na bakier ze skutecznością i po 6 minutach gry w Hali 100-lecia Sopotu wynik był dość niski (7:6 dla gospodarzy).

Gra toczyła się głownie według schematu "kosz za kosz" więc raz jedna raz druga drużyna była na prowadzeniu. Dopiero w końcówce pierwszej kwarty Trefl za sprawą dwóch punktów Sauliusa Kuzminskasa, czterech "oczek" Gintarasa Kadziulisa i trafieniu Iwo Kitzingera wyszedł na prowadzenie 18:11.

W drugiej kwarcie AZS nie odstawał wynikowo od gospodarzy głownie za sprawa dobrej dyspozycji rzutowej Reesa i Ticy, jednak w kilku ostatnich minutach pierwszej połowy "żółto-czarni" przyspieszyli i po 20 minutach prowadzili 10 punktami (39:29).

Na początku drugiej połowy Kiztinger dorzucił do tej przewagi kolejne 4 punkty i sopocianie poczuli się już pewniej. W 26 minucie meczu było 47:31 a po 30 minutach meczu 57:40 dla gospodarzy.

Jednak najciekawsze miało dopiero nadejść. Kiedy w 32 minucie, m.in. po otwarciu 4 kwarty 5:0, Kitzinger i spółka prowadzili już 62:42 wydawało się, że nic już ciekawego w tym meczu się nie wydarzy a zagadką będzie tylko jak wysoko Trefl wygra to spotkanie.

Tymczasem sport po raz kolejny potwierdził, że jest nieprzewidywalny. Kolejne 6 minut meczu gospodarze przegrali aż 0:19 !! W 38 minucie po rzutach wolnych w wykonaniu Reese'a przewaga sopocian stopniała do 1 punktu (62:61).

Z rzutowego letargu wyrwał gospodarzy Lewrance Kinnard trafiając "trójkę" (65:61) znów jednak wolne trafił Reese (65:63). W kolejnej akcji Kitzinger został zablokowany, ale na szczęście dla gospodarzy po rzucie Dante Swansona piłka wykręciła się z kosza.

Na 17 sekund przed końcem meczu Kinnard wykorzystał jeden z dwóch rzutów wolnych, jednak w odpowiedzi Łukasz Diduszko zniwelował straty akademików do 1 punktu (66:65). Po wznowieniu gry sfaulowany został Kinnard, kiedy Amerykanin stawał na linii rzutów wolnych na zegarze było nieco ponad 2 sekundy do końca czwartej kwarty. Trafił obydwa wolne wyprowadził swój zespół na prowadzenie 68:65 i stał się ojcem zwycięstwa "żółto-czarnych".

Sopocianie nie będą mieli dużo czasu na regenerację sił. Już w środę czeka ich wyjazdowe spotkanie w ramach III rundy Pucharu Polski. O godzinie 18.00 Trefl zagra z drużyną Open Basket Pleszew. Rywale występują w II lidze, a ich trenerem jest dobrze znany w Trójmieście, Vadim Czeczuro. Wynik spotkania można obstawiać w naszym typerze.

Asseco Prokom Gdynia - Kotwica Kołobrzeg 85:58 (22:8, 25:23, 24:16, 14:11),
PBG Basket Poznań - Sportino Inowrocław 80:72 (18:23, 22:17, 25:16, 15:16), Stal Stalowa Wola - Polpharma Starogard Gdański 66:69 (21:21, 15:21, 10:14, 20:13), PGE Turów Zgorzelec - Energa Czarni Słupsk 83:88 (23:20, 20:16, 20:24, 20:28), Polonia 2011 Warszawa - Polonia Azbud Warszawa 93:82 (17:21, 24:17, 25:22, 27:22), Znicz Jarosław - Anwil Włocławek 60:77 (16:13, 18:15, 14:26, 12:23).

Opinie (31) 8 zablokowanych

• Gratki Trefl ;-) (4)

• 22 7

• Już pisałem wcześniej Sopot bez Gdanska i Gdyni!!!!!!!!!!!!!!!! (3)