Klan Wróbli zdobył uzdrowisko

Krzysztof Klinkosz
6 stycznia 2010 (artykuł sprzed 14 lat)

Wprawdzie podopiecznym Andrzeja Słowakiewicza hokeiści KTH Krynica napsuli nieco krwi, to jednak w pierwszym meczu ligowym 2010 roku gdańscy hokeiści zdobyli komplet punktów. Energa Stoczniowiec po przejechaniu całej Polski udowodniła swoją wyższość nad drużyną z uzdrowiska i wygrała 5:3 (2:0, 1:2, 2:1), a 4 punkty w tym spotkaniu padły łupem "klanu" Wróbli.

0:1 Smeja as. Jankowski (9.00)
0:2 B.Wróbel as. M.Wróbel (16.21)
1:2 Chabior as. Kruczek (27.39 w podwójnej przewadze)
2:2 Ścibran as. Horny (31.15)
2:3 B.Wróbel as. Kabat, Strużyk (33.15)
3:3 Kruczek as. Horny, Dubel(48.14 w przewadze)
3:4 Rzeszutko (54.46 w przewadze)
3:5 Chmielewski as. M.Wróbel (58.33)

ENERGA STOCZNIOWIEC: Odrobny; Mat.Rompkowski - Kostecki, Smeja - Kantor, Skrzypkowski - Maciejewski, Maj - Kabat; Skutchan - Rzeszutko - Vitek, Jankowski - Ziółkowski - Wróblewski, Chmielewski - B.Wróbel - Steber, Mac.Rompkowski - Strużyk - M.Wróbel.

Do gry wrócił kapitan gdańszczan Bartłomiej Wróbel i od razu podkreślił to strzelając dwie bramki, jego młodszy brat Marek zaliczył w meczu dwie asysty. Gdańszczanie mimo, że jechali do Krynicy w roli faworytów, musieli jednak trochę się natrudzić aby przywieźć nad morze komplet punktów.

Po pierwszej tercji prowadzili 2:0, jednak później gospodarze dwukrotnie doprowadzali do remisu. W końcówce znów skuteczniej zagrali gdańszczanie co udokumentowali bramkami w 55 i 59 minucie meczu.

Gdańszczanie pierwszą tercję mogli wygrać wyżej jednak na kilkadziesiąt sekund przed bramką Michała Smeji sędzia nie uznał bramki zdobytej przez Jana Stebera dopatrując się spalonego w polu bramkowym. "Stoczniowcy" też nie wykorzystali gry w przewadze 5 na 3.

Podwójną przewagę wykorzystali za to gospodarze w drugiej odsłonie kiedy Adrian Chabior zmienił - tuż przed bramką Przemysława Odrobnego - lot krążka wystrzelonego z linii niebieskiej. W 32 minucie było już 2:2. Gdańszczanie nie dali się jednak bardziej rozpędzić gospodarzom. Równo po dwóch minutach goście znów wyszli na prowadzenie.

W 49 minucie gospodarze wykorzystali kolejny okres gry w przewadze i po podaniu zza bramki na 3:3 wyrównał Dawid Kruczek. W końcówce podopieczni Andrzeja Słowakiewicza zdołali opanować sytuację na lodowisku i strzelili dwa gole dające im zwycięstwo.

W piątek o godzinie 18.00 gdańszczan czeka mecz we własnej hali z TKH Nestą Toruń. Wynik spotkania można obstawiać w naszym typerze. Niestety w meczu tym nie zagra Josef Vitek który nabawił się kontuzji w Krynicy, ma zagipsowaną nogę. - Na szczęście nie jest to złamanie. Josef wybiera się w piątek do lekarza, gdzie przeprowadzona zostanie dokładna diagnoza. Na pewno jednak nie zagra w kilku najbliższych meczach - powiedział po powrocie z Krynicy Zdroju trener Andrzej Słowakiewicz.

Pozostałe wyniki 33 i 34 kolejki PLH:
Grupa A (3 stycznia)- Pol-Aqua Zagłębie - Akuna Naprzód 6:2 (2:2, 3:0, 1:0), Wojas Podhale - Comarch Cracovia 8:4 (1:3, 5:0, 2:1), JKH GKS - GKS Tychy 1:2 (0:0, 1:1, 0:1), (5 stycznia) Akuna Naprzód - GKS Tychy 0:2 (0:1, 0:0, 0:1), Comarch Cracovia - JKH GKS Jastrzębie 4:0 (1:0, 1:0, 2:0), Pol-Aqua Zagłębie Sosnowiec - Wojas Podhale Nowy Targ 2:3 (0:1, 1:0, 1:2). Grupa B - (3 stycznia) Ciarko KH Sanok - TKH Nesta 3:0 (0:0, 1:0, 2:0), (4 stycznia) KTH Krynica - TKH Nesta 4:3 po karnych (2:0, 1:0, 0:3, d.0:0, k.1-0), (5 stycznia) Ciarko KH Sanok - Aksam Unia 5:1 (0:0, 3:0, 2:1).

• 15 0

• Kostecki cieciu nie wypisuj tutaj farmazon (3)

zwiewaj dziadu ze Stoczniowca, oddaj nam nasz klub. Twoje metody szkolenia to kompletne dno, zobacz ile forsy zmarnowane na takich Walickich.
      Mistrzostwa (U20) u siebie to okazja do awansu a my mamy degradacje do III ligi. Daj sobie cymbale spokój z hokejem na zawsze!

• 19 0

• co ma Ko9stecki do kadry U-20 (1)

bo nie chytam :)

• 0 0

• co ma Kostecki do kadry U-20...

wiecej anizeli myslisz...

az 6 zawodnikow z Gdanska... z okresu kiedy jego pseudo-szkoleniowcy wiedli niby prym w tych rocznikach i przywozili pozlacane medale. Walicki, Bochinski z Kosteckim na czele piali z zachwytu i dostawali ordery. Nie docieralo do nich to, ze to tylko chwilowo reszta Polski w hokeju lezy a ich poziom szkolenia jest taki sam jaki Kostecki mial jeszcze w Bydgoszczy.

• 11 0

• wiekszego kombinatora trudno znalez w Gdansku...

on sam tego stolka nigdy nie odda...

• 13 0

• z tej okazji wykupie karnet na najbliższe 10 lat !!!

gdyby nie praca prezesa i sztabu szkoleniowego...

• 11 9

• mikro i przykro - jak się ma ambicje, jak nie - to brawo

• 3 0

• Kateheci (od KTH) a nie Katecheci. (1)

Ale to nieważne, ważne że wreszcie do przodu na wyjeździe.

• 7 0

• A po "mimo"nie stawia się przecinka.

• 0 0

• Brawo mąka!!! z taką krynicą to powinno być 10:0

• 12 1

• O poloniści i puryści się uaktywnili (5)

Stocznia ma chyba najbardziej wykształconą p;ubliczność spośród wszystkich dyscyplin sportowych. Po każdym meczu ujawniuają się dziesiątki, jeśli nie setki purystów językowych co to niby sami mówią i piszą zgodnie ze wszystkimi zasadami. Jak taki mądry jeden z drugim to się weź za pisanie, nie myli sie tylko ten kto nic nie robi. Ludzie podyskutujcie merytorycznie a nie o pierdołach

• 4 9

• Merotyrycznie?

Ok. Artur zjedź!!

• 9 3

• "Nie myli się tylko ten co nic nie robi" - przepiękna wymówka rozmaitych nieudaczników :) (1)

Ale to nic osobistego - taka ogólna uwaga. :) A żeby było merytorycznie - brawo panowie hokeiści, wreszcie nie przespaliście końcówki meczu.