Żeglarze Stali Gdynia najlepsi w DMP

14 lipca 2014 (artykuł sprzed 9 lat)

Żeglarze Stali Gdynia zdobyli tytuł długodystansowych mistrzów Polski w klasie Delphia 24 OD. Załoga Michała Korneszczuka w czterech wyścigach okazała się najlepsza w stawce dziesięciu jachtów. Regaty odbyły się na wodach Zatoki Gdańskiej między gdańskimi Górkami Zachodnimi i Sopotem, a podczas 30-milowego wyścigu zbliżano się nawet pod Hel.

Kluczowy dla losów rywalizacji był już inauguracyjny wyścig. Żeglarze mieli do pokonania około 30 mil w silnym wietrze i przy dużej fali. Na mecie sklasyfikowano tylko cztery załogi, a cztery inne, w tym faworyzowane teamy Pawła Oskroby, lidera klasyfikacji Pucharu Polski oraz Pawła Tarnowskiego, triumfatora Nord Cup 2014, zostały zdyskwalifikowane.

NAJLEPSI W DELPHIA 24 W NORD CUP 2014

Zwyciężył jacht Michała Korneszczuka. Załoga Stali Gdynia pozostała na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej do końca regat, zajmując w trzech kolejnych wyścigach 2. pozycję. A właśnie równa forma była w cenie. Każdy bieg wyłania bowiem innego triumfatora.

Dlatego dopiero ostatni start ustalił kolejność na miejscach 2-4.

Medaliści długodystansowych mistrzostw Polski
1. DELPHIA Yachts/Pantaenius: Michał Korneszczuk, Jacek Przybylak, Jarosław Wróblewski, Mateusz Żmudziński (Stal Gdynia) - 7 punktów
2. STAR TELEKOM: Waldemar Sałata, Piotr Przybylski, Mariusz Ambroziak, Marcin Rymer (Spójnia Warszawa) - 17
3. VECTRA: Paweł Oskroba, Remigiusz Horodyski, Krzysztof Łodyga, Jacek Dydyń (Spójnia Warszawa) - 20