• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Klepacka-Noceti wicemistrzynią świata

jag.
28 marca 2012 (artykuł sprzed 12 lat) 
Pięć najlepszych deskarek mistrzostw świata. Pierwsze z lewej Polki: Maja Dziarnowska i Zofia Klepacka-Noceti. Pięć najlepszych deskarek mistrzostw świata. Pierwsze z lewej Polki: Maja Dziarnowska i Zofia Klepacka-Noceti.

Żadnemu z przedstawicielowi Trójmiasta nie udało się tym razem stanąć na podium mistrzostw świata w olimpijskiej klasie RS:X. U wybrzeży hiszpańskiego Kadyksu deskarzom przyszło się zmagać nie tylko z rywalami co przede wszystkim ze... sztormem. W tych warunkach tylko Zofii Klepackiej-Noceti (YKP Warszawa) udało się obronić srebrny medale z ubiegłorocznej rywalizacji. Maja Dziarnowska była piąta, Przemysław Miarczyński siódmy (oboje SKŻ Ergo Hestia Sopot), a Piotr Myszka zamknął pierwszą "dziesiątkę"

.

Tylko pierwszego dnia regat 120 zawodników i 80 zawodniczek mogło się ścigać zgodnie z ustalonym wcześniej terminarzem (czytaj więcej). Potem deskarze częściej zostawali na lądzie i obserwowali jak po akwenie, na którym ustawiano ich trasy, przewala się sztorm. Z szesnastu zaplanowanych biegów udało się rozegrać dziesięć i to tylko dla najlepszych. Ci z dalszych miejsc w klasyfikacji żeglowali poprzestali na sześciu startach. Odwołać trzeba było nawet wyścigi medalowe, punktowane podwójnie, które kończą mistrzowskie regaty.

W tych ekstremalnych warunkach w reprezentacji Polski najlepiej radziły sobie nasze panie. Klepacka-Noceti, która broniła srebra z ubiegłorocznych mistrzostw (Zobacz wyniki z 2011 roku z Australii), od początku regat plasowała się na drugim miejscu, a ponownie przed nią była Lee Korzits (Izrael).

Doskonale radziła sobie również Maja Dziarnowska. 22-letnia zawodniczka SKŻ Ergo Hestii odniosła życiowy sukces, mimo że ostatniego dnia wyścigowego spadła z czwartego miejsca, które zajmowała od początku rywalizacji, na piąte. To znaczny postęp reprezentantki Sopotu, jeśli przypomnimy, że w Australii była na 18. miejscu, a miesiąc temu mistrzostwa Europy w formule otwartej, czyli z udziałem rywalek spoza naszego kontynentu, ukończyła z 9. lokatą Zobacz wyniki tegorocznych mistrzostw Europy).

Warto również podkreślić wynik Agnieszki Bilskiej. Aktualna mistrzyni świata juniorek zakwalifikowała się do grupy złotej (40 najlepszych), a w klasyfikacji do lat 21 zajęła trzecie miejsce.

Klasyfikacja końcowa mistrzostw świata kobiet
po dziesięciu wyścigach
1. Lee Korzits (Izrael) 17 punktów
2. Zofia Klepacka-Noceti (YKP Warszawa) 21
3. Alessandra Sensini (Włochy) 27
4. Bryony Shaw (W.Brytania) 48
5. Maja Dziarnowska (SKŻ Ergo Hestia) 55
-------------------------
Miejsca pozostałych zawodniczek SKŻ Ergo Hestia):
23. Agnieszka Bilska 140
Klasa srebrna po sześciu wyścigach:
43. Natalia Wójcik 73
51. Małgorzata Białecka 91
69. Karolina Zajączkowska 153

Zofia Klepacka Zofia Klepacka
W rywalizacji panów srebra bronił Piotr Myszka (zobacz jak gdańszczanin zdobył tytuł w Australii). Zawodnik AZS AWFiS miał szanse, aby po raz trzeci z rzędu stanąć na podium regat tej rangi, gdyż pamiętamy, że w 2010 roku zwyciężył u wybrzeży Danii (przeczytaj jako Polacy byli mistrzem i wicemistrzem świata).

Jednak w sztormowych warunkach Hiszpanii Myszka od początku nie czuł się najlepiej. Przez całe regaty balansował na granicy pierwszej i drugiej dziesiątki, kończąc ostatecznie mistrzostwa na 10. miejscu tuż przed Michałem Majewskim (YKP Warszawa).

Nie udał się pościg za medalem Przemysławowi Miarczyńskiemu. Aktualny mistrz Europy (przeczytaj jak Miarczyński wygrywał w Funchal) już w inauguracyjnym wyścigu zaliczył falstart. Jego konto obciążyło 61 punktów karnych. W kolejnych startach musiał uważać, aby znów nie popełnić tego błędu, bo to groziło pozostaniem w piątej "10", a z tych lokat musiał przebijać się popularny "Pont".

Ta ostrożność powodowało, że Miarczyński wychodził w kolejnych biegach z linii startu na dalszej pozycji, a potem na dystansie starał przesuwać się do przodu. Jeszcze przed ostatnim wyścigowym dniem wydawało się, że ta taktyka może być skuteczna, gdyż Przemek do medalu tracił tylko dziewięć punktów (zobacz klasyfikację po siedmiu wyścigach).

Niestety, w trzech ostatnich biegach sopocianin plasował się na miejscach od 6 do 10, co w klasyfikacji generalnej dało mu siódmą lokatę. Pierwsze cztery miejsca obsadzili zawodnicy, których nie było przed miesiącem na mistrzostwach Europy.

Powody do zadowolenia ma natomiast Paweł Tarnawski. Mistrz świata juniorów w debiucie w tej rangi imprezie wśród seniorów uplasował się w trzeciej "10", a w klasyfikacji dla zawodników do lat 21 był trzeci.

Klasyfikacja końcowa mistrzostw świata mężczyzn
po dziesięciu wyścigach
Klasyfikacja mężczyzn po siedmiu wyścigach:
1. Julien Bontemps (Francja) 24
2. Nick Dempsey (W.Brytania) 26
3. JP Tobin (Nowa Zelandia) 31
4. Dorian van Rijsselberge (Holandia) 31,6
5. Byron Kokkalanis (Grecja) 32
6. Nimrod Mashiah (Izrael) 52
7. Przemysław Miarczyński (SKŻ Ergo Hestia) 53
----------------------
Miejsca pozostałych deskarzy z Trójmiasta:
10. Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk) 85
28. Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia) 194
33. Łukasz Grodzicki (SKŻ Ergo Hestia) 212
50. Jan Suliński (SKŻ Ergo Hestia) 329
57. Paweł Jankowski (SKŻ Ergo Hestia) 369
Klasa srebrna po sześciu wyścigach:
74. Marcin Urbanowicz (SKŻ Ergo Hestia) 137
103. Piotr Nowacki (SKŻ Ergo Hestia) 223
jag.

Kluby sportowe

Opinie (12) 2 zablokowane

  • Tarnowski Paweł w klasyfikacji U21 również wywalczył brazowy medal !! (1)

    j.w.

    • 1 4

    • a czytaj nie umiesz

      Powody do zadowolenia ma natomiast Paweł Tarnawski. Mistrz świata juniorów w debiucie w tej rangi imprezie wśród seniorów uplasował się w trzeciej "10", a w klasyfikacji dla zawodników do lat 21 był trzeci.

      • 2 1

  • Brawo Sopot (5)

    najwazniejsze, ze Przemek potwierdzil to co kazdy znajcy sie wiedzial, jest po prostu lepszy....
    Gratulacje dla Przemka,Maji i Pawla Tarnowskiego,
    talenty w Sopocie nadal sie rozwijaja, to duza zasluga klubu i komandora

    • 2 4

    • Tak się rozwijają.. (4)

      .. że w klubie trzeba za wszystko płacić samemu, od składek począwszy (bo to raczej oczywiste że za składkę trzeba płacić) koncząc na sprzęcie i każdym jego elemencie który się popsuje bądź zużyje. Windsurfing to nadal sport dla elity najbogatszych rodziców, ilu było już takich młodych zawodników którzy na szczeblu krajowym utrzymywali stale wysokie miejsca a skończyło się brakiem pieniędzy na inwestowanie w sprzęt z własnej ręki, nie mówiąc już o zgrupowaniach i wyjazdach? Dużo. Wyniki wynikami - Szczere GRATULACJE dla Zosi i Majki, ale takimi artykułami nie ma co mydlić oczu - to zasługa TRENERÓW I WŁASNA, WŁASNEGO PODEJŚCIA I WŁASNEGO NASTAWIENIA, a nie zasługa klubu i komandora że wyniki mają dwie zawodniczki.

      • 4 0

      • tylko trenerzy i rodzice (3)

        dokladnie to zasluga tylko trenrow szczegolnie Romka i Dziemiana oraz rodzicow ktorzy za wszystko placa, Hlavaty tylko sie lansuje przy wynikach i zawsze mowi ze nie ma kasy i ze wszystko podrozalo, najwazniejsze to dostac sie do kadry, klub niczego nie finansuje, jedynie placi czesc wynagrodzenia trenerow,
        plywalam, trenowalam, mialam wyniki i.... musialam skonczyc bo koszty przekraczaly mozliwosc rodziny,
        wszyscy mysla ze mamy wielkiego sponsora a za wszystko musielismy placic sami, nigdy nie nakleilam zadnej nakleiki hesti, tata mi zabronil. :)
        Majka brawo, jestes dzielna, a Goofy coz, tez gratulacje, doceniam twoje zaciecie... ale jak wialo zawsze bylas dobra

        • 4 0

        • (2)

          Wiadomo Romek i Dziemian to trenerska czołówka światowa. Dziemian to bardzo wymagający trener - ale efekty ma świetnie, przykład Pawła, a Romek (przy dużym udziale Maćka) - przykład Jacka Piaseckiego :)

          • 1 0

          • (1)

            masz racje, ale zapomniales o dziewczynach a one zawsze wolaly z Romkiem :)

            • 2 0

            • nie tylko dziewczyny, kliku dobrych chlopakow tez wolalo z nim trenowac, aby bylo jasne, a dziewczyny to wiadomo....

              • 1 0

  • Myszka gorszy od Miarczyńskiego?

    Na pewno zostało to ukartowane przez sędziów. Nie wierzę, żeby Pan Myszka nie był najlepszy i nie zdobył medalu. Kto jak kto ale on wie jak to się robi i to on powinien jechać na IO. hehehe
    Prawda Pani Piotrze?

    • 0 5

  • bialecka (1)

    a co sie dzieje z pania bialecka?? taka mistrzyni na awfie, kim to ona nie jest, a tutaj widac cala prawde jak plywa...

    • 2 4

    • ale przynajmniej fajna z niej dziewczyna, no i chyba po kontuzji, a ja bardzo ja lubie i szanuje

      • 1 0

  • do tego wyzej

    widac dyletanctwo tych co dwali nagrody zeglarzom na Pomorzu
    dali Białeckiej i Brygole
    a pominęli Dzioarnowską

    • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane