Kłopoty były tylko w pierwszym secie

29 grudnia 2011 (artykuł sprzed 12 lat)
Pomimo problemów w pierwszej partii, "Atomówki" odniosły w Pile zdecydowane zwycięstwo. Pomimo problemów w pierwszej partii, "Atomówki" odniosły w Pile zdecydowane zwycięstwo.

Siatkarki Atomu Trefla potrzebowały nieco czasu, aby wstrzelić się serwisem w hali beniaminka PlusLigi. Gdy sopocianki uregulowały celownik, bez większych kłopotów ograły już PTPS Piła 3:0 (25:23, 25:15, 25:13). Tytuł MVP spotkania zdobyła Amaranta Navarro Fernandez, choć najwięcej punktów zdobyła inna środkowa niebiesko-zielonych, Maja Tokarska

.

PTPS: Kaczmar, Kuligowska zdobyła 2 punkty, Naczk 8, Kosmatka 6, Paszek 6, Martałek 4, Wysocka (libero) oraz Tracz, Krawulska 5, Kajzer

ATOM TREFL: Wilk 2, Ozsoy 8, Tokarska 14, Kożuch 8, Sieczka 5, Navarro Fernandez 9, Maj (libero) oraz Hodge 4, Świeniewicz 2, Konieczna 2, Glass

Inauguracyjny set stał pod znakiem niewymuszonych błędów. W ten sposób obie drużyny oddały rywalkom po siedem punktów, w tym sopocianki zepsuły aż sześć zagrywek! Do 8:8 wynik oscylował wokół remisu, choć częściej na prowadzeniu były sopocianki. Hasło do zdecydowanych ataku dały środkowe. Po zbiciach Amaranty Navarro FernandezMai Tokarskiej do ofensywy włączyła się również Neriman Ozsoy. Tym samym Atom Trefl odskoczył na 15:10, a na drugą przerwę techniczną schodził z prowadzeniem 16:11.

Jednak pilanki nie dały za wygraną. Systematycznie odrabiały straty, by wyrównać na 23:23. Sopockie siatkarki w tej trudnej sytuacji musiały sobie poradzić samego, gdyż już chwilę wcześniej Alessandro Chiappini wykorzystał drugą z przysługujących mu przerwy. Na szczęście set został uratowany, gdyż podwójny blok rywalek sforsowała Małgorzata Kożuch, a zwycięstwo dał ten element, który najbardziej wcześniej szwankował. Grę asem serwisowym zakończyła Tokarska. Środkowa dobrze czuła się w tej hali, gdyż w barwach PTPS występowała w sezonie 2009/10.

W drugim secie już pierwszymi zagrywkami rywalki do walki zniechęciła Ewelina Sieczka, a niebiesko-zielone objęły prowadzenie 4:0. także dalej pilanki myliły się, oddając aż osiem punktów po niewymuszonych błędach. Przy 15:8 znów w pole serwisowe weszła Sieczka i ponownie zawodniczki PTPS nie radziły sobie na przyjęciu. Sopocka przyjmująca poprawiła wynik na 19:8, a poza asem popisała się też udanym zbiciem z drugiej linii.

Trener Chiappini wolał dmuchać mimo to na zimne. Przerwał grę już po trzech kolejnych punktach z rzędu rywalek, przy 19:11. Po chwili udanym pojedynczym blokiem popisała się Ozsoy, a dwa ostatnie punkty w tej partii wywalczyła Navarro Fernandez.

Dla losów ostatniej części gry kluczowy był okres między przerwami technicznymi. Na drugiej sopocianki prowadziły już 16:9, gdy ostatni remis następował przy 6:6. na zagrywce była wówczas hiszpańska środkowa bloku, a sopocianki grały bardzo dobrze blokiem. Mecz skutecznym zbiciem skończyła zaś Dorota Świeniewicz, która pod nieobecność w "12" Izabeli Bełcik pełniła w tym meczu rolę kapitana.

Pozostałe wyniki 12. kolejki:
Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna - Aluprof Bielsko-Biała 3:0 (27:25, 25:21, 26:24), AZS Białystok - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (18:25, 21:25, 21:25), Stal Mielec - Impel Gwardia Wrocław 0:3 (22:25, 22:25, 13:25), Pałac Bydgoszcz - Budowlani Łódź 3:2 (21:25, 17:25, 25:23, 25:19, 15:11).

Opinie (26)

• Jak zwykle Swieniewicz najgorsza w zakładce oceń zawodnika (1)

Po co ciągle trener wpuszcza ją na boisko skoro kibice uważają ją za najgorszą zawodniczkę

• 1 5

• Nie kibice, a ty

Proponuje kiedyś wybrać się na mecz i zobaczyć co zmienia jej wejście. Dlaczego to nagle przyjęcie wygląda super. Jeżeli chodzi o przyjęcie to po za naszymi libero Dorota wykonuje to najlepiej. Do tego ma dobre i umiejętne zbicie. W pile jak wchodziła to mecz był już o pietruszkę.

• 2 2

• Dzięki Polsatowi Sport, ten fascynujący mecz obejrzą miliony kibiców na całym świecie. (2)

• 10 5

• Na całym swiecie (1)

To chyba jest jakiś psychol, bo od 2 miesięcy ciagle wkleja to samo.

• 5 0

• poza tym pisze udając parę osób ;)

jakieś problemy z samym sobą ?

• 1 1

• (3)

Kożuch-8 pkt :(,co się z nią dzieje?????