Szczypiornistki Vistalu pokonały Piotrcovię

22 września 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Bramkarka Beata Kowalczyk miała spory udział w wygranej nad Piotrcovią. Bramkarka Beata Kowalczyk miała spory udział w wygranej nad Piotrcovią.

Piłkarki ręczne Vistalu obroniły pierwsze miejsce w PGNiG Superlidze. Znakiem firmowym gdynianek na początku sezonu jest szczelna defensywa. To dzięki niej triumfowały na wyjeździe nad Piotrcovią 18:17 (10:5). Gospodyniom na wiele nie pozwoliła zwłaszcza bramkarka Beata Kowalczyk, która nie miała sentymentu do Piotrkowa Trybunalskiego.

PIOTRCOVIA: Jurkowska, Skura - Szafnicka 5, Piecaba 3, Wypych 3, Cieślak 2, Mielczewska 2, Pasternak 2, Brzezowska, Kucharska, Nowak, Olek, Tórz

VISTAL: Kowalczyk, Gapska - Kalska 4, Niedźwiedź 4, Galińska 3, Janiszewska 2, Zych 2, Białek 1, Matyka 1, Quintino 1, Duran, Pawłowska

Vistal pojechał na mecz bez trzech podstawowych zawodniczek. Poza pauzujących z powodu kontuzji Patrycji KulwińskiejEwy Andrzejewskiej, zabrakło Tunezyjki Ines Khouildi.

FERALNE ZDERZENIE GDYNIANEK

Gdynianki miały na początku spotkaniu kłopoty w defensywie. Przez 10 minut zdobyły zaledwie jedną bramkę. Obraz gry odmieniły szczypiornistki Vistalu, który grały wcześniej w Piotrcovii. Zwłaszcza Beata Kowalczyk.

KHOUILDI: ISLAM NIE ZAKAZUJE GRAĆ W SPODENKACH

Bramkarka, która błysnęła formą już przed tygodniem, zatrzymując Ruch, przed przerwą obroniła rzuty z karnych: Agaty Wypych i byłej skrzydłowej m.in. AZS AWFiS Gdańsk, Katarzyny Pasternak.

Z takim wsparciem w defensywie gdyniankom łatwiej grało się również w ofensywie. Tutaj cenne bramki zdobyła inna była zawodniczka Piotrcovii, Iwona Niedźwiedź. Do przerwy gdynianki zaliczyły dwa razy więcej trafień niż rywalki. Drużyna z Piotrkowa Trybunalskiego przez 20 minut zdobyła się tylko na 3 celne rzuty.

Jednak początek drugiej połowy, podobnie jak początek meczu, w którym gospodynie prowadziły 2:1, ponownie należał do miejscowych. Zadanie rywalkom ułatwił sam Vistal, który złapał banalną karę. Drugą połowę powinien zacząć w osłabieniu (wykluczenie Katarzyna Duran), ale na parkiecie pojawiło się siedem zawodniczek.

W 50. minucie Anna Szafnicka z karnego wyrównała na 15:15. Końcówka była bardzo nerwowa. Bramkę, która przesądziła o zwycięstwie Vistalu zdobyła Niedźwiedź. W trzech ostatnich minutach, mimo szans z obu stron, wynik nie uległ już zmianie.

Wyniki 3 kolejki

• Piotrcovia - VISTAL GDYNIA 17:18 (5:10)
  • MKS Lublin - Start Elbląg 40:32 (19:19)
  • Ruch Chorzów - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 24:29 (11:17)
  • Olimpia-Beskid Nowy Sącz - Pogoń Baltica Szczecin 27:26 (13:12)
  • SPR Olkusz - Firmus AZS Politechnika Koszalińska 25:30 (13:12)
  • Pauzuje: KPR Jelenia Góra

Opinie (16) 1 zablokowana

• KOCHAM ładne szczypiornistki

koszykarki NIE

• 6 2

• (11)

Znów wielka Loredana w decydującym momencie nie rzuciła karnego! Gwiazda ze spalonego teatru ;-)

• 12 4

• (2)

pisano, że Zych nie wykorzystała

• 1 2

• matyka tez

• 0 2

• Nie czytaj co piszą, tylko sam się wybierz na mecz.

• 1 2

• (7)

decydujący moment w 52 minucie meczu???

nie rób sobie żartów.

to zespół, który ma grać o medal i nie rzucony karny w tym czasie nie decyduje o wyniku końcowym. Przez ostatnie 6 minut nasz zespół nie strzelił ani jednej bramki. W osiem minut można strzelić 8 bramek - co pokazał ostatnio i Lublin i Elbląg.

Lepiej zejdź z jednej zawodniczki (która de facto jednego karnego wykorzystała więc skuteczność 50%) i zapytaj jaka była skuteczność całego zespołu.

• 3 0

• (6)

W swoim życiu widziałem już sporo meczów dlatego wiem co piszę. Bardzo często o końcowym wyniku decyduje to co dzieje się między 45, a 55 minutą. To właśnie w tym czasie najczęściej jedna z drużyn pęka. Brak bramki z karnego jest w tym fragmencie gry niedopuszczalny. Drużyna zagrała fatalnie. Co się dzieje z Duran? To chyba tylko ona potrafi sobie odpowiedzieć. Ale głównie obwiniam Matykę, bo to ona powinna rozgrywać, a tylko podawała nie robiąc żadnej krzywdy Piotrcovii.
        Na marginesie w piłce ręcznej bramki nie można strzelić. To nie futbol!

• 2 3

• (5)

Niedźwiedź miała być wzmocnieniem na środek a tymczasem gra na wszystkich rozegraniach. Matyka ma swój poziom i nikt sie nie spodziewał ze nagle będzie lepiej i tu bym sie nie czepiał a co do Duran to bardzo dobrze gra i kieruje obroną a co do ataku to tu trzeba zadać pytanie trenerowi dlaczego nie daje jej grać bo według mnie to duży błąd trenera. I dalej twierdze ze najsłabszym ogniwem tego zespołu jest " trener"

• 4 1

• (1)

Duran gra dobrze w tym sezonie - dobry żart, ona nic nie gra

• 4 3

• Widziałeś Duran grającą w ataku w tym sezonie? bo ja nie.

• 3 0

• (2)

No właśnie! Miała! Niedźwiedź na środku grać nie może bo Steffensen chce pracować. Dlatego środek zawsze będzie należał niepodzielnie do Matyki. To, że nie robi postępów, to że gra schematycznie i przewidywalnie nie ma żadnego znaczenia. Duran w obronie owszem tyra ale nie zawsze jej wychodzi. Jednak się stara, a w ataku? Oczywiście grała w meczu z Ruchem. Efekt zatrważający! Rzut 3 metry obok słupka, rzut w poprzeczkę i wieczne ataki w poprzek. Zagrożenie zerowe dlatego była ława!

• 2 4

• W jednym się zgadzamy ,że trener jest najsłabszym ogniwem tego zespołu.
              Skoro tak dokładnie wyliczasz jednej zawodniczce błędy to rób to sprawiedliwie i rzetelnie dopisując ,że grając tylko parę minut w ataku zdobyła bramkę i wywalczyła karnego.I oceń resztę zespołu. Jak twierdzisz dwa niecelne rzuty kwalifikują zejście na ławkę to prawie każda z dziewczyn powinna tam siedzieć a jak byś przytoczył/ła statystyki Niedźwiedź grającą 60 min w meczu to powinna spalać się ze wstydu ale nie ona decyduję ile jest na parkiecie a trener i tu cały zespół wygrywa i przegrywa, bo ta która gra dobrze w obronie mocno pracuję by druga skończyła to bramką z kontry.

• 1 0

• I to się nazywa czysta rywalizacja sportowa-teraz już wiadomo dlaczego środkowe musiały odejść z Gdyni.

• 0 1

• wynik pozytywny ale mizerny....

Mimo osłabienia Vistal nie powinien się męczyć z Piotrkowią!!!Z takim graniem to Zagłębie i Lublin nas zmiotą!!!

• 9 0

• Księżniczki z Vistalu tak były pewne zwyciestwa... (1)

...że jak zwykle "olały" (teoretycznie) słabszego przeciwnika, i gwiazdorzyły na boisku...