Kick-bokserzy z Gdańska mistrzami Polski

17 lutego 2015 (artykuł sprzed 9 lat)
Zawodnicy Championa Gdańsk (na zdjęciu) w Kartuzach wywalczyli osiem medali mistrzostw Polski. Siedem dorzuciła reprezentacja Duetu Gdańsk. Aż cztery z tych krążków były z najcenniejszego, złotego kruszcu. Zawodnicy Championa Gdańsk (na zdjęciu) w Kartuzach wywalczyli osiem medali mistrzostw Polski. Siedem dorzuciła reprezentacja Duetu Gdańsk. Aż cztery z tych krążków były z najcenniejszego, złotego kruszcu.

Aż piętnaście medali zdobyli zawodnicy klubów Duet Gdańsk i Champion Gdańsk na mistrzostwach Polski seniorów i juniorów w formule kick-light kick-boxingu. Podczas zawodów rozgrywanych w Kartuzach, Mistrzami Polski seniorów zostali: Patryk Zaborowski, Mateusz Kowalski, Wojciech Niedzielski i Jarosław Daschke.

Formula kick-light to forma walki ciągłej z kopnięciami od uda w górę oraz ograniczoną siłą uderzeń. Walki można rozgrywać w ringu, na parkiecie lub tatami.

Do Kartuz zjechało się ponad 200 zawodników z całej Polski, reprezentujących łącznie 52 najlepsze kluby w kraju. Walki składały się z trzech rund po 2 minuty.

O mistrzowskie tytuły rywalizowali seniorzy i juniorzy, zarówno panowie jak i  panie. Gdańskie kluby Duet i Champion największe triumfy święciły w seniorskiej rywalizacji mężczyzn, w której zdobyły po dwa złote medale.

W wadze do 94 kg triumfował Patryk Zaborowski z Duetu, który w finale pokonał Patryka Proszka z Gwardii Zielona Góra. Klubowy kolega Zaborowskiego Wojciech Niedzielski był najlepszy w kategorii do 74 kg. W finale pokonał innego reprezentanta Duetu, Karola Kruzela. Niedzielski został także wybranym najlepszym seniorem mistrzostw.

W kategorii do 79 zwyciężył Mateusz Kowalski z Championa Gdańsk, który w walce o złoto pokonał Sebastiana Prokopa z Olimpii Nowe Miasto Lubawskie. Natomiast Jarosław Daschke pokonując w rozstrzygającej walce Rogera Garbaczewskiego z TKKF Siedlce triumfował w kategorii do 69 kg.

W sumie Champion zapisał na swoim koncie 2 złote, 1 srebrny i 5 brązowych krążków. Na dorobek Duetu złożyły się natomiast: 3 złote, 2 srebrne i 2 brązowe medale.