Kluczowy był drugi set

17 października 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Trefl Gdańsk

Lotosowi Treflowi uciekła szansa na zdobycie seta, a może nawet coś więcej, niczym ta piłka Wojciechowi Serafinowi Lotosowi Treflowi uciekła szansa na zdobycie seta, a może nawet coś więcej, niczym ta piłka Wojciechowi Serafinowi

Blisko pięciotysięczna widownia nie doczekała się nawet jednego zwycięskiego seta siatkarzy Lotosu Trefla. Gospodarze największą szanse na sukces mieli w drugiej partii, w której zdobyli piłkę setową, a wcześniej nawet sześć punktów przewagi. -Nie możemy tak przegrywać. Aż się we mnie gotuję - mówił zmartwiony Grzegorz Łomacz, kapitan żółto-czarnych. Klubowi wicemistrzowie świata wyszli bowiem z opresji. Jastrzębski Węgiel wygrał w Ergo Arenie 3:0 (25:19, 26:24, 25:22). MVP został Michał Łasko, który tylko w ostatniej partii zdobył aż 13 punktów, ale największy aplauz wywoływały na trybunach akcje kapitana gości, Zbigniewa Bartmana.

JASTRZĘBSKI WĘGIEL JASTRZĘBSKI WĘGIEL
Łomacz 4, Hietanen 6, Świrydowicz 5, Oivanen 15, Wdowin 2,
Augustyn 8, Serafin (libero) oraz Szczurek, Ratajczak, Wołosz, M.Kaczmarek 5.
Miejsce: Ergo Arena
Sędziowie: Sokół, Jacyna (oboje Wrocław)
Widzów: 4700
Margarido, Łasko 24, Bartman 15, Kubiak 9, Holmes 6,
Gawryszewski 3, Rusek (libero) oraz Nemer, Bontje 4, Bozko.
set 1 set 2 set 3 set 4 set 5 wynik
LOTOS TREFL 19 24 22 0
JASTRZĘBSKI WĘGIEL 25 26 25 3

Jastrzębski Węgiel przywiózł do Ergo Areny całą swoją legię cudzoziemską. Jest trzech Brazylijczyków, dwóch Amerykanów oraz Holender. Ponadto są m.in dobrze znany z występów w reprezentacji Polski na mistrzostwach Europy Kubiak, a także niedoszły uczestnik tej imprezy Bartman. Temu zawodnikowi Ergo Arena nie kojarzy się dobrze, gdyż podczas finału Ligi Światowej nabawił się poważnej kontuzji
w drużynie Lotosu Trefla do "12" nie zostali wpisani drugi libero B.Kaczmarek oraz przyjmujący Sobański. Nie brakuje żadnego z podstawowych siatkarzy
6:6
Wdowin miał piłkę w górze na siódmy punkt, ale nie skończył ataku, a w kontrze przebił się Łasko
7:8
Pierwsza przerwa techniczna po ataku Łasko. Na razie jest mało wymian. Decyduje siła ataku. Gdańszczanie starają się grać kombinacyjnie. Już dwukrotnie ze środka przebił się Świrydowicz. Na skrzydłach większa siła w ofensywie gości
12:14
Łasko (JASTRZĘBSKI WĘGIEL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki! Gdańszczanie proszą o tzw. challenge, czyli sprawdzenie na wideo zasadności decyzji sędziów. Arbitrzy się nie pomylili
14:16
Skuteczny atak Kubiaka oraz autowe zbicie Oivanena dają dwupunktową przewagę gościom na drugiej przerwie technicznej. Zwłaszcza bezkarnie blok gdańszczan omija z prawego skrzydła Łasko
16:19
Przerwa na żądanie (LOTOS TREFL). Trener Ryś musi przypomnieć podopiecznym, że z taką liczbą własnych nie sposób wygrać z Jastrzębskim Węglem
blok
16:20
punkt
16:21
akcja w której aż trzykrotnie mieliśmy nieporozumienie gdańszczan, które nie pozwoliło im wyprowadzić ataku, tę męki zbiciem z drugiej linii skończył Kubiak
czas
16:21
Druga przerwa na żądanie (LOTOS TREFL).
punkt
17:21
Augustyn przerwał serię punktową gości, ale na zagrywce tego zawodnika zastąpi Szczurek
  • 25
w przerwie występ cheerleaders Trefla, dziewczęta prezentuje się w efektownym układzie na... krzesłach
spiker wita obecną na trybunach dwukrotną medalistkę olimpijską w siatkówce gdańszczankę, Krystynę Krupę, a także mistrzów olimpijskich: Adama Korola i świeżo upieczonego posła Leszka Blanika
3:2
Potrójny blok na Bartmanie, który ma w Ergo Arenie swój fan club oczywiście złożony głównie z młodziutkich dziewcząt
8:5
Świrydowicz (LOTOS TREFL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
8:5
Trzy punkty przewagi na pierwszej przerwie technicznej Lotosu Trefla. To efekt tego, że gdańszczanie w tej partii nie oddali jeszcze nic po własnych błędach, a sami zarobili w ten sposób dwa "oczka" po złym przyjęciu i zepsutej zagrywce gości
12:8
Pierwsza w tym meczu przerwa na żądanie (JASTRZĘBSKI WĘGIEL). Trenera Bernardiego zaniepokoił wzrost przewagi gospodarzy do czterech punktów. To efekt skuteczniejszych ataków gdańszczan, ze skrzydeł udanie bili obaj Finowie
punkt
13:8
Łasko w ataku w aut, czyżby początek kłopotów aklimatyzacyjnych związanych z powrotem z Kataru?
16:10
Druga przerwa techniczna już przy 6 punktach przewagi gospodarzy. Jastrzębianie robią błąd za błędem.
21:15
W Lotosie Treflu podobnie jak w pierwszym secie także i w drugim na zagrywkę wszedł Ratajczak
punkt
21:16
punkt
21:17
czas
21:17
Przerwa na żądanie (LOTOS TREFL). Trener Ryś czujnie pilnuje wyniku i reaguje, gdy uciekły dwa punkty z wcześniejszej przewagi
punkt
22:17
po powrocie do gry skuteczny atak Hietanena
22:17
na zagrywce swoje możliwości może zaprezentować również Szczurek, który także został wprowadzony na zadaniową zmianę w pierwszej partii
23:21
nie pomogła próba obrony piłki nogą, szaleje w ostatnich minutach w ataku Kubiak, który zdobył kolejny punkt dla gości
24:26
Oivanen przekroczył środkową linię przy ataku i Lotos Trefl przegrał wygranego zdawałoby się seta
  • 25
Rozpoczynamy trzeciego seta, oby nie ostatniego. W "6" Jastrzębskiego zmiana na środku. Na parkiecie pozostał Bontje, który pojawił się w grze w drugiej partii, a z ławki mecz ogląda Gawryszewski
5:8
Na pierwszej przerwie technicznej 3 punkty w zapasie gości, ale na trybunach jeszcze optymizm, właśnie wokół Ergo Areny popłynęła meksykańska fala
10:12
była szansa na wyrównanie, ale Łasko skutecznie zbijał w bardzo trudnej sytuacji
punkt
10:13
Łasko kiwnął piłkę nad blokiem, ofiarnie rzucił się Hietanen, ale sędziowie uznali, że piłka już dotknęła podłoża, nie pomagają protesty siatkarzy i kibiców z Gdańska
punkt
10:14
czas
10:14
Przerwa na żądanie (LOTOS TREFL). Trener Ryś interweniuje, bo zrobił się to mecz jego podopiecznych z Łasko, w dodatku reprezentant Włoch, urodzony we Wrocławiu zdobywa punkt za punktem