Kolejna efektowna wygrana na wyjeździe

Krzysztof Klinkosz
17 października 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

Niezwykle miłą niespodziankę sprawili w niedzielny wieczór gdańscy hokeiści. Do Krynicy pojechali w roli faworytów, ale chyba niewielu kibiców obstawiało, że podopieczni Tadeusza Obłoja strzelą rywalom tyle bramek. Stoczniowiec pokonał KTH Krynica aż 10:3 (3:0, 3:3, 4:0).

0:1 Skutchan as. Maciejewski, Janecka (14.04)
0:2 Ziółkowski as. Jankowski (15.00)
0:3 Janecka as. Skutchan, Drzewiecki (18.45)
0:4 Wróbel as. Steber (24.55)
0:5 Maj as. Skutchan, Drzewiecki (26.45)
1:5 Vychodil as. Ovsak, Valusiak (29.48)
2:5 Bucek as. Kruczek, R.Kostecki (35.47)
3:5 Bucek as. Kruczek, Pach (36.43 w podwójnej przewadze)
3:6 Chmielewski as. Wróbel (38.20)
3:7 Chmielewski as. Odrobny (45.53)
3:8 Skutchan as. Drzewiecki, Janecka (49.22)
3:9 Steber as. Rompkowski, Wróbel (56.35 w przewadze)
3:10 Chmielewski as. Steber, Wróbel (59.12)

STOCZNIOWIEC: Odrobny; Smeja - Kabat, A.Kostecki - Rompkowski, Maciejewski - Skrzypkowski, Kwieciński - Maj; Marzec - Ziólkowski - Jankowski, Chmielewski - Wróbel - Steber, Drzewiecki - Janecka - Skutchan, Pesta - Stasiewicz - Wróblewski.

Gdańszczanie zagrali skutecznie na miarę okazji, które sobie wypracowali. Worek z bramkami rozwiązał się po kwadransie gry kiedy w ciągu 56 sekund "Stoczniowcy" strzelili dwie bramki.

Do siatki trafiali Roman Skutchan i Tomasz Ziółkowski jeszcze przed pierwszą przerwą goście podwyższyli na 3:0 a kiedy Marek Wróbel zdobył czwartą bramkę trener KTH zdecydował się zmienić bramkarza. Popmiędzy słupkami stanął doskonale znany gdańszczanom ich eks-kolega klubowy Bartosz Stepokura.

- Muszę pochwalić wszystkich swoich zawodników, zagrali naprawdę świetny mecz, pokazali, ze gdańska młodzież liczy się i będzie się liczyć w polskim hokeju. Zagraliśmy skutecznie. W połowie drugiej tercji złapaliśmy niepotrzebne kary i gospodarze zdobyli trzy bramki. Później jednak Aron Chmielewski zdobył dla nas szóstego gola. Trzecia tercja stała już pod znakiem naszej całkowitej dominacji - powiedział po meczu trener gdańszczan Tadeusz Obłój

Po raz ostatni gdańszczanie wygrali "dwucyfrówką" na wyjeździe 12 września 2008 roku w Bytomi. Pokonali wówczas miejscową Polonię 10:1.

- Kryniczanie po wygranym przez nich meczu w Sosnowcu czuli się przed meczem z nami bardzo pewnie, wyczuwalne było to wyraźnie nawet w rozmowach z nami przed spotkaniem. Dzięki zaangażowaniu całej ekipy udało się nam jednak utrzeć im nosa i pokazać, że my jesteśmy lepszą drużyną - dodał szkoleniowiec Stoczniowca.

Teraz gdańszczanie będą mieli tydzień odpoczynku od ligi. Zaplanowany na piątek mecz z Cracovią rozegrany został jeszcze we wrześniu. Dopiero w następną niedzielę "Stocznię" czeka mecz w Tychach.

Pozostałe wyniki 12 kolejki PLH:
Ciarko KH Sanok - Aksam Unia Oświęcim 5:3 (2:1, 1:2, 2:0), MMKS Podhale Nowy Targ - GKS Tychy 4:3 (3:0, 0:1, 1:2), Akuna Naprzód Janów - JKH GKS Jastrzębie 2:4 (1:3, 1:0, 0:1), ComArch Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 6:1 (1:1, 3:1, 2:0).