Kolejna wygrana futbolistów Seahawks Gdynia. Warsaw Sharks rozbici do przerwy

Michał Rudnicki
6 maja 2018 (artykuł sprzed 6 lat)
W meczu z Warsaw Sharks Jan Domagała mógł dwa razy cieszyć się z przyłożeń. W meczu z Warsaw Sharks Jan Domagała mógł dwa razy cieszyć się z przyłożeń.

Seahawks Gdynia wygrali z Warsaw Sharks 41:0 (14:0, 21:0, 6:0, 0:0) w meczu piątej kolejki Ligi Futbolu Amerykańskiego. Wicemistrzowie Polski w pierwszej połowie zdominowali niżej notowanego rywala i w drugiej odsłonie kontrolowali przebieg gry.

Punkty:
Domagała 12, Mazan 12, Portalski 6, Fabich 6, Góralski 6

SEAHAWKS: Bradley, Domagała, Chudy, Portalski, Rudnicki, Rokiciński, Syposz, Henicz, Gales, Miotke, Mazan, Grabarczyk, Czarnecki, Kroć, Magrean, Muraszko, Przysowa, Soberski, Pepliński, Mazajło, Zieliński, Michoń, Kajko, Góralski, Pukalski, Michoń, Lubocki, Ruczyński, Radomski, Witanowski, Klechowicz, Wojewódka, Kiedrowski, Piernicki, Cieślok, Peciak, Krystecki, Jarocki, Szubert, Fabich, Wolnik, Stachyra, Trojanowski, Ankiewicz, Suchanowski

Seahawks Gdynia byli zdecydowanym faworytem domowego meczu z Warsaw Sharks. Gospodarze to wicemistrzowie Polski i jeden z głównych pretendentów do złota. Zespół ze stolicy również nie jest nowicjuszem w ligowej stawce, ale dotąd w najwyższej klasie rozgrywkowej nie osiągał sukcesów. W Lidze Futbolu Amerykańskiego Sharks klasyfikowani są w grupie B, wraz z trzema innymi zespołami o nieco mniejszym potencjale niż Seahawks.

Gdynianie swoją wyższość potwierdzili w pierwszej połowie. Wynik przyłożeniem szybko otworzył Jan Domagała, a jeszcze w inauguracyjnej kwarcie z piłką w pole punktowe gości wbiegł Jakub Mazan. W obu przypadkach podwyższał Przemysław Portalski i po pierwszej odsłonie Seahawks prowadzili 14:0.

W drugiej ich dominacja była jeszcze większa. Najpierw przyłożył Paweł Fabich, a później swoje osiągnięcia z początku meczu powtórzyli Domagała i Mazan. Portalski wciąż nie mylił się przy podwyższeniach i dlatego przed przerwą faworyci osiągnęli przewagę 35 punktów. Dobra dyspozycja ofensywy pokrywała się ze świetną postawą linii obrony. W pierwszej połowie przechwytami popisywali się James Gales oraz nominalny rezerwowy Wojciech Przysowa.

Trener Maciej Cetnerowski zapowiadał bowiem, że zmiennicy dostaną w tym spotkaniu swoją szansę i dotrzymał słowa. Przysowa nie był jedynym, który pokazał się z dobrej strony. Możliwość gry otrzymali wszyscy czterej zawodnicy występujący na pozycji running backa - pewniak Domagała oraz Szymon Syposz, Dariusz PeplińskiMiłosz Góralski. Właśnie przyłożenie tego ostatniego ustaliło wynik spotkania na 41:0. Po nim próba podwyższenia została zablokowana przez gości, a w ostatniej kwarcie rezultat nie uległ już zmianie. W końcówce kolejną szansę zaprezentowania swoich umiejętności otrzymał drugi rozgrywający Mateusz Kroć.

- Warsaw Sharks pokazali dużo dobrej gry, ale muszą jeszcze trochę poprawić, by dostosować się do naszego poziomu. Zrealizowaliśmy założenia na to spotkanie, cieszy nas pewne zwycięstwo oraz fakt, że mogłem rotować składem. Doświadczenie, które zbierają poszczególni gracze, na pewno będzie procentować w dalszej fazie sezonu - ocenia trener Cetnerowski.

• KASKA (2)

Może miasto Gdynia przeleje większą sumkę pieniędzy na chłopaków. Widać, że się starają tak jak i rugbiści mimo małej dotacji. Powinniśmy jako miasto dać im więcej tak jak innym zespołom choćby CHECZY Gdynia czy też koszykarkom lub koszykarzom oraz lekkoatletom.

• 8 9

• musi to rusi a w polsce jak kto chce

• 3 0

• a dlaczego powinnismy?

Przeciez ten sport nikogo nie interesuje.