Hokeiści Stoczniowca o krok od ekstraklasy

24 października 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
Czy już za trzy tygodnie gdańscy hokeiści będą świętować w Hali Olivia awans do najwyższej klasy rozgrywkowej? Do sukcesu wystarczy jeszcze raz pokonać UKH Dębica. Czy już za trzy tygodnie gdańscy hokeiści będą świętować w Hali Olivia awans do najwyższej klasy rozgrywkowej? Do sukcesu wystarczy jeszcze raz pokonać UKH Dębica.

Hokeiści MH Automatyki Stoczniowca 2014 pokonali na wyjeździe UKH Dębica 4:3 (1:2, 2:0, 1:1). W rywalizacji do czterech zwycięstw prowadzą już 3-0. Jeśli 15 listopada pokonają tego rywala raz jeszcze, w w Hali Olivia świętować będą awans do ekstraklasy.

3:4 Sebastian Wachowski as. Serwiński 51 mi

MH AUTOMATYKA STOCZNIOWIEC: Witkowski; Wachowski - Ruszkowski; Serwiński, Wróblewski, Stasiewicz; Lehmann, Zaleski - Sochacki, Wrycza, Michałkiewicz; Leśniak, Kostromitin - Puchalski, Gołaszewski, Aleniewski oraz Iwanow.

Przed sobotnim meczem gdańscy hokeiści w serii gier o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej prowadzili 2-0. Na koncie mieli zwycięstwo w domu i na wyjeździe. Do Dębicy pojechali z nadzieją na powtórzenie wyniku sprzed tygodnia, gdy pokonali UKH 3:1 (1:0, 1:0, 1:1).

GDAŃSCY HOKEIŚCI LEPSI TAKŻE W DĘBICY

Do zespołu trenera Walentego Ziętary dołączył Grzegorz Zaleski, który służbowo przebywał w Chinach. Po raz kolejny zabrakło Filipa Pesty, a dodatkowo Marcina Kabata. Obaj musieli zrezygnować z gry dla MH Automatyki Stoczniowca, gdyż ostatecznie nie udało im się pogodzić treningów z pracą zarobkową.

Ci, którzy liczyli w sobotę na łatwą przeprawę, zostali mocno zaskoczeni. Już w 9. minucie gry do bramki gdańszczan trafił Łukasz Zachariasz dobrze znany trójmiejskim kibiców z występów w GKS Stoczniowcu. Chwilę później było już 2:0 dla gospodarzy po trafieniu Arkadiusza Brunata.

Goście zdołali zdobyć bramkę kontaktową jeszcze w pierwszej tercji. Szybko odpowiedział niezawodny Jakub Stasiewicz. Druga partia rozpoczęła się od kilku ostrzejszych starć, a  za niesportowe zachowanie 10 minutową karę otrzymał Borys Pugaczow. Gdańszczanie poszli za ciosem i zdobyli wyrównanie za sprawą Krzysztofa Wróblewskiego. Ten sam zawodnik kilka minut później popisał się asystą przy drugiej bramce Stasiewicza.

Będący wyraźnie na fali goście rozpoczęli trzecią tercję grając na skutek kar we trójkę przez 22 sekundy. 10 minut dostał jednak zawodnik rywali Nikita Levanov. UKH zdołało jeszcze wyrównać za sprawą Pawła Wądryi na 7 minut przed końcem regulaminowego czasu gry mecz rozpoczął się od nowa.

Warto podkreślić, że w całym meczu więcej strzałów oddali gospodarze, ale to gdańszczanie popisali się większą celnością. Trafienie na wagę zwycięstwa zdobył Sebastian Wachowski.

Kolejny mecz czeka gdańszczan 15 listopada w Hali Olivia. Podopieczni trenera Ziętary zrobią wszystko, by zakończył on rywalizację w serii do czterech zwycięstw i zapewnił im awans do Polskiej Hokej Ligi. Prawdopodobnie na ten mecz wrócą już kontuzjowani Jan Steber, Dimitr Szczerbakow, a także Martin Kulczyk, który podobnie jak do niedawna Zalewski, przebywa jeszcze służbowo w Chinach.

Terminarz i wyniki meczów I Ligi w sezonie 2015/16 - rywalizacja toczy się do czterech wygranych:
10.10.2015 (sobota) MH Automatyka Stoczniowiec 2014 Gdańsk - UKH Dębica 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
17.10.2015 (sobota) UKH Dębica - MH Automatyka Stoczniowiec 2014 Gdańsk 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
15.11.2015 (niedziela) MH Automatyka Stoczniowiec 2014 Gdańsk - UKH Dębica

Ewentualnie dodatkowe mecze:
21.11.2015 (sobota) UKH Dębica - MH Automatyka Stoczniowiec 2014 Gdańsk
28.11.2015 (sobota) MH Automatyka Stoczniowiec 2014 Gdańsk - UKH Dębica
05.12.2015 (sobota) UKH Dębica - MH Automatyka Stoczniowiec 2014 Gdańsk

Opinie (84) 3 zablokowane

• W tramwaju jest tłok w kolejce jest tłok (3)

kibice na Stocznie jadą
    w ten nagle ktoś wstał
    zaśpiewam ja wam
    o Stoczni mej ukochanej
    hej RKS, do boju Gdańska Stocznia

Bójcie się chamy do ekstraklasy wracamy!!!

• 96 8

• wszystko ok, ale po co te "chamy"? (2)

mnie tam wygrywanie z chamami nie rajcuje

• 9 2

• Powinni grać w lidze łotewskiej lub białoruskiej. Chociaż poziom jakiś.

• 2 2

• a jak inaczej nazwać

tą spółdzielnię anty-Stoczniową? Chamstwo i tyle, ma racje.

• 5 3

• Brawo chłopaki!!! (2)

Nawet dobry Boże nie pomoże. Zbrojenie się odpadkami z drużyn PLH wychodzi bokiem. Nazwiska nie grają. Gra drużyna! I tym chłopakom należy się awans jak psu buda. 15 listopada cały pomorski hokej powinien być skierowany na Gdańsk i halę Olivia. Bo tego dnia zapiszemy nową kartkę w historii polskiego hokeja!
    I powrócimy na mapę ekstraligowego hokeja.

P.S.
    Marzy mi się powrót Odrobnego, Bagińskiego, Chmielewskiego, Wróbla i reszty ekipy. To byłoby coś. Oczywiście nie zapominając o obecnych graczach.

W kolejce jest tłok...

• 73 3

• Uwielbiam Twoj tok myslenia:)

Mi tez to sie marzy. Rompkowskich, Marca, Maciejewskiego, Rzeszutki, Borzeckiego... Ale to jest malo prawdopodobne :(

• 11 0

• skład marzenie

Gdyby grali wszyscy nasi "starzy" wychowankowie, dodatkowo Vitek, Furo, Skuti, to bylibyśmy the best !
      Bramkarze : Odrobny , Witkowski
      Obrońcy: Borzęcki, Mat. Rompkowski, Mac. Rompkowski, Maciejewski, Borzęcki, Sokół, Kabat, Skrzypkowski
      Napastnicy: Chmielewski, Wróbel, Marzec, Rzeszutko, Jankowski, Vitek, Bagiński, Urbanowicz, Stasiewicz, Steber, Łopuski, Zachariasz, Drzewiecki

To byłby team

• 0 0

• Zachariasz (3)

Łukasz wędrowniczek (Johnny walker) zmienia kluby jak rękawiczki.... Gdańsk, Sosnowiec, Toruń, Dębica

• 13 2

• to jego praca (2)

do garnka trzeba coś przecież włożyć...a Ty pracy nie zmieniasz?
      Nie ma co krytykować taki zawodniczy los

• 15 0

• Ale wiesz, mantalność kibica...

Zawodnik ma grać dla jednej drużyny przez całe życie, wtedy jest gościem.

• 2 0

• Praca

Miał robotę w Toruniu to zrezygnował. Skoro pojechał za kasą to ciekawe kto mu płaci jeśli klubu z Dębicy nie stać na zorganizowanie imprezy masowej ( 299 kibiców na niebiletowanej imprezie żeby nie można było się doliczyć )

• 0 2

• Nie potrzebna mi dziewczyna, moja miłość to jest STOCZNIA ukochana i jedyna. (2)

• 16 2

• Wiadomość z zeszłego tygodnia: (1)

Wróbel wraca!!!

• 8 0

• Wypełniamy halę do ostatniego krzesełka - 15.11.2015.

Policzymy ile nas jest stoczniowców!

• 11 1

• Brawwooo 15 oczywiście w hali olivia

• 22 0

• Tygrysek na premiera

Wybory się zbliżają! Tygrysek na premiera!!!

• 0 22

• Już mam dreszcze i czekam na 15.11!!!

Brawo chłopaki!!

• 23 0

• a jak tam Kostecki już taniej wam wynajmuje hale? (3)

He teraz morda z PSL startuje do Sejmu....

• 19 5

• (1)

Taczka czeka

• 14 1

• Nikt na ciecia nie głosował - WSPANIALE!!!

wszyscy gnide poznali

• 8 0

• nooo i mamy FALSTART .... o sory FAK-start !!

a wiec..... taczka panie MK ! - sory .... taki mamy klimat.

• 7 0

• (8)

można lepiej zacząć weekend?

• 11 1

• (7)

i odrazu pytanko czemu Filip Pesta nie gra?

• 1 1

• Ja Ci odpowiem (6)

Bo mu sie nie kalkuluje. I te bzdury od poczatku, kiedy wiadomo bylo, ze nie zagra ;) hehehe

• 5 0

• (5)

podziękował;)

• 1 1

• (4)

Chłopak pracuje w klubie w sopocie. Dajcie mu spokój. Pamiętajcie, że robią to za darmo, a za coś muszą jeść...

• (1)

no właśnie jeżeli taki gamoń jak ja to widzi to o co chodzi?

• 0 0

• O kasę Misiu

diabełku :)

• 1 1

• Jak moze byc pieknie 15.11... (17)

Ale wracajac do dzisiejszego meczu... Przede wszystkim podarujcie sobie temat warsztatu trenera Zietary...Tak samo jak zapomnijcie o Pesciaku... Gratulacje chlopakom za walke do konca!!! Szacunek!!! Balem sie, ze nie dadza rady w szczegolnosci gdy przegrywali 2:0. Mylilem sie na szczescie :))). Jeszcze jeden mecz!!! A pozniej jak wszystko... spierd### M.K... Niestety...

• 19 8

• (8)

Takiego trenera jak Zientara Ci chlopcy nie mieli a jak nie wiesz to idz zobaczyc na trening
      A do pana/ i redaktor dlaczego pomijacie jeszcze jednego kontuzjowanego zawodnika tez wroci na mecz 15 listopada nazywa się Mikołaj Krasakiewicz

• 8 10

• Chłopie... lub dziewczyno :) (7)

Chyba sobie żarty stroisz:))). Takiego trenera?? Z całym szacunkiem dla Zientary, ale połowa z tych chłopaków grała "pod" lepszymi trenerami. I nie wspominaj mi o treningach, bo byłem niejednokrotnie. Zawodników rozlicza się za wyniki spotkań za stawkę, a akurat WZ to tylko spija śmietankę.