Kolejny remis

27 kwietnia 2008 (artykuł sprzed 16 lat)

Lotos wyrównał stan rywalizacji. Lotos wyrównał stan rywalizacji.
Koszykarki Lotosu PKO BP wyrównały stan rywalizacji finałowej z Wisłą Can Pack Kraków i odzyskały inicjatywę własnego parkietu. Podopieczne Romana Skrzecza wygrały w niedzielę na wyjeździe 75:63 (16:15, 21:16, 19:18, 19:14). W rywalizacji o złoto do czterech zwycięstw jest 2-2. Piąty pojedynek odbędzie się w najbliższą środę o godzinie 20.15 w Gdyni.

Portal trojmiasto.pl przeprowadził bezpośrednią transmisję z Krakowa. Kliknij poniżej, aby zobaczyć jej przebieg.

Odpowiedzią Romana Skrzecza na niekorzystny wynik walki o złoto (1-2) było wystawienie w podstawowym składzie Alany Beard. Amerykanka nie zawiodła pokładanych w niej nadziei. Była drugą punktującą zespołu, a przede wszystkim trafiła za trzy, gdy w ostatniej kwarcie Wisła na chwilę objęła prowadzenie (62:60 w 36. minucie). Wcześniej korzystny wynik rywalki miały po raz ostatni w... 6. minucie (12:11). Już to dowodzi, że sukces Lotosu PKO BP był ze wszech miar zasłużony.

- Kto nie ryzykuje, ten przegrywa. Alana okazała się naszym czarnym koniem. Na treningach nie spisywała się najlepiej. Jakby brakowało jej zaangażowania. Wystawiając Beard w podstawowym składzie dodałem Amerykance motywacji. Myślę, że jeszcze w tym finale będzie kilka zaskoczeń. Potwierdziło się, że każdy mecz w tej rywalizacji jest inny, ale bez względu na to, gdzie gramy o sukcesie decydują końcówki. Najbardziej cieszy to, że po dwóch słabszych spotkaniach, dziś wróciliśmy do naszej gry. Była przede wszystkim mocna obrona - podkreślał gdyński szkoleniowiec.

Wiemy już, że w finale będzie co najmniej sześć starć. Kto wygra w środę, uzyska - mówiąc językiem siatkarskim - piłkę meczową. Kolejne spotkania są planowane w piątek w Krakowie i ewentualnie w niedzielę, ostatnie w Gdyni.

Opinie (18) 1 zablokowana

• ulga... ale nerwy były

witamy Beard w formie, jaką chciałoby się oglądać :-)

• 0 0

• Kto grał dobrze?

Snicyna, Dominique Canty , Magdalena Leciejewska, Chamique Holdsclaw i Alana Beard oraz reszta zespołu.

• 0 0

• BRAWO GDYNIANKI.....BRAWO

• 0 0

• Gratulacje dziewczyny,obyśmy w środę wygrali i objeli prowadzenie 3-2...My wierzymy...

• 0 0

• Szacuneczek dla Pań z Gdyni

• 0 0

• dla pań z Gdyni?????

sądząc po nazwiskach, te panie niekoniecznie są z Gdyni. I to mnie boli. Wygranej jednak życzę.

• 0 0

• jak widze jak te koszykarki żępolą to zeby mnie bolą.

• 0 0

• nie gra dobrze

Magdalena Leciejewska jest najgorsza zawodniczka Lotosu nie potrafi zlapac pilki tylko macha tymi lapami