Koszykarki Basketu zdobyły Gorzów Wlkp.

17 października 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Świetna gra w pierwszej połowie Agnieszki Bibrzyckiej, dobra całej drużyny w drugiej mogły zostać przyćmione przez słabą trzecią cześć meczu w wykonaniu gdynianek. W końcówce spotkania górę wzięło jednak doświadczenie najlepszych koszykarek Basketu, który pokonał na wyjeździe KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 68:61 (18:18, 19:6, 12:20, 19:17). Liderka drużyny z Trójmiasta zdobyła 26 pkt. Blisko drugiego triple-double w sezonie była Jelena Skerović, której zabrakło do tego trzech punktów.

KSSSE AZS: Goodrich 17 (2x3, 5 as.), Brown 15 (1x3), B. Jaworska 12 (5 zb.), Cain 4 (8 zb.), Dźwigalska 2 oraz Szajtauer 5 (8 zb.), Sobek 4 (1x3), K. Jaworska 2, Czarnodolska 0, Naczk 0

BASKET: A. Bibrzycka 26 (3x3, 9 zb.), Skerović 7 (1x3, 10 zb., 10 as.), Wilson 5, M. Bibrzycka 4, Johnson 3 (5 st.) oraz Kotnis 14, Jakubiuk 5 (1x3), Troina 2, Podgórna 2, Suknarowska 0

Trener Katarzyna Dydek postanowiła rozpocząć mecz w Gorzowie Wielkopolskim z Shawnice Wilson w pierwszym składzie. Amerykanka miała już za sobą dwa starcia w Tauron Basket Lidze Kobiet, ale za każdym razem wchodziła do gry z ławki. Po dwóch minutach sobotniego spotkania miała już trzy punkty.

Później jednak przekonaliśmy się o tym, że w pierwszej kwarcie obejrzymy spektakl jednej aktorki, a dla Wilson przypadnie jedynie drugoplanowa rola. Tę pierwszoplanową nie mogła dostać żadna inna koszykarka, jak Agnieszka Bibrzycka. Choć zaczęła od pudła za trzy punkty, to później grała jak w transie.

Próbą z wyskoku zapisała swoje pierwsze trafienie na początku 3. min. Do końca tej części meczu dołożyła jeszcze 11 pkt. Kiedy w 9. min. trafiała za trzy, Basket prowadził 18:13, ale później roztrwonił całą przewagę (18:18).

Przestój na początku drugiej kwarty był spowodowany lepszą obroną gdynianek. Kiedy przyzwyczaiły się do maksymalnego wysiłku po obu stronach parkietu, zaczęły powiększać przewagę. Także dzięki temu, że punktowo otworzyło się więcej koszykarek, choć Agnieszka również w drugiej kwarcie powiększyła dorobek. W przerwie wynosił on 19 pkt.

Pierwsza trafienia Tatiany Troiny, Paris Johnson czy 5 pkt z rzędu Anny Jakubiuk i w 20 min. zrobiło się 37:24 dla Basketu. Na boisku widzieliśmy gdyński zespół grający najlepszy mecz od początku sezonu.

W trzeciej kwarcie nie było już tak cudownie. Mało tego, gdynianki zaprezentowały to, co było w poprzednich spotkaniach najgorsze, czyli bezradność w ataku. Tym samy w pewnym momencie przegrywały w tej części gry 3:20, a na tablicy wyników pojawiło się 44:40 dla gorzowianek. 6 pkt z rzędu zdobyła wówczas Aneta Kotnis, trójkę dołożyła Jelena Skerović i kwarta skończyła się prowadzeniem Basketu 49:44.

Czekano również na odblokowanie się Agnieszki Bibrzyckiej, która przedostatnią cześć gry zakończyła bez punktów. Stało się to w 32. min. Wtedy zaczęła się gra kosz za kosz, będąca na korzyść gdynianek. W 35. min. wydawało się nawet, że mają one już sytuację pod kontrolą. Kolejne punkty zdobyła Kotnis, a Basket prowadził 57:50. Rywalki potrzebowały jednak 120 sekund aby na tablicy wyników pojawił się remis (57:57).

Pierwsze 4 pkt w meczu Magdy Bibrzyckiej, kolejne trafienie jej siostry Agnieszki i pod koniec 39. min. Basket prowadził 63:60. Ostatnie 60 sekund ta druga otworzyła trójką (61:66), a 10. asystę w meczu zaliczyła Skerović. Rozgrywająca w kolejnej akcji w ataku była faulowana, dołożyła dwa wolne i było po meczu. Do tego miała jeszcze 10 asyst więc zabrakło jej jedynie 3 pkt do drugiego w sezonie triple-double.

Wyniki 5 kolejki

• KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - BASKET GDYNIA 61:68 (18:18, 6:19, 20:12, 17:19)
  • JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec - MUKS Poznań 68:55 (22:11, 18:10, 16:18, 12:16)
  • MKK Siedlce - Artego Bydgoszcz 66:118 (13:29, 23:39, 16:17, 14:33)
  • Ślęza Wrocław - Energa Toruń 78:80 (18:28, 21:16, 20:22, 19:14)
  • MKS Polkowice - Wisła Can-Pack Kraków 57:51 (18:10, 13:16, 8:15, 18:10)
  • Widzew Łódź - Pszczółka AZS UMCS Lublin 75:92 (15:25, 25:21, 16:19, 19:27)

• Biba superstar :) (1)

Pierwsze 4 pkt w meczu Magdy Bibrzyckiej, kolejne trafienie jej siostry Agnieszki i pod koniec 39. min Basket prowadził 63:60

• 8 1

• skrót myślowy

Szkolne wypracowanie autora na temat "Opisz jeden dzień swojego życia" wyglądało tak:
      "Wstałem o 7 rano, na śniadanie zjadłem jajecznicę ze szczypiorkiem z dwóch jaj i dwie kanapki z żółtym serem i o godz. 23 poszedłem spać :)

• 2 2

• pani Agnieszka Bibrzycka

Gratuluję Pani Agnieszce gry w meczu przeciwko mojemu zespołowi AZS Gorzów Wlkp.. Grała wspaniale ,ma doskonale ułożoną rękę i była niezawodna .
    No i ta uroda i wdzięk ......... ! aż miło było popatrzeć ! Życzę Pani wszystkiego najlepszego .