Kolejny tytuł MVP dla atakującej Atomu Trefla

11 listopada 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Rachel Rourke Rachel Rourke

Siatkarki Atomu Trefla odniosły czwarte zwycięstwo w OrlenLidze i po raz czwarty tytuł MVP spotkania trafił do Rachel Rourke. Australijska atakująca sama zdobyła więcej punktów niż wymagane jest do zdobycia seta, a momentami toczyła w pojedynkę pojedynek z całą drużyną PTPS Piła. Sopocianki wygrały 3:1 (25:18, 25:20, 21:25, 25:21). We Wtorek w Ergo Arenie muszą zagrać jednak lepiej, bardziej zespołowo, jeśli chcą nawiązać walkę w Lidze Mistrzyń z Rabitą Baku.

Bełcik 3, Kaczorowska 9, Pykosz 1, Rourke 30, Coimbra 10, Szeluchina 11, Zenik (libero) oraz Wilk, Kwiatkowska 1, Łukasik 3, Podolec 1
Miejsce: Ergo Arena
Sędziowie: Gołąbek, Jasiński
Widzów: 1500
Katić 4, Kuligowska 2, Lis 8, Krawulska 3, Malesević 9, Martałek 8, Wysocka (libero) oraz Kajzer 1, Wawrzyniak 10, Paszek 11, Naczk
set 1 set 2 set 3 set 4 set 5 wynik
ATOM TREFL 25 25 21 25 3
PTPS 18 20 25 21 1

Jerzy Matlak Jerzy Matlak

OPINIE TRENERÓW PO MECZU:
JERZY MATLAK (Atom Trefl):
Nie chce mi się ciągle powtarzać tego samego. Grając bez jednego środka ciężko będzie o wielkie sukcesy, a nawet walkę o medale. Po tym meczu cieszy przede wszystkim punkty. Po drugim secie nasza gra się trochę posypała, ale tak to może się zdarzyć, gdy ma się tak dziwny skład. Czy będą transfery? Proszę o to pytać Radę Nadzorczą. Ja muszę ważyć słowa, gdyż takie mam zapisy w kontrakcie. Do pewnych tematów nie mogę się odnosić.

Mirosław Zawieracz Mirosław Zawieracz

MIROSŁAW ZAWIERACZ (PTPS): Przyjechaliśmy walczyć, ale to udało się dopiero od trzeciego seta. W dwóch pierwszych partiach nie wiem, czy moje zawodniczki był przestraszone rywalek czy hali? Koślawo nam szło. Szkoda też końcówki czwartego seta. Mogliśmy jeszcze pograć w tym meczu, ale tie-breaka nie było przez banalne błędy. To przebijaliśmy piłkę poza antenką, to źle przyjmowaliśmy.

ATOM TREFL Sopot
PTPS Piła

97% 366 typowań ATOM TREFL Sopot
3% 11 typowań PTPS Piła

mecz poprzedziło odegranie hymnu narodowego, w ten sposób klub uczcił Dzień Niepodległości, ponadto kibice otrzymali biało-czerwone kaskacze, Jeśli chodzi o stroje zawodniczek, bo bliżej do narodowych barwy przyjezdnym, grają one na czerwono z białymi wypustkami, sopocianki na biało-niebiesko
początek seta
Rozpoczynamy pierwszego seta. Nie ma niespodzianek w składach, obie drużyny postawiły na szóstki z poprzedniej kolejce
3:0
bardzo dobrze zagrywa Bełcik, piłki przechodzące kolejno kończyły Pykosz i Kaczorowska
7:5
Krawulska (PTPS) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
punkt
8:5
przerwa techniczna
8:5
pierwsza przerwa techniczna po autowej zagrywce Krawulskiej, sopocianki prowadzą właśnie z uwagi na błędy rywalek, pilanki zepsuły dwie zagrywki oraz wyrzuciły w aut jeden z ataków
11:6
skuteczne zbicia Rourke (ATOM TREFL) i Kaczorowskiej (ATOM TREFL)
13:7
Przerwa na żądanie (PTPS). Przypomnijmy, że trenerem przyjezdnych jest Mirosław Zawieracz, a jego asystentką była siatkarka Atomu Trefla - Dorota Świeniewicz
punkt
14:7
po wznowieniu gry punktuje Rourke (ATOM TREFL)
15:10
Rourke (ATOM TREFL) pozwoliła gospodyniom wyjść z tego niedobrego ustawienia, obity blok rywalek po ataku Australijki
punkt
15:11
zagrywkę zepsuła Kaczorowska (ATOM TREFL)
punkt
16:11
16:11
druga przerwa techniczna po ataku Rourke (ATOM TREFL)
18:12
Krawulska (PTPS) skuteczne zbicie, to najgroźniejsza jak na razie siatkarka w pilskiej ofensywie
punkt
19:12
punkt
19:13
19:13
podwójna zmiana w drużynie rywalek, jak to często robią siatkarscy trenerzy zmieniają jednocześnie rozgrywającą i atakującą, dwa druga jest ustawiana wówczas w pierwszej linii, aby wzmocnić siłę ataku
punkt
20:13
20:13
identyczna zmiana jak wcześniej opisywana teraz po sopockiej stronie, weszły Wilk i Kwiatkowska
punkt
21:13
czas
21:13
Druga przerwa na żądanie (PTPS). Przewagę gospodyń dwoma udanymi atakami powiększyła Kaczorowska (ATOM TREFL), która jeszcze trzy sezony temu grała w... PTPS.
punkt
21:14
punkt rezerwowej Wawrzyniak
punkt
22:14
kolejny atak udany Kaczorowskiej (ATOM TREFL), na razie błyszczy bardziej w ataku niż Rourke (ATOM TREFL)
punkt
22:15
punkt
23:15
na listę zdobywczyń punktów wpisała się również Kwiatkowska (ATOM TREFL)
23:15
Łukasik zastępuje Pykosz (ATOM TREFL) na środku sopockiego bloku
punkt
23:16
punkt
23:17
po razy z rzędu w ataku pomyliła się Kaczorowska (ATOM TREFL), którą wcześniej chwaliliśmy
czas
23:17
Przerwa na żądanie (ATOM TREFL). Szybka reakcja trenera Matlaka, który próbuje dograć seta w połowie wymienionej "6" w porównaniu z początkiem meczu
23:18
Wawrzyniak (PTPS) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
23:18
trener Matlak wycofał się jednak z podwójnej zmiany, do gry wróciły Bełcik (ATOM TREFL) i Rourke (ATOM TREFL)
25:18
bardzo długa wymiana, zakończyła ją ze środka Łukasik (ATOM TREFL)
  • 25
w przerwie prezentują się sopockiej cheerleaders, które prezentują się w nowym układzie do piosenki "Ona tańczy dla mnie"
Rozpoczynamy drugiego seta. Sopocianki wróciły do wyjściowego ustawienia. Statystyki pierwszej partii pokazują największą przewagę sopocianek w ataku (skuteczność w tym elemencie 52 procent do 35). Najlepiej punktujące: Rourke (6), Kaczorowska (4) oraz Krawulska i Lis (po 3)
punkt
1:0
pierwszy punkt w tej partii należy do Rourke (ATOM TREFL)
5:3
Blok Coimbry (ATOM TREFL) i Rourke (ATOM TREFL)
8:4
przerwa techniczna po błędzie odbicia Katić (PTPS), cztery punkty w zapasie sopocianek
punkt
9:4
Wawrzyniak (PTPS) wyrzuciła piłkę w aut w ataku
10:4
Coimbra (ATOM TREFL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
10:4
Paszek spróbuje pomóc na przyjęciu pilankom, zastąpiła Kuligowską (PTPS)
punkt
11:4
czas
11:4
Przerwa na żądanie (PTPS) po ataku Szeluchiny (ATOM TREFL)
punkt
11:5
Szeluchina (ATOM TREFL) tym razem po ataku z obejścia w aut, nie ma siódmego punktu z rzędu dla gospodyń
13:10
Wilk (ATOM TREFL) zastępuje na rozegraniu Bełcik (ATOM TREFL), bo ostatnio w grze gospodyń jest zbyt dużo chaosu
16:11
Druga przerwa techniczna po zbiciu Coimbry (ATOM TREFL)
17:14
Lis (PTPS) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
20:17
pojedynek środkowych na ataki z obejścia, najpierw Szeluchina (ATOM TREFL), w odpowiedzi Martałek (PTPS)
punkt
21:17
podwójne odbicie Katić (PTPS)
punkt
21:18
21:18
na środek pilskiego bloku weszła Naczk, była zawodniczka sopockiego klubu, grała w Treflu m.in. z obecną kierownik drużyny mistrzyń Polski - Moniką Gorszyniecką
punkt
21:19
punkt
22:19
błędy z obu stron, w ataku w aut Kaczorowska (ATOM TREFL), a zagrywkę zepsuła Naczk i od razu została odwołana na ławkę
punkt
23:19
czas
23:19
Druga przerwa na żądanie (PTPS) po punkcie Łukasik (ATOM TREFL)
23:19
tzw. wietrzenie sali, czyli kibice wymachują biało-czerwonymi kartonikami, które czekały na nich na krzesełkach w hali
punkt
23:20
z przechodzącej piłki zbiła Katić (PTPS)
  • 25
spiker apeluje do kibiców, aby kupowali kalendarz z siatkarkami po 30 zł sztuka, a także breloczki klubowe, ale tutaj już ceny nie podano
Rozpoczynamy trzeciego seta. Atom Trefl znów z "6" z początku meczu
punkt
0:1
kiwka Katić (PTPS)
punkt
1:1
wyrównała Rourke (ATOM TREFL), w poprzednich setach to do niej należał inauguracyjny punkt
punkt
2:1
kolejny błąd podwójnego odbicia po stronie przyjezdnych, tym razem Malesević (PTPS)
blok
2:2
Blok na Kaczorowskiej (ATOM TREFL), czwarta tego typu udana akcja przyjezdnych
punkt
3:2
3:2
zmiana w sopockiej drużynie, pierwszy raz dzisiaj w grze Podolec, odpoczywa Coimbra (ATOM TREFL)
punkt
3:3
autowe zbicie Rourke (ATOM TREFL)
punkt
3:4
tego jeszcze w tym meczu nie było, drugi z rzędu zepsuty atak Rourke (ATOM TREFL)
punkt
4:4
Czyżby Australijka znała polskie przysłowie do trzech razy sztuka? Trzeci kolejny atak w jej wykonaniu jest udany
blok
4:5
czy to mecz Rourke (ATOM TREFL) - Piła? Teraz atakująca sopocka zatrzymana blokiem
punkt
4:6
czas
4:6
Przerwa na żądanie (ATOM TREFL) po łatwo oddanym punkcie, Bełcik (ATOM TREFL) podbiła piłkę w górę, ale żadna z jej koleżanek do niej nie ruszyła, piłka spadła zatem w boisko
7:7
Malesević (PTPS) protestuje, ale sędziowie odgwizdali jej kolejny błąd podwójnego odbicia
punkt
7:8
7:8
pierwsza przerwa techniczna przy prowadzeniu Piły po zepsutej zagrywce Podolec (ATOM TREFL)
9:8
na razie obie drużyny w tej partii zdobywają co najmniej równie tyle punktów po błędach rywalek co po własnych, udanych akcjach
punkt
9:9
punkt
10:9
punkt
10:10
brzydki mecz się zrobił, zepsuła zagrywkę Bełcik (ATOM TREFL)
punkt
11:10
punkt
12:10
dwa udane ataki z rzędu Rourke (ATOM TREFL)
punkt
13:10
i jeszcze raz Rachel
czas
13:10
Przerwa na żądanie (PTPS). Na razie to set Rourke (ATOM TREFL), jak dobrze liczymy siedem punktów zdobyła w nim dla sopocianek, a trzy dla... rywalek po nieudanych atakach
punkt
13:11
punkt
13:12
13:13
Paszek (PTPS) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki! Pomyliła się na przyjęciu Podolec, a chwilę wcześniej miała błąd podwójnego odbicia
13:14
Paszek (PTPS) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki! Z dużą dozą szczęścia, bo piłka przetoczyła się po taśmie i spadła przed Podolec
15:16
druga przerwa techniczna po ataku Malesević (PTPS)
18:18
udany atak Kaczorowskiej (ATOM TREFL), ale Podolec (ATOM TREFL) w kolejnej akcji przekroczyła linię trzeciego metra