• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Komentuje Krzysztof Pecyna

Krzysztof Pecyna
15 maja 2002 (artykuł sprzed 21 lat) 

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Zdunek Wybrzeże Gdańsk Zdunek Wybrzeże Gdańsk czeka do połowy października. Co zdecyduje Mads Hansen?
Powoli dochodzę do zdrowia, choć mój udział w meczu we Wrocławiu jest raczej wykluczony. Czuję się dobrze, ale czasem, zwłaszcza w dni upalne, powraca ból głowy. Lepiej wydobrzeć i w pełnej dyspozycji wystąpić w zawodach niż narażać się następną kontuzję. Poza tym, nie mam na czym wystartować. Sprzęt cały czas stoi w rozsypce, brakuje środków na jego wyremontowanie. Odezwali się do mnie pierwsi potencjalni sponsorzy, ale jest to kropla w morzu w stosunku do potrzeb.

Opuściłem trzy ostatnie mecze. O tym, co się działo w Częstochowie, praktycznie nic nie wiem. Leżałem w pilskim szpitalu półprzytomny. Podczas meczu z Gorzowem co chwilę dzwoniłem do Gdańska, a relacji z Torunia słuchałem w radiu. Cóż, nasza sytuacja nie jest dobra. Musimy się skoncentrować na meczach u siebie i na wyjeździe do Gorzowa. Chciałbym coś osiągnąć w indywidualnych mistrzostwach Polski. Nigdy nie występowałem w finale tej imprezy. Może w tym roku się uda. Swego czasu zdobyłem tytuł wicemistrza Polski juniorów, gdy w tej kategorii wiekowej startowali Krzysztof Cegielski, Robert Dados, Rafał Okoniewski czy Jarosław Hampel.

Nie jestem zaskoczony zwycięstem Tony Rickardssona w Grand Prix Norwegii. To mój faworyt do tytułu mistrza świata. Swoje wysokie aspiracje potwierdzili Jason Crump, Ryan Sullivan i Mikael Karlsson. Słabiej wypadł Tomasz Gollob, ale powinien być groźny na swoim torze w Bydgoszczy. Grzegorz Walasek udowodnił, że jest obecnie polskim żużlowcem numer dwa jeśli chodzi o imprezy międzynarodowe. Krzysztof Cegielski pokazał, że stać go na zaznaczenie obecności w gronie najlepszych. Blado wypadł Sebastian Ułamek. Zbyt częste zmiany klubów chyba nie wyszły mu na dobre.

*************************

Bardzo słabo spisali się gdańscy żużlowcy w półfinałach młodzieżowych indywidualnych mistrzostw Polski rozegranych na torach w Częstochowie i Lublinie. Żadnemu z trzech naszych reprezentantów nie udało się awansować do finału.

W Częstochowie zawody przerwano po siedemnastym biegu z powodu intensywnych opadów deszczu. Liczyły się cztery serie startów. Słabo wypadł Maciej Kierzkowski, który zdobył tylko jeden punkt i zajął czternastą pozycję. Zawody wygrał Rafał Kurmański z ZKŻ Zielona Góra. Drugi był Janusz Kołodziej z Unii Tarnów, a trzeci Krzysztof Kasprzak z Unii Leszno. W ostatniej chwili awans wywalczył Jarosław Hampel z Polonii Piła.

1. Rafał Kurmański (ZKŻ Zielona Góra) 12 (3, 3, 3, 3), 2. Janusz Kołodziej (Unia Tarnów) 10 (2, 3, 3, 2), 3. Krzysztof Kasprzak (Unia Leszno) 9 (3, 3, w, 3), 4. Roman Chromik (RKM Rybnik) 8 (1, 3, 3, 1), 5. Łukasz Szmid (RK Rybnik) 8 (2, 1, 3, 2), 6. Artur Bogińczuk (Atlas Wrocław) 8 (2, 2, 2, 2), 7. Mirosław Jabłoński (Start Puls Gniezno) 7 (3, 1, 1, 2), 8. Jarosław Hampel (BGŻ S.A. Polonia Piła) 6 (1, d, 2, 3), 9. Jakub Śpiewanek (Stal Pergo Gorzów) 6 (2, 2, 1, 1).

Zawiedli startujący w Lublinie Marek Cieślewicz i Mirosław Giżycki. Najmłodszy z klanu Cieślewiczów wygrał tylko jeden bieg (ostatni) i zajął dwunastą pozycję. Przedostatni był Giżycki. Zawody wygrał Krzysztof Słaboń przed Rafałem Szombierskim. Obaj zgromadzili po 14 punktów, ale w bezpośrednim pojedynku lepszy był wrocławianin.

1. Krzysztof Słaboń (Atlas Wrocław) 14 (3, 3, 3, 3, 2), 2. Rafał Szombierski (RKM Rybnik) 14 (3,2, 3, 3, 3), 3. Robert Miśkowiak (BGŻ S.A. Polonia Piła) 12 (1, 3, 3, 2, 3), 4. Tomasz Gapiński (BGŻ S.A. Polonia Piła) 10 (3, 1, 2, 2, 2), 5. Łukasz Romanek (RKM Rybnik) 9 (0, 2, 3, 3, 1), 6. Dawid Kujawa (ZKŻ Zielona Góra) 8 (3, 1, 1, 1, 2), 7. Karol Baran (Jasol Rzeszów) 8 (2, 1, 0, 2, 3), 8. Daniel Jeleniewski (TŻ Lublin) 8 (2, 1, 1, 3, 1), 9. Piotr Świderski (Kolejarz Rawicz) 7+3 (1, 3, 2, 1, d)
Głos WybrzeżaKrzysztof Pecyna

Kluby sportowe

Opinie (3)

 • 3maj sie Krzysiu!!!

  Wszyscy w Gdańsq liczymy na to, ze w krótce powrócisz na tor i pokażesz na co cie stać. Jesteśmy z tobą! a co do Golloba, to wątpie, żeby kiedykolwiek zdobył to, o czym marzy..osiągnął już dosyc w żużlu i przy tak obstawionym GP nie ma większych szans na mistrza...moim faworytem jest Crumpy, chociaż wiem, że nie wszyscy go lubią...;)

  • 0 0

 • Cegła

  A mnie ciesz, że cegiełka tak fartownie pojechał hahahaha. rozwija się chłopiec w 1 lidze...

  • 0 0

 • Czy możesz liczyć na Majewskiego?

  To bulwersujące, że najlepszy zawodnik w klubie nie ma na czym jechać. Czy można liczyć na prezydenta Majewskiego? Chyba nie, skoro zawodnik szuka szuka sposorów na własną rękę na łamach prasy. Szopka, szopka i jeszcze raz szopka. Majewski chyba zapomniał, że Pecyna jeździł w meczu z Piłą nie dla siebie, ale dla klubu. Wtedy to łatwo było go wsadzać półprzytomnego na motocykl. Teraz jakby się zapomina o zawodniku. Krzychu, trzymaj się!

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Filippo Xyz 16 35 81.3%
2. Baltyk Gdynia 16 34 81.3%
3. Adam Markuszewski 16 34 81.3%
4. Krzysztof Walaszek 16 34 75%
5. Janusz Ciopcinski 16 33 75%

Tabela końcowa

1. Liga Żużlowa
M Z R P Bilans Pkt.
1 .
2 .
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz
4 Arged Malesa Ostrów Wlkp.
5 Trans MF Landshut Devils
6 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
7 H.Skrzydlewska Orzeł Łóź
8 InvestHousePlus PSŻ
W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do ekstraligi wywalczy zwycięstwa. Awansu nie otrzyma jednak drużyna zagraniczna.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do II ligi.

Playoff

Półfinały

Enea Falubaz Zielona Góra 102
Arged Malesa Ostrów Wlkp. 77
Abramczyk Polonia Bydgoszcz 87
ROW Rybnik 93

Finał

Enea Falubaz Zielona Góra
ROW Rybnik

Ostatnie wyniki Wybrzeża

Enea Falubaz Zielona Góra
26 sierpnia 2023, godz. 16:30
96% Enea Falubaz Zielona Góra
0% REMIS
4% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Enea Falubaz Zielona Góra
9% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
90% Enea Falubaz Zielona Góra

Relacje LIVE

Najczęściej czytane