Perfekcyjny mecz żużlowca Wybrzeża

8 czerwca 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel DME inauguruje sezon żużlowy w Gdańsku. Kibice zobaczą je za darmo
Renat Gafurow w czwartek zaliczył idealny występ w lidze rosyjskiej. W sześciu wyścigach zdobył 18 pkt. Renat Gafurow w czwartek zaliczył idealny występ w lidze rosyjskiej. W sześciu wyścigach zdobył 18 pkt.

Komplet 18 pkt w sześciu wyścigach zanotował w czwartkowym meczu ligi rosyjskiej Renat Gafurow. Dla żużlowca Zdunek Wybrzeża to znakomity prognostyk przed niedzielnym meczem wyjazdowym z Wandą Kraków. W Pile o awans do finału młodzieżowych indywidualnych mistrzostw Polski walczyli gdańscy juniorzy, ale musieli obejść się smakiem. Dominik Kossakowski wywalczył jedynie miejsce rezerwowego.

O dalekich podróżach z Gdańska na mecze ligi rosyjskiej Renat Gafurow opowiadał w wywiadzie przygotowanym przez naszych czytelników. Zaprawiony w takich eskapadach żużlowiec w czwartek udowodnił jak dobrze potrafi radzić sobie ze zmęczeniem.

PRZECZYTAJ WYWIAD Z RENATEM GAFUROWEM

Jego Mega Łada Togliatti rozbiła Turbinę Bałakowo 62:27, a "Gafur" zdobył komplet 18 pkt w sześciu startach. Choć rywale nie byli wymagający, perfekcyjna zdobycz zawsze robi wrażanie.

Wyścigi z udziałem Gafurowa
1. Gafurow, Kułakow, Czugunow, Morozow 4:2
3. Gafurow, Kudriaszow, Borodulin, Morozow 5:1 (14:4)
6. Gafurow, Czugunow, Czałow, Morozow 5:1 (27:9)
9. Gafurow, Kudriaszow, Kułakow, Czałow 5:1 (39:15)
12. Gafurow, Łaguta, Kułakow, Borodulin 5:1 (51:23)
15. Gafurow, Kudriaszow, Borodulin, Bogma 5:1 (62:27)

Mniej powodów do zadowolenia mają gdańscy juniorzy. W czwartek walczyli w Pile w zaległych eliminacjach młodzieżowych indywidualnych mistrzostw Polski. Do finału zaplanowanego na 15 lipca w Lesznie z tego turnieju mogło awansować czterech zawodników i jeden jako rezerwowy.

Ta rola przypadnie Dominikowi Kossakowskiemu, który z dorobkiem 11 pkt zajął 5. lokatę. Gdański wychowanek z pewnością liczył jednak na lepszy rezultat niż 11 pkt. Lepiej od niego punktowali jednak Rafał Karczmarz ze Stali Gorzów Wlkp. (14 pkt), Oskar Bober z Betardu Sparty Wrocław (13 pkt), Michał Piosicki z Orła Łódź (12 pkt) i Igor Kopeć-Sobczyński z Get Well Toruń (12 pkt).

Na 6. lokacie zawody zakończył Marcin Turowski, który zdobył 10 pkt, a w bezpośrednim pojedynku pokonał m.in. Piosickiego. Jego występ może wzbudzać optymizm gdańskich kibiców, ale do awansu jednak nie wystarczył. 9. pozycję zajął Aureliusz Bieliński, który zdobył 6 pkt, ale stracił pierwszy wyścig, w którym nie zdążył na start i przekroczył czas 2 minut. Spóźnienie wynikało z tego, że wyjechał ze złym numerem startowym na plecach i nie zdążył go zmienić.

W czwartek na zapleczu szwedzkiej ekstraklasy ścigać się miał Oskar Fajfer, ale mecz jego Griparny Nykoeping z Vargarną Norrkoeping został odwołany z powodu opadów deszczu.

Wyniki:
1. Rafał Karczmarz (Cash Broker Stal Gorzów) 14 (3,3,3,2,3)
2. Oskar Bober (Betard Sparta Wrocław) 13 (3,3,3,2,2)
3. Michał Piosicki (Orzeł Łódź) 12 (2,3,3,3,1)
4. Igor Kopeć-Sobczyński (Get Well Toruń) 12 (2,2,3,3,2)
...
5. Dominik Kossakowski (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) 11 (1,2,2,3,3)
...
6. Marcin Turowski (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) 10 (3,2,1,1,3)
7. Marcel Studziński (Ostrovia) 10 (2,1,2,3,2)
8. Dawid Wawrzyniak (Mr Garden GKM Grudziądz) 9 (3,1,0,2,3)
9. Aureliusz Bieliński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) 6 (w,2,1,1,2)
10. Patryk Fajfer (Start Gniezno) 5 (2,3,d,w,-)
11. Tomasz Orwat (Polonia Bydgoszcz) 5 (1,1,2,0,1)
12. Mateusz Błażykowski (Orzeł Łódź) 5 (0,1,1,1,2)
13. Kevin Fajfer (Start Gniezno) 4 (0,0,2,1,1)
14-15. Jędrzej Zając (Ostrovia) 1 (1,w,-,-,-)
14-15. Kacper Grzegorczyk (Euro Finnance Polonia Piła) 1 (1,w,-,-,-)
16. Mateusz Jagła (Polonia Bydgoszcz) 0 (d,0,0,d,-)
17. Adrian Woźniak (Euro Finnance Polonia Piła) 0 (d,d,d,-,-)

Biegi z udziałem gdańszczan
3. Karczmarz, Studziński, Zając, Błażykowski (Bieliński - w/2min)
4. Turowski, Piosicki, Kossakowski, Jagła (d/4)
5. Karczmarz, Kossakowski, Wawrzyniak, Woźniak (d/4)
6. Bober, Bieliński, Orwat, Jagła
7. P. Fajfer, Turowski, Błażykowski, Zając (w/su) (Grzegorczyk - w/2min)
10. Bober, Studziński, Turowski, Wawrzyniak
12. Kopeć-Sobczyński, Kossakowski, Bieliński, P. Fajfer (d/4)

• Mega poziom... (3)

Jak Aurelisz "parodysta żużla" zajął wysokie 9 miejsce to świadczy to o poziomie tej imprezy i kompromitującym 5 miejscu Kossakowskiego....

• 18 18

• (1)

Parodysta internetu, nijaki krol, który ledwo uzyskał promocję do drugiej klasy podrzędnego gimnazjum, pochwalił się właśnie swoim brakiem intelektu.

• 18 2

• Kosa, a to Ty? Co deszczu się boisz...? Super 5 miejsce...Buhaha parodia...

• 6 18

• Warzywniak niewiele lepiej

A tylu po nim płakało
      Ja bym się przyjezał Kejwinowi Fiveferh'owi

• 2 4

• Jak

Nie musi placic Zdunek to wygrywają . A jak inaczej.. Sami wiecie.