Piłkarze ręczni lepsi od Macedonii w Ergo Arenie

8 kwietnia 2016 (artykuł sprzed 8 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Natalia Partyka zdobyła drugie złoto w Rio
Sławomir Szmal znakomicie spisywał się w polskiej bramce przeciwko Macedończykom. Sławomir Szmal znakomicie spisywał się w polskiej bramce przeciwko Macedończykom.

Szczypiorniści reprezentacji Polski pokonali Macedonię 25:20 (13:9) w pierwszym meczu turnieju kwalifikacji olimpijskich. Spotkanie w Ergo Arenie obserwował komplet blisko 10 tysięcy widzów. Jeśli w sobotę o godzinie 20:30 biało-czerwoni zwyciężą Chile, a Macedonia nie wygra z Tunezją (początek 18) - to już po drugim dniu turnieju cieszyć się będzie z udziału w igrzyskach w Rio de Janeiro. Przypomnijmy, że awans zdobędą dwa najlepsze zespoły z turnieju w Gdańsku.

POLSKA POLSKA
MACEDONIA MACEDONIA
Szmal, Wichary - Bielecki 7, Krajewski 4, Jurecki 4, Lijewski 3, Jurecki 2, Daszek 2, Syprzak 1, Wiśniewski 1, Szyba 1, Jachlewski, Rojewski, Masłowski, Kus, Chrapkowski
Sędziowie: Gjeding, Hansen (Dania)
Widzów: 10000
Ristovski, Mitrevski - Lazarov 8, Georgievski 4, Manaskov 3, Stoilov 3, Mitkov 1, Pribak 1, Jonovski, Kuzmanovski, Peshevski, Taleski, Mirkulovski

Pomeczowy dwugłos trenerów
Tałant Dujszebajew (POLSKA): Jestem bardzo zadowolony z mojego debiutu w roli trenera reprezentacji Polski. Graliśmy lepiej w obronie niż w ataku. Można to wytłumaczyć tym, że nie mieliśmy zbyt dużo czasu na treningi i poznanie systemu, odpowiednie zgranie tego wszystkiego. Jesteśmy bardzo wdzięczni naszym kibicom przez doping przez całe 60 minut, byli dla nas ósmym zawodnikiem. W sobotę czeka nas kolejny ważny mecz przeciwko Chile. Życzę powodzenia zarówno Macedonii jak i Tunezji.

Przemysław Krajewski zagrał na środku, to nie jest jego pozycja, ale mieliśmy problem z kontuzjami i ktoś powinien grać. Jestem bardzo zadowolony, bo spisał się znakomicie. Myślę, że ma wszystkie warunki by grać na środku i nawet jak wróci Mariusz Jurkiewicz, będziemy mieli większe pole manewru.

Tabela po pierwszym dniu:

1. Tunezja 2 35:29
2. POLSKA 2 25:20
3. Macedonia 0 20:25
4. Chile 0 29:35

Ivica Obrvan (MACEDONIA): Chcę pogratulować Polakom, bo zasłużyli dziś na zwycięstwo. Czekała nas dzisiaj ciężka praca przeciwko silnej drużynie grającej na własnym terenie. Mieliśmy problemy w ataku, a Polacy grali świetnie w defensywie. Jestem zadowolony z pracy jaka wykonali moi podopieczni i z tego jak podjęli walkę. Byliśmy w stanie zmniejszyć stratę z 9 do 4 bramek, co zasługuje na pochwałę. Przyjechaliśmy tu by znaleźć się w dwójce, która pojedzie na igrzyska. W sobotę gramy o wszystko.

Tak cieszyli się polscy szczypiorniści i kibice po wygranej z Macedonią.

W turnieju olimpijskim piłkarzy ręcznych jest 12 miejsc. Połowa z nich została już obsadzona. W Rio de Janeiro od 6 do 21 sierpnia zagrają: Brazylia (gospodarz), Francja (mistrz świata 2015), Kanada (mistrz Igrzysk Panamerykańskich 2015), Katar (zwycięzca turnieju kwalifikacyjnego dla Azji), Egipt (mistrz Afryki 2016) i Niemcy (mistrz Europy 2016).

Od piątku do niedzieli w Ergo Arenie, Malmoe (Szwecja) i Herning (Dania) 12 zespołów walczyć będzie o pozostałe przepustki do igrzysk. Tak jak w Gdańsku, w Malmoe i Herning do wywalczenia będą także po dwa miejsca.

Na turniej w Ergo Arenie akredytowanych zostało blisko 100 dziennikarzy, z czego duża część to przedstawiciele zagranicznych mediów, w szczególności z Tunezji.
W pierwszym piątkowym meczu Tunezja pokonała Chile 35:29 (17:12). MVP spotkania wybrany został Oussama Boughanmi.
Rozpoczyna się ceremonia otwarcia spotkania.
Jako pierwsi z szatni wychodzą Polacy witani gromkimi brawami przez komplet widowni w Ergo Arenie.
Kibice gorąco powitali także debiutującego w roli selekcjonera polskiej kadry trenera Dujszebajewa.
Wyjściowy skład Polski: Szmal (POLSKA) - M.Jurecki (POLSKA), Lijewski (POLSKA), Daszek (POLSKA), B.Jurecki (POLSKA), Wiśniewski (POLSKA), Krajewski (POLSKA)
1'
Początek meczu
1'
Zaskoczeniem jest Krajewski, który gra dziś na środku, choć to nominalny skrzydłowy
1'
[1:0] Bramkę zdobywa M.Jurecki (POLSKA).
2'
[1:1] Bramkę zdobywa Stoilov (MACEDONIA).
3'
[2:1] Bramkę zdobywa Krajewski (POLSKA).
3'
Komplet kibiców od początku daje znać o co toczy się stawka tego meczu i kolejnych, które zobaczymy w Ergo Arenie. Mecz Chile z Tunezją obserwowało mało kibiców, ale teraz hala tętni od głośnego dopingu
3'
Żółtą kartką otrzymuje Kus (POLSKA).
4'
[3:1] Bramkę zdobywa Lijewski (POLSKA), który kończy zabójczą kontrę
5'
Żółtą kartką otrzymuje Krajewski (POLSKA).
5'
Dwie znakomite interwencje Szmala (POLSKA) w ciągu zaledwie kilkunastu sekund
5'
[3:2] Bramkę zdobywa Manaskov (MACEDONIA).
5'
Głośne "Polska!" z trybun. Na widowni dość duża grupa kibiców z Macedonii, którzy słyszalni są przede wszystkim za sprawą trąbek i gwizdków. Część z nich zachowała się nieładnie tuż przed meczem wygwizdując polski hymn
6'
[3:3] Bramkę zdobywa Manaskov (MACEDONIA).
6'
[4:3] Bramkę zdobywa Daszek (POLSKA), który wykorzystuje rzut karny
8'
[4:4] Bramkę zdobywa Lazarov (MACEDONIA).
8'
[5:4] Bramkę zdobywa Krajewski (POLSKA).
9'
Miejsca zajmowane przez polskich fanów są w całości pokryte narodowymi barwami. W Ergo Arenie jest biało-czerwono. Jeden sektor w całości wypełniają jednak Macedończycy na żółto-czerwono
10'
[6:4] Bramkę zdobywa B.Jurecki (POLSKA).
10'
Na boisku ostra walka, a na trybunach meksykańska fala. To bez wątpienia święto piłki ręcznej.
10'
Przy rzucie popchnięty Kus (POLSKA), będzie karny
11'
[7:4] Z 7. metra bramkę zdobywa B.Jurecki (POLSKA).
11'
Polacy zdobyli już 3 bramki z rzędu
11'
Agresywna gra po obu stronach, choć szczególnie w środkach nie przebierają Macedończycy
11'
W polskiej bramce staje Wichary (POLSKA)
12'
[7:5] I nie broni karnego. Bramkę zdobywa Lazarov (MACEDONIA).
12'
[8:5] Bramkę zdobywa M.Jurecki (POLSKA).
13'
[9:5] Bramkę zdobywa Krajewski (POLSKA).
13'
Szybki, dobrze zorganizowany atak pozycyjny Polaków przynosi efekty. Zabójcze są również błyskawiczne kontry biało-czerwonych
czas
13'
Przerwa na żądanie (MACEDONIA).
wykluczenie
14'
M.Jurecki (POLSKA) otrzymuje dwuminutową karę.
14'
[9:6] Bramkę zdobywa Lazarov (MACEDONIA).
wykluczenie
15'
Mirkulovski (MACEDONIA) otrzymuje dwuminutową karę.
czas
15'
Przerwa na żądanie (POLSKA).
16'
Bielecki (POLSKA) trafia potężnym rzutem w spojenie bramki, ale i tak po gwizdku
16'
[9:7] Bramkę zdobywa Lazaraov (MACEDONIA) z rzutu karnego
17'
[10:7] Bramkę zdobywa Lijewski (POLSKA).
17'
Polacy prowadzą 3 bramkami, ale trener Dujszebajew cały czas energicznie gestykuluje przy linii bocznej
19'
Świetna akcja Macedończyków, ale na posterunku Szmal (POLSKA)!
20'
Najpierw rzut Lijewskiego (POLSKA) broni Rostovski, a następnie kontrę Macedończyków powstrzymuje Szmal (POLSKA)
20'
Ristovski (MACEDONIA) sparował piłkę po rzucie Bieleckiego (POLSKA) na słupek
22'
To już blisko 5 minut bez bramki, ale rzut karny wywalczyli Polacy
22'
Mitrevski (MACEDONIA) broni rzut karny B.Jureckiego (POLSKA)
23'
[10:8] Bramkę zdobywa Lazarov (MACEDONIA).
wykluczenie
24'
Bielecki (POLSKA) otrzymuje dwuminutową karę. Zły moment na grę w osłabieni, bo biało-czerwoni już od 6 minut nie zdobyli bramki
24'
Szmal (POLSKA) broni rzut karny Lazarova (MACEDONIA)! Nasz pierwszy bramkarz jest dziś w wyśmienitej formie. Oby to był dobry znak
24'
Polacy grają z wycofanym bramkarzem. Jako dodatkowy gracz w polu pojawił się Daszek
26'
Jonovski (MACEDONIA) i Kuzmanovski w dwóch musieli brutalnie powstrzymać Syprzaka (POLSKA)
27'
[11:8] Bramkę zdobywa Syprzak (POLSKA). Prawie 10 minut po ostatnim celnym rzucie biało-czerwonych autorstwa Lijewskiego
28'
[12:8] Bramkę zdobywa Bielecki (POLSKA).
29'
[12:9] Bramkę zdobywa Mitkov (MACEDONIA).
30'
[13:9] Bramkę potężnym rzutem kozłem zdobywa Bielecki (POLSKA).
30'
Koniec pierwszej połowy. Polska prowadzi z Macedonią 13:9. Biało-czerwoni zaczęli dobrze i dzięki sprawnym akcjom stopniowo budowali przewagę. Wprawdzie pomiędzy 17. a 27. minutą zaliczyli przestój bez bramki, ale nie odebrało im to prowadzenia, gdyż rywale również nie grzeszyli skutecznością. Nie brakuje twardej walki, co nie może dziwić w turnieju, w którym stawką jest wyjazd na igrzyska.
31'
Rozpoczęła się druga połowa meczu
33'
Lazarov (MACEDONIA) rzuca prosto w Szmala (POLSKA)
33'
[14:9] Bramkę zdobywa M.Jurecki (POLSKA).
34'
[15:9] Bramkę zdobywa Krajewski (POLSKA).
35'
[15:10] Bramkę zdobywa Stoilov (MACEDONIA).
wykluczenie
36'
Markovski (MACEDONIA) otrzymuje dwuminutową karę.
36'
Spokojnie rozgrywają będący w osłabieniu Macedończycy
36'
Rzut Mirkulovskiego (MACEDONIA) broni Szmal (POLSKA)
37'
[16:10] Bramkę zdobywa Wiśniewski (POLSKA).
38'
[16:11] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Manaskov (MACEDONIA).
38'
[17:11] Bramkę zdobywa Lijewski (POLSKA).
39'
W słupek trafia Mirkulovski (MACEDONIA)
40'
Rzut Wiśniewskiego (POLSKA) broni Mitrevski (MACEDONIA)
czas
40'
40'
W 10 minut po przerwie Macedończycy zdobyli zaledwie 2 bramki
40'
[17:12] Bramkę po szybkiej i składnej akcji zdobywa Georgievski (MACEDONIA).
42'
[18:12] Znakomity przechwyt Lijewskiego, długie podanie do Daszka i bramka dla Polski!
43'
[19:12] Bramkę zdobywa M.Jurecki (POLSKA). Czy już mamy mecz pod pełną kontrolą?
43'
Macedończycy są bezradni w ataku. Przejście polskiej defensywy i uzyskanie czystej pozycji do rzutu stanowi dla nich spory problem
44'
[19:13] Bramkę zdobywa Lazarov (MACEDONIA).
wykluczenie
44'
Wiśniewski (POLSKA) otrzymuje dwuminutową karę.
44'
Polska w osłabieniu, a za bramkarza na boisku Jachlewski (POLSKA)
44'
[20:13] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Bielecki (POLSKA).
45'
[20:14] Bramkę zdobywa Georgievski (MACEDONIA).
46'
Parkiet opuszcza utykający Lijewski (POLSKA)
46'
Kolejny rzut rywali broni Szmal (POLSKA)
46'
I znów broni Szmal (POLSKA)!
47'
[21:14] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Bielecki (POLSKA).
48'
[21:15] Bramkę zdobywa Pribak (MACEDONIA).
49'
Rzut karny broni znakomity dziś Szmal (POLSKA)!
50'
[22:15] Bramkę zdobywa Bielecki (POLSKA).
50'
[23:15] Rzut karny wykorzystał Bielecki (POLSKA).
50'
[23:16] Bramkę zdobywa Georgievski (MACEDONIA).
54'
[23:17] Bramkę zdobywa Georgievski (MACEDONIA).
czas
54'
55'
[23:18] Bramkę zdobywa Lazarov (MACEDONIA).
56'
Problemy Polaków z przebiciem się przez obronę rywali.
57'
[23:19] Bramkę zdobywa Lazarov (MACEDONIA).
58'
[24:19] Bramkę zdobywa Szyba (POLSKA).
58'
Kolejna udana interewencja Szmala (POLSKA)
59'
[24:20] Bramkę zdobywa Stoilov (MACEDONIA).
60'
Ostatnia minuta gry. Trybuny Ergo Areny na stojąco!
60'
[25:20] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Bielecki (POLSKA).
60'
Broni Szmal (POLSKA)!
czas
60'
60'
Koniec spotkania. Polska wygrywa z Macedonią 25:20 (13:9).
MVP meczu wybrany został M.Jurecki (POLSKA).
Polacy wygrali zasłużenie, gdyż kontrolowali przebieg spotkania. Rozmiary zwycięstwa mogłyby być jednak większe, gdyby podopieczni trenera Dujszebajewa zagrali nieco skuteczniej. Oprócz MVP spotkania w naszej kadrze wyróżniali się przede wszystkim Szmal (POLSKA) i Bielecki (POLSKA).

• 13 1

• tym razem fixiarze wygrali, więc pewnie jakiś remisik z Chile będzie, dobrze płaca buki (1)

• 5 11

• ty weź idz stawiaj na swoją wielką lechię czy będzie w ósemce czy jednak układ pełowski się skończył i wylądujecie tam gdzie wasze miejsce czyli na pastwiskach Siwiałki.

• 6 5

• Ty wyżej za skomplikowany to Ty nie jesteś...

• 11 2

• januszy 10 koła? (1)

szacun :)

• 13 8

• I te szczerzące sie do kamery kręcące tyłkiem laski

Gwarantuje ze jakby je spytać o co come on to chyba tylko wiedziałyby (moze) ze gra reprezentacja,ale juz o co? skład? zasady gry?
      To jest szopka a nie kibicowanie

• 11 2

• brawo dla trojmiasto.pl

Zastanawia mnie fakt, zresztą nie pierwszy fakt, że niemala impreza w trójmieście ale reklama na tym portalu mizerna, zresztą nie pierwszy fakt. Portal ten słynie z informacji typu > było, wydarzyło się , w rębiechowie wczoraj wylaadowal itp itd

• 14 2

• Moja Mama by pokonała Macedonie

• 8 5

• Po cholerę gracie Zorbę Macedończykom?

• 17 3

• Brak elementarnej wiedzy organizatorów

z tą Zorbą. Trochę wstyd dla menagera zespołu cheerleaderek. Rozumiem gwizdy Macedończyków w tej sytuacji, jak każdy ogarniety w temacie. Szkoda tej sytuacji, bo zostali oni dobrze przyjęci, ogólnie to bardzo fajni i sympatyczni ludzie, no i nas szanują!

• 14 1

• Szacunek dla

Nowego trenera za postawę po meczu i wypowiedź wporzo z niego gość

• 12 0

• Chcecie zobaczyć prawdziwy doping??? (3)

Idźcie dzisiaj na Lechie!!!
    Dobra...kapelusik,fujarkę,czy inne genderowe gadżety zostawcie w domu, ale poza tym to gwarantuje ze nikt wam mordy nie obije (częsty argument Januszy zeby nie isc) Jak kibicie to jest nawet cola z popcornem...i kielba i zapiekanka,ale przede wszystkim jest DOPING...bo ta szopka na reprezentacji z kibicowaniem nie ma nic wspolnego

• 8 13

• (2)

Baran

• 4 6

• Nie musisz sie przedstawiac

• 5 1

• No ale taka prawda, że na mecze repry chodzą w większości Janusze, wyłącznie po to by być i się potem chwalić.