Zwycięska sobota piłki ręcznej w Trójmieście

9 listopada 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
W Poznaniu szczypiorniści SMS Gdańsk mogli cieszyć się z pierwszych punktów w tym sezonie. W Poznaniu szczypiorniści SMS Gdańsk mogli cieszyć się z pierwszych punktów w tym sezonie.

Znakomitą kolejkę mają za sobą trójmiejscy szczypiorniści i szczypiornistki na I-ligowym froncie. Po raz pierwszy w tym sezonie wszystkie nasze zespoły na tym poziomie rozgrywek zapisały na swoim koncie komplet punktów. Panie z AZS Łączpolu AWFiS Gdańsk wygrały w Płocku 29:23 (18:10) i wciąż pozostają bez porażki. Kar-Do Spójnia Gdynia wygrała u siebie z AZS AWF Biała Podlaska 28:26 (19:13), a pierwsze zwycięstwo w sezonie zanotowali gracze SMS Gdańsk, którzy pokonali w Poznaniu MKS 29:24 (15:15).

SMS Płock - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 23:29 (10:18)
SMS: Sarnecka, Seweryn - Świerżewska 8, Dworczak 5, Urbaniak 3, Kwiecińska 3, Roguska 2, Rosiak 2 oraz Cygan, Urbańska, Suszek, Trzaska, Warda.

AZS ŁĄCZPOL AWFiS: Skonieczna, Obrębalska - Siódmiak 8, Gelińska 5, Pesel 4, Orzłowska 3, Maszota 3, Ciura 2, Karwecka 2, Konefał 1, Klonowska 1 oraz Neitsch, Sujka.

Szczypiornistki Łączpolu były zdecydowanym faworytem starcia z licealistkami w Płocku, ale to gospodynie rozpoczęły mecz od prowadzenia 3:1. Podopieczne Jerzego Cieplińskiego szybko jednak wróciły na właściwe tory zdobywając 7 bramek z rzędu.

Szkoleniowiec wykorzystał tę przewagę by ograć wszystkie swoje zawodniczki. Wykorzystały to płocczanki, które na minutę przed końcem gry zniwelowały straty do 23:27, ale nie zdołały zagrozić liderkom I ligi.

Pozostałe mecze 7. kolejki
MKS AZS UMCS Lublin - Słupia Słupsk 22:27 (13:14))
AZS AWF Warszawa - KKS Polonia Kępno 31:33 (17:15)
KPR Kobierzyce - Jutrzenka Płock 33:23 (18:11
Korona Handball Kielce - Dwójka Profil Nowy Sącz 22:23 (13:13)
UKS PCM Kościerzyna - Sparta Oborniki 29:22 (19:13)

MKS Poznań - SMS Gdańsk 24:29 (15:15)
MKS: Badowski, Zarzycki - Niedzielski 7, Tokaj 6, Kaczmarek 5, Kasperczak 3, Przedpełski 2, Bartłomiejczyk 1 oraz Leder, Pochopień, Niedzielak, Wach, Żochowski.

SMS: Skrzyniarz, Szot - Orzechowski 8, Kowalczyk 5, Gasin 4, Skwierawski 3, Pietruszka 3, Kawka 3, Moryto 2, Brukwicki 1 oraz Benisz.

W Poznaniu nareszcie przełamali się zawodnicy SMS Gdańsk. Podopieczni Marcina Pilcha po zaciętym spotkaniu sięgnęli po pierwsze punkty w tym sezonie. Gdańscy licealiści prowadzili przez większość meczu, ale w 41. minucie gospodarze uzyskali minimalną przewagę po rzucie karnym.

Udana końcówka pozwoliła jednak gościom rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść. Spotkanie obfitowało w ostre starcia, a sędziowie podyktowali dla gospodarzy aż 11 rzutów karnych.

- Mieliśmy lepszy dzień i cieszę się, że w końcu zdobyliśmy punkty. Emocji nie brakowało, ale moi zawodnicy udźwignęli presję - cieszył się po meczu trener Pilch.

Kar-Do-Spójnia Gdynia - AZS AWF Biała Podlaska 28:26 (19:13)
KAR-DO SPÓJNIA: Zimakowski, Skowron - Szlinger 8, Wróbel 6, Derdzikowski 5, Rychlewski 5, Staniszewski 2, Nowaliński 1, Stelmasik 1 oraz Chyła, Kowalski, Naus, Bielec, Nazimek.

AZS AWF: Chmurski - Stefaniec 7, Jaszczuk 4, Wasiłek 4, Warmijak 3, Kula 2, Antolak 2, Kubajka 2, Helman 1, Rusin 1 oraz Chodur.

We własnej hali komplet punktów dla trójmiejskich drużyn w I lidze zapewniła Kar-Do Spójnia Gdynia. Podopieczni Marcina Markuszewskiego gościli pozostający bez punktów zespół z Białej Podlaskiej, ale wygrana nie przyszła im tak łatwo jak można było tego się spodziewać. Na początku meczu przyjezdni prowadzili nawet 7:6, ale gdynianie, z których składu wypadł w pierwszych minutach gry Krzysztof Bielec (uraz mięśniowy) w końcu przejęli inicjatywę.

Przed przerwą skutecznością popisał się Łukasz Szlinger, który w 8 minut rzucił 5 bramek. Zaraz po zmianie stron, po trafieniu Rafała Rychlewskiego z linii 7 metrów Kar-Do Spójnia wyszła na prowadzenie różnicą 5 bramek. Do końca mecze goście zdołali jednak zmniejszyć rozmiary porażki.

- W końcówce moi zawodnicy oddawali już trochę rzuty na wiwat. Większa koncentracja w ataku i rozstrzygnęlibyśmy to spotkanie na swoją korzyść sporo wcześniej. Zaczęliśmy fajnie i dynamicznie, a później wkradło się rozluźnienie. Na szczęście nie kosztowało nas straty punktów - podsumował trener Markuszewski.

Wyniki 8 kolejki

• KAR-DO SPÓJNIA GDYNIA - AZS AWF Biała Podlaska 28:26 (16:13)
  • MKS Poznań - SMS GDAŃSK 24:29 (15:15)
  • Henri Lloyd Brodnica - Vetrex Sokół Kościerzyna 26:37 (14:18)
  • KPR Legionowo - Wolsztyniak Wolsztyn 38:23 (19:12)
  • Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Warszawianka Warszawa 42:28 (19:16)
  • Meble Wójcik Elbląg - Real Astromal Leszno 26:21 (9:10)
  • Polski Cukier Pomezania Malbork - Warmia Traveland Olsztyn 28:27 (15:13)

Opinie (5) 1 zablokowana

• Brawo KarDo Spójnia.

Nerwowo, nadspodziewanie ciężko, ale ważne, że są kolejne punkty. Tak trzymać.

• 6 3

• (1)

Gra Spójni przypomina rozruch starego diesla na mrozie-ciężko, topornie i wszystko zgrzyta. Ale jak zaskoczy, to może to pojedzie.

• 9 1

• racja

Oj, zgrzytalo, zwlaszcza w ataku. Wazne, ze wygrali.

• 6 0

• Brawo Marcin Pilch.

Akurat w przypadku SMS najważniejsze jest szkolenie ale oczywiście punkty cieszą - obstawiam na koniec sezonu miejsce w pierwszej siódemce.