Wiadomości

stat

KSW 23. Pudzianowski gotowy na "Big Sexy"

Mariusz Pudzianowski postara się w sobotę, aby mieć w Ergo Arenie dodatni bilans walk
Mariusz Pudzianowski postara się w sobotę, aby mieć w Ergo Arenie dodatni bilans walk fot. Jerzy Bartkowski/KFP

Już trzeci raz do Ergo Areny zawita gala KSW, a z nią Mariusz Pudzianowski. W sobotę rywalem byłego najsilniejszego człowieka świata będzie Sean "Big Sexy" McCorkle. Walkę wieczoru stoczą jednak polska gwiazda MMA Mamed Chalidow oraz Holender Melvin Manhoef. Biletów na ich starcia już brak, a galę obejrzy w gdańsko-sopockim obiekcie komplet 11,5 tysiąca widzów. Początek o godzinie 20.Czy Pudzian poradzi sobie z "Big Sexy"?

Mariusz wygląda bardzo dobrze, więc znokautuje rywala 30%
czeka go ciężkie, ale zwycięskie starcie 28%
jeśli nie wygra w pierwszej rundzie, nie wytrzyma kondycyjnie 16%
"Big Sexy" to zbyt wymagający przeciwnik jak dla Pudziana 26%
zakończona Łącznie głosów: 97
Za każdym razem, gdy Konfrontacja Sztuk Walki pojawiaja się w Ergo Arenie razem z nią przyjeżdża do Trójmiasta Mariusz Pudzianowski. Jego bilans na tym terenie to porażka i zwycięstwo. Podczas pierwszej gali uległ on Jamesowi Thompsonowi przez duszenie. Było to w maju 2011 roku. Drugi raz Pudzian pojawił się w Ergo Arenie we wrześniu. Jego rywalem był tym razem Christos Piliafas. Były strongman tak okładał pięściami rywala, że sędziowie zdecydowali się przerwać walkę. Od tego momentu Pudzianowski nie wychodził już na ring.

PRZYPOMNIJ SOBIE POPRZEDNI WYSTĘP PUDZIANA W ERGO ARENIE

Pudzian zapewnia, że wolnego czasu nie spędził w łóżku, a mocno pracował. W Ergo Arenie zmierzy się w sobotę z o 20 kilogramów cięższym "Big Sexy". Podczas oficjalnego ważenia okazało się, że McCorkle utył ostatnio do 140,3 kilogramów.

- Sean McCorkle to wielki, dwumetrowy chłop. Ma dobre jiu jitsu, ale nie robi ono na mnie wrażenia i mogę z nim walczyć w parterze. Wiem, że walczył w UFC, ale nie zawojował zbyt wiele. Pokonał za to bardzo dobrego zawodnika Marka Hunta. Co by się nie działo jestem przygotowany do tej walki bardzo dobrze. Będzie się działo! Będzie na pewno na co popatrzeć, bo to nie jest już Pudzian sprzed czterech lat! - mówi dla oficjalnej strony KSW Pudzianowski.

UFC to najbardziej prestiżowa organizacja mieszanych sztuk walki (MMA). McCorkle debiutował w niej we wrześniu 2010 roku, jako zawodnik, który wcześniej nie doznał porażki. W pierwszej walce na ringu UFC pokonał Hunta. W dwóch kolejnych, ze Stefanem Struvem oraz Christianem Morecraftem doznał porażek. Ta ostatnia okazała się dla niego pożegnaniem z UFC. Było to w marcu 2011 roku. Od tego momentu "Big Sexy" zaliczał mniejsze gale MMA w USA. Walczył m.in. w drugiej popularnej w Stanach Zjednoczonych organizacji MMA - Bellatorze, gdzie pokonał w marcu 2012 Richarda White'a. Później McCorkle zaczął jeździć po świecie, co przyniosło mu trzy kolejne porażki. Przed sobotnią walką Pudzian może więc zadawać sobie pytanie, czy jego potężny przeciwnik rzeczywiście będzie groźny, czy tylko sexy.

Ostrego starcia możemy za to być pewni w walce wieczoru, w której Melvin Manhoef będzie chciał odebrać Mamedowi Chalidowowi status gwiazdy KSW. Do ich walki miało dojść już w grudniu, ale wtedy Holender był kontuzjowany. Teraz jest on tak pewny swego, że nie zastanawia się czy wygra z Chalidowem, tylko w której rundzie. Zresztą może mu się nieco spieszyć, gdyż na sobotę jego żona ma wyznaczony termin porodu.

- Bardzo podobała mi się Ergo Arena, to świetny obiekt do organizacji takich imprez jak gale KSW. Cieszę się, że znów będę tam walczyć. Hala jest bardzo nowoczesna, a do tego chyba nawet większa od Atlas Areny w Łodzi. A im więcej ludzi i większy doping, tym mocniej dodaje to skrzydeł przed samą walką - mówi dla oficjalnej strony KSW Chalidow.

Ostatnią walkę w MMA przegrał on w marcu 2010 roku. Trzy minione starcia z udziałem Chalidowa pokazały, że potrafi on znaleźć sposób na różnorodnych przeciwników. Wszystkie kończył przed czasem. Czeczeniec z polskim obywatelstwem twierdzi, że teraz jest jeszcze lepiej przygotowany. A to zwiastuje dla Manhoefa 11 porażkę w karierze w MMA.

Ci, którzy nie zdołali kupić biletu mogą obejrzeć galę w systemie pay-per-view. Koszt to 40 złotych. Informacja na ten temat na www.konfrontacja.com.

KSW 23 karta walk
kategoria do 77kg: Mateusz Piskorz - Luiz Ricardo Simon
kategoria do 70kg: Mateusz Zawadzki - Mateusz Gamrot
kategoria do 55kg: Karolina Kowalkiewicz - Marta Chojnoska
kategoria do 77kg: Aslambek Saidov - Ben Lagman
kategoria do 84kg: Michał Materla - Kendall Grove
kategoria open: Mariusz Pudzianowski - Sean McCorkle
kategoria do 84kg: Mamed Chalidov - Melvin Manhoef


Komunikat Ergo Areny dla wybierających się w sobotę na KSW 23

W trosce o  zapewnienie komfortu widzów wybierających się do Ergo Areny informujemy, że tego dnia wjazd na parking przy hali od strony Gdańska odbywać się będzie zarówno ulicą Gospody jak i Drogą Zieloną.
Od strony Sopotu dojazd możliwy będzie ulicą Łokietka oraz również Drogą Zieloną.
Parkingi, jakie będa udostępnione dla widzów to:
- Parking przy Hali - płatny - o pojemności około 700 miejsc - 10 zł samochód osobowy, 30 zł autokar. Prosimy o przygotowanie najlepiej odliczonej kwoty, co skróci czas oczekiwania na wjazd na parking.
- Parking wzdłuż ulicy Łokietka o pojemności około 300 miejsc - bezpłatny - dedykowany dla widzów dojeżdżających od strony Sopotu. Czas dojścia do Hali około 5 minut.
- Parkingi dodatkowe - bezpłatne - na lewym pasie ulicy Pomorskiej o pojemności około 200 miejsc- bezpłatne. Czas dojścia do Hali około 15-20 minut.
- Parking dodatkowy - bezpłatny - przy ulicy Polnej o pojemności około 150 miejsc. Czas dojścia do Hali około 20 minut.

Mając na względzie możliwość wystąpienia utrudnień w ruchu kołowym w  obrębie hali ERGO ARENA prosimy o wcześniejsze przybycie do obiektu oraz skorzystanie ze środków komunikacji miejskiej. Przewidywane jest okresowe zamknięcie ruchu kołowego na odcinku: skrzyżowanie Pomorska/Gospody - rondo przy ERGO ARENIE, a dojeżdżające samochody zostaną przekierowane na parkingi dodatkowe.
Drzwi dla publiczności otwieramy od godziny 18.00.
W trosce o mieszkańców osiedla Żabianka bardzo prosimy nie korzystać z miejsc parkingowych zlokalizowanych w obrębie osiedli i dedykowanych głównie dla mieszkańców.

Prosimy o zwracanie uwagi na oznakowanie dróg oraz stosowanie się do poleceń służb porządkowych i obsługi parkingu.

Na wniosek Policji, po zakończeniu Gali, na około 30 minut wstrzymany zostanie wyjazd z parkingu przy Hali, z uwagi na konieczność umożliwinia przejścia osobom pieszym.

W dniu 8 czerwca, w godzinach 10-18 do Państwa dyspozycji funkcjonować będzie infolinia (numer 58-76-72-101 ), gdzie można będzie uzyskać wiele cennych informacji dotyczących kwestii organizacyjnych.

Opinie (27) 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Plebiscyt na Ligowca Roku 2019

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane