• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

''Koncertowa trasa'' Stoczniowca.

11 października 2001 (artykuł sprzed 21 lat) 
Hokeiści Stoczniowca wyjechali wczoraj w "trasę koncertową". Dzisiaj zespół Mariana Pysza zagra w Tychach, a w niedzielę - w Krynicy. Kibice nastawieni optymistycznie liczą na pełną pulę (6 punktów) i awans na pozycję wicelidera.

Czy to możliwe? Drużyna 52-letniego szkoleniowca z Czech, Zbynka Neuvirtha wybitnie nie leży gdańszczanom. W 1. rundzie przegrali z nią 1:5 (dzisiejszy mecz miał się odbyć w "Olivii", ale tę opanowali figurowcy i doszło do zamiany). Od momentu, gdy TTS przekształcił się w Górnośląski KS i zdecydowanie zyskał na sile, "stocznia" wygrała tylko jedno z 13 spotkań.

To będzie szósty w tym sezonie mecz tyszan przed własną publiczną, notabene najliczniejszą w PLH. Według dziennika "Tempo", do tej pory średnia widzów na meczach rozgrywanych na Stadionie Zimowym sięga 2600. Atakom GKS na jego lodowisku oparli się jedynie katowiczanie, którzy doprowadzili do dogrywki (strzał na dwie sekundy przed końcową syreną) i obronili się także w dodatkowym czasie. GKS jest bogatszy od nas tylko o 2 punkty, przy czym rozegrał dwa mecze więcej. Kluczem do sukcesu wydaje się zablokowanie skrzydeł zdecydowanie najlepszym zakupom z dwunastu poczynionych przez ślązaków latem. Mamy na myśli Dalibora Rzimsky'ego (13 goli i 10 asyst!) oraz Karela Hornego (10+8). To nierozłączna para, aczkolwiek w poprzednim sezonie ten pierwszy grał w Bytomiu, a drugi w Oświęcimiu. Jeśli z nimi się uda, w Perle Wód nie powinno być źle. Chociaż nie sposób nie zauważyć, że od klęski w Gdańsku (1:7) wyniki zdziesiątkowanych katehetów nabrały niezwykłej progresji (trzy zwycięstwa i skromna porażka po dogrywce).

star.Głos Wybrzeża

Kluby sportowe

Opinie (1)

  • Stocznia do boju!

    Ja wierze ze z Tych wywieziemy przynajmniej 1,a z Krynicy 3 punkty!

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane