Trefl przełamał się na Polpharmie

15 lutego 2016 (artykuł sprzed 8 lat)

Piotr Śmigielski był bohaterem końcówki spotkania Trefla z Polpharmą. W ostatniej kwarcie zdobył 15 pkt. Piotr Śmigielski był bohaterem końcówki spotkania Trefla z Polpharmą. W ostatniej kwarcie zdobył 15 pkt.

Koszykarze Trefla Sopot pokonali w Hali 100-lecia Polpharmę Starogard Gdański 66:60 (8:17, 20:11, 17:13, 21:19). To pierwsza wygrana od czterech meczów. Co więcej, sopocianie w końcu rozegrali dobrą końcówkę spotkania wygrywając ostatnie 4 minuty gry 15:0!

Śmigielski 19 (2x3), Duren 15 (3x3), Majok 12 (11 zb.), Stefański 2 (9 zb.), Kolenda 0 oraz Krefft 6 (2x3), Bilinovać 6, Stefanik 3 (1x3), Dzierżak 2, Dutkiewicz 1, Motylewski 0
Miejsce: Hala 100-lecia
Widzów: 1212
Hicks 24 (5x3, 6 zb.), Flieger 15 (3x3, 5 as.), Kinloch 4, Mirković 4, Grujić 0 oraz Dee 5 (1x3), Paliukenas 4, Diduszko 4, Szymański 0 (6 zb.)

Pomeczowy dwugłos trenerów
Mindaugas Budzinauskas (Polpharma:) Kontrolowaliśmy ten mecz i powinniśmy go wygrać. W polskim języku jest odpowiednie określenie na ostatnie 4 minuty w naszym wykonaniu. Po prostu nie pokazaliśmy, że mamy jaja. Zabrakło liderów, indywidualnych i zespołowych akcji. Trefl był dziś bardziej charakterny i zdeterminowany. Gratuluję im, bo pokazali, że w każdej sytuacji trzeba grać do końca. Tyle spotkań przegrali w końcówce, a teraz udowodnili, że mogą sobie poradzić. Szkoda, że pozwoliliśmy im to zrobić.

Zoran Martić (Trefl): Mam nadzieję, że dziennikarze nie są rozczarowani, bo jeśli mieli gotowe teksty o kolejnej przegranej końcówce, to musieli je zmienić. To był dla nas trudny mecz, bo poprzednie spotkanie z Polpharmą było chyba najbardziej brutalną porażką jakiej musiałem kiedykolwiek stawić czoło. Od tego czasu oni pozyskali czterech graczy, a my straciliśmy trzech. To nie jest tak, że idzie się na zakupy jak do "Biedronki" i kupuje graczy jak towar. Zadbaliśmy o to, żeby nasi gracze powoli stawali się lepsi. Dzisiaj przegraliśmy pierwszą kwartę i potrafiliśmy ją odrobić. Tak samo poradziliśmy sobie w ostatnich minutach, a znakomicie zagrał w końcówce Piotr Śmigielski. To dla nas bardzo ważne. Analizowaliśmy ostatnio minuty młodych graczy w naszym zespole. Wychodzi na to, że spędzili na boisku łącznie 16 godzin w tym sezonie. Drugie w tej klasyfikacji jest Asseco - 9 godzin. Reszta drużyn pod tym względem jest daleko z tyłu. Chciałbym, aby nasi kibice brali to pod uwagę.

Sopocianie grają cały czas bez kontuzjowanego Sławomira Sikory i Grzegorza Kulki. Z kolei w szeregi gości po urazie wraca Martynas Paliukenas.
Poprzednie starcie obu drużyn miało miejsce w listopadzie. Polpharma we własnej hali wygrała dopiero po dogrywce, w której kompletnie zdemolowała podopiecznych Zorana Marticia.

TREFL PRZEGRAŁ PO DOGRYWCE Z POLPHARMĄ
1'
Początek I kwarty
za 2 punkty
1'
[0:2] 2 punkty zdobywa Mirković (POLPHARMA).
1'
Od początku głośny doping ok 30-osobowej grupy gości.
2'
Błąd kroków pod koszem Trefla popełnił Kinloch (POLPHARMA)
za 2 punkty
2'
[2:2] 2 punkty zdobywa Śmigielski (TREFL).
3'
Zza łuku nie trafił Śmigielski (TREFL)
3'
Nie trafie Flieger (POLPHARMA)
za 2 punkty
4'
[4:2] 2 punkty zdobywa Majok (TREFL) po podaniu Stefańskiego prosto pod kosz. Stefański notuje dziś swój 300 występ w rozgrywkach PLK
4'
Śmigielski (TREFL) pudłuje zza łuku
za 3 punkty
4'
[4:5] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Hicks (POLPHARMA).
5'
Zza łuku pudłuje Kolenda (TREFL)
za 2 punkty
5'
[4:7] 2 punkty zdobywa Kinloch (POLPHARMA).
5'
Hicks (POLPHARMA) pudłuje zza łuku
6'
Śmigielski (TREFL) powstrzymany pod koszem
6'
Dobre wejście pod kosz Mirkovicia, ale rzut był niecelny
za 2 punkty
6'
[6:7] 2 punkty zdobywa Duren (TREFL).
7'
Z dystansu pudłuje Flieger (POLPHARMA)
za 3 punkty
7'
[6:10] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Hicks (POLPHARMA).
7'
Majok (TREFL) wbił się z trudem pod kosz rywali i próbował rzucać tyłem spod obręczy, zupełnie niecelnie.
za 2 punkty
8'
[8:10] 2 punkty zdobywa Bilinovac (TREFL).
za 2 punkty
8'
[8:12] 2 punkty zdobywa Kinloch (POLPHARMA), który miał czystą pozycję po podaniu Hicksa
8'
Zza łuku pudłuje Bilinovac
9'
Pudłuje Dutkiewicz (TREFL)
za 3 punkty
9'
[8:15] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Hicks (POLPHARMA). To już trzeci raz
czas
9'
Przerwa na żądanie (TREFL).
10'
Szymański (POLPHARMA) spudłował oba rzuty wolne
10'
Ależ blok Majoka (TREFL)! Center Trefla efektownie "zdjął" Dee pod koszem.
za 2 punkty
10'
[8:17] 2 punkty zdobywa Diduszko (POLPHARMA).
10'
Zza łuku pudłuje Hicks (POLPHARMA)
10'
Koniec I kwarty. Trefl przegrywa 8:17
11'
Początek II kwarty
11'
Błąd kroków Markovicia
za 2 punkty
12'
[10:17] 2 punkty zdobywa Dzierżak (TREFL).
za 2 punkty
12'
[10:19] 2 punkty zdobywa Paliukenas (POLPHARMA)
13'
Kolejna niecelna, bardzo niecelna "trójka" Trefla
14'
Trefl nie zmieścił się w limicie czasu na przeprowadzenie akcji
14'
Teraz czas 24 sekund przekroczyli goście
za 2 punkty
14'
[10:21] Przy rozegraniu potknął się Dzierżak i stracił piłkę. Błyskawiczna kontra zakończona przez Hicksa.
czas
14'
14'
Żaden z graczy Trefla nie rzucił jeszcze ponad 2 pkt, z kolei już 11 ma na swoim koncie Hicks (POLPHARMA)
za 2 punkty
15'
[12:21] 2 punkty zdobywa Duren (TREFL), który podwoił swój dorobek.
15'
Duren pudłuje zza łuku
15'
Faulowany przy próbie rzutu był Majok (TREFL)
wolne (tylko 1 trafiony)
15'
[13:21] Tylko jeden rzut wolny trafia 3 Majok (TREFL).
16'
Nieudana kontra Trefla, piłkę odzyskali goście, ale zza łuku spudłował Paliukenas (POLPHARMA)
16'
[14:21] Tylko jeden rzut wolny trafia Majok (TREFL).
wolne (trafione oba)
16'
[16:21] Duren (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
17'
[16:23] Flieger (POLPHARMA) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
17'
[18:23] 2 punkty zdobywa Majok (TREFL), który zaskoczył rywali rzutem wysokim lobem
18'
Faulowany Majok (TREFL)
18'
[20:23] Majok (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
18'
[23:23] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Duren (TREFL) i doprowadza do remisu
18'
Z czystej pozycji nie trafia zza łuku Dutkiewicz (TREFL)
za 2 punkty
19'
[23:25] 2 punkty zdobywa Hicks (POLPHARMA).
za 3 punkty
19'
[26:25] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Duren (TREFL).
19'
To pierwsze prowadzenie sopocian od stanu 4:2
19'
Nie trafia spod kosza Mirković
20'
[28:25] Śmigielski (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
20'
Oba rzuty wolne pudłuje Diduszko (POLPHARMA)
20'
Zza łuku nie trafia Dee
20'
Nieudane wejście pod kosz Durena
za 3 punkty
20'
[28:28] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Flieger (POLPHARMA).
20'
Koniec II kwarty. Trefl remisuje z Polpharmą 28:28
20'
W przerwie konkurs dla kibiców. Jeden z fanów trafił rzut zza połowy boiska i wygrał 2000 zł! To pierwszy taki przypadek na meczu Trefla w tym sezonie.
20'
Do przerwy Trefl trafił zza łuku trafił 2 na 11 prób, a Polpharma 4 na 12 prób.
20'
W rzutach osobistych fatalnie spisują się goście (2/8). Znacznie lepiej radzi sobie Trefl (8/10)
21'
Rozpoczęła się III kwarta
za 2 punkty
21'
[28:30] 2 punkty zdobywa Flieger (POLPHARMA).
za 2 punkty
21'
[30:30] 2 punkty zdobywa Stefański (TREFL).
22'
Z dystansu nie trafia Bilinovac
22'
[32:30] 3 Majok (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
23'
[32:32] 2 punkty zdobywa Flieger (POLPHARMA).
za 2 punkty
23'
[34:32] 2 punkty zdobywa Majok (TREFL), który dobija rzut Śmigielskiego
za 2 punkty
24'
[34:34] 2 punkty zdobywa Mirković (POLPHARMA).
za 3 punkty
24'
[37:34] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Duren (TREFL). Szybka wymiana podań po obwodzie przyniosła efekt
25'
[37:35] Tylko jeden rzut wolny trafia Hicks (POLPHARMA).
25'
Przewinienie techniczne Hicksa (POLPHARMA)
25'
Niecelny rzut wolny Dutkiewicza (TREFL)
za 2 punkty
26'
[37:37] 2 punkty zdobywa Paliukenas (POLPHARMA).
26'
Stefanik (TREFL) pudłuje zza łuku
za 2 punkty
27'
[37:39] 2 punkty zdobywa Hicks (POLPHARMA).
27'
[38:39] Tylko jeden rzut wolny trafia 7 Dutkiewicz (TREFL).
za 3 punkty
28'
[41:39] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 17 Stefanik (TREFL).
28'
Zza łuku pudłuje Śmigielski (TREFL)
28'
Brzydka, chaotyczna walka obu drużyn w środku boiska
za 2 punkty
29'
[41:41] 2 punkty zdobywa Diduszko (POLPHARMA).
29'
Stracił piłkę Dzierżak (TREFL)
za 2 punkty
30'
[43:41] 2 punkty zdobywa 11 Bilinovać (TREFL). Kontrę sopocian zapoczątkował niecelny rzut hakiem Mirkovicia
za 2 punkty
30'
[45:41] 2 punkty zdobywa 11 Bilinovać (TREFL).
czas
30'
Przerwa na żądanie (POLPHARMA).
30'
Koniec III kwarty. Trefl prowadzi 45:41
31'
Rozpoczęła się IV kwarta
za 3 punkty
32'
[45:44] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Dee (POLPHARMA).
32'
Zza łuku pudłuje Krefft (TREFL)
schodzi za faule
32'
Bilinovać (TREFL) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
za 3 punkty
32'
[45:47] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Flieger (POLPHARMA).
za 3 punkty
32'
[48:47] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Śmigielski (TREFL).
33'
Flieger (POLPHARMA) nie trafia zza łuku
za 2 punkty
33'
[48:49] 2 punkty zdobywa Hicks (POLPHARMA).
za 3 punkty
33'
[51:49] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Krefft (TREFL).
za 3 punkty
33'
[51:52] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Hicks (POLPHARMA).
za 3 punkty
34'
[51:55] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Hicks (POLPHARMA).
34'
Hicks (POLPHARMA) zapisał dziś na swoim koncie już pięć celnych "trójek"
za 2 punkty
35'
[51:57] 2 punkty zdobywa Dee (POLPHARMA).
35'
Fauluje Dutkiewicz (TREFL)
czas
35'
35'
Zza łuku pudłuje Dee
za 3 punkty
36'
[51:60] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Flieger (POLPHARMA).
36'
W Hali 100-lecia wrzawa jakby Polpharma grała u siebie...
za 2 punkty
36'
[53:60] 2 punkty zdobywa Śmigielski (TREFL).
36'
Z trybun głośne "SKS!"
za 2 punkty
38'
[55:60] 2 punkty zdobywa Śmigielski (TREFL).
za 2 punkty
38'
[57:60] 2 punkty z faulem zdobywa Śmigielski (TREFL). Chyba zapowiada się kolejna gorąca końcówka w meczu sopockich koszykarzy!
za 1 punkt
38'
[58:60] Rzut wolny trafia Śmigielski (TREFL).
38'
Nie trafia Kinloch (POLPHARMA), zbiera Majok (TREFL)
za 2 punkty
38'
[60:60] 2 punkty zdobywa Śmigielski (TREFL).
39'
Polpharma traci piłkę. 2 minuty do końca meczu i z boku wznawia Trefl
39'
Traci piłkę Majok (TREFL)
za 3 punkty
40'
[63:60] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Śmigielski (TREFL). Jeśli gospodarze dziś wygrają, z pewnością Piotr będzie bohaterem tego meczu!
za 3 punkty
40'
[66:60] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Krefft (TREFL).
40'
Koniec meczu. Trefl wygrywa 66:60 i przerywa serię czterech porażek. Co więcej, sopocianie w końcu zagrali dobrą końcówkę

Wyniki 20 kolejki

• Trefl Sopot - Polpharma Starogard Gdański 66:60 (8:17, 20:11, 17:13, 21:19)
  • Asseco Gdynia - Anwil Włocławek 66:86 (16:22, 19:26, 17:25, 14:13)
  • AZS Koszalin - Siarka Tarnobrzeg 87:78 (28:20, 20:22, 20:22, 19:14)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Rosa Radom 73:82 (18:26, 25:14, 15:24, 15:18)
  • PGE Turów Zgorzelec - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 90:79 (25:22, 18:11, 17:21, 30:25)
  • King Wilki Morskie Szczecin - Polfarmex Kutno 69:64 (13:20, 18:13, 18:18, 20:13)
  • Polski Cukier Toruń - Śląsk Wrocław 77:68 (14:14, 18:11, 28:19, 17:24)
  • AZS Koszalin - Start Lublin 84:76 (25:13, 18:19, 22:19, 19:25)
  • Energa Czarni Słupsk - Stelmet BC Zielona Góra 41:70 (12:22, 10:18, 9:16, 10:14)
  • Zaległy mecz 13. kolejki
  • Siarka Tarnobrzeg - PGE Turów Zgorzelec 80:94 (30:18, 20:23, 13:29, 17:24)

Opinie (16)

• Brawo Trefl - końcówka 15 - 0 ! Mamy ogromny potencjał ! (3)

• 11 9

• (2)

wyhamuj z tym potencjałem.

• 12 4

• Potencjał to jest, tylko jak do tej pory niewykorzystany. (1)

• 5 0

• ja tam im w gacie nie zaglądam i do łóżka tyz :)

• 0 0

• Hej Trefl! (1)

Brawo chłopaki! Tak dalej!

Szkoda, że spiker wciąż bez marynarki. Dajcie mu marynarkę!

• 11 8

• Coś się, coś się popsuło i nie było marynarki :(

• 1 4

• Złote myśli Zorana (2)

Analizowaliśmy ostatnio minuty młodych graczy w naszym zespole. Wychodzi na to, że spędzili na boisku łącznie 16 godzin w tym sezonie. Drugie w tym sezonie jest Asseco - 9 godzin. Reszta drużyn pod tym względem jest daleko z tyłu. Chciałbym, aby nasi kibice brali to pod uwagę.

Zgadza się Panie trenerze.Biorą ale co z tego wynika.A podpowiemy Panu.Jak będą dobrze grać to niczym piorun odejdą z Sopotu I tyle.

• 10 1

• nieobecny (1)

a tak się spytam :czy ktoś wie co jest z Sikorą?

• 0 0

• Sikora z Kulka wracaja po kontuzjach 27.02 g 16 z Czarnymi!

• 1 0

• Gdyby jeszcze to przegrali to wstyd byłby jeszcze większy niż i tak jest.

• 11 3

• 2000 wpadło do kieszeni!!!

• 6 1

• Sędziowie znowu dziś dali popis indolencji, zwłaszcza WIerzman i Szczotka.

Nabierali się na każdego flopa, nie widzieli przekroczeń linii końcowych itd...
    W pewnym momencie nawet Maliszewski nie wytrzymał tego co Szczotka gwizdnął przy wybiciu na aut i zmienił jego decyzję :-D

• 5 2

• ...

Jeśli mam być szczery to nie robi mi wielkiej różnicy czy Trefl będzie 11 czy 16 na koniec roku (chociaż kibicuję im z całego serca za każdym razem)
    Ale zdecydowanie wolę, skoro sezon można spisać na straty, żeby faktycznie Ci młodzi mogli pograć w meczu chociaż po te 5-10-15min każdorazowo, zamiast 2-3 czarnych emerytów i bałkańczyka z których pożytku mieć na pewno w przyszłości nie będziemy.

• 11 1

• końcówka meczu

youtu.be/xyWojiI0OGY

• 1 1

• (1)

Piotrek Smigielski super mecz!Hicks dobry ale za mocno gwiazdorzy i zostal ustawiony do pionu przez Śmigla!Mały włos a doszloby do bitki za te gwiazdorstwo i lekcewazenie rywala!

• 10 0

• zgadza się, jednak dorzucę łyżkę dziegciu

Rzut Śmigła przy stanie 60:60 był rzutem rozpaczy przy kończącym się czasie i z dwoma obrońcami przy sobie. Na szczęście rzut był celny. Ponownie jednak w końcówce byliśmy blisko straty przy wybijaniu piłki spod kosza (tym razem Duren się wyratował). Tym razem to nam dopisało szczęście ale to wszystko nie wyglądało najlepiej w tej końcówce.