Koniec marzeń

9 czerwca 2007 (artykuł sprzed 16 lat)

Piłkarzom Lechii już nie pomoże nawet walkower za mecz z Ruchem, o co wnioskuje gdański klub. W ostatniej kolejce II ligi biało-zieloni wystawili eksperymentalny skład, który nie poradził sobie w Stalowej Woli. Tamtejsza Stal wygrała 2:1 (1:1). Tym samym do czwartej pozycji, ostatniej premiowanej awansem do ekstraklasy, zespół Tomasza Borkowskiego traci cztery punkty.

Bramki: Krawiec 41, Ławecki 88 - Rogalski 16.

STAL: Wietecha - Ławecki, Pająk, Maciorowski, Wieprzęć (61 Drabik), Drozd (32 Pałkus), Stręciwilk, Dettlaff, Krawiec, Gęśla, Kowalczyk (46 Czyżyk).

LECHIA: Bąk - Wojtkiewicz, Brede, Trzebiński, Kosznik, Rogalski, Manuszewski, Wojciechowski (56 Cetnarowicz), Pietrowski, Piątek (64 Żuk), Kazubowski (63 Dziengielewicz).

Żółte kartki: Krawiec (Stal), Wojtkiewicz, Rogalski (Lechia).

Tak jak zapowiadał szkoleniowiec przed wyjazdem, jego podopieczni zagrali w eksperymentalnym składzie. Cały mecz na prawej obronie rozegrał II-ligowy debiutant Marcin Wojtkiewicz, a po przerwie szanse dostał inny nowicjusz w pierwszej drużynie Lechii Łukasz Dziengielewicz. Właściwie jedyną niespodzianką w wyjściowym składzie było zostawienie na ławce Piotra Cetnarowicza. Najskuteczniejszy snajper drużyny (12 goli) ustąpił pola Rolandowi Kazubowskiemu. - Chciałem sprawdzić tych, co do których nie miałem jeszcze jasności odnośnie ich dalszych wstępów w drużynie - przyznaje Borkowski.

Biało-zieloni rozpoczęli dobrze. W 7. i 9. minucie groźnie strzelał Sławomir Wojciechowski. Po pierwszy uderzeniu piłka zatrzymała się na poprzeczce, drugie obronił bramkarz. Chwilę później Tomasz Wietecha nie dał się pokonać Karolowi Piątkowi. Na dobrze dysponowanego golkipera miejscowych receptę znalazł dopiero Maciej Rogalski. Pomocnik, który wrócił do gry po kontuzji otworzył wynik w 16. minucie. Gospodarze wyrównali w 41. minucie. Celną "główką" popisał się Tadeusz Krawiec.

Po zmianie stron przewagę osiągnęła Stal. Lechia odgryzła się praktycznie już tylko strzałem Pawła Żuka. Natomiast Mateusz Bąk musiał się sporo natrudzić. Ponadto gospodarze dwukrotnie domagali się bezskutecznie rzutów karnych. Wynik został ustalony na minutę przed końcem. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową strzelił Jakub Ławecki.

Pozostałe wyniki 34. kolejki: Ruch Chorzów - Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:0 (3:0), Piast Gliwice - Śląsk Wrocław 3:0 (1:0), KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Zagłębie Sosnowiec 2:2 (0:1), Miedź Legnica - Polonia Bytom 0:4 (0:1), Tiger Kmita Zabierzów - Górnik Polkowice 1:2 (1:2), Jagiellonia Białystok - Unia Janikowo 2:2 (2:0), ŁKS Łomża - Odra Opole 1:1 (1:1). Polonia Warszawa - Zawisza Bydgoszcz 3:0 walkower.

18. Zawisza Bydgoszcz 34 12 2 20 30:64 38

Awans do ekstraklasy: Ruch, Jagiellonia, Polonia B., Zagłębie.
Degradacja: Miedź, KSZO i Górnik (karna za aferę korupcyjną), Zawisza (wycofany po rundzie jesiennej).
Baraże o utrzymanie: Unia, Stal, Kmita. Nie będzie czwartego meczu barażowego. Wicemistrz III ligi, który wylosuje w barażu KSZO, awansuje do II ligi bez gry.

• KOMPROMITACJA!!!!!!!

Borek,Turnowiecki, Jenek idźcie stąd!!!!!

• 0 0

• Będziemy protestować ! Trawa w St.Woli była za bardzo zielona i to podkopało nasze tynkarskie morale.

• 0 0

• smutne czasy trojmiasta

No i sie zaczyny taniec pingwina, trojmiasto LECHIIA i ARKA.
    Maja wspanialych kibiecow ale nieestety nie maja 1 ligi te dwa kluby jeszcze nigdy nie graly razem w 1 lidze, jeszcze nigdy nie mieli 1 ligowych derbow!!!!!!! i sie nie doczekaja!!!!!! trojmiasto to cienizna.....

• 0 0

• Lechia dostanie walkowera za ten mecz !

... bo sędzie uznał 2 bramki strzelone z główki a to niedozwolone i moja ukochana Lechia dostanie walkowera :)

• 0 0

• Dziękuję

Przynajmniej już nie bedzie żadnych wątpliwości: nie zasługujemy na ten awans !
    I skończą sie jakieś kopmromitujące teksty o odwołaniach czy degradacjach innych drużyn.
    Żeby awansowac trzeba grać (ewentualnie kupić ;-) tu przepraszam kibiców Arki)
    ale takie są niestety realia w naszej piłce

pozdr
    dla normalnych

ps. przykro, że czekają nas mierne derby II ligowe. Śmiech na całą Polskę.

• 0 0

• Ale przecież jeszcze zawsze można zamknąć 14 czerwca stadion tynkorzom

Przecież narobili tyle syfu z Ruchem,przedtem z Pogonią te banany i transparenty z Rudolfem Hessem,no nazbierało się trochę.Chyba nie wydrukują w Gdańsku na lechię karnetów tej jesieni

• 0 0

• a ja sie ciesze bo lechia to 2 liga jest i bedzie forever

wiec po co budowac stadion baltic arena na 4 mecze dla kogo i po co kto go utrzyma myslal ktos?
    lepiej zbudowac stadion z podgrzewana plyta zadaszeniem na 30 tys tyle ile uefa nakazuje to jest minimum ale na traugutta po tych 4 meczach zostanie dla lechii na 2 lige w sam raz