Koniec marzeń

star.
11 marca 2002 (artykuł sprzed 22 lat)
Scenariusz wymarzony przez tysiące kibiców gdańskiego hokeja nie sprawdził się. Stoczniowiec przegrał w piątek w "Olivii" 0:2 i wczoraj w "Spodku" 1:5. Do finału play off awansował GKS Katowice. Nasz zespół, po raz trzeci w historii, zagra o brązowy medal MP. Pierwszy mecz z GKS Tychy, który miał dłuższy o pięć dni odpoczynek, już jutro.

Gdańszczanie wyjechali na Śląsk w sobotę rano. Decyzja o szybszym wyjeździe na decydujące spotkanie zapadła krótko po nieudanym występie przed własną, rekordową publicznością (ok. 4000 kibiców). - Zespół zdradzał oznaki zmęczenia, więc uznaliśmy, że lepiej wyjechać po sobotnim rozruchu niźli zarywać noc - wyjaśniał Henryk Zabrocki.

Nasza drużyna zatrzymała się w miejscowości Bieruń Nowy, położonej na drodze do Oświęcimia. W tamtym kierunku jednak "stocznia" nie podąży. - O wszystkim przesądził początek gry. Nie upłynęły trzy minuty, a już było 2:0 dla gospodarzy - mówił smutnym głosem drugi trener gdańszczan. - Mecz jednak nie różnił się od wcześniejszych. Trwała ostra walka. Mimo wysokiej porażki byliśmy równorzędnym przeciwnikiem. Na początku drugiej tercji przez ponad minutę graliśmy pięciu na trzech. To był najlepszy moment na zdobycie kontaktowej bramki. Nie udało się, a za chwilę dobił nas Urban. Zresztą i tak szansę na wielki finał zmarnowaliśmy u siebie...

****************************

Młodzicy Stoczniowca zajęli czwarte miejsce w turnieju finałowym MP, który zakończył się w Sosnowcu. W meczu o brązowy medal zespół Zenona Obłońskiego przegrał z Unią Oświęcim 0:2 (0:1, 0:0, 0:1). Tytuł mistrzowski zdobyło Podhale Nowy Targ.

Gdańscy hokeiści w fazie grupowej pokonali unistów 4:2, ale w końcówce turnieju zabrakło im sił. - Pięć meczów w sześć dni, to wielki wysiłek. Drogo kosztował nas półfinał z Krynicą - opowiadał Bogdan Jędrzejczyk, ojciec Jakuba, jednego z kilku chłopców, którzy zostali z wicemistrzowskiej ekipy młodzików Wiesława Walickiego. - Do 58 minuty było 4:4, po czym straciliśmy dwa gole. Równolegle zespół z Oświęcimia, wysoko przegrywając z Podhalem, nie zmęczył się. Medalu nie mamy, ale na pociechę została nam nagroda dla Cezarego Mazy, uznano za najlepszego bramkarza mistrzostw.

STOCZNIOWIEC: Maza (Kobiella, Rostkowski) - Wańczyk, Tchórzewski; Peters, J. Jędrzejczyk, Surgot - Olender, Pilawski; Sawlewicz, Czaja, Balcewicz - Kaszkur, Urbanowicz; Cytawa, Szyrszyng, Prygoń - Radecki, Maciulko, Kaczorowski, Dittmer.

• Unia MISTRZEM

UNIA MISTRZEM POLSKI UNIA MISTRZEM I CO KATOWICE ?Może innym razem Zdobędziecie Mistrza teraz napewno nie!!!!!

• 0 0

• Ja nie kumam jak mozna przy takiej szansie i tylu ludziach ktorzy ruszyli dupy i przyszli pokibicowac, grac tak bez jaj.
    Przez dwie tercje mimo iz w tym roku nie bylo takiej ilosci ludzi, bylo po prostu cicho.A gdyby wlozyli troche serca w ten mecz to moglo byc tak ze sasiada byloby trudno uslyszec.
    Dlaczego tak grali...niech mi ktos wytlumaczy.
    Bo w trzeciej tercji okazalo sie ze mozna jedzic szybciej i atakowac agresywnie.Jak wiec wytlumaczyc to co dzialo sie w pierwszych dwoch.Czyzby im nie zalezalo tak jak w meczu z Zaglebiem, bo obraz byl podobny.
    Czy to mozliwe ze zawodnicy grajacy w polfinale mistrzostw polski i z aspiracjami na final, nie potrafia dokladnie zagrac do partnera gdy nie sa nawet atakowani, albo maja problem z opanowaniem podania o sredniej sile, tudziez z uporem maniakow trafiaja krazkiem w nogi rywali..?
    JA TEGO K....A NIE ROZUMIEM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    A moze ja siedzialem w jakiejs innej Olivii i to byl jakis inny mecz.
    Sam grywam w siatkowke i nie denerwuja mnie porazki bo te sie zdarzaja i nie da sie ich unkiknac, ale jak ktos nie chce grac gdy zyciowa byc moze szansa jest o krok, gdy ktos nie ma ochoty dac z siebie wszystkiego gdy przyszlo dla niego 5 tys, luda !!!!, to mnie to wk....wia. Czy to jest w porzadku. I dlaczego nikt nie nazwie tego tak jak to wygladalo..?
    I nikt mi nie powie ze oni chcieli, bo jak sie chce to nawet ktos kto sie nie zna ani troszke na hokeju cos takiego zauwazy.
    A we wspomnianym meczu checi bylo tylko troche i to na koncu.
    A gdzie byly przez perwsze 40 minut !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• 0 0

• wejdz jelopie na lod

mowisz ze grasz w siatkowke...jakby
    Ciebie przyszlo ogladac 5 tysiecy w co watpie to tez bys sie spial i ciezko byloby ci grac.

• 0 0

• Do Pawła

Stary troche wyluzuj. Stoczniowiec to mloda druzyna i trudno wymagac, zeby z teamu ktory gra o utrzymanie zrobil sie mistrz Polski. Katowice buduja druzyne przez kilka lat i itak mialy z nami problem. Trzeba pogratulowac chlopakom za ambicje i czas oczekiwania na piatkowy mecz. Za rok bedzie lepiej, a w tym sezonie trzeba walczyc o braz i nie mozna sie od nich odwrocic

• 0 0

• To moze niech graja kibole ???

Jak wam sie zdaje chlopaki moze kibole beda lepsi?
    Nasza pierwsza liga przeciez to sa nowicjusze wynika z tego co pisze przemas od nich nie mozna wymagac by grali dobrze bo pewnie weszli na lud dopiego wczoraj i jeszcze nie wiedza ktora strona kija grac.Nie przesadzajcie to sa dorosli juz ludzie graja juz od wielu lat, powinni przyjac odrobine krytyki i wyciagnac z tego wnioski, na koniec pozdrawiam walecznych kiboli (Lwy Gdanskie) i zapraszam wszystkich chetnych 23.03.2002 do Sosnowca na MP amatorow tam wlasnie bedziecie mogli zobaczyc co znaczy serce do gry. Pozdrawiam

• 0 0

• Drogi Pawelku

Pawelku moj drogi !!!
    Mniemam ze jestes mocno zawiedziony tym meczem i w pewnym stopniu przyznaje ci racje, lecz nie mozna mowic ze chlopaki nie dali z siebie wszystkiego! od wielu lat chodze na Stocznie i nigdy nie widzialem aby 100cznia grala jak rowny z rownym w walce o final!!!!! Planem bylo zajecie 4 miejsca przed playoffami i to zostalo wykonane. Natomiast co bedzie dalej to sie okaze. Katowice to druzyna z aspiracjami do zlotego medalu, wiec nie wyrazaj zbyt pochopnych opinii na temat gdanskiej druzyny bo ich krzywdzisz! Przegrana byla wkalkulowana, wiec nie zalamujmy sie tylko walmy na olivie dopingowac naszych w walce o braz!!!!

• 0 0

• GKS KATOWICE MISTRZ

przykro mi ze odpadliscie ale pogodzcie sie z faktem mistrzem Polski bedzie GKS KATOWICE