Szczypiorniści przegrali ostatnie mecze roku

14 grudnia 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
Końcówka roku była generalnie udana dla trójmiejskich szczypiornistów występujących w I lidze. Bezpośrednio przed świąteczną przerwą zarówno Kar-Do Spójnia jak i SMS, doznały jednak porażek. Na zdjęciu Łukasz Szlinger (Spójnia). Końcówka roku była generalnie udana dla trójmiejskich szczypiornistów występujących w I lidze. Bezpośrednio przed świąteczną przerwą zarówno Kar-Do Spójnia jak i SMS, doznały jednak porażek. Na zdjęciu Łukasz Szlinger (Spójnia).

Szczypiorniści Kar-Do Spójni Gdynia przegrali wyjazdowy mecz z Borodinem Legionowo 26:36 (13:16). Tym samym na starciu z niepokonanym dotychczas liderem I ligi zakończyła się ich seria sześciu spotkań bez porażki. Porażką rok zakończył także SMS Gdańsk, który po dwóch kolejnych wygranych uległ Warmii Traveland Olsztyn 35:43 (16:27).

Borodino Legionowo - Kar-Do Spójnia Gdynia 36:26 (16:13)
KAR-DO SPÓJNIA: Zimakowski, Skowron - Kowalski, Chyła 1, Naus 1, Bielec, Nazimek 1, Stelmasik 2, Bystram, Staniszewski 1, Nowaliński, Wróbel 5, Szlinger 6, Rychlewski 8, Derdzikowski 1.

Końcówka roku była dla Kar-Do Spójni bardzo udana, gdyż podopieczni Marcina Markuszewskiego nie przegrali sześciu kolejnych meczów. Passa, która trwała od 25 października została jednak przerwana przez jedyny niepokonany dotychczas zespół w grupie A I ligi.

Borodino już po 5 minutach gry prowadziło 4:1, a z czasem przewaga gospodarzy urosła nawet do sześciu bramek.

- Moi zawodnicy wyszli na parkiet trochę przestraszeni, nie byli pewni czy poradzą sobie z tak doświadczonym zespołem jak drużyna z Legionowa. Nastawialiśmy na twardą walkę, ale dopiero po nieudanym początku pierwszej połowie udało nam się bardziej wysunąć obronę i dojść rywali nawet na dwa trafienia - wyjaśnia trener Markuszewski.

Po przerwie gdynianie robili co mogli, by nie tracić dystansu do gospodarzy. Udawało się to jedynie przez kilka pierwszych minut, ale później miejscowi odskoczyli na dziesięć bramek.

- Pokazali nam różnicę umiejętności jak nas dzieli. Myślę jednak, że ta porażka jest trochę zbyt wysoka. W naszej grze od dłuższego czasu widać progres. Mocno przepracujemy przerwę świąteczną i liczę na to, że w nowym roku będzie jeszcze lepiej - dodaje szkoleniowiec Kar-Do Spójni.

Warmia Traveland Olsztyn - SMS Gdańsk 43:35 (27:16)
SMS: Skrzyniarz, Szot - Kowalczyk 9, Majdziński 7, Moryto 1, Bekisz 4, Skwierawski 2, Mrozowicz 2, Sićko 2, Salacz 1, Pietruszko 1, Szała 1, Kawka 5.

Po dwóch wygranych z rzędu humory przed świętami zepsuli sobie nieco gracze SMS Gdańsk. Licealiści tylko w pierwszej połowie wyjazdowego meczu z Warmią Traveland rzucili wprawdzie 16 bramek, ale stracili aż 27. Ta wymiana ciosów jeszcze po kwadransie gry dawała remis 11:11, ale gospodarze do przerwy bardzo skutecznie skorzystali na słabości defensywy podopiecznych Marcina Pilcha.

- Do przerwy zagraliśmy praktycznie bez obrony. Warmia grała ostro i korzystając ze swojego doświadczenia, grali wyżej i aktywniej, a gdy wreszcie zaczęliśmy bronić, to pojawiły się problemy ze skutecznością. Nie trafialiśmy z czystych pozycji. Nie da się pozostać w kontakcie z rywalem tracąc tyle bramek - przyznaje szkoleniowiec.

Część zawodników SMS czekają teraz szkolne egzaminy, natomiast inni już w poniedziałek wyjadą na zgrupowanie juniorskiej kadry do Cetniewa. 26 grudnia szczypiorniści wyjadą na międzynarodowy turniej do Niemiec.

Rozgrywki I ligi mężczyzn wznowione zostaną w weekend 24-25 stycznia. Wcześniej zagrają występujące na tym samym poziomie szczypiornistki AZS Łączpolu AWFiS Gdańsk. Podopieczne Jerzego Cieplińskiego zakończyły tegoroczne występy dwie kolejki wcześniej ze względu na kadrowe obowiązki Karoliny Siódmiak, która walczy dla reprezentacji Polski w mistrzostwach Europy.

POLSKIE SZCZYPIORNISTKI PRZEGRAŁY Z DANIĄ

Gdańszczanki, które mimo tego utrzymały przodownictwo w tabeli, zaległe mecze z UKS PCM Kościerzyna i Koroną Handball Kielce rozegrają odpowiedni 3 i 6 stycznia.

Wyniki 13 kolejki

• KPR Borodino Legionowo - KAR-DO SPÓJNIA GDYNIA 36:26 (16:13)
  • Warmia Traveland Olsztyn - SMS GDAŃSK 43:35 (27:16)
  • Meble Wójcik Elbląg - Polski Cukier Pomezania Malbork 25:30 (11:17
  • AZS AWF Biała Podlaska - MKS Henri Lloyd Brodnica 36:25 (15:9)
  • Real Astromal Leszno - Warszawianka Warszawa 36:24 (15:12)
  • Wolsztyniak Wolsztyn - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 22:27 (12:12)
  • Vetrex Sokół Kościerzyna - MKS Poznań 31:28 (18:15)

Opinie (5)

• Klęska pod borodinem (2)

Spójnia Gdynia - polec dziesięcioma punktami to demolka, niestety.

• 3 7

• jeśli już, to bramkami
      punkty to w siatkówce lub koszu

• 7 0

• nic sie nie stalo

Myślę ze i tak chlopaki dali radę. Zycze wszystkim zawodnikom aby w przyszlym roku poszli za ciosem i na koniec sezonu zostali na podobnym miejscu. Powodzenia!!!

• 0 0

• Wysoka porażka

ale nie dziwi, bo z liderem. Trzeba dalej grać swoje jak w ostatnich meczach i będzie OK.