Koniec passy bez porażek w Gdyni

Krzysztof Klinkosz
25 lutego 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Piłkarze Wisły po raz trzeci z rzędu wygrali w Gdyni 1:0. W poprzednim sezonie żółto-niebiescy przegrali po samobójczym golu Adriana Mrowca, a w 2009 roku jedyną bramkę strzelił Brazylijczyk Marcelo.

Wraz z opuszczeniem Narodowego Stadionu Rugby skończyła się passa piłkarzy Arki bez porażki w ekstraklasie w meczach rozgrywanych u siebie, która obejmowała dziewięć spotkań i trwała od kwietnia ubiegłego roku. Na inaugurację rundy wiosennej gdynianie na nowym obiekcie przegrali pechowo z Wisłą Kraków 0:1 (0:0). Na naturalnej trawie żółto-niebiescy nadal w tym sezonie nie potrafią strzelić gola. Podobnie jak jesienią, na wyjeździe, także i tym razem pogrążył ich Patryk Małecki, któremu jeszcze przed strzeleniem gola miejscowa widownia nie szczędziła epitetów.

Wisła Kraków Wisła Kraków
Moretto - Bruma, Rozić, Szmatiuk, Noll - Płotka - Duarte, Bożok, Zawistowski, Bednarek - Mawaye
Sędziowie: Raczkowski (Warszawa)
Widzów: 11 000
Pareiko - Cikos, Chavez, Jaliens, Paljić - Wilk, Siwakow - Małecki, Melikson, Kirm - Genkow
  • 61' Duarte Zmiany Labukas
  • 85' Mawaye Zmiany Ross
  • 88' Bożok Zmiany Burkhardt
Zmiany Zmiany
  • 85' Kirm Zmiany Żurawski
  • 85' Siwakow Zmiany Jirsak
  • 90+3 Genkow Zmiany Garguła
Bramki Bramki
  • 89' Małecki
  • 25' Płotka
Kartki Kartki

Trener Dariusz Pasieka zaskoczył nieco wyjściowym składem, na lewej pomocy ustawiając nominalnego obrońcę Bednarka. Tym samym Bożok przeszedł do środka, spychając na ławkę rezerwowych Burkhardta, w rezerwie pozostaje też Labukas, mimo że przez ostatni tydzień przechodził kurację antybiotykową, która musiała osłabić organizm Litwina
"Biała Gwiazda" ustawiona ofensywnie 1-4-2-3-1, gdynianie w tradycyjnym schemacie 1-4-1-4-1, Płotką "zawieszonym" między obroną a pomocą oraz Mawaye jako najbardziej wysuniętym napastnikiem, na ławce pozyskany zimą Peruwiańczyk Ross
Obydwa zespoły już na murawie, losowanie stron boiska. Według stacji meteo w Gdyni o 20.00 jest - 10 stopni Celsjusza.
1'
Rozpoczęli piłkarze gdyńscy
1'
Duarte przegrywa pojedynek z obrońcą Wisły, gospodarze wywalczyli tylko korner.
2'
Płotka po rzucie rożnym strzelał sprzed "16", jednak obok bramki Wisły.
3'
Arka przeważa, Mawaye zbytnio zwlekał z oddaniem strzału i piłka po nogach wiślaków wyszła na aut.
4'
Pierwsza zaczepna akcja Wisły, udanie interweniuje Moretto.
6'
Zawistowski z prawej strony zacentrował w pole karne ale Mawaye nie doszedł do piłki.
8'
Wisła zagęściła obronę na 25 - 30 metrze przed własną bramką.
10'
Genkow przewraca się w polu karnym Arki po ataku Brumy, na powtórce telewizyjnej widać, że wiślak był faulowany od tyłu. Sędzia nakazuje grać dalej i to jest najważniejsze, nie ma karnego
11'
Rozić główkował z 10 metra po wrzutce z kornera, bramkarz Wisły broni.
14'
Gdynianie, nieco przypadkowo, po błędzie Wisły otrzymali piłke przed polem karnym gości, jednak nie wykończyli akcji nawet strzałem.
15'
Gdynianie jak na razie uważnie w obronie. Defensorzy wychodzą daleko przed pole karne.
17'
Gra przeniosła się do środka pola.
18'
Strzał Małeckiego z dystansu z łatwością wyłapuje Moretto.
21'
"Akcja z niczego" Wisły, Małecki uderzył na bramkę, Moretto wybił piłkę przed siebie a Kirm z 7 metrów trafił w słupek.
22'
Odpowiedź Arki natychmiastowa, Mawaye jednak fatalnie skiksował w polu karnym i niemal wybił piłkę na aut.
25'
Błąd defensywy Wisły ale niewykorzystany przez gospodarzy.
25'
Żółtą kartką został ukarany Płotka , który złapał w pół i przewrócił uciekającego mu Meliksona. Po chwili gdynianin faulował jeszcze raz, tym razem ciął równo z trawą Wilka. Dobrze, że nie został wyrzucony z boiska.
28'
Pajlić zagrywał w pole karne Arki jednak Moretto pewnie chwyta futbolówkę.
29'
Bożok wyjaśnia sytuację wybijając piłkę na róg.
30'
Małecki w polu karnym ale dośrodkowanie mija bramkę Arki.
31'
Wisła próbuje zdobywać teren metr po metrze ale oprócz Małeckiego krakowianom brakuje przyspieszenia w decydujących momentach.
34'
Teraz Wisła częściej na połowie gospodarzy
34'
Jaliens podaniem do bramkarza wyjaśnia sytuację.
36'
Duarte chciał podaniem uruchomić Mawaye ale piłkę przejęli wiślacy.
38'
Cikos otrzymał piłkę na dziesiątym metrze, miał przed sobą tylko Moretto ale spudłował.
39'
Wisła przycisnęła, gdynianie bronią się wybijając na aut.
39'
Po rzucie rożnym Noll przeniósł piłkę nad poprzeczką
40'
Bruma daleki wrzut w pole karne z autu, jednak nie było tam nikogo z żółto-niebieskich.
42'
Mawaye przegrywa z Wilkiem i Chavezem
43'
Gdynianie próbują uruchamiać ataki długimi przerzutami ale piłki nie dochodzą do adresatów.
45'
Sędzia dolicza minutę do czasu gry w pierwszej połowie
45+1
Koniec pierwszej połowy Arka - Wisła 0:0
46'
Rozpoczyna się druga połowa
46'
Paljić z dystansu ale bardzo niecelnie
48'
Małecki probował uruchomić Kirma, jednak ten zamiast strzelać odegrał do tyłu i z akcji Wisły nic nie wyszło.
49'
Kirm znów w narożniku pola karnego, tym razem oddał strzał ale piłka wybita na róg.
50'
Po kornerze piłke łapie Moretto.
52'
Kirm w walce z dwoa gdynianami wywalczył tylko wrzut z autu.
53'
Bednarek zacentrował w pole karne ale Mawaye nie opanował tam piłki
54'
Noll krótko z autu,Zawistowski przedłuża piłkę w polu karnym, ta trafia do Płotki ale gdynianin prosto w ręce golkipera gości.
57'
Arka przyspieszyła i Wisła ucieka się do fauli.
57'
Strzał Brumy z dystansu zablokowany przez Siwakowa.
59'
Róg dla Arki, piłka niczym na stole bilardowym odbijała się od gdynian w polu karnym. Zawistowski zagrał do Nolla, ten próbował strzelać, ale wyszło podanie, Mawaye z 3 metrów piętą uderzył futbolówkę, Estoński bramkarz Pareiko z dużym trudem, ale obronił jednak Wisłę
61'
Zmiana w zespole Arki Gdynia. Boisko opuszcza Duarte, w jego miejsce wchodzi Labukas.
62'
Arka w natarciu ale bez wykończenia akcji.
63'
Noll fauluje szarżującego Meliksona
65'
Gra przesunęła się na środek pola
67'
Małecki nie zdołał celnie odegrać piłki w polu karnym Arki.
69'
Zawistowski za późno dośrodkowywał a mogła być groźna sytuacja dla Arki.
71'
Małecki po samodzielnej akcji strzelił na bramkę ale Moretto złapał piłkę.
72'
Noll "wycina" Genkowa przed polem karnym
73'
Bramkowa sytuacja dla Wisły. Kirm wrzucił piłkę z rzutu wolnego, z 25 metrów w pole karne, Małecki główkował minimalnie obok słupka.
74'
Małecki do Kirma ale ten nie miał pomysłu na wykończenie akcji.
75'
Arka przeprowadziła pierwszą akcje zaczepną od dłuższego czasu ale nie stworzyła dużego zagrożenia.
76'
Małecki dwukrotnie uderzał na bramkę ale wywalczył tylko rog.
78'
Genkow zagrywał głową ale Moretto złapał bez trudu
78'
Mawaye minął obrońcę Wisły ale nie zdążył do piłki.
79'
Bednarek świetnie dośrodkował, pomiędzy graczy Wisły, po rzucie wolnym Zawistowskiego , ale nikogo z gdynian nie było w polu karnym.
80'
Chavez wygrał pojedynek biegowy z Bożokiem
82'
Mawaye niepotrzebnie zwolnił akcję i z szansy Arki nic nie wyszło.
85'
Zmiana w zespole Wisły Kraków. Boisko opuszcza Kirm, w jego miejsce wchodzi Żurawski.
85'
Zmiana w zespole Wisły Kraków. Boisko opuszcza Siwakow, w jego miejsce wchodzi Jirsak.
85'
Zmiana w zespole Arki Gdynia. Boisko opuszcza Mawaye, w jego miejsce wchodzi Ross.
85'
Bednarek za późno zagrał do Rossa i Peruwiańczyk stracił piłkę.
88'
Zmiana w zespole Arki Gdynia. Boisko opuszcza Bożok, w jego miejsce wchodzi Burkhardt.
89'
[0:1] NIESTETY 0:1. Gola dla Wisły strzelił Małecki. Cikos zacentrował w pole karne do Małeckiego, który oddał strzał, choć miał przed sobą dwóch obrońców Arki. Jednak ci rozstąpili się, nabierając się na zwód wiślaka, a Moretto nawet nie ruszył do interwencji!
89'
Żółtą kartką został ukarany Małecki (Wisła Kraków) za niesportowe zachowanie, za które uznaje się zdjęcie koszulki
90'
Sędzia dolicza 4 minuty gry.
90+2
Melikson na noszach znoszony z boiska. Rzeczywista kontuzja, czy zagrywka nastawiona na zyskanie czasu?
90+3
Jedna z ostatnich akcji Arki ale gospodarzom brakuje pomysłu na jej wykończenie.
90+3
Zmiana w zespole Wisły Kraków. Boisko opuszcza Genkow, w jego miejsce wchodzi Garguła.
90+5
Sędzia kończy mecz. Wisła wygrywa w Gdyni z Arką 1:0.

Ruch Chorzów - Lechia Gdańsk 0:0
, Cracovia - Legia Warszawa 3:3 (1:1), Polonia Bytom - PGE GKS Bełchatów 1:1 (0:0), Zagłębie Lubin - Korona Kielce 1:1 (1:1), Polonia Warszawa - Górnik Zabrze 0:0, Lech Poznań - Widzew Łódź 1:0 (1:0), Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław (przełożony na 8.03).

Opinie (252) ponad 100 zablokowanych

Wszystkie opinie

• WISEŁKA !!! ;D (2)

• 136 42

• a nie mówiłem!

• 3 3

• W GDYNI BEZ ZMIANY......................... WISLA PANY !!!!!!!!!

• 12 5

• Trzej Królowie Wielkich Miast...Śląsk-Wisełka-Lechia Gdańsk (1)

i wszystko w temacie

• 165 48

• Kolęda jakaś ? Pielgrzymka ?

U mnie już skończyli zbiórkę a tam ciągle zbierają.

• 4 20

• i nie ma areczki (1)

wielka arka zatopiona na własnym stadionie. ale taka racja stadion spieprzony to i gra też :-)