Arka rozbiła się o olsztyńskie catenaccio

23 października 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Od tej sytuacji, czyli próby zabrania szalika bramkarzowi Stomilu, zaczęły się ekscesy, po których sędzia do pierwszej połowy doliczył aż 10 minut. Na murawie Piotr Skiba nie dał się ani razu pokonać piłkarzom Arki Gdynia. Od tej sytuacji, czyli próby zabrania szalika bramkarzowi Stomilu, zaczęły się ekscesy, po których sędzia do pierwszej połowy doliczył aż 10 minut. Na murawie Piotr Skiba nie dał się ani razu pokonać piłkarzom Arki Gdynia.

- Arka miała przewagę, ale nasze catenaccio nie pozwoliło jej na strzelenie gola - oceniał Grzegorz Lech, który w minionym sezonie na ogół zawodził w Gdyni, a w piątkowy wieczór cieszył się ze Stomilem Olsztyn ze zwycięstwa na stadionie przy ul. Olimpijskiej 1:0 (1:0). Podobnie jak wiosną, także i w tym sezonie passa bez porażki żółto-niebieskich skończyła się na ośmiu meczach. Co gorsza martwi nie tylko sportowa przegrana, ale także ekscesy, które miały miejsce pod koniec pierwszej połowy. Trzeba było ją przedłużyć aż o 10 minut, gdyż ktoś nieodpowiedzialny próbował zabrać szalik bramkarzowi gości, co zapoczątkowało nikomu niepotrzebną awanturę. Wcześniej do szpitala pojechał kontuzjowany Paweł Abbott.

13 Jałocha - 32 Stolc, 3 Sobieraj, 29 Marcjanik, 23 Warcholak - 8 Marcus, 6 Łukasiewicz, 14 Nalepa, 19 Bożok - 11 Siemaszko - 9 Abbott
Miejsce: Stadion Miejski
Sędziowie: Korpalski (Toruń) oraz Sadowski, Sobczak
Widzów: 4256
82 Skiba - 18 Bucholc, 87 Czarnecki, 27 Wełna, 4 Ratajczak - 16 Szymonowicz, 5 Lech - 9 Suchocki, 10 Meschia, 8 Piotr Głowacki - 88 Kujawa
  • 40' 9 Abbott Zmiany 18 Yussuff
  • 66' 6 Łukasiewicz Zmiany 7 Renusz
  • 79' 32 Stolc Zmiany 28 Tomasiewicz
  • 70' 9 Piotr Głowacki Zmiany 11 Żwir
  • 84' 10 Meshia Zmiany 22 Nishi
  • 35' Ratajczak
  • 44' Nalepa
  • 45+7 Sobieraj
  • 77' Marcjanik
  • 80' Siemaszko
  • 88' Sobieraj
  • 36' Czarniecki
  • 44' Wełna
  • 69' Głowacki

PRZECZYTAJ, JAK PORAŻKĘ TŁUMACZYLI TRENER I PIŁKARZE ARKI ORAZ CO MÓWILI ZWYCIĘZCY

Kapitan Arki zdradził nam, że boi się głośno mówić o awansie, by rywale z tego powodu dodatkowo "nie spinali" się na żółto-niebieskich

KRZYSZTOF SOBIERAJ: NA OBECNE MIEJSCE ZAPRACOWALIŚMY SUMIENNĄ PRACĄ
trener Niciński wraca do tradycyjnego składy, w ataku ponownie Abbott (ARKA), mimo że po jednym z treningów w tym tygodniu napastnik musiał przepraszać szkoleniowca

PAWEŁ ABBOTT MUSIAŁ PRZEPROSIĆ TRENERA. SPRAWDŹ, O CO POSZŁO?
Abbott (ARKA) wraca po pauzie za kartki i odsyła na ławkę Yussuffa, druga roszada w porównaniu z "11" z ostatniej kolejki ma miejsce na prawej obronie, Stolc (ARKA) znów zmienia Sochę, który w Bytowie otrzymał dwie żółte kartki i przedwcześnie opuścił boisko
rezerwa Arki na piątkowy mecz: 24 Miszczuk, 2 Socha, 7 Renusz, 15 Mosiejko, 18 Yussuff, 25 Wojowski, 28 Tomasiewicz
w "11" Stomilu Lech (STOMIL), który poprzedni sezon spędził w Arce. Pomocnik nie spełnił pokładanych w nich nadziei i kontrakt nie został przedłużony
rezerwowi Stomilu: 13. Leszczyński, 11. Żwir, 22. Nishi, 6. Bartkowski, 12. Trzeciakiewicz, 77. Łukasik, 28. Chałas
w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu Arka pokonała w Gdyni Stomil aż 4:1. Dwa gole strzelił Marcus (ARKA), po jedynym dołożyli: Nalepa (ARKA) i Renusz.

PRZECZYTAJ RELACJĘ Z 14 MARCA 2015 ROKU

wspomniany Nalepa (ARKA) doczekał się dzisiaj kolejnego powołania do reprezentacji Polski do lat 20. 16 listopada pomocnik Arki ma szansę zagrać przeciwko Niemcom w Münster w ramach Turnieju Czterech Narodów. Przypomnijmy, że w ostatnim występie w biało-czerwonych barwach Michał był kapitanem i strzelił gola Szwajcarom

MICHAŁ NALEPA KAPITANEM REPREZENTACJI POLSKI U-20

piłkarze Stomilu z opóźnieniem dojechali na stadion w stosunku do tego co sobie zakładali, gdyż utknęli w korkach na trójmiejskiej obwodnicy, mecz ma rozpocząć się zgodnie z planem
piłkarze wychodzą na murawę, Stomil w żółto-błękitnych koszulkach, Arka na żółto-niebiesko
na prezentacje Arka wyszła w "koszulkach dla Mańka", zdjęli je tuż przed powitaniu drużyn, trykoty z murawy pozbierał masażysta Marek Latos
jeszcze przed pierwszym gwizdkiem doping z trybun dla Arki, o frekwencji tradycyjnie poinformujemy w drugiej połowie, gdyż wówczas w Gdyni utrzymujemy dane w tym względzie
1'
od środka rozpoczęła Arka
3'
"Zwycięstwo czeka nas" - skandują kibice Arki
4'
pierwsza groźniejsza akcja Arki, z prawego skrzydła dogrywał Marcus, w polu karnym do piłki nie doszedł Abbott (ARKA)
5'
teraz akcja obrońców, Warcholak (ARKA) nie doszedł do podania Sobieraja (ARKA)
6'
kolejna akcja Marcusa (ARKA), w polu karnym przegrał drybling z Lechem (STOMIL)
7'
"Arka gol" - z trybun
7'
Warcholak (ARKA) świetnie podał do Nalepy (ARKA), piłkę po strzale Michała z 7. metra odbił instynktownie Skiba (STOMIL)
9'
pierwszy wypadł ofensywny Stomilu kończy się rogiem
9'
i drugi korner z rzędu dla Stomilu
9'
tym razem po dośrodkowaniu Głowackiego nieco niepewnie piąstkował piłkę Jałocha (ARKA), ale obyło się bez zagrożenia dla bramki Arki
11'
dośrodkowanie Bożoka (ARKA) prosto w ręce Skiby (STOMIL)
12'
początek meczu przy przewadze Arki, Stomil cofnięty na 30-40 metr od własnej bramki, dopiero tutaj próbuje przejąc piłkę
14'
"Arka Gdynia" - skandowanie z trybun
16'
Lech (STOMIL) po raz kolejny wspomaga Stomil we własnym polu karnym, głową wybił piłkę po dośrodkowaniu Marcusa (ARKA), w Arce wymagano od niego głównie gry ofensywnej
17'
Jałocha (ARKA) najszybszy przy piłce po podaniu Meschii (STOMIL)
18'
Abbott (ARKA) wywalczył róg
18'
bez zagrożenia dla Stomilu po dośrodkowaniu z rogu Nalepy (ARKA)
18'
Bożok (ARKA) upadł przed polem karnym po straciu z Meschią, sędzia nakazał grać dalej
19'
po dośrodkowaniu Stolca (ARKA) Abbott (ARKA) stratował jednego z obrońców, czym umożliwił zamknięcie akcji Warcholakowi (ARKA), jednak Marcin nie zdołał oddać strzału
20'
na wysokości pola karnego Ratajczak (STOMIL) sfaulował Marcusa (ARKA)
21'
żaden z piłkarzy Arki nie doszedł do dośrodkowania Bożoka (ARKA) z wolnego
23'
Siemaszko (ARKA) pomaga kolegom w defensywie, w ciągu kilkunastu sekund dwukrotnie faulował na własnej połowie
24'
Stomil gra nieco odważniej niż na początku meczu, próbuje przenieść grę do środkowej strefy
27'
kilkadziesiąt żółto-niebieskich flag na sektorze "Górka"
28'
dośrodkowanie Marcusa (ARKA) prosto w ręce Skiby (STOMIL)
28'
po udanym początku od kilku minut "siadła" gra Arki
29'
Siemaszko (ARKA) odważnie wszedł między dwóch obrońców, ale przewrócił się w polu karnym, sędzia nakazał grać dalej
29'
to mógł być gol, po zagraniu Abbotta (ARKA) Siemaszko (ARKA) z 10. metra strzelał na bramkę Stomilu, Skiba (STOMIL) sparował piłkę na róg
30'
bez zagrożenia dla gości po dośrodkowaniu z rogu Bożoka (ARKA)
31'
niecelny strzał z dystansu Głowackiego
32'
rykoszet po strzale Abbotta (ARKA) sprzed z linii "16", piłka odbita od Lecha (STOMIL) wyszła na róg
32'
Relacja live race na sektorze "Górka", są też trzy sektorówki od dołu do góry trybuny
32'
po dośrodkowaniu Bożoka (ARKA) z rogu strzelał Abbott (ARKA), ale znów jego uderzenie zostało zablokowane
33'
"Areczko, ty najlepszych kibiców w Polsce masz..." - z trybun
35'
[0:1] STOMIL STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Ratajczak. Obrońca Stomilu wbiegł w pole karne, w czym zbytnio nie przeszkadzał mu Marcjanik, gdy był na linii bocznej pola bramkowego, z ostrego kąta zmieścił piłkę między Jałochą a słupkiem
35'
chwilę przed golem na sektor gości weszli kibice z Olsztyna
36'
Żółtą kartką został ukarany Czarniecki (STOMIL) po faulu na Abbotcie
36'
Abbott (ARKA) potrzebuje pomocy masażystów
37'
sygnalizacja do ławki rezerwowych, że będzie potrzebna zmiana
37'
do zmiany przygotowuje się Yussuff
39'
Abbott (ARKA) znoszony jest z boiska na noszach
40'
ARKA przeprowadza zmianę. W miejsce Abbotta wchodzi Yussuff.
40'
Yussuff (ARKA) na razie zajął miejsce za plecami Siemaszki (ARKA), który obecnie jest piłkarzem ustawionym najbliżej bramki Stomilu
41'
indywidualna akcja Nalepy (ARKA), wbiegł w pole karne i uderzył po długim rogu, nie trafił do bramki, a nikt też nie zdążył zamknąć akcji
43'
Relacja live zamieszanie za bramką Stomilu
43'
ktoś z trybun przedarł się na murawę i próbował zabrać szalik, który Skiba (STOMIL) zawiesił na siatce swojej bramki
43'
Relacja live interweniowała ochrona, ruszyli też w tamtym kierunku piłkarze obu drużyn
44'
sędzia daje po jednej kartce dla obu drużyn za niesportowe zachowanie
44'
Żółtą kartką został ukarany Nalepa (ARKA).
44'
Żółtą kartką został ukarany Wełna (STOMIL).
45'
sędzia główny naradza się z technicznym jeszcze przy linii bocznej
45+1
jeszcze jakiś przedmiot spadł na murawę
45+1
Relacja live piłkarze Arki podbiegli do kibiców i próbują ich uspokoić, jest Antoni Łukasiewicz, dobiega kapitan Krzysztof Sobieraj
45+6
Skiba (STOMIL) odbił piłkę po strzale Yussuffa (ARKA), nikogo nie było na dobitkę
45+7
Żółtą kartką został ukarany Sobieraj (ARKA) po faulu taktycznym
45+7
Jałocha (ARKA) odbił po boku piłkę po strzale z dystansu Szymonowicza (STOMIL)
45+9
na spalonym Nalepa (ARKA) po podaniu Bożoka (ARKA)
45+10
45+11
Bożok (ARKA) stracił piłkę przed polem karnym Stomilu
45+11
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA PRZEGRYWA 0:1
Kiepski wynik i jeszcze gorsze zachowanie części widowni. Za takie ekscesy z pewnością Arka nie uniknie kary finansowej. Jeśli chodzi o mecz to gdynianie mieli optyczną przewagę. Grali jednak nieskutecznie. Skiba (STOMIL) dobrze bronił strzały: Nalepy (ARKA) i Siemaszki (ARKA) w sytuacjach, które z powodzeniem można było zamienić na gola.
Stomil był nastawiony na kontry i strzały z dystansu. W 35. minucie ta taktyka dała efekty. Ratajczak (STOMIL) popisał się piękną akcją i sprytnym strzałem, ale nie bez winy byli defensorzy i bramkarz miejscowych.
w pierwszym piątkowym meczu 14. kolejki Zagłębie pokonało u siebie Chojniczankę 2:1. Już wiadomo, że bez względu na wynik w Gdyni to drużyna z Sosnowca będzie liderem I ligi po dzisiejszym dniu
46'
drugą połowę rozpoczął Stomil, w przerwie nie zaszły zmiany w składach
46'
przypomnijmy, że już w pierwszej połowie Arka musiała zmienić kontuzjowanego Abbotta (ARKA), gdyński napastnik został odwieziony do szpitala
47'
róg dla Arki
48'
wszystkie rogi bije Bożok (ARKA), tym razem znów bez zagrożenia dla bramki Stomilu
49'
a bramkarz Skiba (STOMIL) znów zawiesił szalik na swojej siatce, czuje się zapewne pewniej, gdyż teraz za plecami ma sektor gości
50'
początek drugiej połowy taki jak i pierwszej, Arka w ataku
50'
piłka po dośrodkowaniu Warcholaka (ARKA) wyszła poza boisko
51'
Warcholak (ARKA) 5 metrów przed linią boczną własnego pola karnego faulował Suchockiego (STOMIL)
51'
Marcus (ARKA) wybił piłkę po zagraniu piłki z wolnego Głowackiego
53'
"rozklepana" obrona Arki i piłka w siatce gdynian, gol jednak nie został uznany, gdyż Bucholc (STOMIL) był na spalonym
55'
nerwowo gra Arka od kilku minut
58'
Siemaszko (ARKA) do Yussuffa (ARKA) w polu karnym Stomilu, ale Anglik nie opanował piłki
58'
Kujawa (STOMIL) na spalonym po podaniu Głowackiego
59'
niezadowolenie publiczności po tym, gdy sędzia odgwizdał faul Łukasiewicza (ARKA), pomocnik Arki też się śmieje po tej decyzji
60'
60'
Oficjalna frekwencja 4256 kibiców
63'
indywidualna akcja Nalepy (ARKA), ale nie udało mu się dograć w polu karnym do kolegów
63'
zablokowany strzał Marcusa (ARKA)
64'
"Arkowcy gol" - z trybun
64'
rozgrzewa się Renusz
65'
Ratajczak (STOMIL) sfaulował Siemaszkę (ARKA) około 30 metrów od własnej bramki
65'
krótko rozegrany wolny przez Arkę, niecelny strzał Warcholaka (ARKA)
66'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Łukasiewicz , w jego miejsce wchodzi Renusz.
66'
zmiana ustawienia, Renusz (ARKA) wszedł na lewe skrzydło, a Bożok (ARKA) przesunął się do środka drugiej linii
66'
można oczekiwać jeszcze przejścia Marcusa (ARKA) na pozycję "10", ale na razie Brazylijczyk nadal na prawym skrzydle
68'
zablokowany strzał Warcholaka (ARKA)
68'
na murawie leży Głowacki, ale sędzia nie pozwala by weszli masażyści, gdyż ten piłkarz ma być za chwilę zmieniony, nakazuje pomocnikowi Stomilowi wstać i udać się do bocznej linii
69'
Sobieraj (ARKA) popycha Głowackiego, by schodził szybciej, kapitana Arki od przeciwnika odciąga Stolc (ARKA)
69'
Żółtą kartką został ukarany Głowacki (STOMIL) za opóźnianie gry
70'
gwizdy z trybun pod adresem olsztyńskiego piłkarza, który spacerkiem przeszedł sobie przez całą szerokość boiska
70'
STOMIL przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Piotr Głowacki, w jego miejsce wchodzi Żwir.
72'
Kujawa (STOMIL) uderzył głową po dośrodkowaniu Suchockiego (STOMIL), strzał jednak bardzo lekki i Jałocha (ARKA) łatwo złapał piłkę
75'
Powtarza się historia z pierwszej połowy, po przetrzymaniu początkowych ataków Arki Stomil stara się grać odważniej
76'
Tomasiewicz przygotowuje się do zmiany
77'
Żółtą kartką został ukarany Marcjanik (ARKA) po faulu na Kujawie
78'
"Gdyńska Arka" - z trybun
79'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Stolc, w jego miejsce wchodzi Tomasiewicz.
79'
odważna zmiana, ofensywny pomocnik zastąpił prawego obrońcę
80'
Żółtą kartką został ukarany Siemaszko (ARKA), który złapał za nogę i przewrócił Lecha
81'
oby Tomasiewicz (ARKA) potrafił odmienić losy meczu tak jak to zrobił niedawno w III-ligowych derbach Gdyni

PIERWSZE GOLE TOMASIEWICZA W ARCE. NA RAZIE W III LIDZE

82'
zamieszanie w polu karnym Stomilu, zablokowane strzały Renusza (ARKA) i Yussuffa (ARKA)
83'
Skiba (STOMIL) broni strzał Renusza (ARKA)
84'
STOMIL przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Meshia, w jego miejsce wchodzi Nishi.
84'
Japończyk, który wszedł na boisko, jest piłkarzem Lechii (STOMIL) Gdańsk, który do Stomilu został wypożyczony
85'
Jałocha (ARKA) piąstkuje piłkę po strzale z wolnego Żwira (STOMIL)
86'
strzał nad poprzeczką z dystansu Tomasiewicza (ARKA)
86'
szybka kontra Stomilu i wielka szansa na 2:0, Nishi zagrał w pole karne, ale Kujawa (STOMIL) chyba przestraszył się wychodzącego z bramki Jałochy (ARKA) i nie przerzucił piłki nad bramkarzem Arki
87'
zamieszanie na linii "16" Stomilu, próbowali strzelać Renusz (ARKA), Warcholak (ARKA) i Tomasiewicz (ARKA), ale wszystko było blokowane
żółta i czerwona
88'
Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Sobieraj (ARKA), który faulem taktycznym przerwał kontrę gości 3 na 3, nieprzepisowo zatrzymał Suchockiego
88'
pomocy lekarskiej potrzebuje Warcholak (ARKA)
89'
strzał Ratajczaka (STOMIL) z wolnego nad poprzeczką
89'
Sobieraj (ARKA), mimo czerwonej kartki, będzie mógł zagrać w następnej kolejce, do jego rejestru zostaną dopisane dwie żółte kartki, dotychczas miał jedną, a pauzuje się po czterech
90'
aż 5 minut doliczył sędzia
90+1
kolejna kontra Stomilu, Żwir (STOMIL) pudłuje w bardzo dobrej sytuacji
90+2
Kibice dopingują do końca. "Arka gol" - z trybun
90+5
powstrzymana kontra Suchockiego (STOMIL)
90+5
strata Marcusa (ARKA) i kontra Stomilu 3 na 2
90+5
Nishi (STOMIL) w pojedynku sam na sam z Jałochą (ARKA) przerzucił piłkę nad bramkarze i trafił w słupek
90+6
KONIEC MECZU. ARKA PRZEGRAŁA 0:1
Po przerwie Arka miała przewagę, starała się atakować, ale jej akcje na ogół kończyły się na zablokowanych strzałach. Stomil skupił się na obronie. Czym dłużej trwał mecz, tym goście mieli coraz więcej miejsca do atakowania. Przerywając jedną z takich kontr Sobieraj (ARKA) okupił czerwoną kartką. raz uratował gdynian słupek, innym razem ofsajd, gdy piłka po raz drugi znalazła się w siatce.

Wyniki 14 kolejki

• ARKA GDYNIA - Stomil Olsztyn 0:1 (0:1)
  • Zagłębie Sosnowiec - Chojniczanka 2:1 (2:1)
  • MKS Kluczbork - Bytovia 1:1 (0:1)
  • Rozwój Katowice - Pogoń Siedlce 2:3 (1:1)
  • Wigry Suwałki - Zawisza Bydgoszcz 0:1 (0:0)
  • Miedź Legnica - Olimpia Grudziądz 4:0 (2:0)
  • GKS Bełchatów - Sandecja Nowy Sącz 1:0 (0:0)
  • Wisła Płock - Chrobry Głogów 0:1 (0:1)
  • GKS Katowice - Dolcan Ząbki 2:0 (1;0)

Opinie (125) ponad 20 zablokowanych

• Bardzo słaby mecz (3)

Szczurek wydaje co roku miliony na arkę by reklamować miasto no to kibol "zareklamował" na całą Polskę. A potem zdziwienie, że nie ma sponsorów