Arka rozbiła się o olsztyńskie catenaccio

Od tej sytuacji, czyli próby zabrania szalika bramkarzowi Stomilu, zaczęły się ekscesy, po których sędzia do pierwszej połowy doliczył aż 10 minut. Na murawie Piotr Skiba nie dał się ani razu pokonać piłkarzom Arki Gdynia. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

- Arka miała przewagę, ale nasze catenaccio nie pozwoliło jej na strzelenie gola - oceniał Grzegorz Lech, który w minionym sezonie na ogół zawodził w Gdyni, a w piątkowy wieczór cieszył się ze Stomilem Olsztyn ze zwycięstwa na stadionie przy ul. Olimpijskiej 1:0 (1:0). Podobnie jak wiosną, także i w tym sezonie passa bez porażki żółto-niebieskich skończyła się na ośmiu meczach. Co gorsza martwi nie tylko sportowa przegrana, ale także ekscesy, które miały miejsce pod koniec pierwszej połowy. Trzeba było ją przedłużyć aż o 10 minut, gdyż ktoś nieodpowiedzialny próbował zabrać szalik bramkarzowi gości, co zapoczątkowało nikomu niepotrzebną awanturę. Wcześniej do szpitala pojechał kontuzjowany Paweł Abbott.

ARKA

13 Jałocha - 32 Stolc, 3 Sobieraj, 29 Marcjanik, 23 Warcholak - 8 Marcus, 6 Łukasiewicz, 14 Nalepa, 19 Bożok - 11 Siemaszko - 9 Abbott

STOMIL

82 Skiba - 18 Bucholc, 87 Czarnecki, 27 Wełna, 4 Ratajczak - 16 Szymonowicz, 5 Lech - 9 Suchocki, 10 Meschia, 8 Piotr Głowacki - 88 Kujawa
    • 40' 9 Abbott [ICO] 18 Yussuff
    • 66' 6 Łukasiewicz [ICO] 7 Renusz
    • 79' 32 Stolc [ICO] 28 Tomasiewicz
[ICO] Zmiany
  • 70' 9 Piotr Głowacki [ICO] 11 Żwir
  • 84' 10 Meshia [ICO] 22 Nishi
[ICO] Bramki
  • 35' Ratajczak
  • 44' Nalepa
  • 45+7 Sobieraj
  • 77' Marcjanik
  • 80' Siemaszko
  • 88' Sobieraj
[ICO]Kartki:
  • 36' Czarniecki
  • 44' Wełna
  • 69' Głowacki

PRZECZYTAJ, JAK PORAŻKĘ TŁUMACZYLI TRENER I PIŁKARZE ARKI ORAZ CO MÓWILI ZWYCIĘZCY

Kapitan Arki zdradził nam, że boi się głośno mówić o awansie, by rywale z tego powodu dodatkowo "nie spinali" się na żółto-niebieskich

KRZYSZTOF SOBIERAJ: NA OBECNE MIEJSCE ZAPRACOWALIŚMY SUMIENNĄ PRACĄ
    trener Niciński wraca do tradycyjnego składy, w ataku ponownie Abbott (ARKA), mimo że po jednym z treningów w tym tygodniu napastnik musiał przepraszać szkoleniowca

PAWEŁ ABBOTT MUSIAŁ PRZEPROSIĆ TRENERA. SPRAWDŹ, O CO POSZŁO?
    Abbott (ARKA) wraca po pauzie za kartki i odsyła na ławkę Yussuffa, druga roszada w porównaniu z "11" z ostatniej kolejki ma miejsce na prawej obronie, Stolc (ARKA) znów zmienia Sochę, który w Bytowie otrzymał dwie żółte kartki i przedwcześnie opuścił boisko
    rezerwa Arki na piątkowy mecz: 24 Miszczuk, 2 Socha, 7 Renusz, 15 Mosiejko, 18 Yussuff, 25 Wojowski, 28 Tomasiewicz
    w "11" Stomilu Lech (STOMIL), który poprzedni sezon spędził w Arce. Pomocnik nie spełnił pokładanych w nich nadziei i kontrakt nie został przedłużony
    rezerwowi Stomilu: 13. Leszczyński, 11. Żwir, 22. Nishi, 6. Bartkowski, 12. Trzeciakiewicz, 77. Łukasik, 28. Chałas
    w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu Arka pokonała w Gdyni Stomil aż 4:1. Dwa gole strzelił Marcus (ARKA), po jedynym dołożyli: Nalepa (ARKA) i Renusz.

PRZECZYTAJ RELACJĘ Z 14 MARCA 2015 ROKU

wspomniany Nalepa (ARKA) doczekał się dzisiaj kolejnego powołania do reprezentacji Polski do lat 20. 16 listopada pomocnik Arki ma szansę zagrać przeciwko Niemcom w Münster w ramach Turnieju Czterech Narodów. Przypomnijmy, że w ostatnim występie w biało-czerwonych barwach Michał był kapitanem i strzelił gola Szwajcarom

MICHAŁ NALEPA KAPITANEM REPREZENTACJI POLSKI U-20

[ICO]
    piłkarze Stomilu z opóźnieniem dojechali na stadion w stosunku do tego co sobie zakładali, gdyż utknęli w korkach na trójmiejskiej obwodnicy, mecz ma rozpocząć się zgodnie z planem
    piłkarze wychodzą na murawę, Stomil w żółto-błękitnych koszulkach, Arka na żółto-niebiesko
    na prezentacje Arka wyszła w "koszulkach dla Mańka", zdjęli je tuż przed powitaniu drużyn, trykoty z murawy pozbierał masażysta Marek Latos
    [ICO]
    jeszcze przed pierwszym gwizdkiem doping z trybun dla Arki, o frekwencji tradycyjnie poinformujemy w drugiej połowie, gdyż wówczas w Gdyni utrzymujemy dane w tym względzie
    1'
    od środka rozpoczęła Arka
    [ICO]
    3'
    "Zwycięstwo czeka nas" - skandują kibice Arki
    4'
    pierwsza groźniejsza akcja Arki, z prawego skrzydła dogrywał Marcus, w polu karnym do piłki nie doszedł Abbott (ARKA)
    5'
    teraz akcja obrońców, Warcholak (ARKA) nie doszedł do podania Sobieraja (ARKA)
    6'
    kolejna akcja Marcusa (ARKA), w polu karnym przegrał drybling z Lechem (STOMIL)
    [ICO]
    7'
    "Arka gol" - z trybun
    [ICO]
    7'
    Warcholak (ARKA) świetnie podał do Nalepy (ARKA), piłkę po strzale Michała z 7. metra odbił instynktownie Skiba (STOMIL)
    9'
    pierwszy wypadł ofensywny Stomilu kończy się rogiem
    9'
    i drugi korner z rzędu dla Stomilu
    9'
    tym razem po dośrodkowaniu Głowackiego nieco niepewnie piąstkował piłkę Jałocha (ARKA), ale obyło się bez zagrożenia dla bramki Arki
    11'
    dośrodkowanie Bożoka (ARKA) prosto w ręce Skiby (STOMIL)
    12'
    początek meczu przy przewadze Arki, Stomil cofnięty na 30-40 metr od własnej bramki, dopiero tutaj próbuje przejąc piłkę
    [ICO]
    14'
    "Arka Gdynia" - skandowanie z trybun
    16'
    Lech (STOMIL) po raz kolejny wspomaga Stomil we własnym polu karnym, głową wybił piłkę po dośrodkowaniu Marcusa (ARKA), w Arce wymagano od niego głównie gry ofensywnej
    17'
    Jałocha (ARKA) najszybszy przy piłce po podaniu Meschii (STOMIL)
    18'
    Abbott (ARKA) wywalczył róg
    18'
    bez zagrożenia dla Stomilu po dośrodkowaniu z rogu Nalepy (ARKA)
    18'
    Bożok (ARKA) upadł przed polem karnym po straciu z Meschią, sędzia nakazał grać dalej
    19'
    po dośrodkowaniu Stolca (ARKA) Abbott (ARKA) stratował jednego z obrońców, czym umożliwił zamknięcie akcji Warcholakowi (ARKA), jednak Marcin nie zdołał oddać strzału
    20'
    na wysokości pola karnego Ratajczak (STOMIL) sfaulował Marcusa (ARKA)
    21'
    żaden z piłkarzy Arki nie doszedł do dośrodkowania Bożoka (ARKA) z wolnego
    23'
    Siemaszko (ARKA) pomaga kolegom w defensywie, w ciągu kilkunastu sekund dwukrotnie faulował na własnej połowie
    24'
    Stomil gra nieco odważniej niż na początku meczu, próbuje przenieść grę do środkowej strefy
    27'
    kilkadziesiąt żółto-niebieskich flag na sektorze "Górka"
    28'
    dośrodkowanie Marcusa (ARKA) prosto w ręce Skiby (STOMIL)
    28'
    po udanym początku od kilku minut "siadła" gra Arki
    29'
    Siemaszko (ARKA) odważnie wszedł między dwóch obrońców, ale przewrócił się w polu karnym, sędzia nakazał grać dalej
    [ICO]
    29'
    to mógł być gol, po zagraniu Abbotta (ARKA) Siemaszko (ARKA) z 10. metra strzelał na bramkę Stomilu, Skiba (STOMIL) sparował piłkę na róg
    30'
    bez zagrożenia dla gości po dośrodkowaniu z rogu Bożoka (ARKA)
    31'
    niecelny strzał z dystansu Głowackiego
    32'
    rykoszet po strzale Abbotta (ARKA) sprzed z linii "16", piłka odbita od Lecha (STOMIL) wyszła na róg
    [ICO]
    32'
    race na sektorze "Górka", są też trzy sektorówki od dołu do góry trybuny
    32'
    po dośrodkowaniu Bożoka (ARKA) z rogu strzelał Abbott (ARKA), ale znów jego uderzenie zostało zablokowane
    [ICO]
    33'
    "Areczko, ty najlepszych kibiców w Polsce masz..." - z trybun
    [ICO]
    35'
    [0:1] STOMIL STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Ratajczak. Obrońca Stomilu wbiegł w pole karne, w czym zbytnio nie przeszkadzał mu Marcjanik, gdy był na linii bocznej pola bramkowego, z ostrego kąta zmieścił piłkę między Jałochą a słupkiem
    [ICO]
    35'
    chwilę przed golem na sektor gości weszli kibice z Olsztyna
    [ICO]
    36'
    Żółtą kartką został ukarany Czarniecki (STOMIL) po faulu na Abbotcie
    [ICO]
    36'
    Abbott (ARKA) potrzebuje pomocy masażystów
    37'
    sygnalizacja do ławki rezerwowych, że będzie potrzebna zmiana
    37'
    do zmiany przygotowuje się Yussuff
    [ICO]
    39'
    Abbott (ARKA) znoszony jest z boiska na noszach
    [ICO]
    40'
    ARKA przeprowadza zmianę. W miejsce Abbotta wchodzi Yussuff.
    40'
    Yussuff (ARKA) na razie zajął miejsce za plecami Siemaszki (ARKA), który obecnie jest piłkarzem ustawionym najbliżej bramki Stomilu
    41'
    indywidualna akcja Nalepy (ARKA), wbiegł w pole karne i uderzył po długim rogu, nie trafił do bramki, a nikt też nie zdążył zamknąć akcji
    [ICO]
    43'
    zamieszanie za bramką Stomilu
    [ICO]
    43'
    ktoś z trybun przedarł się na murawę i próbował zabrać szalik, który Skiba (STOMIL) zawiesił na siatce swojej bramki
    43'
    interweniowała ochrona, ruszyli też w tamtym kierunku piłkarze obu drużyn
    44'
    sędzia daje po jednej kartce dla obu drużyn za niesportowe zachowanie
    [ICO]
    44'
    Żółtą kartką został ukarany Nalepa (ARKA).
    [ICO]
    44'
    Żółtą kartką został ukarany Wełna (STOMIL).
    45'
    sędzia główny naradza się z technicznym jeszcze przy linii bocznej
    [ICO]
    45+1
    jeszcze jakiś przedmiot spadł na murawę
    [ICO]
    45+1
    piłkarze Arki podbiegli do kibiców i próbują ich uspokoić, jest Antoni Łukasiewicz, dobiega kapitan Krzysztof Sobieraj
    45+6
    Skiba (STOMIL) odbił piłkę po strzale Yussuffa (ARKA), nikogo nie było na dobitkę
    [ICO]
    45+7
    Żółtą kartką został ukarany Sobieraj (ARKA) po faulu taktycznym
    45+7
    Jałocha (ARKA) odbił po boku piłkę po strzale z dystansu Szymonowicza (STOMIL)
    45+9
    na spalonym Nalepa (ARKA) po podaniu Bożoka (ARKA)
    45+10
    45+11
    Bożok (ARKA) stracił piłkę przed polem karnym Stomilu
    45+11
    KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA PRZEGRYWA 0:1
    Kiepski wynik i jeszcze gorsze zachowanie części widowni. Za takie ekscesy z pewnością Arka nie uniknie kary finansowej. Jeśli chodzi o mecz to gdynianie mieli optyczną przewagę. Grali jednak nieskutecznie. Skiba (STOMIL) dobrze bronił strzały: Nalepy (ARKA) i Siemaszki (ARKA) w sytuacjach, które z powodzeniem można było zamienić na gola.
    Stomil był nastawiony na kontry i strzały z dystansu. W 35. minucie ta taktyka dała efekty. Ratajczak (STOMIL) popisał się piękną akcją i sprytnym strzałem, ale nie bez winy byli defensorzy i bramkarz miejscowych.
    w pierwszym piątkowym meczu 14. kolejki Zagłębie pokonało u siebie Chojniczankę 2:1. Już wiadomo, że bez względu na wynik w Gdyni to drużyna z Sosnowca będzie liderem I ligi po dzisiejszym dniu
    46'
    drugą połowę rozpoczął Stomil, w przerwie nie zaszły zmiany w składach
    [ICO]
    46'
    przypomnijmy, że już w pierwszej połowie Arka musiała zmienić kontuzjowanego Abbotta (ARKA), gdyński napastnik został odwieziony do szpitala
    47'
    róg dla Arki
    48'
    wszystkie rogi bije Bożok (ARKA), tym razem znów bez zagrożenia dla bramki Stomilu
    49'
    a bramkarz Skiba (STOMIL) znów zawiesił szalik na swojej siatce, czuje się zapewne pewniej, gdyż teraz za plecami ma sektor gości
    50'
    początek drugiej połowy taki jak i pierwszej, Arka w ataku
    50'
    piłka po dośrodkowaniu Warcholaka (ARKA) wyszła poza boisko
    51'
    Warcholak (ARKA) 5 metrów przed linią boczną własnego pola karnego faulował Suchockiego (STOMIL)
    51'
    Marcus (ARKA) wybił piłkę po zagraniu piłki z wolnego Głowackiego
    [ICO]
    53'
    "rozklepana" obrona Arki i piłka w siatce gdynian, gol jednak nie został uznany, gdyż Bucholc (STOMIL) był na spalonym
    55'
    nerwowo gra Arka od kilku minut
    58'
    Siemaszko (ARKA) do Yussuffa (ARKA) w polu karnym Stomilu, ale Anglik nie opanował piłki
    58'
    Kujawa (STOMIL) na spalonym po podaniu Głowackiego
    [ICO]
    59'
    niezadowolenie publiczności po tym, gdy sędzia odgwizdał faul Łukasiewicza (ARKA), pomocnik Arki też się śmieje po tej decyzji
    60'
    [ICO]
    60'
    Oficjalna frekwencja 4256 kibiców
    63'
    indywidualna akcja Nalepy (ARKA), ale nie udało mu się dograć w polu karnym do kolegów
    63'
    zablokowany strzał Marcusa (ARKA)
    64'
    "Arkowcy gol" - z trybun
    64'
    rozgrzewa się Renusz
    65'
    Ratajczak (STOMIL) sfaulował Siemaszkę (ARKA) około 30 metrów od własnej bramki
    65'
    krótko rozegrany wolny przez Arkę, niecelny strzał Warcholaka (ARKA)
    [ICO]
    66'
    ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Łukasiewicz , w jego miejsce wchodzi Renusz.
    66'
    zmiana ustawienia, Renusz (ARKA) wszedł na lewe skrzydło, a Bożok (ARKA) przesunął się do środka drugiej linii
    66'
    można oczekiwać jeszcze przejścia Marcusa (ARKA) na pozycję "10", ale na razie Brazylijczyk nadal na prawym skrzydle
    68'
    zablokowany strzał Warcholaka (ARKA)
    [ICO]
    68'
    na murawie leży Głowacki, ale sędzia nie pozwala by weszli masażyści, gdyż ten piłkarz ma być za chwilę zmieniony, nakazuje pomocnikowi Stomilowi wstać i udać się do bocznej linii
    69'
    Sobieraj (ARKA) popycha Głowackiego, by schodził szybciej, kapitana Arki od przeciwnika odciąga Stolc (ARKA)
    [ICO]
    69'
    Żółtą kartką został ukarany Głowacki (STOMIL) za opóźnianie gry
    70'
    gwizdy z trybun pod adresem olsztyńskiego piłkarza, który spacerkiem przeszedł sobie przez całą szerokość boiska
    [ICO]
    70'
    STOMIL przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Piotr Głowacki, w jego miejsce wchodzi Żwir.
    72'
    Kujawa (STOMIL) uderzył głową po dośrodkowaniu Suchockiego (STOMIL), strzał jednak bardzo lekki i Jałocha (ARKA) łatwo złapał piłkę
    75'
    Powtarza się historia z pierwszej połowy, po przetrzymaniu początkowych ataków Arki Stomil stara się grać odważniej
    76'
    Tomasiewicz przygotowuje się do zmiany
    [ICO]
    77'
    Żółtą kartką został ukarany Marcjanik (ARKA) po faulu na Kujawie
    78'
    "Gdyńska Arka" - z trybun
    [ICO]
    79'
    ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Stolc, w jego miejsce wchodzi Tomasiewicz.
    79'
    odważna zmiana, ofensywny pomocnik zastąpił prawego obrońcę
    [ICO]
    80'
    Żółtą kartką został ukarany Siemaszko (ARKA), który złapał za nogę i przewrócił Lecha
    81'
    oby Tomasiewicz (ARKA) potrafił odmienić losy meczu tak jak to zrobił niedawno w III-ligowych derbach Gdyni

PIERWSZE GOLE TOMASIEWICZA W ARCE. NA RAZIE W III LIDZE

82'
    zamieszanie w polu karnym Stomilu, zablokowane strzały Renusza (ARKA) i Yussuffa (ARKA)
    83'
    Skiba (STOMIL) broni strzał Renusza (ARKA)
    [ICO]
    84'
    STOMIL przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Meshia, w jego miejsce wchodzi Nishi.
    84'
    Japończyk, który wszedł na boisko, jest piłkarzem Lechii (STOMIL) Gdańsk, który do Stomilu został wypożyczony
    85'
    Jałocha (ARKA) piąstkuje piłkę po strzale z wolnego Żwira (STOMIL)
    86'
    strzał nad poprzeczką z dystansu Tomasiewicza (ARKA)
    [ICO]
    86'
    szybka kontra Stomilu i wielka szansa na 2:0, Nishi zagrał w pole karne, ale Kujawa (STOMIL) chyba przestraszył się wychodzącego z bramki Jałochy (ARKA) i nie przerzucił piłki nad bramkarzem Arki
    87'
    zamieszanie na linii "16" Stomilu, próbowali strzelać Renusz (ARKA), Warcholak (ARKA) i Tomasiewicz (ARKA), ale wszystko było blokowane
    [ICO]
    88'
    Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Sobieraj (ARKA), który faulem taktycznym przerwał kontrę gości 3 na 3, nieprzepisowo zatrzymał Suchockiego
    [ICO]
    88'
    pomocy lekarskiej potrzebuje Warcholak (ARKA)
    89'
    strzał Ratajczaka (STOMIL) z wolnego nad poprzeczką
    89'
    Sobieraj (ARKA), mimo czerwonej kartki, będzie mógł zagrać w następnej kolejce, do jego rejestru zostaną dopisane dwie żółte kartki, dotychczas miał jedną, a pauzuje się po czterech
    90'