Koniuszaniec i Kulwińska wygrywały z reprezentacją Polski

12 października 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Katarzyna Koniuszaniec w dwóch meczach preeliminacji mistrzostw świata zdobyła dla Polski pięć bramek. Katarzyna Koniuszaniec w dwóch meczach preeliminacji mistrzostw świata zdobyła dla Polski pięć bramek.

Katarzyna KoniuszaniecPatrycja Kulwińska dołożyły swoje cegiełki do udanego startu reprezentacji Polski w preeliminacjach do mistrzostw świata 2013 roku. W sobotę wraz z koleżankami z Vistalu Łączpolu zaprezentują się w meczu ligowym w Chorzowie. Dla gdynianek potyczka przeciwko Ruchowi będzie jedynym występ przed... dwutygodniową przerwą.

Patrycja Kulwińska w PGNiG Superlidze zdobyła 27 bramek, co daje gdyńskiej obrotowej trzecie miejsce na liście najskuteczniejszych snajperek tego sezonu. Patrycja Kulwińska w PGNiG Superlidze zdobyła 27 bramek, co daje gdyńskiej obrotowej trzecie miejsce na liście najskuteczniejszych snajperek tego sezonu.
Mistrzynie Polski w PGNiG Superlidze miały ponad trzytygodniową przerwę. Na krajowych parkietach o punkty nie grały od zwycięskiego meczu z Olimpią Nowy Sącz, wygranego 33:24 (przeczytaj relację).

-Podczas przerwy nie było z nami Koniuszaniec i Kulwińskiej, które trenowały z reprezentacją Polski, a także Królikowskiej i Zych, które na kadrowym zgrupowaniu były krócej. Po operacji kolana treningi wznowiła Katarzyna Duran, ale na razie ćwiczy indywidualnie. Do gry może wrócić pod koniec miesiąca - informuje Adrian Struzik, drugi szkoleniowiec Vistalu Łączpolu.

Reprezentacja Polski zainaugurowała preeliminacje mistrzostw świata od wygranych we Włoszech 32:11 (15:6) oraz u siebie nad Białorusią 29:19 (17:13). Gdyńskie kadrowiczki zagrały w obu tych spotkaniach. Koniuszaniec zdobyła łącznie pięć, a Kulwińska jedną bramkę.

Tabela wprowadzona: 2012-09-24
W sobotę o godzinie 16.00 gdynianki zagrają na wyjeździe z Ruchem Chorzów. Dla Vistalu Łączpolu będzie to zaledwie jeden z dwóch meczów w tym miesiącu. Spotkanie z Zagłębiem Lubin, które miało się odbyć 20 października, przełożone zostało bowiem na 5 grudnia.

-Na mecz z Ruchem jedziemy w pełnym składzie. Co prawda rywal nie zajmuje wysokiego miejsca w tabeli, ale to drużyna mająca dobre zawodniczki, a ponadto nam się w Chorzowie nigdy lekko nie wygrywało - dodaje trener Struzik.

Ruch rozpoczął sezon od dwóch porażek na własnym parkiecie z SPR Lublin 31:33 oraz niespodziewanej z KPR Jelenia Góra 27:29. Pierwsze punkty przywiózł dopiero ze Szczecina, wygrywając 27:21. Aż cztery chorzowskie szczypiornistki były powołane do kadry. Kinga Grzyb zdobyła w meczach z Włoszkami i Białorusinkami 9 bramek, Monika Migała grała w obu tych pojedynkach bez trafienia, a Karolina Jasinowska zaprezentowała się tylko w pierwszym z tych spotkań, dwukrotnie wpisując się na snajperską listę.

• 6 0

• Gdynianki "skazane "na M I S T R Z O S T W O !!!!

Całe TRÓJMIASTO za WAMI !!!

• 4 1

• (2)

Będą baty w Chorzowie, nieudacznik Niewrzawa przegra mecz.