Arka zremisowała w Legnicy i nadal jest liderem

8 kwietnia 2016 (artykuł sprzed 8 lat)

Konrad Jałocha zaliczył w szóstej wiosennej kolejce piąty mecz bez straty gola. Konrad Jałocha zaliczył w szóstej wiosennej kolejce piąty mecz bez straty gola.

Piłkarze Arki bezbramkowo zremisowali na wyjeździe z Miedzią Legnica i zaliczyli 11. mecz z rzędu bez porażki. Wynik nie krzywdzi żadnej z drużyn. W piątek najbliżej zwycięskiego gola był Mateusz Szwoch, który w drugiej połowie z wolnego posłał piłkę w słupek. Konrad Jałocha w czwartym meczu z rzędu zachował czyste konto i powiększył czas gry bez straty gola do 374 minut. Tego wieczora, ale tylko przed przerwą, najmocniej starał mu się zagrozić były napastnik żółto-niebieskich - Bartosz Ślusarski. Wobec podziału punktów Wisły Płock w Grudziądzu, gdynianie także po 25. kolejce będą otwierać tabelę I ligi.

MIEDŹ MIEDŹ
33 Kapsa - 3 Gorskie, 44 Stasiak, 24 Midzierski, 6 Telichowski - 20 Łuszkiewicz, 21 Rasak - 4 Łobodziński, 17 Forsell, 9 Labukas - 18 Ślusarski
Sędziowie: Radkiewicz (Łódź) oraz Śpiewak, Maciejewski
13 Jałocha - 2 Socha, 29 Marcjanik, 3 Sobieraj, 23 Warcholak - 7 Formella, 6 Łukasiewicz, 20 Sambea, 19 Bożok - 10 Szwoch - 9 Abbott
  • 88' 20 Łuszkiewicz Zmiany 29 Garuch
  • 46' 20 Sambea Zmiany 14 Nalepa
  • 62' 19 Bożok Zmiany 8 Marcus
  • 80' 9 Abbott Zmiany 11 Siemaszko
  • 35' Telichowski
  • 57' Rasak

Arka jest w doskonałej sytuacji. Już 10 punktów przewagi nad trzecią drużyną sprawia możliwość, by gdynianie cieszyli się z awansu już 11 maja, na cztery kolejki przed końcem rozgrywek
Po raz pierwszy od blisko 40 lat piłkarze Arki przystępują do meczu jako lider zaplecza ekstraklasy

TEGO NIE BYŁO W ARCE OD BLISKO 40 LAT
Trener Niciński nie sprawił zawodu Sambei (ARKA). Były piłkarz Miedzi jest w podstawowej "11" Arki

SAMBEA: NIE MAM DO NIKOGO ŻALU W LEGNICY
Po dobrej drugiej połowie w meczu z Pogonią, w której zdobył gola i asystę, po raz pierwszy wiosną w "11" znalazł się Bożok
(ARKA)

MIROSLAV BOŻOK: NIE MOŻEMY SIĘ NIKOGO BAĆ
oznacza to, że Słowak zagra na lewym skrzydle, a Skuteczny wiosną Formella (ARKA) przenosi się na prawą flankę

DARIUSZ FORMELLA: GRA DLA DRUŻYNY, A NIE POD SIEBIE
miejsce w "11" stracił Marcus, to jedyna zmiana w wyjściowym składzie w porównaniu z poprzednim meczem
przypominamy, że do 20 kwietnia możecie nadsyłać pytania do Mateusza Szwocha (ARKA) , które złożą się na okolicznościowy wywiad z pomocnikiem Arki

MATEUSZ SZWOCH LIGOWCEM MARCA. MOŻESZ ZADAĆ PYTANIE PIŁKARZOWI ARKI, KTÓRE ZNAJDZIE SIĘ W OKOLICZNOŚCIOWYM WYWIADZIE
rezerwowi Arki: 24 Miszczuk, 8 Marcus, 33 Fialho, 14 Nalepa, 17 Sangoy, 11 Siemaszko, 32 Stolc

Arka może zestawić optymalny skład, tego komfortu nie ma trener Tarasiewicz, w Miedzi kontuzjowany jest Garguła, a za kartki "wisi" Bartczak
w "11" gospodarzy nie brakuje piłkarzy znanych z występów w trójmiejskich klubach. Telichowski (MIEDŹ), Labukas (MIEDŹ) i Ślusarski (MIEDŹ) grali w Arce, a Kapsa (MIEDŹ) i Midzierski (MIEDŹ) w Lechii
rezerwowi Miedzi: 30 Smug, 5 Artjunin, 27 Trifonov, 8 Cierpka, 99 Gancarczyk, 29 Garuch, 10 Subbotin
Łukasz Kowalski z Arką awansował do ekstraklasy w 2004 i 2008 roku. Dla nas porównał te drużyny z obecną drużyną

ŁUKASZ KOWALSKI OCENIA OBECNĄ ARKĘ I ZESPOŁY, KTÓRE ZDOBYWAŁY DLA GDYNI EKSTRAKLASĘ W 2004 I 2008 ROKU. SPRAWDŹ, KTÓRY JEGO ZDANIEM BYŁ NAJLEPSZY
piłkarze wychodzą na prezentacje, Arka na biało, Miedź na niebiesko
na środku zostali kapitanowie Sobieraj (ARKA) i były reprezentant Polski - Łobodziński (MIEDŹ)
1'
od środka rozpoczęła Arka
2'
wolny początek, Miedź wymienia piłkę na własnej połowie
3'
próba pierwszego ataku Arki, w roli skrzydłowego Abbott (ARKA)
3'
po podaniu Sochy (ARKA) zablokowany strzał Szwocha (ARKA), będzie róg
4'
krótko rozegrany róg, a następnie dośrodkowanie Szwocha (ARKA) prosto w ręce Kapsy (MIEDŹ)
5'
Warcholak (ARKA) "wyjechał" z piłką poza końcową linię, od bramki rozpoczną gospodarze
7'
długi przerzut Sambei (ARKA) do Warcholaka (ARKA), ale Marcin blokowany przez Łobodzińskiego (MIEDŹ) nie doszedł do piłki
9'
widać, że drużyny mają respekt przed sobą, gra głównie w środkowej strefie boiska
10'
przecięte podanie Forsella (MIEDŹ) na kontrę do Ślusarskiego (MIEDŹ)
10'
pomocy medycznej potrzebuje Labukas (MIEDŹ), który ucierpiał po starciu z Sochą (ARKA)
11'
dośrodkowanie Forsella (MIEDŹ) tym razem na Midzierskiego (MIEDŹ), zbyt słaby strzał obrońcy, by zaskoczyć Jałochę (ARKA)
12'
tym razem dośrodkowanie po przeciwnej stronie boiska, do strzału głową nie doszedł Abbott (ARKA)
13'
niecelny strzał z dystansu Bożoka (ARKA)
14'
Jałocha (ARKA) wybił piłkę na róg po strzale Ślusarskiego (MIEDŹ)
14'
i jeszcze jeden róg dla Miedzi
14'
mimo niezbyt pewnej interwencji Jałochy (ARKA) gdynianie wybili piłkę po dośrodkowaniu z rogu Forsella (MIEDŹ)
16'
Forsell (MIEDŹ) wywalczył róg, jego uderzenie zablokował Marcjanik (ARKA)
17'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu Forsella (MIEDŹ)
17'
od kilku minut zaznacza się przewaga Miedzi
18'
Arka czeka na Miedź na swojej połowie, dopiero tutaj stara się "zakładać" pressing
19'
przerwa dla Sobieraja (ARKA), w którego wpadł z całym impetem Forsell (MIEDŹ), obyło się bez interwencji masażystów
21'
prostopadła piłka od Forsella (MIEDŹ) do Ślusarskiego (MIEDŹ), ten ostatni z narożnika pola bramkowego próbował przerzucić piłkę nad kładącym się na murawie Jałochą (ARKA), ale bramkarz Arki nie dał się zaskoczyć
22'
strzał z narożnika pola karnego Łobodzińskiego (MIEDŹ), lekko uderzona piłka nie sprawiła kłopotu Jałosze
25'
po raz pierwszy od kilku minut Arka próbuje dłużej pograć piłką na połowie Miedzi
25'
nieudane dośrodkowanie Bożoka (ARKA), piłka wyszła bezpośrednio poza boisko
26'
Midzierski (MIEDŹ) wybił piłkę na róg
26'
dośrodkowanie z rogu Bożoka (ARKA) prosto w ręce Kapsy (MIEDŹ)
27'
i akcja już po drugiej stronie boiska, Jałocha (ARKA) szybciej przy piłce niż Ślusarski (MIEDŹ)
29'
Sambea (ARKA) zbyt mocno w stronę Szwocha (ARKA), od bramki zacznie Kapsa (MIEDŹ)
29'
Formella (ARKA) wybił piłkę w aut, by sędzia mógł przerwać grę, a następnie udzielić pomocy leżącemu na boisku Sambei (ARKA)
31'
na spalonym Szwoch (ARKA)
33'
teraz próba pressingu Arki już na połowie rywali
34'
Abbott (ARKA) z okolic środkowej linii zagrał prostopadłą piłkę, ale chyba zapomniał, że to on ma wychodzić do tego typu podań, bo nikogo tam nie było
35'
Żółtą kartką został ukarany Telichowski (MIEDŹ) po faulu na Formelli
35'
Formella (ARKA) wymaga pomocy masażystów
36'
dośrodkowanie z wolnego Bożoka (ARKA) padło łupem Kapsy (MIEDŹ)
37'
głośny doping z sektora gości, gdzie są połączone siły Arki i Zagłębia Lubin
39'
piłka tuż nad poprzeczką po strzale z około 20. metra Forsella (MIEDŹ)
39'
piłka jeszcze najwyraźniej musnęła nogę obrońcy Arki, bo jest róg
40'
nieudane dośrodkowanie Forsella (MIEDŹ) z rogu
40'
równolegle gra Wisła Płock. Wicelider remisuje w Grudziądzu 0:0, czyli w tabeli bez zmian
41'
po dośrodkowaniu Formelli (ARKA) do piłki nie doszedł Bożok (ARKA)
43'
pomocy medycznej wymaga Sobieraj (ARKA)
44'
niecelny strzał z dystansu Łuszkiewicza (MIEDŹ)
45'
Abbott (ARKA) na spalonym po podaniu Sochy (ARKA)
45'
minuta doliczona do pierwszej połowy
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. BEZ GOLI W LEGNICY
Arka przyjęła postawę wyczekującą. Im dłużej trwał mecz, tym gdynianie coraz bardziej oddawali inicjatywę rywalom. Nie ustawiali pressingu daleko od własnej bramki, jak to bywało we wcześniejszych meczach wiosną, a przyjmowali Miedź na własnej połowie. Nie było zatem tak dużej liczby przejętych piłek jak zwykle, a tym samym okazji do szybkich akcji. Brakowało też ataków ze skrzydeł. Efekt - Arka nie oddała żadnego celnego strzału.
Gospodarze też nie zagrali dobrego meczu. Widać, że potrzebowali czasu, by pozbyć się respektu dla lidera. Kilka niezłych akcji rozegrał Forsell (MIEDŹ), a najmocniej Jałochę (ARKA) zatrudnił Ślusarski (MIEDŹ).
bez goli do przerwy również w meczu Olimpia - Wisła, gdyż goście, a konkretnie Stefańczyk nie wykorzystali karnego. Tym samym Arka zachowuje nadal punkt przewagi nad wiceliderem
46'
ARKA przeprowadza w przerwie zmianę. Boisko opuszcza Sambea, w jego miejsce wchodzi Nalepa.
46'
drugą połowę rozpoczęła Miedź, gospodarze grają w tym samym składzie co w pierwszej połowie
46'
po raz trzeci już tej wiosny trener Niciński dokonuje się na zmianę w przerwie, W Suwałkach dokonał nawet dwie, na razie w każdym przypadku te roszady poprawiały grę drużyny i owocowały golami
49'
na początku połowy dużo walki w środku boiska
50'
niecelny strzał sprzed pola karnego Łukasiewicza (ARKA)
52'
zablokowane dośrodkowanie Formelli (ARKA), piłka w rękach Kapsy (MIEDŹ)
53'
Abbott (ARKA) wycofał się, a na jego pozycje wbiegał Nalepa (ARKA), ale podanie Pawła nie doszła do Michała
55'
po długim wyrzucie z autu Forsella (MIEDŹ) piłkę przejął Jałocha (ARKA)
56'
rozgrzewa się Marcus
56'
zablokowany strzał Warcholaka (ARKA)
57'
Sobieraj (ARKA) pokazuje, że był trzymany za koszulkę przez Ślusarskiego (MIEDŹ), ale sędzia odgwizdał faul kapitana Arki
57'
Żółtą kartką został ukarany Rasak (MIEDŹ), który faulem przerwał kontrę Nalepy, do bramki gospodarzy około 25 metrów
58'
słupek uratował Miedź po strzale z wolnego Szwocha (ARKA)
60'
celny strzał z dystansu Łuszkiewicz (MIEDŹ), piłka jeszcze skozłowała przed Jałochą (ARKA), ale bramkarz Arki nie popełnił błędu
62'
strzał po indywidualnej akcji Nalepy (ARKA), celne uderzenie, ale bez kłopotu złapał piłkę Kapsa (MIEDŹ)
62'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bożok, w jego miejsce wchodzi Marcus.
62'
mamy też zmianę ustawienia, Marcus (ARKA) wszedł na prawe skrzydło, Formella (ARKA) przeszedł na lewe, gdzie jak sam mówi czuje się znacznie lepiej
63'
zmiana wyniku w Grudziądzu, Wisła prowadzi 1:0, co przy remisie Arki przywróciłoby piłkarzy z Płocka na czoło tabeli po tygodniu przerwy
64'
byt mocne podanie Nalepy (ARKA) do Warcholaka (ARKA), od bramki zaczyna Kapsa (MIEDŹ)
67'
nieznacznie niecelny strzał Szwocha (ARKA)
67'
w drugiej połowie Arka ma więcej sytuacji podbramkowych niż Wisła
68'
kolejny strzał gości, niecelne uderzeni Marcusa (ARKA)
70'
Midzierski (MIEDŹ) wybił piłkę, którą Marcus (ARKA) próbował dograć do Abbotta (ARKA)
71'
róg dla Arki
71'
bez zagrożenia dla Miedzi po dośrodkowaniu Szwocha (ARKA) z rogu
72'
sędzia słownie napomina Forsella (MIEDŹ), który faulował Szwocha (ARKA)
73'
sędzia techniczny na wszelki wypadek wszedł między Warcholaka (ARKA) a Łobodzińskiego (MIEDŹ), którzy mieli sobie coś do powiedzenia
74'
Olimpia wyrównała w meczu z Wisłą, taki wynik przy remisie Arki, daje 1. miejsce gdynianom
75'
"Arka gol" - skandowanie z trybun
76'
od kilku minut gra od pola karnego do pola karnego
77'
rozgrzewa się Siemaszko
79'
Warcholak (ARKA) we własnym polu karnym przeciął podanie Forsella (MIEDŹ) do Łobodzińskiego (MIEDŹ)
80'
niecelny strzał z wolnego z ok. 35 metrów Forsella (MIEDŹ)
80'
ARKA przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Abbott, w jego miejsce wchodzi Siemaszko.
80'
Miedź nadal bez żadnej zmiany
82'
race na trybunach
82'
po wrzutce Szwocha (ARKA) w polu karnym zablokowany Siemaszko (ARKA)
83'
niecelny strzał z dystansu Sochy (ARKA)
86'
już 3 minutę czeka przy linii bocznej na zmianę Garuch
86'
niecelny strzał z dystansu Łobodzińskiego (MIEDŹ)
88'
MIEDŹ przeprowadza pierwszą zmianę. Boisko opuszcza Łuszkiewicz, w jego miejsce wchodzi Garuch.
90'
kolejną zmianę przygotowuje trener Tarasiewicz
90'
2 minuty doliczone
90+1
wrzutka Marcusa (ARKA) prosto w ręce Kapsy (MIEDŹ)
90+2
Gancarczyk stoi przy linii bocznej gotowy do zmiany już 3 minutę, pewnie już nie wejdzie
w Grudziądzu jeszcze 4 doliczone minuty
Z przebiegu gry zasłużony remis w Legnicy. Po przerwie Arka zagra bardziej ofensywne niż w pierwszej połowie, ale tylko raz, po stałym fragmencie gry była blisko gola. Z wolnego Szwoch (ARKA) strzelił w słupek. Natomiast Miedź po zmianie stron sprawiała wrażenie zadowolonej z remisu. Nie była już w stanie zagrozić bramce Jałochy (ARKA), który tym samym zaliczył czwarty mecz z rzędu bez straty gola.
w Grudziądzu remis 1:1. To oznacza, że Arka nadal jest liderem i ma punkt przewagi nad Wisłą Płock

• Miedź Legnica - ARKA GDYNIA 0:0
  • Olimpia Grudziądz - Wisła Płock 1:1 (0:0)
  • Bytovia - Chrobry Głogów 0:3 (0:0)
  • Rozwój Katowice - Zawisza Bydgoszcz 1:3 (1:1)
  • Chojniczanka - Wigry Suwałk 0:1 (0:0)
  • Sandecja Nowy Sącz - GKS Katowice 4:0 (0:0)
  • Pogoń Siedlce - MKS Kluczbork 3:0 (0:0)
  • GKS Bełchatów - Zagłębie Sosnowiec 2:0 (1:0)
  • Stomil Olsztyn - Dolcan Ząbki 3:0 (walkower)

Opinie (108) ponad 20 zablokowanych

• I mamy znowu LIDERA !!!! (4)

• 79 24

• wejdziesz do Eklasy i ogony jedziesz (3)

czego ty śledziu chcesz.To nie twoja fala

• 2 22

• zajmij się swoją betonową lechią z której od wczoraj obciach na całą Polskę (1)

...za machlojki przy zielonym stoliku

• 19 7

• nie ma Tuska a oni dalej kreca.No popatrz jakie to cwaniaki

A fryzjer dzwonil do was.

• 4 7

• Przykre ........

Niedługo zakaz sponsorowania przez budżet Państwa i po lechii .

Co to za prywatny klubik- firma co państwo dopłaca do jego działalności ?

Tylko w Polsce .!

Tylko w Gdańsku .

• 1 0

• Mecz walki z jednej i drugiej strony , słabe widowisko ale to nic . TYLKO ARKA GDYNIA !!!!!

• 70 25

• (3)

Trudny teren, dobrze, ze kontuzji nie ma i jest ten punkcik blizej e-klasy

• 80 14

• po co ci to sledziu (2)

jeden sezon w Eklasie i was nie ma.nie ta liga.Labakusy i Kapsy Slusarskie was pojechaly .Gdzie pasujesz .Smigniesz w polske i was rozjada jakies Niecieczei inne Podbeskidzia.o Gliwicach nie wspomne