• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Czy zamknąć PGE Arenę przed kibicami Lechii?

jag.
20 grudnia 2014 (artykuł sprzed 9 lat) 

Lechia Gdańsk

Kary, które należy wymierzać za tego typu obrazki na stadionach, nadal dzielą. Wojewoda pomorski zapowiada ostre sankcje dla Lechii po meczu z Piastem. Polemizuje z nim doradca zarządu Ekstraklasy SA, który jest przeciwko zamykaniu stadionów. Kary, które należy wymierzać za tego typu obrazki na stadionach, nadal dzielą. Wojewoda pomorski zapowiada ostre sankcje dla Lechii po meczu z Piastem. Polemizuje z nim doradca zarządu Ekstraklasy SA, który jest przeciwko zamykaniu stadionów.

Ryszard Stachurski przyznaje, że rozważa zamknięcie PGE Areny przed kibicami Lechii podczas rozgrywek piłkarskich "na jeden lub kilka meczów" oraz zapowiada "ostre kary" dla klubu. Z wojewodą pomorskim polemizuje dr Seweryn Dmowski. Doradca Zarządu Ekstraklasy SA, w przesłanym do naszej redakcji oświadczeniu, napisał m.in. że to: "zapowiedzi działań wykraczających poza kompetencje ustawowe".PREZES GRUPY LOTOS O SYTUACJI W LECHII

Czyje argumenty w sprawie zamknięcia bądź nie PGE Areny przed kibicami Lechii przekonują Ciebie bardziej?

W ostatnim meczu tego roku na PGE Arenie - jak ustaliła policja - w wyniku odpalenia "około 80 rac świetlnych oraz dwóch świec dymnych i petard hukowych" na 12 minut sędzia musiał przerwać spotkanie piłkarzy Lechia - Piast, gdyż zadymienie boiska było zbyt duże.

LECHIA - PIAST: RELACJA, FOTO, VIDEO - ZOBACZ I PRZECZYTAJ

Ekstraklasa SA już trzy dni po tych ekscesach nałożyła kary na Lechię. Klub ma zapłacić 30 tysięcy złotych grzywny, zorganizowane grupy kibiców biało-zielonych nie mogą uczestniczyć w czterech najbliższych spotkań ekstraklasy, począwszy od tego, które już odbyło się w Poznaniu, a osoby, siedzące w sektorach U, V, W, X (trybuna zielona) podczas meczu Lechia - Piast, nie wejdą na jedno spotkanie gdańszczan na PGE Arenie. To bowiem na tej trybunie doszło do użycia środków pirotechnicznych.

EKSTRAKLASA JUŻ UKARAŁA LECHIĘ ZA PIROTECHNIKĘ PODCZAS MECZU Z PIASTEM. PRZECZYTAJ JAKIE NAŁOŻONO SANKCJĘ

Zobacz, jak wyglądał stadion, gdy sędzia zarządził 12-minutową przerwę w meczu Lechia - PiastJednak na klub i kibiców mogą spaść jeszcze dotkliwsze kary. Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku zwrócił się do Wojewody Pomorskiego z prośbą o rozważenie możliwości skorzystania z uprawnień zawartych w art. 34 ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Ten przepis mówi o możliwości zamknięcia obiektu w całości lub części.

WNIOSEK O ZAMKNIĘCIE CZĘŚCI BĄDŹ CAŁOŚCI PGE ARENY. DECYZJA NAJPÓŹNIEJ W STYCZNIU

Wojewoda 10 grudnia wszczął postępowanie administracyjne. Na wydanie decyzji ma 30 dni. Jednak już teraz na antenie Radia Gdańsk zapowiada:

-Będą ostre kary dla Lechii Gdańsk. To nie pierwszy taki przypadek. To jest recydywa, w dodatku wielokrotna. Policja przed tym meczem wiedziała, co się stanie i poinformowała organizatora, ale mimo wszystko Lechia nie zrobiła nic - mówił m.in. Stachurski w radiowej audycji "Rozmowa kontrolowana".

ZOBACZ CAŁĄ ROZMOWĘ Z WOJEWODĄ

Przypomnijmy, że wojewoda pomorski podjął decyzję o zamknięciu 34 sektorów z meczu inaugurującego wiosnę 2014 na PGE Arenie. Ostatnie ekscesy tego typu na tym obiekcie miały miejsce w grudniu ubiegłego roku podczas spotkania Lechia - Legia.

INAUGURACJA WIOSNY 2014 TEŻ BYŁA PRZY CZĘŚCIOWO ZAMKNIĘTYCH TRYBUNACH

Natomiast jeszcze dotkliwsza sankcja spadła na klub latem, pod odpaleniu środków pirotechnicznych podczas sparingowego pojedynku Lechia - Panathinaikos Ateny, które równie doprowadziło do przerwy w grze. Główna murawa stadion przy ul. Traugutta, gdyż na niej odbywał się wspomniany mecz, został zamknięta przed piłkarską Lechią na cały sezon 2014/15.

WOJEWODA ZAMKNĄŁ STADION PRZY UL. TRAUGUTTA PRZED LECHIĄ, ALE TYLKO PIŁKARSKĄ

Teraz, przed wydaniem ostatecznej decyzji wojewoda chciałbym poznać stanowisko klubu, ale ma z tym problemy.

" Próbuję się umówić z zarządem Lechii Gdańsk, ale okazuje się, że nie ma prezesa, że jest dwoje członków zarządu. Mam nadzieję, że uda mi się z kimś porozmawiać przed podjęciem ostatecznej decyzji. Zwróciłem się do Lechii Gdańsk z prośbą o odpowiedź na kilkanaście pytań. Cały czas czekam na te odpowiedzi, może zmienią moją decyzję i perspektywę patrzenia, ale nie wydaje mi się - podkreślał Ryszard Stachurski na radiowej antenie.

ADAM MANDZIARA PREZESEM LECHII. SPRAWDŹ, KTO MU ODDAŁ MIEJSCE W ZARZĄDZIE KLUBU

Kilkanaście godzin później klub ogłosił, że nowym prezesem został Adam Mandziara. Czy zarząd Lechii pod jego kierunkiem zdoła odwieść wojewodę od sankcji, które zapowiadał w czwartek rano.

-Będę działać stanowczo i konsekwentnie. Gdy słyszę, że Ekstraklasa nałożyła na Lechię karę finansową w wysokości 30 tysięcy złotych to jest to jakiś żart. Gdy kibice Legii narozrabiali w Lokeren to klub dostał karę 105 tysięcy euro, dwa mecze bez kibiców w Warszawie i całkowity zakaz wyjazdowy. To w sumie 3 miliony złotych. A Lechia dostała jeden procent tego, co otrzymała Legia. Gdyby ta kara była chociaż odrobinę dotkliwa, ale to jest jedynie suma na poziomie sprzedanych kilkuset biletów. Dlatego rozważam zamknięcie stadionu Lechii na jeden lub kilka meczów - ocenił Ryszard Stachurski.

Tak wyglądało odpalenie środków pirotechnicznych na meczu z Piastem.M.in. "wycieczka" wojewody pod adresem Ekstraklasy wywołała reakcję doktora Seweryna Dmowskiego. Doradca Zarządu Ekstraklasy SA przesłał do naszej redakcji oświadczenie, w którym odnosi się do - jego zdaniem - dokonanej przez wojewodę pomorskiego: "błędnej interpretacji rzeczywistości oraz zapowiedzi działań wykraczających poza kompetencje ustawowe".

FRAGMENTY OŚWIADCZENIA DORADCY ZARZĄDU EKSTRAKLASY SA POLEMIZUJĄCE ZE STANOWISKIEM WOJEWODY POMORSKIEGO:
Najbardziej niepokoją mnie motywy wojewody zamierzającego skorzystać z uprawnień wynikających z art. 34 UoBIM, czyli nakazać rozegranie imprezy masowej bez udziału publiczności.

Przepis ten wyraźnie mówi, że jest to możliwe "w przypadku negatywnej oceny stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego w związku z planowaną lub przeprowadzoną imprezą masową".

Przypomnę jedynie, że zgodnie chociażby z komentarzem do ustawy autorstwa prokuratora Cezarego Kąkola (s. 390) "pomiędzy wymienioną negatywną oceną a planowaną lub przeprowadzoną imprezą masową musi zachodzić ścisły związek przyczynowy. Nie można celem uzasadnienia wprowadzenia zakazu podnosić okoliczności, które nie mają żadnego związku podmiotowego czy przedmiotowego z mającą się odbyć imprezą masową, np. zaistnienia w przeszłości określonych naruszeń porządku publicznego".

Skoro na mocy decyzji Komisji Ligi na mecz z Wisłą nie wejdą osoby, które odpalały pirotechnikę podczas meczu z Piastem, to na czym opiera się negatywna ocena stanu bezpieczeństwa? Na ogólnie domniemanym ryzyku, że ktoś wniesie na stadion racę? Dzisiaj jest to możliwe na każdym stadionie na świecie - na tej podstawie można by starać się zawsze zamknąć każdy z nich.

Chętnie poznałbym uzasadnienie wniosku Policji w przedmiocie zamknięcia stadionu Lechii. Jak również argumenty nakazujące już dziś sądzić, że ocena stanu bezpieczeństwa podczas lutowego meczu z Wisłą jest negatywna.

W ciągu ostatniego roku udało się dzięki ciężkiej pracy wielu osób i instytucji odejść od polityki bezrefleksyjnego zamykania stadionów przez wojewodów - nowy model działania chwali nie tylko środowisko piłkarskie, ale także przedstawiciele administracji publicznej wszystkich szczebli.

Pan wojewoda wzdycha podczas wywiadu, że średnia frekwencja na polskich stadionach jest niższa niż w Bundeslidze. Polecam rozważyć następujący dylemat - czy decyzja o uznaniu stadionu Lechii za niebezpieczny i zamknięciu go na jedno lub więcej spotkań pomoże w jej zwiększeniu?


W oświadczeniu jest jeden fragment, i to nawet na samym początku pisma, w którym Dmowski zgadza się z wojewodą, ale nawet i ten akapit kończy się puentą odnośnie skuteczności działań m.in. policji.

Zgadzam się w zasadzie z jedną linią argumentacji pana wojewody - pisze doradca zarządu Ekstraklasy SA.

Klub zezwalając na wniesienie sektorówki, musiał liczyć się z tym, że może zostać odpalona pod nią pirotechnika, szczególnie jeśli sygnalizowała to Policja (inna sprawa, że podobno sygnalizowała to już kilkakrotnie w ciągu poprzednich miesięcy, a do odpalenia pirotechniki nie doszło).

Brak identyfikacji którejkolwiek z osób odpowiedzialnych za odpalenie pirotechniki oraz brak jakichkolwiek zakazów klubowych nie najlepiej świadczą o stopniu, w jakim klub panuje nad sytuacją na Trybunie Zielonej.

Z drugiej strony, może warto zapytać, jakie sukcesy na tym polu mają służby podległe panu wojewodzie, m.in. Policja? Szczególnie ciekawi mnie na przykład, ile osób udało jej się zidentyfikować i zatrzymać spośród tych, które odpalały pirotechnikę rok temu na meczu Lechia-Legia
" - dodaje Seweryn Dmowski.
jag.

Miejsca

Kluby sportowe

Opinie (304) ponad 20 zablokowanych

 • L (23)

  Zamknąć a następnie wyburzyć .kto za?

  • 291 203

  • To mógł wymyślić tylko IDIOTA (1)

   • 85 45

   • raczej konkretny gośc

    to samo zrobic z ecs i teatrem szekspirowskim

    • 6 10

  • (5)

   Wyburzyc? Jak gra nasza kadra to was pełno

   • 63 19

   • (4)

    Moja noga tam dopiero postanie jak Arka zagra W derbach.jakos mnie nie kręci bursztynowy nocnik

    • 15 34

    • lepiej zostań w domu i oglądaj tvn

     Jesteś nudny i bezwartościowy

     • 19 7

    • Ale jak amika grala to przyjechales z kolezankami z Poznania i robiles zdjecia...

     • 25 4

    • A to wasze stolec to niby co?

     • 2 1

    • HAHA

     Wpierw musicie awansowac a to nie prędko.Wiec wpierw wybij sobie te derby

     • 7 1

  • Mózg sobie wyburz (1)

   • 46 20

   • Za czym? Za głupotą ?

    • 7 6

  • racja jestem zaaaa (1)

   wywalić kiboli i wyburzyć ten pomnik !!!! tylko straty przynosi.
   Ci co by chcieli aby ten shit został niech przeznaczą swoją część pensji !!! wtedy nikt by nie chciał utrzymywać czegoś co się nigdy nie zwróci i nie będzie zarabiać na siebie.

   • 13 29

   • Tak samo można powiedzieć o tobie, że Cię stara powinna wrzucić po porodzie bo musi ciebie utrzymywać. Jesteś bezproduktywny jak masz taki tok myślenia.

    • 18 5

  • Kibice sami utopią swój klub.

   Kwestia czasu. Ja chodzę na mecze. Oczekuję walki na murawie a nie rac i dymu.
   Wieśniakom racuchom mówię: nie.

   • 32 13

  • (1)

   Śledziki chciałbym wam przypomnieć że tankująć paliwo na stacji Lotos wspieracie naszą LECHIĘ.

   • 28 6

   • Racja !

    Dlatego nie tankujemy !

    Na Lotosie

    • 15 18

  • Cieszę sie ze śledzie dalej tak zazdroszczą nam pieknego stadionu! (2)

   Dobrze ze was boli gdański stadion, ma boleć!!!

   a wyburzyc mozna to stadionik w Gdyni, nie dosc ze archaiczny projekt ze słupami to jeszcze permamentnie pusty. A 2 tys śledzi wejdzie na trybuny przy boisku do rugby.

   • 20 8

   • to nie wasz stadion (1)

    • 3 3

    • nasz ....gdańszczan, poza tym wielkinapis LECHIA GDAŃSK skazuje ktojest gospodarzem

     poza tym nie ma w Polsce klubu, który byłby włascicielem stadionu. Wszystkie to stadiony miejskie

     • 5 2

  • (1)

   Najpierw wpuścić to bydło na trybunę a dopiero potem wyburzyć , razem z nimi. I kłopot rozwiązany.

   • 6 3

   • najpierw wpasc ci do domu stłuć ci gebę, potem zgwałcić kobietę i kłopot rozwiazany?

    ps.zanimzaczniesz coś komentować pomysl czy masz coś do powiedzenia na temat. Dla mnie ty jestes bydłem, bo udowodniłes to swoim wpisem

    • 4 0

  • za

   3xZA

   • 0 1

  • Nie dla dresików w kapturkach. (1)

   • 2 3

   • rozumiem ze byłes na trybunach i wszystkich znasz

    czy moze obrażasz ludzi,by zapomnieć o swoich problemach zyciowych?

    • 2 1

 • A JAJA (5)

  ITak zostana ukarani NAJWIERNIJSI KIBICE bo frekwencja na wiosne nie będzie przekraczac 10000.A ci vo odpalili te race pojda na iine sektory

  • 80 25

  • Ty Janusz sie znasz co i jak :D (1)

   • 5 8

   • A na co Ty liczysz? Z ta grą to z frekwencja przeginia ich siatkarze i koszykarze

    • 11 4

  • Kiedy ostatnio bylo

   Ponad 10tyś
   Zrobić galerię hhandlowa.

   • 16 5

  • nawet 5 000 nie będzie ...

   • 6 3

  • Ja jestem za zamknieciem

   Niech Rysiu zamyka. Lechia niech przeniesie się na T29. Ignorant, niedoinformowany i nienawidzący Lechii Rysiu niech z własnej kieszeni płaci za utrzymanie PGE A.
   A swoją drogą ciekawe czy można go by było pozwać za działanie na szkodę spółki ??

   • 7 2

 • Przed kibicami -NIE (2)

  Przed chuliganką która jest nagrana i nikt nie wyciąga konsekwencji -TAK

  • 158 25

  • sa trzepani przed wejsciem,a mimo wszytko patrafia wprowadzic MASOWO takie zabawki? (1)

   co to za ochrona i monitoring? tak wiec fikcja!

   najgorsze ze wszytko mozna przemycic lacznie z bronia

   • 18 4

   • Mądrym ku przestrodze

    Ludzie rosną - ale krzywo

    Komentarz serwis Prawy.pl (prawy.pl) 17 grudnia 2013

    Jak wiadomo, ludzie rosną razem z krajem, chociaż z drugiej strony nawet w takiej sytuacji należy pamiętać o francuskim przysłowiu, że kto raz był królem, ten zawsze zachowa majestat. Tym bardziej trzeba o tym pamiętać, że ta prawidłowość działa w obydwie strony i że kto na przykład był popychadłem, to też zachowa tę właściwość nawet kiedy będzie rosnąć razem z krajem.

    Pan Ryszard Stachurski, którego premier Tusk wystrugał z banana na stanowisko wojewody pomorskiego, z pewnością przeżywa to, jako wielkie wyniesienie, zwłaszcza gdy przyjrzymy się jego dotychczasowej drodze życiowej. Skończył filologię polską, był nauczycielem, w tym charakterze informował dzieci, że głód wypędza wilka z lasu i przekazywał inne perły wiedzy, ale potem kształcił się podyplomowo m.in. w zakresie zarządzania, gdzie, jak wiadomo, przysłowiowy Marcin, co to nie potrafi zarządzać nawet własną żoną - uczy Marcina. Oczywiście zapisał się do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, był sekretarzem gminy, a więc kimś takim jak niejaki Czerepach w serialu Ranczo - ale potem rósł razem z krajem, wspinając się po kolejnych szczeblach biurokratycznej kariery. Najpierw nosił teczkę za posłem i wykonywał czynności opisane w wierszu Boya-Żeleńskiego o pracy posła: Praca posła ciężka, szczera. Z rana poseł się ubiera, fagas listy mu otwiera... - i tak dalej. Więc pan Ryszard Stachurski tak samo, aż w nagrodę za dobre sprawowanie wychodził sobie posadę dyrektora Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie, skąd trafił nawet do samego gniazda szerszeni, to znaczy - do Ministerstwa Sportu. Musiał tam się nieźle wykazać, skoro premieru Tusku spodobało się wystrugać go z banana na wojewodę pomorskiego.

    Wspominam o tym wszystkim by pokazać, że pan Ryszard Stachurski wprawdzie wyrósł wraz z krajem, ale - podobnie jak i nasz nieszczęśliwy kraj - trochę krzywo. O tym skrzywieniu wspomina Konstanty Ildefons Gałczyński w poemacie Tatuś: Oto biuro, kałuża niepokoju. Od ósmej do trzeciej Tatuś się czołga. Jeśli dodać do tego przynależność do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, to już mamy pełny obraz przyczyn tego chronicznego skrzywienia. Nic zatem dziwnego, że kiedy kibice Lechii Gdańsk podczas meczu z Legią Warszawa rozwinęli tak zwaną sektorówkę, czyli mówiąc inaczej - ogromny transparent z wizerunkami generała Czesława Kiszczaka, generała Wojciecha Jaruzelskiego, Jerzego Urbana, red. Adama Michnika i Władysława Ciastonia z pętlami na szyi, opatrzonymi napisem: System upadł, Myślenie pozostało. Lata mijają, a drzew ciągle mało - pan wojewoda Ryszard Stachurski na widok takiego świętokradztwa musiał wpaść w panikę, w której zaświtało mu w głowie, że jeśli natychmiast nie zareaguje, to tak pięknie zapowiadająca się kariera w jednej chwili może się załamać, a on sam wyląduje w ciemnościach zewnętrznych, gdzie jest płacz i zgrzytanie zębów, czyli - jak to nazywał modelowy przykład sanacyjnych i dzisiejszych karierowiczów, czyli generał Felicjan Sławoj Składkowski - na zwisaka. A wtedy nie tylko przypomną mu, skąd wyrastają mu nogi, ale kto wie? Może spowodują, że - żegnajcie mi na zawsze chłopcy i dziewczęta, żegnajcie druhowie i ty, miłości ma! W obliczu takiego ryzyka pan Stachurski wojewoda doznał gwałtownego przypływu nadgorliwości, włączył się w świętą wojnę z faszyzmem i zażądał od prezesa PZPN Zbigniewa Bońka wyciągnięcia najsurowszych konsekwencji.

    Jeśli nawet prezes Boniek uczyniłby zadość oczekiwaniom pana wojewody Stachurskiego, to jestem pewien, że jego niepokoju o dalszy rozwój chmur kłębiastych, to znaczy pardon - oczywiście o dalszy rozwój kariery to nie uśmierzy. A co by mogło go uśmierzyć? Myślę, że jakieś nabożeństwo wynagradzające, - oczywiście według obrzędowości świeckiej, której zasady i liturgię opracował jeszcze za pierwszej komuny specjalnie powołany wydział w Komitecie Centralnym Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, w której pan Ryszard Stachurski debiutował jako polityk i karierowicz. Myślę, że dopiero wtedy mógłby liczyć na zachowanie stanowiska wojewody pomorskiego nawet gdyby po kolejnych wyborach zewnętrzne znamiona władzy powierzone zostały przez naszych okupantów koalicji SLD-PO pod przewodnictwem premiera Leszka Millera, który w przeciwnym razie gotów wyrzucić go z tej lukratywnej posady na zbity łeb.

    Stanisław Michalkiewicz

    • 25 7

 • Arena (1)

  Niech wracają na Traugutta.
  A najlepiej Arenę zamknąć dla kiboli na amen. Niech sobie jeden z drugim w domu odpali race.

  • 147 62

  • na Traugutta nie moga bo zamkniety dla nich przeciez pisza w artykule :)

   • 13 1

 • zamknąć. .. (7)

  ...dla kiboli a nie dla kibiców! !!!! Jeśli nie pomoże zamknąć w całości. Nie można poblażać. Kolejne race, kolejne wybryki kiboli ja się pytam - co klub robi żeby to zmienić? !!!

  • 98 35

  • kibic to taki, który przychodzi jak drużyna... (4)

   osiąga sukcesy a kibol to człowiek, ktory jeździ za klubem wszędzie niezależnie d wyników. Race zawsze byly i będą czy Tobię się to zapierdziały z przed tvnem lemingu podoba czy nie.

   • 24 19

   • Nie pluj na Swojego!!! (1)

    Nie wszyscy mają czas i możliwości na wyjazdy

    • 15 6

    • zgadza się.Dla nich musisz rzucić pracę ,a o rodzinie zapomnij.Tylko oni się liczą i ich wyimaginowane zasady.

     • 11 8

   • No to masz ...... (1)

    Problem synku , niedługo odpalać będziecie racki przy pustym stadionie !

    Bo kogo one bawią ?

    Taka ta cała Lechia piłkarsko denna iż jedyną atrakcją meczu maja być petardki i zapałeczki ?

    Lipa !

    • 12 4

    • Dla Ciebie jedyną zabawą jest .....

     bo pleciesz bzdury. Pusty stadion to wina kretyńskiego systemu, ktorego wy wybieracie niewolnicy systemu. Race, flagi, spiewy to klimat ruchu kibicowskiego i tego nie zmienisz.

     Śniegu nie ma a bałwanów pełno.

     • 5 13

  • A końcu podpalą poszycie i dojdzie do tragedii. (1)

   Płonący poliwęglan poza dymem wydziela gazy, a spadające jak deszcz jego części będą podpalały spanikowany tłum.

   • 4 3

   • Geniuszu w Polsce nie bylo nigdy od lat takich...

    przypadków, że ktoś coś spalił, przestańcie siać tanią propagandę.Wypowiadają się Ci co na oczy nigdy opraw nie widzieli a gadają w internecie bo są mocni w gębie i anonimowi.

    • 3 1

 • Piłka nożna (4)

  Najlepiej to zlikwidować w Polsce ten porypany sport jakim jest piłka kopana.Wzbudza ona zbyt wiele negatywnych emocji,nienawiść do innego człowieka z jakich bzdurnych powodów,co chwila jakieś afery,beznadziejny poziom gry,ale zarobki tych kopaczy bardzo wysokie.Kiboli zapakować do wagonów i wywieżć ich na Syberię albo zaladować do kontenerów na statek ,a potem na środku oceanu chlup do morza.I wtedy będzie żyło się i przyjemniej i bezpieczniej.

  • 103 60

  • Jeżu ale ty i....ą jesteś

   • 18 14

  • Zgadzam się w pełni zwłaszcza że zero dobrych efektów a tylko same przekręty i straty...

   • 17 10

  • zaraz widac ze z ciebie sloik z lubelskiego lub innego elblaga

   Zamkneli sloika stocznie to za biadolenie sie wzieli

   • 9 12

  • Na miejsce imprez z kopanych stworzyć koloseum z 10 metrowymi murami.

   Poszycie z piasku na którym będą spotykali się kibole (ustawki).
   Na widowni ich laski będą okrzykami namawiały do mordobicia i szlachtowania maczetami. Po kilku godzinach wjadą wywrotki i zasypią wszystko warstwą świeżego piasku.
   I tak do nowego "spotkania".
   Po kilku latach problem sam zniknie.

   • 5 0

 • 3 2 1 start (14)

  Janusze, ktorzy nawet na mecze nie chodza wyzalajcie sie :)

  Oprawa byla dopracowana!

  • 117 117

  • (1)

   tak dopracowana tłumoku, że teraz zamkną Ci stadion. Czy kibice są tak nierozgarnięci, że nie zdaja sobie sprawy z takich konsekwencji, czy świadomie działaja na szkode klubu?

   • 37 25

   • sługa zawsze bedzie sługa tych ustaleń rzadu...i kar..

    • 10 22

  • masz racje piłka nożna dla kibiców nie idiotów stadionowych

   • 24 11

  • (1)

   Jestem zwolennikiem opraw i rac na stadionie ale tym razem chyba nie wyszlo. Byla przyducha, mgla i dym zdusilo. Normalnie jest komin i idzie w gore. Komus zabraklo jaj by powiedziec - dzis klimat nie da szans na sprawna oprawe, wiec race odpuszczamy. Inna sprawa to achtungi ktorych w ogole byc nie powinno. A wiadomo ze Rysio to arkowiec i komuch i bedzie szukal byle pretekstu.

   • 25 12

   • taki z niego Arkowiec ze nigdy na meczu Arki nie był a stadion w Gdyni kilka razy zamykał

    on nie jest zadnycm kibicem działa tak jak kaze mu partia kiedys pzpr a dzis PO

    • 20 7

  • Dla klubu,otoczenia i wszystkich lepszy jest jeden Janusz niż 10 głupków kiboli dresiarzy...

   • 14 14

  • Oprawa była Cienka jak polsilver

   Czekam na napalm i fozgen.

   • 15 8

  • Janusz , to bardzo ładne imię. Z....

   • 4 3

  • 3 2 1 ?

   O kuźwa zoonk - ziemia !
   Łup !
   Bumm !

   • 0 2

  • już nie pójdę na Zieloną (2)

   To co robią lwiątka to czysty sabotaż. Działacie tylko na niekorzyść Klubu. W imię czego? Waszych zasad? jakich? Bo nie rozumiem, jak można mieć w sercu Lechię i jednocześnie jej szkodzić. Tych małolatów w młynie zmanipulować nie trudno. Sorry, ale beze mnie. Chodzę na Lechię ponad 20, będę chodził i nie raz jeszcze gardło zedrę. Ale na tą szopkę już nie da się patrzeć.

   • 13 7

   • (1)

    20 lat januszowania...

    • 2 2

    • lepszy janusz co co mecz trochę grosza w kasie klubu zostawi niż prężący się lew, który naraża klub na straty.

     • 2 2

  • Jak mnie to niezmiernie cieszy ze Ci ktorzy narzekaja moga robic to tylko w internecie :) Tylko to im pozostalo. Pozdrawiam leszcze :)

   • 2 2

  • wierny fanie - żyj w nadziei, że każdy wynik to tylko sport

   W domu sobie odpal koziołka na ścianę.

   • 0 0

 • Wojewóda z choinki urwany (6)

  A może by tak Stachurskiego zamknąć? Kaftanik, pokój bez klamek i będzie spokój.
  Był kiedyś na meczu? Czuł się zagrożony siedząc wygodnie w loży?
  Za występek kilku osób chce karać wszystkich, działając na szkodę klubu.
  Zastanów się zanim podejmiesz głupią decyzję człowieku.

  • 130 49

  • Jimmy... (2)

   ....czyli idąc twoim tokiem myślenia to te kilka osób, które odpadają piro działają na korzyść klubu tak? Gratuluję. .....

   • 7 24

   • Napisane jest o Stachurskim, który ew. zamykając cały stadion pozbawia Lechię wpływów z biletów. Było gdzieś pozytywnie o piro?
    Przeczytaj kilka razy może zakumasz, bo widać raz ci nie wystarczy

    • 17 3

   • Tak bo te race nieraz przyciagaja na stadion wiecej ludzi niz to kopanie sie po czolach tych grajkow.

    • 10 11

  • staruchurski to sledź (2)

   u niego w gabinecie wisi proporczyka arki
   chodzi na olimpijską
   ma karnet na śledzi a kiedyś odmówił przyjęcia karnetu na lechię
   dla mnie wszystko jasne

   • 19 10

   • Tylko szkoda, że za rozwalanie kibli przez bydło z Chojnic...

    ...ukarał kibiców Arki.
    Zastanów się zanim coś napiszesz.

    • 14 9

   • Owszem

    Owszem gada ze jest kibicem Arki, ale koleś nie chodzi na mecze. nawet profilu kibica nie ma. Gadać to każdy może.

    • 1 0

 • Moze wreszcie trzeba zatrudnić lepsza agencję ochrony ? (3)

  Po co te wszystkie przeszukania na wejściu ? jak i tak kibole wnoszą co chcą
  A kobieta z dzieckiem nawet perfumów nie może wnieść ani małej buteleczki z mlekiem

  • 113 22

  • (2)

   to nic nie da, często wnoszą piro właśnie kobiety, które ne są dokładnie sprawdzane

   • 8 10

   • W ci...e (1)

    Nie czytaj Faktu drogi fakcie

    • 10 2

    • A ja wiem jak na stadion Baltyku race wniosl Biedron...

     • 6 1

 • (2)

  Miejsce dla dzikiego bydla jest w stalowych klatkach.

  • 99 30

  • (1)

   Piszesz o Ryśku ?

   • 11 8

   • nie-o lewach północy

    • 11 7

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Lechii

90% LECHIA Gdańsk
7% REMIS
3% Motor Lublin

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Lechii

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Karol Zubel 1 4 100%
2 Jacek Łysakowski 1 4 100%
3 Jerzy Piaścik 1 4 100%
4 Tomasz Bobkowski 1 4 100%
5 Andrzej Maciejewski 1 4 100%

Tabela

Piłka nożna - PKO BP Ekstraklasa
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Pogoń Szczecin 1 1 0 0 3:0 3
2 Raków Częstochowa 1 1 0 0 2:0 3
3 Jagiellonia Białystok 1 1 0 0 2:0 3
3 Lech Poznań 1 1 0 0 2:0 3
3 Legia Warszawa 1 1 0 0 2:0 3
6 Radomiak Radom 1 1 0 0 2:1 3
7 Cracovia 1 0 1 0 1:1 1
7 Lechia Gdańsk 1 0 1 0 1:1 1
7 Piast Gliwice 1 0 1 0 1:1 1
7 Stal Mielec 1 0 1 0 1:1 1
7 Śląsk Wrocław 1 0 1 0 1:1 1
7 Widzew Łódź 1 0 1 0 1:1 1
13 GKS Katowice 1 0 0 1 1:2 0
14 Górnik Zabrze 1 0 0 1 0:2 0
14 Puszcza Niepołomice 1 0 0 1 0:2 0
14 Zagłębie Lubin 1 0 0 1 0:2 0
14 Motor Lublin 1 0 0 1 0:2 0
18 Korona Kielce 1 0 0 1 0:3 0
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Trzy najlepsze drużyny po 34. kolejce zdobędą prawo gry w europejskich pucharach, a trzy ostatnie zespoły spadną do I ligi.

Wyniki 1 kolejki

 • Śląsk Wrocław - LECHIA GDAŃSK 1:1 (0:1)
 • Jagiellonia Białystok - Puszcza Niepołomice 2:0 (0:0)
 • GKS Katowice - Radomiak Radom 1:2 (0:2)
 • Pogoń Szczecin - Korona Kielce 3:0 (1:0)
 • Legia Warszawa - Zagłębie Lubin 2:0 (0:0)
 • Cracovia - Piast Gliwice 1:1 (0:1)
 • Lech Poznań - Górnik Zabrze 2:0 (1:0)
 • Motor Lublin - Raków Częstochowa 0:2 (0:1)
 • Stal Mielec - Widzew Łódź 1:1 (1:0)

Ostatnie wyniki Lechii

Śląsk Wrocław
19 lipca 2024, godz. 20:30
HIT
41% Śląsk Wrocław
26% REMIS
33% Lechia Gdańsk
26 maja 2024, godz. 15:00
9% Miedź Legnica
17% REMIS
74% LECHIA Gdańsk

Relacje LIVE

Najczęściej czytane