Asseco nie postawiło się Stelmetowi

mik
19 kwietnia 2016 (artykuł sprzed 8 lat)

Jakub Parzeński (z piłką) nie będzie dobrze wspominał wtorkowego starcia ze Stelmetem Zielona Góra. Nie dość, że Asseco przegrało to środkowy nabawił się kontuzji kostki. Jakub Parzeński (z piłką) nie będzie dobrze wspominał wtorkowego starcia ze Stelmetem Zielona Góra. Nie dość, że Asseco przegrało to środkowy nabawił się kontuzji kostki.

Koszykarze Asseco Gdynia nie sprawili niespodzianki w starciu z mistrzem Polski z Zielonej Góry. Podopieczni Tane Spaseva przegrali 55:71 (14:23, 18:10, 12:18, 11:20) i wciąż nie są pewni miejsca w fazie play-off. O porażce gospodarzy zadecydował przestój w drugiej połowie meczu, kiedy to przez prawie 8 minut nie potrafili zdobyć choćby punktu. W tym czasie goście zdobyli ich aż 17 i tym samym rozstrzygnęli losy spotkania. Złą informacją dla kibiców Asseco jest również kontuzja kostki Jakuba Parzeńskiego oraz nieobecność na parkiecie Przemysława Frasunkiewicza.

ASSECO: Szczotka 12 pkt (2x3, 6zb.), Hickey 7 (1x3),Żołnierewicz 7 (1x3), Matczak 6, Parzeński 5(1x3) oraz Kaplanović 6, Kowalczyk 6 (2x3), Czerlonko 3 (1x3), Jankowski 3 (1x3), Frąckiewicz, Konopatzki

STELMET: Mat.Ponitka 15 (2x3, 6 zb.), Moldoveanu 12 (2x3), Koszarek 11 (3x3), Borovnjak 8, Zamojski 6 (2x3)oraz Bost 12 (2x3), Djurisić 5, Hrycaniuk 2, Mar. Ponitka, Szewczyk, Gruszecki

Zgodnie z przedmeczowymi zapowiedziami do składu gospodarzy wrócił Anthony Hickey, który z powodu urazu stawu skokowego pauzował w ostatnim meczu ligowym w Słupsku. Jego absencja negatywnie wpłynęła na poczynania żółto-niebieskich, który wysoko ulegli Czarnym 58:101. Tym razem wielkim nieobecnym po stronie gdynian był Przemysław Frasunkiewicz, który mimo że był na ławce rezerwowych, ani na chwilę nie pojawił się na parkiecie.

ASSECO PRZEGRAŁO W SŁUPSKU AŻ 43 PUNKTAMI

W protokole meczowym znaleźli się również Bartosz Jankowski, Mariusz Konopatzki oraz Łukasz Frąckiewicz, dla których było to drugie spotkanie w tym dniu. Wcześniej wraz z kolegami z Asseco do lat 20 bili się o awans do finału ligi EYBL, której Final Four rozgrywane jest obecnie w Gdyni. W półfinale gospodarze pokonali Tsmoki Mińsk 94:86 i w środę o 16:30 zagrają o tytuł mistrzów "młodej Euroligi" z Khimkami Moskwa, które bez problemów zwyciężyły Luxembourg Basketball Academy 90:65.

SPRAWDŹ JAK PUNKTOWALI MŁODZI GDYNIANIE W PÓŁFINALE EYBL

Wynik spotkania z mistrzami Polski z Zielonej Góry "trójką" otworzył Jakub Parzeński, który przedwcześnie musiał opuścić boisko. Wszystko przez kontuzję kostki jakiej środkowy Asseco nabawił się 13. minucie po starciu z Dee Bostem. Amerykański rozgrywający Stelmetu szarżując pod kosz wpadł na Parzeńskiego, który długo nie podnosił się z parkietu. Opuścił go dopiero w asyście ratowników medycznych, a drugą połowę obejrzał z ławki rezerwowych.

Nieobecność środkowego nie przeszkodziła miejscowym w nawiązaniu równorzędnej walki z absolutnym faworytem do zdobycia mistrzowskiego tytułu, przynajmniej do przerwy. W drugiej kwarcie podopieczni Tane Spaseva odrobili 10-punktowy deficyt z premierowej odsłony i po trafieniu Djordje Kaplanovicia wyszli nawet na prowadzenie 29:28. Ostatecznie żółto-niebiescy schodzili na przerwę przegrywając 32:33, ponieważ w ostatniej akcji pierwszej połowy za trzy trafił Mateusz Ponitka.

Drugą połowę lepiej rozpoczęło Asseco, które grało cierpliwie w ataku, w pełni wykorzystując dostępne im 24. sekundy na przeprowadzenie akcji. Gdy w 6. minucie trzeciej kwarty zza linii 6,75 m. trafił Sebastian Kowalczyk było 44:43 dla miejscowych. Od tego momentu na parkiecie istniał tylko Stelmet. 26. zwycięstwo w tym sezonie mistrzowie Polski załatwili sobie serią 17:0. Impas miejscowych, po ośmiu minutach bez zdobytych punktów, przerwał dopiero Kowalczyk, ponownie trafiając za trzy. Do końca spotkania podopieczni Saso Filipovskiego kontrolowali przebieg gry i ostatecznie wygrali w Gdyni.

Porażka gdynian oznacza, że wciąż nie są oni pewni miejsca w fazie play-off Tauron Basket Ligi. Aby zająć ostatnie, premiowane awansem 8. miejsce Asseco musi w niedzielę zwyciężyć w Gdynia Arenie Siarkę Tarnobrzeg. Jeśli gdynianie ulegną przedostatniej drużynie w tabeli, wtedy będą musieli czekać na wynik meczu Turowa. Zgorzelczanie w niedzielę zagrają z Treflem Sopot i jeżeli pokonają żółto-czarnych, to wicemistrzowie Polski zagrają w play-off, ponieważ obie drużyny będą miały taki sam bilans, ale w bezpośrednich starciach lepszy jest Turów.

Wyniki 29 kolejki

• Energa Czarni Słupsk - ASSECO GDYNIA 101:58 (35:21, 20:15, 17:6, 29:16)
  • TREFL SOPOT - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 78:60 (27:14, 21:13, 5:16, 25:17)
  • King Wilki Morskie Szczecin - Śląsk Wrocław 89:64 (25:23, 15:13, 30:12, 19:16)
  • Stelmet BC Zielona Góra - PGE Turów Zgorzelec 83:64 (25:11, 19:20, 22:16, 17:17)
  • Polpharma Starogard Gdański - AZS Koszalin 81:72 (17:22, 19:11, 17:19, 28:20)
  • Siarka Tarnobrzeg - MKS Dąbrowa Górnicza 87:93 (23:31, 16:23, 24:18, 24:21)
  • Polfarmex Kutno - Rosa Radom 62:64 (14:17, 16:16, 16:11, 16:20)
  • Polski Cukier Toruń - Anwil Włocławek 70:68 (9:18, 24:11, 15:22, 22:17)
  • środa
  • Polpharma Starogard Gdański - Start Lublin
  • Zaległe mecze 13. kolejki:
  • Energa Czarni Słupsk - Śląsk Wrocław 89:71 (22:20, 23:20, 22:22, 22:9)
  • Stelmet BC Zielona Góra - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski, 21 kwietnia
  • Zaległy mecz 22. kolejki:
  • ASSECO GDYNIA - Stelmet Zielona Góra 55:71 (14:23, 18:10, 12:18, 11:20)
mik

Opinie (10)

• luz

Mistrz Polski zagrał na luzie .
    Gospodarze bardzo chcieli ale umiejętności aby dotrzymać kroku starczyło na 3 kwarty.
    Trzeba z Siarką wygrać i myśleć o następnym sezonie.

• 11 2

• Czerlonko 6 graczem SZG

• 15 3

• (1)

To, że Szczotka jest liderem punktowym zespołu dobitnie świadczy o efektach "ogrywania młodzieży". Straty, chaos i brak pomysłu. I Czerlonko, którego ktoś oszukał mówiąc, że powinien grać w koszykówkę

• 23 4

• Czerlonko

Zauważ, że Wojtek to młody gracz i non stop się rozwija. Widać, że robi postępy i sądzę, że za 2 lata będzie filarem naszego Asseco !!!

• 2 0

• Piękny mecz (3)

Bardzo fajnie się oglądało grę "zawodników" z Gdyni. Piękne straty , grad cegieł i brak pomysłu na grę. Jeśli w ten sposób szkoli się nowych koszykarzy to już teraz wiadomo , że nic z nich nie będzie. Ale trener na luzie jak zwykle play offy nie są ważne i nie patrzymy na końcowy wynik. Spiker po meczu gratulował zawodnikom z Gdyni świetnego występu... czekałem , ąż zostaną im wręczone medale za to doskonałe spotkanie.